صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 108

موضوع: رفتن به پزشکی از لیسانس؟

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : رفتن به پزشکی از لیسانس؟

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar8 نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس مامایی از دانشگاه شهید بهشتی دارم میخواستم بدونم با همین لیسانسم برای رشته پزشکی از کدوم یکی از دانشگاههای اروپا یا استرالیا میتونم پذیرش بگیرم؟ اصلا شدنی هست یا حتما باید امتحانای ورودی دانشگاهها رو بدم؟
    خیر هیچ تاثیری نداره. اصولا تحصیل در رشته پزشکی خارج از ایران فقط به بودجه شما بستگی داره و لاغیر. اگه میتونین سالی حداقل 70 تا 80 میلیون هزینه کنین مشکل دیگه ای نخواهید داشت.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    خیر هیچ تاثیری نداره. اصولا تحصیل در رشته پزشکی خارج از ایران فقط به بودجه شما بستگی داره و لاغیر. اگه میتونین سالی حداقل 70 تا 80 میلیون هزینه کنین مشکل دیگه ای نخواهید داشت.
    حتی برای دانشگاههایی که شهریه ندارند هم هزینش همین قدره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar8 نمایش پست ها
    حتی برای دانشگاههایی که شهریه ندارند هم هزینش همین قدره؟
    کلا 70-80 میلیون در سال برای این دست رشته ها بعنوان یک حداقل رقم معقولی هست(بجز کشوری مثل بلاروس البته، اگه بتونید شرایط خوابگاه رو تحمل کنید و درستون رو هم بخونید قاعدتا تا 300 یورو میانگین ماهانه از هزینه هاتون کسر میشه)!ولی اکثر بچه های پزشکی بدلیل حجم بالای مطالب واقعا به آرامش برای هر چه بیشتر خوندن نیاز دارن و نتیجه ش میشه اجاره سوئیت یا استودیو و ........!مخارجی هم هستن که توی لیست شما نیستن ولی باید براشون آماده باشین اونم توی کشور غریب!
    کشورهایی هم که شهریه آنچنانی ندارن مثل اتریش منظورتون هست؟؟!!این رو در نظر بگیرید که هزینه زندگی در وین بمراتب بالاتر از دیگر نقاطی از اروپا هست که شهریه دارن و در نهایت تفاوت محسوسی نخواهد داشت رقم سالانه!بزارین یه مثال براتون بزنم:امسال دانشگاه پورتو کورس انگلیسی برگزار کرده شما میتونید تو این شهر با 180تا220-30 یورو یه اتاق کامل بگیرین حالا این رقم رو در رم یا میلان(قضیه imat) یا در وین یه سرچ ساده بزنین ببینید اوضاع به چه صورت هست!شما فرض کن در بازل درس بخونی شهریه هم ندی در سال رقمی که برای زندگی هزینه خواهید کرد بمراتب بیشتر از رقمی میشه که در بلگراد،پورتو و.......با شهریه پرداختین!در نهایت هیچ چیز جای تحقیق خودتون رو نخواهد گرفت!از سایت زیر هم میتونید خیلی بهره ببرید:
    numbeo.com/
    یا مثلا واژه اجاره+اسم شهر مورد نظرتون رو سرچ کنید در گوگل!
    موفق باشین!

دوستای عزیز سلام
    من دانشجوی سال آخر پرستاری دانشگاه اصفهان هستم با معدل 18
    الان مدتیه سر در گمم. ممنون میشه راهنماییم کنین:
    به نظر شما میتونم خارج از کشور برای تغییر رشته از پرستاری به پزشکی اقدام کنم؟ نظرتون در مورد اینکه بعد از طرح دوباره برای پزشکی کنکور بدم چیه؟
    ممنون

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsent2000 نمایش پست ها
    دوستای عزیز سلام
    من دانشجوی سال آخر پرستاری دانشگاه اصفهان هستم با معدل 18
    الان مدتیه سر در گمم. ممنون میشه راهنماییم کنین:
    به نظر شما میتونم خارج از کشور برای تغییر رشته از پرستاری به پزشکی اقدام کنم؟ نظرتون در مورد اینکه بعد از طرح دوباره برای پزشکی کنکور بدم چیه؟
    ممنون
    گزینه اول ممکن نیست به نظر روی گزینه دوم تمرکز کنید.

