صفحه 3 از 179 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1782

موضوع: آرشیو شده: پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (تا سال 2012)

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزا از سفارت اتریش؟

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirPhysic
    ممنونم از پاسختون

با شما تماس گرفتند بعد از این سه هفته ؟ یا خودتون به سفارت سر زدین. یکی از دوستام بعد از اینکه از طریق سفارت مطلع شد، دیده بود که ویزاش از هفته قبل آماده بوده!
    من برای فوق لیسانس اقدام کردم. آیا زمان صدور ویزا به نوع مقطع تحصیلی ارتباطی داره ؟
    شما برای چه مقطعی اقدام کرده بودین ؟
    ممنونم
    بله با من تماس گرفتن(از سه روز قبلش آماده بوده). من بعد 10 روز هم که سر زدم دوباره گفتن تا 10 15 روز دیگه و خودمون اطلاع می دیم.
    به نظرم بیشتر به شهری که میخواین برین (برای مرحله اول) و پیگیری دانشگاه بستگی داره.
    سفارت تو ایران متاسفانه خیلی بی نظمه والا که باید همون 10 12 روزه آماده شه!
    اما در مجموع نگران نباشین چون بالاخره میاد فقط ممکنه مثل من دیر به کلاساتون برسین.

موفق باشید

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزا از سفارت اتریش؟

ممنون از توضیحتون
    دانشگاه تو مرحله اول پیگیری خوبی کرد. واسه همین بعد از 3ماه از سفارت واسه ویزا به من زنگ زدن. (با توجه به اینکه نقص مدرک هم داشتم)
    خیال می کردم تو این مرحله سریع کار انجام بشه (حداکثر 10-12 روزه) و من به موقع به ثبت نامم برسم!

از بس که به مشکلات مختلف برخورد کردم (که اکثرا به دلیل بروکراسی سخت گیرانه اتریش بود) طی این مدت، هنوز می ترسم نکنه باز یه مشکلی پیش بیاد.
    سفارت میگه تو این مرحله باید از شنگن دستور خاصی صادر بشه! ولی فکر نمی کنم اینطور باشه و بیشتر به حجم کاری سفارت بر می گرده و اگه سرشون خلوت بشه ویزا رو صادر می کنند.

پیش فرض پاسخ : زمان لازم جهت اخذ ويزاي دانشجويي از كشور اتريش؟

سلام
    زمان لازم معمولا بین 3 الی 6 ماه طول میکشه و معمولا به زمان اقدام شما بر میگرده. اگه برای مثال تو اردیبهشت اقدام کنی حتی پس از طی شدن 3 ماه به دلیل اینکه ترم تحصیلی شروع نشده ویزا رو تحویل نمیدند و دقیقه 90 به دستت می رسونند.
    برای من اتفاقی افتاد که سفارت به اشتباه یکی از مدارک من رو به اتریش نفرستاده بودند و من یک ماه تاخیر اضافی هم برای این مسئله داشتم.
    مبلغ ساپرت هم در حال حاضر 8000 یورو هست و بعلاوه اینکه باید خابگاه رو هم از قبل رزرو کنید (اگه کسی رو اونجا داشته باشی خیلی راحتر این کار انجام میشه).

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اخذ ويزای دانشجويی از سفارت اتريش

