صفحه 7 از 179 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1782

موضوع: آرشیو شده: پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (تا سال 2012)

پیش فرض پاسخ : اخذ ويزای دانشجويی از سفارت اتريش

بله مدتش کوتاه هست 14 روز تقریبا، اما سفارت آلمان وقتاش تا 2 ، 3 ماه دیگه پر هست. می تونم یک روز برم اتریش و بعد بلافاصله برم آلمان اما نمی دونم می تونم برم اونجا و به کنسول بگم که اگه ویزا می دن مدارکما بگیره. چون نمی خوام ریجکتم کنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali-composite نمایش پست ها
    من مطمئن نیستم.اما بعید می دونم درخواست شما از سفارتی بدون اینکه از کشور متبوعشون دعوتنامه داشته باشید مورد بررسی قرار بگیره دوست عزیز.بهتره هر جوری هست کارتون رو با همون سفارت آلمان پیگیری کنید.
    ضمنا میشه بگید این کورس مدتش چه قدر هست؟اگه کوتاهه خیلی سخت ویزا می دنا.

اوضاع ویزای اتریش چطوره؟مثل آلمان ریجکت زیاد داره؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحریم‌های جدید و مدرک نشان دهنده توان مالی

کسی خبر داره که با این تحریمهای جدید تغییری در نحوه اثبات توانایی مالی ایجاد شده یا نه؟
    هنوز باید 10000 یورو تو یه حساب ارزی یه بانک دولتی با کد سویفت بریزیم؟
    کدوم بانکهای دولتی مشکلی ندارن؟

Member alexy_336 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    -

شما از هر بانک دولتی بگیری فکر نمیکنم مشکلی باشه (میگن کشاورزی و رفاه تحریم نیستن که البته خدمات کمی هم میدن)
    تا 2 هفته پیش همون 10000 تا بود
    دانشگاه های جمهوری چک پذیرش دانشجوی ایرانی در رشته های فنی و مهندسی رو تحریم کردن!!!

Junior Member

پیش فرض تفاوت ویزای دانشجویی و ویزای همراه

کسی می‌دونه تفاوت ویزای دانشجویی و ویزای همراه چیه؟

من خودم پذیرش گرفتم و می‌خوام مدارکم رو همراه همسرم به سفارت بدم تا من ویزای تحصیلی و اون ویزای همراه بگیره.
    شنیدم که با ویزای تحصیلی میشه تعداد ساعات کمی کار کرد اما با ویزای همراه اصلا نمیشه. کسی اطلاعی داره؟
    یه موضوع دیگه این که اگر همسرم تو اتریش پذیرش بگیره می تونه ویزاش رو یه جوری تغییر بده که از مزیت های ویزای دانشجویی برخوردار بشه؟

Junior Member

کسی اطلاعی در مورد بانکهای تحریم نشده داره؟ کدومها تحریم نیستن؟

Junior Member

من امروز رفتم بانک صادرات، شعبه ارزی قائم مقام. اونجا گفتن که حساب ارزی ما کد سویفت داره، اما قابلیت حواله به اتریش رو نداره. مسوول اونجا می‌گفت بقیه بانک‌های دولتی هم وضعشون همینه.

به نظرم ما بچه ‌های گروه اتریش باید در مورد موضوع حساب بانکی تحقیق بیشتری کنیم.

تا جایی که تا حالا خبر داشتیم سفارت می‌گفت که یه حساب ارزی دارای کد سویفت قابل حواله از یه بانک دولتی باشه. اما حالا این سوالها پیش مي‌آد:

1) آیا اونها خیلی اهمیت به حواله پذیر بودن یا نبودن حساب بانک‌های دولتی نمی‌دن و همین که مدرکی دال بر دارایی 10000 یورو تو یه بانک دولتی ببینن براشون کافیه؟

2) اگه جواب سوال یک مثبته، پس ما باید یه حساب ارزی تو یه بانک دولتی باز کنیم، گواهی بگیریم و بعد حساب رو خالی بکنیم و پول رو به صورت نقد ببریم با خودمون یا بعد از رفتن آشنایان از طریق صراف برامون منتقل کنن. شما موافقین؟

3) آیا بانک خصوصی‌ یا دولتی‌ای می‌شناسین که قابلیت حواله به اتریش رو داشته باشه؟

4) آخرین خبر از سفارت اتریش چیه؟ آیا ممکنه یه حساب ارزی تو بانک خصوصی رو که قابیلت حواله داشته باشه قبول کنن ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک جامدات

نقل قول نوشته اصلی توسط farhang223 نمایش پست ها
    من امروز رفتم بانک صادرات، شعبه ارزی قائم مقام. اونجا گفتن که حساب ارزی ما کد سویفت داره، اما قابلیت حواله به اتریش رو نداره. مسوول اونجا می‌گفت بقیه بانک‌های دولتی هم وضعشون همینه.

به نظرم ما بچه ‌های گروه اتریش باید در مورد موضوع حساب بانکی تحقیق بیشتری کنیم.

