نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: تجربیات آزمون 19Oct 2014 سنجش

Member dr-data آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical and Control

پیش فرض تجربیات آزمون 19Oct 2014 سنجش

سلام به همه,
    با توجه به برگزاری ازمون ١٩ اکتبر, از دوستان خواهش میکنم تجربیاتشون رو بری استفاده سایرین در این بخش قرار بدهند.
    شروع کننده ی این تاپیک بنده بودم چرا که خودم امروز امتحان دادم و تجاربم رو در این بخش به اشتراک خواهم گذاشت.

Member dr-data آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 19Oct 2014 سنجش

اکی بریم سر امتحان امروز،
    دوستان در آزمون های گذشته مفصل توضیح دادن و من فقط توضیحات کلی و نکاتی که برام قابل توجه بود رو میگم.
    اول اینکه من تقریباً ساعت 9.35 دقیق رسیدم با کلی استرس که راه نمیدن سر جلسه ولی خبری نبود. پس اگه تا 9.45 هم برسید مشکلی پیش نمیاد.
    از لحاظ نظم، نسبت به آزمون آیلتس، یکم تو ذوق میخورد. جو مثل امتان پایانی یک درس دانشگاهی بود و یه سری آدم که تخصص چندانی در محتوای آزمون ندارند به عنوان مراقب اونجا حضور دارند.
    هیچ نیازی به کارت آزمون و اینا نیست. اول اسمتون رو از روی بورد میبینید و شماره lab تون مشخص میشه. بعد کیفتون رو میذارید داخل لاکر و کلیدشو بر میدارید و می ایستید داخل صف.
    بعد از گرفته شدن عکستون و چک شدن پاسپورت و کارت ملی (هر دو رو همراه داشته باشید) وار سالن میشید و در سیستمی که عکستون و مشخصاتتون روش نمایش داده شده، مستقر میشید.
    راس ساعت 10 با وارد کردن پسوورد توسط مراقب، امتحانتون شروع میشه.
    نکته مهم اینجا صدای ازار دهنده ی تایپ کردن بچه های دیگس که اصلاً دقت نکنید بهش چون ممکنه اعصابتون رو خورد کنه.
    بعد از نوشتن رایتینگا یه دقیقه میتونید سر جای خودتو استراحت گنید که توصیه میکنم حتماً از این یک دقیقه های موجود در انتهای هر سکشن استفاده کنید.
    بعد یک سکشن وربال و بعد از یک دقیقه استراحت، یک سکشن کوانت خواهید داشت. حال نوبت به استراحت 10 دقیقه ای میرسه که با تیک زدن گزینه ی رفتن به استراحت، از سالن خارج میشید و یک کیک و آبمیوه نوش جان میکنید و اگه خواستید آبی به صورتتون میزنید. تنظیم تایم دست خودتون هست. سعی کنید 2 دقیقه زودتر سر جاتون مستقر باشید.
    بعد دوباره یک سکشن وربال و یک سکشن کوانت دارید.
    و امااااا نکته ی اساسی سر سکشن اضافی هست که من اصلاً هواسم بهش نبود و نزدیک بود خراب کنه آزمونمو! شما یک سکشن دیگه هم دارید (همون اضافیه که واس کارای تحقیقاتی ets هست) ولی توجه کنید که لزوماً این سکشن انتهایی برای تحقیقات نیست! یعنی ممکنه دقیقاً همین سکشن نمرتون رو تعیین کنه، پس سر سری به سوالاش جواب ندید.
    در انتها هم که انتخاب میکنید نمرتون ریپورت بشه و نمره کوانت و وربالتون رو میبینید و در مرحله ی آخر اسم 4 تا دانشگاه و دپارتمان مربوطه رو میتونید وارد کنید تا مجانی براتون ارسال کنند. توجه داشته باشید اگه کد موسسه رو دارید بهتون اجازه میدن که برید و از وسایلتون بردارید تا وارد کنید، به هر حال نیازی هم نیست چون قابلیت جستجو وجود داره و براحتی پیدا میشه مقصد هاتون.