متاسفانه فايلهاي مربوط به فرمهاي ويزاي تحصيلي در سايت سفارت موجود نبود. ان شاءا... كه با فايلهايي كه خانم پگاه آپلود كرده بودند تفاوتي نكرده باشد.
    آيا مدارك براي تاييد توسط سفارت اتريش مي بايست به زبان آلماني ترجمه شده باشد؟ ترجمه به زبان انگليسي مورد قبول نيست؟
    براي تاييد مدارك و يا تحويل مدارك نياز به تعيين وقت قبلي مي باشد يا مراجعه به سفارت در ساعات كاري سفارت كافي است؟
    چه مدت بعد از زمان مراجعه به سفارت تا دريافت ويزا زمان لازم است؟ اگر نيمه جون يا اوايل جولاي پروسه شروع شود تا اول اكتبر مي رسم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shadimn
    متاسفانه فايلهاي مربوط به فرمهاي ويزاي تحصيلي در سايت سفارت موجود نبود. ان شاءا... كه با فايلهايي كه خانم پگاه آپلود كرده بودند تفاوتي نكرده باشد.
    آيا مدارك براي تاييد توسط سفارت اتريش مي بايست به زبان آلماني ترجمه شده باشد؟ ترجمه به زبان انگليسي مورد قبول نيست؟
    براي تاييد مدارك و يا تحويل مدارك نياز به تعيين وقت قبلي مي باشد يا مراجعه به سفارت در ساعات كاري سفارت كافي است؟
    چه مدت بعد از زمان مراجعه به سفارت تا دريافت ويزا زمان لازم است؟ اگر نيمه جون يا اوايل جولاي پروسه شروع شود تا اول اكتبر مي رسم؟
    تا جايي كه من ميدونم اتريش زمان بيشتري نسبت به باقي جاهاي اروپا واسه ويزا لازم داره. بهتره هر چه زودتر بفرستي مداركتو سفارت. من كسايي رو ميشناسم كه ويزاشون به موقع آماده نشده و مجبور شدن سال بعدش برن. ميتونم بپرسم از كجا پذيرش دارين؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mozhdeh
    تا جايي كه من ميدونم اتريش زمان بيشتري نسبت به باقي جاهاي اروپا واسه ويزا لازم داره. بهتره هر چه زودتر بفرستي مداركتو سفارت. من كسايي رو ميشناسم كه ويزاشون به موقع آماده نشده و مجبور شدن سال بعدش برن. ميتونم بپرسم از كجا پذيرش دارين؟
    من در یکی از دوره های اراسموس ماندز (Global Studies)پذیرش دارم و دوره مستر را باید حداقل توی دو تا کشور بگذرونم من خودم انتخاب اولم دانشگاه وین اتریش بوده ولی امکانش هست که اونها بگن توی آلمان باید ترم اولم را بگذرونم! قرار شده که نتیجه را تا 15 جون بهم خبر بدن، گرچه من میل زدم و گفتم که دیره برای سفارت ولی فکر نکنم تاثیری داشته باشه که نتیجه را زودتر بهم بدن!
    کاری که به فکر خودم رسید این بود که مدارک را ببرم هر دو تا سفارت تایید هر دو سفارت را داشته باشم که حداقل یک کم جلو بیافتم ولی حساب باز کردن برای آلمان و خونه پیدا کردن برای اتریش خیلی سخته و تا مطمئن نباشم و نامه پذیرش هم دستم نباشه نمی تونم کاری کنم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shadimn
    جواب سوال هامو خودم مي دم شايد بعدا به درد يك نفر بخوره!
    براي تحويل مدارك و يا تاييد مدارك نياز به وقت قبلي نيست.
    فرمهايي كه در فروم است، تغيير كرده . من ايميل زدم به سفارت و برام فرمهاي جديد را فرستادن.
    من امروز سفارت بودم براي تاييد مدارك،‌مدارك به زبان انگليسي را قبول مي كنند اينه كه نمي خواد 2 برابر هزينه كنيد وبه زبان آلماني ترجمه كنيد. مدرك ليسانس و فوق ليسانسم را 78000 هزار تومان گرفت تا تاييد كنه! راه ديگه اي هم بود كه پول نديم براي تاييد مثل سفارت آلمان كه مجاني تاييد مي كنه؟
    جواب سوال آخر هم هر وقت كه جواب گرفتم مي دم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک جامدات

اگر ممکنه در مورد مدارک تحصیلی که سفارت میخواد توضیح بدین
    آیا اصل مدرک دیپلم و کارشناسی رو میخواد یا ترجمه شدش کافیه؟
    من دانشنامم صادر نشده میتونم ترجمه گواهی موقتمو ببرم؟

Member alexy_336 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    -

کسی جدیدا رفته سفارت؟
    دانشگاه های جمهوری چک پذیرش دانشجوی ایرانی در رشته های فنی و مهندسی رو تحریم کردن!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک جامدات

نقل قول نوشته اصلی توسط alexy_336 نمایش پست ها
    کسی جدیدا رفته سفارت؟
    من امروز رفتم سفارت بعد 3 ساعت موفق شدم فرم ها رو بگیرم!
    کلا با فرم هایی که قبلا دانلود کرده بودم فرق داشت!