تا جایی که تا حالا خبر داشتیم سفارت می‌گفت که یه حساب ارزی دارای کد سویفت قابل حواله از یه بانک دولتی باشه. اما حالا این سوالها پیش مي‌آد:

1) آیا اونها خیلی اهمیت به حواله پذیر بودن یا نبودن حساب بانک‌های دولتی نمی‌دن و همین که مدرکی دال بر دارایی 10000 یورو تو یه بانک دولتی ببینن براشون کافیه؟

2) اگه جواب سوال یک مثبته، پس ما باید یه حساب ارزی تو یه بانک دولتی باز کنیم، گواهی بگیریم و بعد حساب رو خالی بکنیم و پول رو به صورت نقد ببریم با خودمون یا بعد از رفتن آشنایان از طریق صراف برامون منتقل کنن. شما موافقین؟

3) آیا بانک خصوصی‌ یا دولتی‌ای می‌شناسین که قابلیت حواله به اتریش رو داشته باشه؟

4) آخرین خبر از سفارت اتریش چیه؟ آیا ممکنه یه حساب ارزی تو بانک خصوصی رو که قابیلت حواله داشته باشه قبول کنن ؟
    سفارت هیچی در مورد دولتی بودن بانک نگفته، اگر هم کسی تو فروم گذاشته اشتباه کرده من قبل از اینکه مدارکمو پست کنم Email زدم سفارت (هر سوالی دارین به سفارت Email بزنید چون اینجوری جوابتونو شخصی که اطلاع داره میده نه منشی بداخلاق سفارت! )اوناهم تاکید کردن که حساب باید ارزی قابل حواله باشه.فقط قابل حواله بودن براشون مهمه دیگه اوونا کار ندارن که میشه به اتریش حواله کرد یا نه!
    من وقتی میخواستم مدارکمو تحویل بدم حساب ارزیم از بانک سامان بود و هیچ مشکلی پیش نیومد الان هم ویزامو گرفتم!
    برای انتقال پول شک دارم به مشکلی بخورم ولی بیشترشو با خودم میبرم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Iran, Tehran

سلام دوستان

من 5 تا سوال دارم:
    1- براي گرفتن گواهي عدم سوء پيشينه اگه من برم پليس+10 بگم براي سفارت ميخوام بهم ميدن؟ آخه من هيچ نامه اي از سفارت ندارم! چطوري اونا حرف منو باور ميكنن؟
    2- مدارك ترجمه شده به زبان آلماني(شناسنامه و گواهي عدم سوء پيشينه ) بايد تاييد امور خارجه و دادگستري هم باشه؟
    3- كسي ميدونه اگه خوابگاه پر باشه چطوري ميشه يه خونه ارزون پيدا كرد؟
    4- اگه من اصل پاسپورت زمان درخواست ويزا همراهم نباشه كارم انجام نميشه؟ آخه يكي از بچه ها گفته بود كه فقط كپي گذزنامه اشو خواستن! و من هم الان پاسپورتم دستم نيست!
    5- ممكنه خواهش كنم از افرادي كه تجربه سوالات سفارت رو دارن بگن چي اونجا ميپرسن؟ راستش من اولين باريه كه دارم ميرم سفارت و هيچ پيش زمينه اي از سوالاتشون ندارم!

ممنون از شما

Member alexy_336 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    -

نقل قول نوشته اصلی توسط mm_yaki نمایش پست ها
    سلام دوستان

من 5 تا سوال دارم:
    1- براي گرفتن گواهي عدم سوء پيشينه اگه من برم پليس+10 بگم براي سفارت ميخوام بهم ميدن؟ آخه من هيچ نامه اي از سفارت ندارم! چطوري اونا حرف منو باور ميكنن؟
    2- مدارك ترجمه شده به زبان آلماني(شناسنامه و گواهي عدم سوء پيشينه ) بايد تاييد امور خارجه و دادگستري هم باشه؟
    3- كسي ميدونه اگه خوابگاه پر باشه چطوري ميشه يه خونه ارزون پيدا كرد؟
    4- اگه من اصل پاسپورت زمان درخواست ويزا همراهم نباشه كارم انجام نميشه؟ آخه يكي از بچه ها گفته بود كه فقط كپي گذزنامه اشو خواستن! و من هم الان پاسپورتم دستم نيست!
    5- ممكنه خواهش كنم از افرادي كه تجربه سوالات سفارت رو دارن بگن چي اونجا ميپرسن؟ راستش من اولين باريه كه دارم ميرم سفارت و هيچ پيش زمينه اي از سوالاتشون ندارم!

ممنون از شما
    1- شما برای عدم سوء پیشینه باید بری دادگستری شهرتون و اونجا بعد از پر کردن فرم و واریز 1000 تومان پول شما رو ارجاع میدن به اداره آگاهی...اونجا هم اثر انگشتتون رو می گیره و چند روز بعد جواب میده.
    نیاز به هیچ نامه ای هم ندارین...فقط بگو که عدم سوء پیشینه میخوای
    2- 100 درصد. شما به همون دارالترجمه بگید که این کارو انجام بده بهتره.
    3- نمیدونم، اما من یکی از دوستام همین مشکلو داشت و از یکی از دوستاش که اونجا بود خواست که براش یه نامه بفرسته که فلانی در اینجا (اتریش) تحت حمایتشه.
    هنوز این رفیق ما ویزاش نیومده و اعتبار این قضیه تاحالا معلوم نشده.
    4- آره فقط 2 سری کپی پاسپورت اونم از تمام صفحات.
    5- هیچی نمیپرسن...فقط میگن مدارکو بده!

خواهش میکنم
    دانشگاه های جمهوری چک پذیرش دانشجوی ایرانی در رشته های فنی و مهندسی رو تحریم کردن!!!