و درانتها چند نکته:
    آزمون دقیقاً و کاملاً شبیه همون نرم افزار خود ets هست (تاکید میکنم دقیقاً حتی فونت و رنگ و ... ) که میتونید رایگان دانلود کنید (آ[ر کتاب آ،یشیال هم موجوده) پس حتما باهاش کار کنید و دوتا تستشو بزنید.
    به نظرم وقت گذاشتن روی وربال به صرفه نیست و روی کوانت سرمایه گذاری کنید.
    مطمئن باشید جواب همه ی سوالاتو میدونید ولی مهم زمانبندی هست و اونایی که نمره بالا میگیرن مدیریت زمان خوبی داشتن و ریاضی دان نیستند!
    در انتها، به نظرم این امتحان هم مثل بقیه ی آزمونا بسیار مزخرف می باشد ولی چاره ای ندارید جز اینکه با موفقیت بگذرونیدش و قر نزنی سخته و ....!

موفق و پیروز باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط dr-data نمایش پست ها
    اکی بریم سر امتحان امروز،
    دوستان در آزمون های گذشته مفصل توضیح دادن و من فقط توضیحات کلی و نکاتی که برام قابل توجه بود رو میگم.
    اول اینکه من تقریباً ساعت 9.35 دقیق رسیدم با کلی استرس که راه نمیدن سر جلسه ولی خبری نبود. پس اگه تا 9.45 هم برسید مشکلی پیش نمیاد.
    از لحاظ نظم، نسبت به آزمون آیلتس، یکم تو ذوق میخورد. جو مثل امتان پایانی یک درس دانشگاهی بود و یه سری آدم که تخصص چندانی در محتوای آزمون ندارند به عنوان مراقب اونجا حضور دارند.
    هیچ نیازی به کارت آزمون و اینا نیست. اول اسمتون رو از روی بورد میبینید و شماره lab تون مشخص میشه. بعد کیفتون رو میذارید داخل لاکر و کلیدشو بر میدارید و می ایستید داخل صف.
    بعد از گرفته شدن عکستون و چک شدن پاسپورت و کارت ملی (هر دو رو همراه داشته باشید) وار سالن میشید و در سیستمی که عکستون و مشخصاتتون روش نمایش داده شده، مستقر میشید.
    راس ساعت 10 با وارد کردن پسوورد توسط مراقب، امتحانتون شروع میشه.
    نکته مهم اینجا صدای ازار دهنده ی تایپ کردن بچه های دیگس که اصلاً دقت نکنید بهش چون ممکنه اعصابتون رو خورد کنه.
    بعد از نوشتن رایتینگا یه دقیقه میتونید سر جای خودتو استراحت گنید که توصیه میکنم حتماً از این یک دقیقه های موجود در انتهای هر سکشن استفاده کنید.
    بعد یک سکشن وربال و بعد از یک دقیقه استراحت، یک سکشن کوانت خواهید داشت. حال نوبت به استراحت 10 دقیقه ای میرسه که با تیک زدن گزینه ی رفتن به استراحت، از سالن خارج میشید و یک کیک و آبمیوه نوش جان میکنید و اگه خواستید آبی به صورتتون میزنید. تنظیم تایم دست خودتون هست. سعی کنید 2 دقیقه زودتر سر جاتون مستقر باشید.
    بعد دوباره یک سکشن وربال و یک سکشن کوانت دارید.
    و امااااا نکته ی اساسی سر سکشن اضافی هست که من اصلاً هواسم بهش نبود و نزدیک بود خراب کنه آزمونمو! شما یک سکشن دیگه هم دارید (همون اضافیه که واس کارای تحقیقاتی ets هست) ولی توجه کنید که لزوماً این سکشن انتهایی برای تحقیقات نیست! یعنی ممکنه دقیقاً همین سکشن نمرتون رو تعیین کنه، پس سر سری به سوالاش جواب ندید.
    در انتها هم که انتخاب میکنید نمرتون ریپورت بشه و نمره کوانت و وربالتون رو میبینید و در مرحله ی آخر اسم 4 تا دانشگاه و دپارتمان مربوطه رو میتونید وارد کنید تا مجانی براتون ارسال کنند. توجه داشته باشید اگه کد موسسه رو دارید بهتون اجازه میدن که برید و از وسایلتون بردارید تا وارد کنید، به هر حال نیازی هم نیست چون قابلیت جستجو وجود داره و براحتی پیدا میشه مقصد هاتون.

