صفحه 2 از 179 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1782

موضوع: آرشیو شده: پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (تا سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزا از سفارت اتریش؟

راستی، منظور سفارت از ترجمه نمرات دیپلم چه؟ همان دیپلم قبل از دانشگاه؟ یا مظورشون از دیپلم اخرین مدرک تحصیلی( لیسانس و فوق)است؟ من با سفارت تماس گرفتم گفتند که دو فرم رو برام یمیل زدند که باید پر کنم Antrag Studierende-1 و Antrag Studierende Explanation. هر دوتاشون المانیند!!!!!!! من که المانی بلد نیستم. شما هم فرم هاتون همینطوری بود؟؟
    حالا میگی که از الان به منشی دانشکده اتریش تماس بگیرم تا برام خوابگاه بگیره و قراردادشو همون موقه ی اقدام برای ویزا تحویل سفارت بدم؟
    با تشکر

من فرم ها رو در خود سفارت پر کردم! بله همه مدارک و ترجمه ها و فرم ها آلمانیه! ببین اینجوری بگم! تا قرارداد اجاره نباشه-----> ویزا نمی گیری! ممکنه ضرر کنی به اندازه 1-2 ماه اجاره اما راه دیگری نیست متاسفانه! من خودم کلافه و گیر این قضیه ام! در ضمن با دانشگاه مکاتبه کن و مطمئن شو که ازت نخوان آلمانی یاد بگیری که حداقل 1 سال کاره! دیپلم همون دیپلمه!

Junior Member

من خودم که منشی دانشکده کارهای مربوط به قرارداد با یه خوابگاه رو انجام میده (تو دعوت نامه هم قول کمک تو این زمینه رو داده بودند). فکر کنم شما هم به همین ترتیب کارت راه بیفته. معمولا تو اتریش همین طوریه.
    ولی ارائه نمرات دیپلم خیلی برام عجیبه. اخه چه ربطی به دکتری داره حالا نمرات لیسانس و فوق یه چیزی!!!!! واقعا مطمئنی که نمرات دیپلم (دبیرستان و پیش دانشگاهی) لازمه؟؟؟؟ حتما باید ترجمه بشند؟؟

Junior Member

سلام
    من یه سوال تقریبا بی ربط داشتم اما فکر می کنم اینجا مطرح بشه بهتر باشه.
    برای ترجمه مدارک به زبان آلمانی برای سفارت اتریش، دارالترجمه خاصی هست که با سفارت همکاری داشته باشه؟
    یا کلا جایی رو سراغ دارید که هم قیمتش معقول باشه هم کارش خوب باشه؟
    یه چیز دیگه هم اینکه برای تایید مدارک توسط سفارت خود دارالترجمه انجام می ده یا باید دستی برد؟ هزینه اش چه جوره؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Ringator
    سلام
    من یه سوال تقریبا بی ربط داشتم اما فکر می کنم اینجا مطرح بشه بهتر باشه.
    برای ترجمه مدارک به زبان آلمانی برای سفارت اتریش، دارالترجمه خاصی هست که با سفارت همکاری داشته باشه؟
    یا کلا جایی رو سراغ دارید که هم قیمتش معقول باشه هم کارش خوب باشه؟
    یه چیز دیگه هم اینکه برای تایید مدارک توسط سفارت خود دارالترجمه انجام می ده یا باید دستی برد؟ هزینه اش چه جوره؟

ممنون
    من رفتم دارالترجمه کالج (بین چهار راه کالج و چهارراه ولی عصر شماره 1078طبقه اول،66730059 ) ریز نمرات و دانشنامه لیسانس و فوق (از هر کدوم دو سری)، دیپلم ،سوء پیشینه و شناسنامه رو هم شد 85000 تومان. 4-5 روز هم طول کشید. به نظرم بد نبود.

نقل قول نوشته اصلی توسط Irani
    راستی، منظور سفارت از ترجمه نمرات دیپلم چه؟ همان دیپلم قبل از دانشگاه؟ یا مظورشون از دیپلم اخرین مدرک تحصیلی( لیسانس و فوق)است؟ من با سفارت تماس گرفتم گفتند که دو فرم رو برام یمیل زدند که باید پر کنم Antrag Studierende-1 و Antrag Studierende Explanation. هر دوتاشون المانیند!!!!!!! من که المانی بلد نیستم. شما هم فرم هاتون همینطوری بود؟؟
    حالا میگی که از الان به منشی دانشکده اتریش تماس بگیرم تا برام خوابگاه بگیره و قراردادشو همون موقه ی اقدام برای ویزا تحویل سفارت بدم؟
    با تشکر
    هر چند برای شما دیر شده، اما فرم درخواست ویزای دانشجویی و توضیحاتش به انگلیسی رو اینجا attach می کنم. شاید در آینده به درد کسی بخوره!
    البته جلوی در سفارت هم یه آقایی هست که فرمارو پر می کنه و از این نظر مشکلی نیست!
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pegah57

من رفتم دارالترجمه کالج (بین چهار راه کالج و چهارراه ولی عصر شماره 1078طبقه اول،66730059 ) ریز نمرات و دانشنامه لیسانس و فوق (از هر کدوم دو سری)، دیپلم ،سوء پیشینه و شناسنامه رو هم شد 85000 تومان. 4-5 روز هم طول کشید. به نظرم بد نبود.
    ممنون!

سلام
    کسی اطلاع داره پس از اینکه سفارت اعلام می کنه که جواب ویزا امده و فرم شنگن رو باید ارائه کنیم، چقدر دیگه زمان لازمه تا ویزا رو تحویل بدن ؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirPhysic
    سلام
    کسی اطلاع داره پس از اینکه سفارت اعلام می کنه که جواب ویزا امده و فرم شنگن رو باید ارائه کنیم، چقدر دیگه زمان لازمه تا ویزا رو تحویل بدن ؟
    ممنون
    سلام

به من گفتن 10-12 روز ولی دقیقاً سه هفته طول کشید. هر چند خیلی قاعده خاصی نداره!

نقل قول نوشته اصلی توسط pegah57
    سلام

به من گفتن 10-12 روز ولی دقیقاً سه هفته طول کشید. هر چند خیلی قاعده خاصی نداره!
    ممنونم از پاسختون

با شما تماس گرفتند بعد از این سه هفته ؟ یا خودتون به سفارت سر زدین. یکی از دوستام بعد از اینکه از طریق سفارت مطلع شد، دیده بود که ویزاش از هفته قبل آماده بوده!
    من برای فوق لیسانس اقدام کردم. آیا زمان صدور ویزا به نوع مقطع تحصیلی ارتباطی داره ؟
    شما برای چه مقطعی اقدام کرده بودین ؟
    ممنونم