صفحه 11 از 179 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1782

موضوع: آرشیو شده: پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (تا سال 2012)

Junior Member gelarehai آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Turin......Italy

پیش فرض پاسخ : اخذ ويزای دانشجويی از سفارت اتريش

سلام دوستان،
    من با یک مشکلی روبرو شدم که شدیدا فکر و زندگیمو مشغول کرده و تنها شما دوستان میتونید به من یاری کنید. واما
    مشکل من:

من یک سال و نیم پیش برای یک کنفرانس در اتریش که توش مقاله داشتم از سفارت رد شدم.
    الان میخوام با یک موسسه قرار داد ببندم که برای من پذیرش دکترا و ویزا بگیره و گفته 100 % تضمینی هست هم ویزا و هم پذبرش.
    من متاهل هستم و همسرم هم بعنوان همرا میخواد با من بیاد.ایشان هم فوق لیسانس کامپیوترند.

سوال من:
    1.ردشدن ویزای من در تابستان پارسال ،چقدر تاثیر منفی داره برای من؟
    2.آیا تا به حال دیدید سفارت اتریش وبزای همراه بده؟

خواهش من این هست که به من کمک کنید تا از این سر در گمی دربیام.
    ممنون

Member alexy_336 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    -

سوال اول رو نمیدونم چون اصلا حساب و کتاب خاصی نداره
    ولی ویزای همراه رو مطمئنم که میده
    موفق باشی
    دانشگاه های جمهوری چک پذیرش دانشجوی ایرانی در رشته های فنی و مهندسی رو تحریم کردن!!!

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

سلام

الان وضعیت ویزا برای مقطع کارشناسی در رشته های مهندسی چطوری است

آیا سفارت ویزا می دهد یا نه ؟؟

اگر بخواهم دوره زبان هم اتریش باشم چی .

Member

سلام به دوستان بسیار عزیز
    کل پستهای این جا را خوندم امل به جواب دلخواهم نرسیدم لطفا اگر کسی در مورد سوالات من چیزی میدونه راهنمایی کنه!
    یک استاد اتریش قبول کرده که باهاشون کار کنم-در واقع واسه اخذ PhD! احتمالا با بورسیه دانشگاه!
    1-اگر بورس بشم باز به حساب 10000 یورویی نیاز هست؟

اگر بورس نشم چی چقدر حساب بانکی داشته باشم تا سفارت ایراد نگیره!!!!
    2-ترجمه مدارک دانشگاهی و دیپلم را به انگلیسی مربوط به 2 سال پیش یعنی 2008 دارم! مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟؟یا باید برم از نو ترجمه کنم! در ضمن توی شیراز دارالترجمه آلمانی نیست!!!!!!! و باید توسط دارالترجمه شیراز بره تهران اینجوری میترسم مدارکم را گم کنن! توی این مورد راهنمایی بیشتری بفرمایید!

3-واسه تایید مدارک باید بعد از دریافت دعوت نامه از اتریش اقدام کرد؟ !!

4-من مدارکی که ترجمه کردم شامل دانشگاه و دیپلم با صحبتهای دوستان باید شناسنامه و سوئ پیشینه هم ترجمه کنم! مدرک دیگری هم مورد نیاز برای ترجمه هست که من ننوشته باشم؟

5- مدرک زبان هم میخواد؟؟؟؟ دانشگاه اتریش از من چیزی نخواست! چون واسه دکتراست و مقاله هم به انگلیسی داشتم به داشتن مدرک اشاره نشد حالا ممکنه سفارات چیزی بخواد؟

6-یک سوال دیگه من پارسال واسه Praktikum در آلمان-ویزای شنگن- تقاضا دادم که بخاطر عدم تمیکن مالی کافی و نگذاشتن سند ملکی ویزام رد شد.
    آیا میتونه در عدم صدور ویزا اتریش اثربزاره؟ اگر آره بهتر نیست برم پاسم را از نو صادر کنم!
    ویرایش توسط Ignore : January 12th, 2011 در ساعت 05:16 PM

رشته و دانشگاه
    -

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    سلام به دوستان بسیار عزیز
    کل پستهای این جا را خوندم امل به جواب دلخواهم نرسیدم لطفا اگر کسی در مورد سوالات من چیزی میدونه راهنمایی کنه!
    یک استاد اتریش قبول کرده که باهاشون کار کنم-در واقع واسه اخذ PhD! احتمالا با بورسیه دانشگاه!
    1-اگر بورس بشم باز به حساب 10000 یورویی نیاز هست؟

اگر بورس نشم چی چقدر حساب بانکی داشته باشم تا سفارت ایراد نگیره!!!!
    2-ترجمه مدارک دانشگاهی و دیپلم را به انگلیسی مربوط به 2 سال پیش یعنی 2008 دارم! مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟؟یا باید برم از نو ترجمه کنم! در ضمن توی شیراز دارالترجمه آلمانی نیست!!!!!!! و باید توسط دارالترجمه شیراز بره تهران اینجوری میترسم مدارکم را گم کنن! توی این مورد راهنمایی بیشتری بفرمایید!

3-واسه تایید مدارک باید بعد از دریافت دعوت نامه از اتریش اقدام کرد؟ !!