با سلام ! من پیش دانشگاهی تجربی می خونم و نمره ی دیپلمم 19.30 شده و برای پزشکی می خواستم اقدام کنم و بیشتر فرانسه و آلمان رو دوست دارم من زبان فرانسه رو کامل خوندم تو قسمت صحبت کردن B2 اوردم اما متاسفانه تو قسمت های گرامر و ... اصلا خوب نیستم . حتی برای رشته های هنر نقاشی هم حاضرام برای رفتن 3 سال رتبه ی اول کشوری تو نقاشی بودم بین مدارس (نمی دونم این مدارک بدرد می خوره یا نه ؟)
    در بعضی از سایت ها نوشته دیپلم و پیش دانشگاهی کافیه برای پذیرش و بعضی دیگه نوشتن باید حتما دانشگاه قبول بشی 2 سال دانشگاه درس بخونی بعد بری و سفارت (فرانسه ) فقط میگه باید زبان امتحان بدی من واقعا گیج شدم .
    ممنون میشم راهنمایی کنید ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrnosh77 نمایش پست ها
    با سلام ! من پیش دانشگاهی تجربی می خونم و نمره ی دیپلمم 19.30 شده و برای پزشکی می خواستم اقدام کنم و بیشتر فرانسه و آلمان رو دوست دارم من زبان فرانسه رو کامل خوندم تو قسمت صحبت کردن B2 اوردم اما متاسفانه تو قسمت های گرامر و ... اصلا خوب نیستم . حتی برای رشته های هنر نقاشی هم حاضرام برای رفتن 3 سال رتبه ی اول کشوری تو نقاشی بودم بین مدارس (نمی دونم این مدارک بدرد می خوره یا نه ؟)
    در بعضی از سایت ها نوشته دیپلم و پیش دانشگاهی کافیه برای پذیرش و بعضی دیگه نوشتن باید حتما دانشگاه قبول بشی 2 سال دانشگاه درس بخونی بعد بری و سفارت (فرانسه ) فقط میگه باید زبان امتحان بدی من واقعا گیج شدم .
    سلام. برای فرانسه اول باید امتحان زبان بدی چون باید مدرک B2 بگیری. قبولی دانشگاه نیاز نیست! اگه برای امتحان زبان آماده بودی حتی میتونستی حین تحصیل اقدام کنی. منظورم پیش دانشگاهیه.
    مدرک دیپلم و پیش و زبان! حتما B2 یا بالاتر
    و در ضمن فرانسه برای رشته ی پزشکی کنکور داره.

Junior Member

با سلام
    من ارشد شهرسازی دارم و در حال حاضر دانشجوی ارشد فیزیولوژی ورزشی هستم ، رشته لیسانس ام هم غیر مرتبط بوده ( لیسانس شهرسازی) سوالم اینه مه آیا می توانم با همین تعداد واحدی که در مقطع ارشد ارائه میشه در مقطع دکتری رشته کایروپرکتیک ادامه تحصیل بدم ؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrnosh77 نمایش پست ها
    سلام مدرک زبانتون چی هست؟فرانسه به طور برای پزشکی نیاز به مدرک tcf dap b2داره که بخش نوشتاریش بسیاااار سخت هست و میشه گفت 70درصد نمره هست
    در غیر اینصورت باید delfb2 بگیرین
    بعد برای پزشکی خوندن گفته میشسه فرانسه مستقیم به همه کس پذیرش نمیده باید از همه لحاظ خوب باشی ولی راههای دیگه هم هست