و درانتها چند نکته:
    آزمون دقیقاً و کاملاً شبیه همون نرم افزار خود ets هست (تاکید میکنم دقیقاً حتی فونت و رنگ و ... ) که میتونید رایگان دانلود کنید (آ[ر کتاب آ،یشیال هم موجوده) پس حتما باهاش کار کنید و دوتا تستشو بزنید.
    به نظرم وقت گذاشتن روی وربال به صرفه نیست و روی کوانت سرمایه گذاری کنید.
    مطمئن باشید جواب همه ی سوالاتو میدونید ولی مهم زمانبندی هست و اونایی که نمره بالا میگیرن مدیریت زمان خوبی داشتن و ریاضی دان نیستند!
    در انتها، به نظرم این امتحان هم مثل بقیه ی آزمونا بسیار مزخرف می باشد ولی چاره ای ندارید جز اینکه با موفقیت بگذرونیدش و قر نزنی سخته و ....!

موفق و پیروز باشید.
    ممنون از توضیحات. فقط لطف کن درباره بخش کوانت بیشتر توضیح ده. اینکه می گن سخت تر از امتحان کاغذیه، درسته؟ کوانت بخش ها از نظر سطح دشواری با هم متفاوت بودن؟ و اینکه نمره ای که در انتهای امتحان فکر می کردید بگیرید، با نمره واقعی تون مطابقت داشت یا خیر؟ ممنون

Member dr-data آواتار ها
    رشته و دانشگاه

حقیقتش من نمره gre برام زیاد حیاتی نبود و از این رو زیاد نخوندم ولی مینیممی که میخاستم رو اوردم.
    من کتاب افیشیال رو فقط خوندم
    در مورد سختی سوالات هم باید بگم که واقعا سوالای فضایی ندیدم, یعنی د همون سطح افیشیال بود, طبیعیه که مشابه نبود ولی از لحاظ سختی یا اسونی یکسان بود.
    یکی از نکته های ازمون gre اینه که واقعا هدف اصلیش سنجش دانش زبان و زیاضی شما نیست! به نام های سکشن ها توجه کنید متوجه میشید چی میگم, قدرت استدلال شما با توجه به یک سری داده ها سنجیده میشه. خب طبیعیه اگه منابع مختلف رو بخونید و تستهای بیشتری بزنید,روونتر عمل خواهید کرد و نمره بالاتری میگیرید.
    به عنوان مثال دوست من کوانت 170 شد ولی وربال ١۴٠ !این نشون میده کع اگه به خوندن زیاد بود ,ایشون باید وربال هم بالا میشد.

خلاصه منابع پیشنهادی من (با تشکر از یه دوست عزیز که به من این منابع رو معرفی کردند):
    کتاب افیشیال رو کامل بخونید
    کتاب math.bible نوا واس نکات ریز خوبه
    و نرم افزار ای تی اس که دقیقا دوتا ازمون ماک هست.

وربال رو کلا نظری ندارم چون بنظرم ربطی به خوندن کتابیی مثل ١١٠٠ و اینا نداره, بیشتر روی ریدینگش سرمایه گذاری کنید.

امیدوارم همه نمره دلخواهشونو بگیرند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)