4-من مدارکی که ترجمه کردم شامل دانشگاه و دیپلم با صحبتهای دوستان باید شناسنامه و سوئ پیشینه هم ترجمه کنم! مدرک دیگری هم مورد نیاز برای ترجمه هست که من ننوشته باشم؟

5- مدرک زبان هم میخواد؟؟؟؟ دانشگاه اتریش از من چیزی نخواست! چون واسه دکتراست و مقاله هم به انگلیسی داشتم به داشتن مدرک اشاره نشد حالا ممکنه سفارات چیزی بخواد؟

6-یک سوال دیگه من پارسال واسه Praktikum در آلمان-ویزای شنگن- تقاضا دادم که بخاطر عدم تمیکن مالی کافی و نگذاشتن سند ملکی ویزام رد شد.
    آیا میتونه در عدم صدور ویزا اتریش اثربزاره؟ اگر آره بهتر نیست برم پاسم را از نو صادر کنم!
    1- آره، ربطی به بورس نداره
    2-اصلا سفارت مدرک دانشگاه رو نمیخواد و نگاه نمیکنه، و همون خوبه
    3- آره
    4- شما فقط باید شناسنامه و عدم سوء پیشینه رو به المانی ترجمه کنی ،دانشگاه هم به انگلیسی و فکر نکنم واسه پی اچ دی نیازی به دیپلم باشه
    5- نه فقط مدارکی که اینجا نوشته شده رو ببری کافیه
    6- نمیدونم !
    دانشگاه های جمهوری چک پذیرش دانشجوی ایرانی در رشته های فنی و مهندسی رو تحریم کردن!!!

Junior Member

سلام به همگی
    من با ویزای توریستی قصد سفر به اتریش رو دارم و در ضمن سفر می خوام دانشگاه های اتریش رو بررسی کنم.
    تمام مدارک من (شناسنامه، دانشنامه و ریزنمرات لیسانس) به زبان انگلیسی ترجمه شدن و تایید وزارت امور خارجه دارن.

آیا حتماً باید به آلمانی باشن یا انلگلیسی هم قبول هست؟ و اینکه مهروموم دانشگاه نیستن مشکلی نداره؟ تایید سفارت چطور، لازم دارم؟
    مرسی

Junior Member

دوستان من الان 2 ماهه که تقاضای ویزای دانشجویی کردم. برای رزرو خوابگاه از طریق OEAD اقدام کردم و بهم گفتند که از هر وقت گه رزرو کنی باید اجاره رو بدی. رزرو من ار ماه ژانویه بود و اجاره 3 ماه رو ریختم به حساب. (حدود 1 میلیون تومان) ولی فکر نمی کنم ویزا به این زودی بیاد! می خواستم ببینم کسی راه دیگه ای سراغ داره که مجبور نباشیم اجارو رو پیش پیش بدیم؟!
    ممنون

رشته و دانشگاه
    -

نقل قول نوشته اصلی توسط Nelly88 نمایش پست ها
    دوستان من الان 2 ماهه که تقاضای ویزای دانشجویی کردم. برای رزرو خوابگاه از طریق OEAD اقدام کردم و بهم گفتند که از هر وقت گه رزرو کنی باید اجاره رو بدی. رزرو من ار ماه ژانویه بود و اجاره 3 ماه رو ریختم به حساب. (حدود 1 میلیون تومان) ولی فکر نمی کنم ویزا به این زودی بیاد! می خواستم ببینم کسی راه دیگه ای سراغ داره که مجبور نباشیم اجارو رو پیش پیش بدیم؟!
    ممنون

اجاره رو اینا پیش پیش میگیرن ولی واسه خودم که همچین مشکلی پیش اومد بهشون گفتم که از ایران هستم و نمیتونم پولو واریز کنم اونام گفتن باشه وقتی اومدی بده
    بهشون حتما ایمیل بزن

Member

Cool پاسخ : اخذ ويزای دانشجويی از سفارت اتريش

سلام مجدد و با تشکر از پاسخ alexy_336 عزیز
    یکسری سوالات در پر کردن فرم برام پیش اومده!!! و در قسمتهای زیر نمیدونم چی باید بنویسم؟!!!
    با توجه به اینکه احتمالا بورسیه بگیرم

1- باید بنویسم بورسیه یا چیز دیگه ای؟؟؟
    F. In Österreich verfügbare eigene Mittel zur Sicherung des Lebensunterhaltes für die Dauer des Aufenthaltes
    (zB: Einkommen, Geldwerte, Ansprüche, Spareinlagen, Unterhaltsansprüche – Höhe)

2-اینجا باید اسم کیو بنویسم؟؟منظورش را نفهمیدم

Unterhaltspflichtige Person in Österreich:
    Familienname: Vorname(n):
    Geburtsdatum: Staatsangehörigkeit:
    Wohnsitz:
    (Land, Postleitzahl, Ort, Straße, Haus-, Stiege-, und Türnummer) Unterhaltspflichtige Person in
    Österreich:

3-اینجا مربوط به بیمه میشه من بایستی از الان بیمه طولانی مدت بگیرم یا بیمه 3 ماه؟؟؟

G. Daten einer in Österreich alle Risken abdeckenden Krankenversicherung für die Dauer des Aufenthaltes:
    gültig von: bis:
    ausstellende Anstalt:

4-اینجا مربوط به مشخصات کارفرما در اتریش میشه- ایا منظور استادی که قرار هست باهاشون کار کنم میشه! در اینصورت بایستی فرم را بعد از پر کردن به استادم توی اتریش بدم که برام پر کنه؟؟؟؟؟؟
    *Arbeitgebererklärung (nur vom Arbeitgeber auszufüllen!)

رشته و دانشگاه
    -

متاسفانه من خودم این فرمو پر نکردم و دم در سفارت برام پر کردن
    اولی رو که من یادم نیست!
    دومی و چهارمی رو اسم همون دانشگاه رو بنویسی بهتره
    سومی رو هم اطلاعات بیمه رو بنویس ، همون سه ماه
    به نظر من باز از خود بچه های سفارت هم میتونی بپرسی
    شرمنده