Banned

ببینید دوستان خارج از کشور رو برای خودتون تعریف کنید! مخصوصا برای علم پزشکی که واقعا مهمه کجا بخونید. اخه وقتی کشورایی مردم خودشون نمیرن به سمت این رشته اینقدر در اونجا بدرد نخوره که من دیدم برخی دوستان اسم میبرند. واقعا فکر میکنید دکتر میشید؟؟ با خوندن رشته پزشکی و کسی به شما برای درمان مراجعه خواهد کرد؟
    من به شخصه حتما نگاه میکنم پزشکی که مراجعه میکنم حتما دقت میکنم جای درست حسابی درس خونده باشه. ادم با سوادی باشه. ماشالا توی ایران دیگه دکتر دانشگاه آزادی دیگه شده یک وازه چیپ یعنی بارها برای خودم اتفاق افتاده پزشک بهم گفته من از این دانشگاه آزادی ها نیستما ملی خوندم!
    حالا این که دانشگاه آزاد و کنکور دار خودمونه و هممون میدونیم بالاخره پزشکی قوبل شدن سخته چه آزاد چه دولتی مخصوصا رد سالهای اخیر. حالا چطور میخواد سر بلند کنه و کار کنه پزشک فارغ التحصیل از دانشگاه مثلا شاخ آفریقا! چه میدونم یک دهتی توی اسلوونی! یا کشورای از این دست . البته نام اسلوونی مثال بود فقط .
    قبل از اینکه بخواید هزینه و عمر خودتونو هدر بدید یک سرچ بکنید لیست پزشکان تهران مثلا به عنوان نمونه!
    من به شما تضمین میدم از اون لیست بلند بالا یک نفر "حتی یک نفر" از فارغ التحصیلان کشورهای "آبکی" پیدا نخواهید کرد. پزشکی رشته عالیه/ بسیار عالی. بسیار خوب/ اما آیا میتونی جای درست حسابی بخونیش؟ اوکی بخون!
    میتونی کنکور قبو شی؟ اوکی بخون! قبول شو! خارج میخونی ؟ اوکی بسیار عالی یک جای بدرد بخور بخوان! اروپای غربی بخون. آمریکا بخون. نه کشورایی که فقط شهریه رو پرداخت میکنی میری میشینی سر کلاس! این دست کشورها دیگه اینقدر زیاد شدن ماشالا یکی دوتا نیستن.
    هزینه ای که برای این مسیر میکیند باور بفرمایید "ضرر در ضرر" هست نه"سرمایه گذاری برای آینده"
    شما نمیخواید از این رشته پول در بیارید؟
    خب مردم باید مراجعه کنند! دیگه! نمیتونید از تو هوا پول در بیارید که! خب آیا در ایران مردم مراجعه میکند به دکتر فارغ التحصیل این دست کشورها؟ (دندانپزشکی البته یک مقدار فرق دره که البته اونم باز من دوستان دندانپزشکم همگی مسخره میکنند فارغ التحصیلان این کشورهای آبکی رو) خب برای کشورهای دیگه آیا باید از پس امتحانات تخصص اونجحا بر اومد یا نه؟ به نظرتون با اون علم سرشار اساتید دانشگاههای این دست کشورها امیدی بهش هست؟
    وقتی دوستان خودمون که بگردید حتما هست در اطرافتون که در دانشگاههای تاپ داخلی درس خوندن نمیتون قبول بشن یا درصد پایینی میتونن وارد بشن به نظرتون با در نظر گرفتن وضعیت علمی اونها از همون پایه تا زمان فارغ التحصیلی که لابد یک فرقی بوده که طرف دانشگاه ع.پ تهران قبول شده و شما بین الملل چابهارم نیاوردی! امیدی دارید برای اون مسایل؟؟؟
    به نظرم قبل از گوش کردن به دروغهای موسسات و سایتهای مختلف ودتون برای هر کشوری از این کشور الکی ها خواستید اقدام کنید برید با دانشجوهای اونجا حظوری صحبت کنید! حظوری نه نت و این چیزا. وقت بگذارید بالاخره می ارزه به اون چند صد میلیونی که باید بپردازید. اگر بنا بر ضرر است بگذار 5-6 تومن ضرر کنی نه 5-6 ضربدر 100!!! میلیون. اگرم بنا بر سرمایه گذاریست فرض کن چند صد میلیونت میشود چند صد و پنج میلیون!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)