صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 234567891011
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 108 , از مجموع 108

موضوع: رفتن به پزشکی از لیسانس؟

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : رفتن به پزشکی از لیسانس؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza507 نمایش پست ها
    سلام من که داشتم نگاه میکردم کسی به پست های اخر پاسخی نداده! کسی توجه نمیکنه؟
    من دانشجو کارشناسی کاردمانی دانشگاه شهید بهشتی هستم سال دیگه درسم تموم میشه و واقعا این هدف رو دارم که برای پزشکی خارج از کشور اقدام کنم.
    یک اینکه چطور باید اینکار رو بکنم؟
    کدوم کشور ها و دانشگاه ها مدرکشون معتبره؟
    و در مورد هزینه هم اینکه حداقل مقداری فاند یا اسکالر شیپ بدن
    میشه یکی راهنمایی کنه از کجا باید شروع کنم؟؟
    دوست
    عزیز بازها اشاره شده که برای رشته های پزشکی فاندی وجود نداره و هزینه های تحصیل هم به شدت بالاست . اگه توان مالی خوبی دارید گزینه های زیادی وجود داره که بتونید انتخاب کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Gachon Uni/Biomedical sciences

سلام به جامعه اپلای ابرادی ها...

من لیسانس علوم آزمایشگاهی دامپرشکی دارم و الان روی ی تحقیق توی دانشگاه داروسازی شیراز روی پروبیوتیک و زخم های دیابتی و این چیزا کار میکنم که سی ویم قوی بشه. طی مکاتباتی که با اساتید مختلف داشتم تونستم با هزار بدبختی و مکافات ی دکتر پوی کره جنوبی یدا کردم که روی دیابت کار میکنه و ب من گفته که ثبت نام کنم برای مقطع مستر و گفته که فاند و هزینه زندگی بهم قراره بده و به همین خاطر نمیخوام فرصت بدست اومده رو از دست بدم و استاد ی دانشگاه کره ای هست. با دانشگاهشم صحبت کردم و بهم گفتن باید پزشک باشی تا بتونی INTERNAL MEDICINE رو بخونی و وقتی گقتم استاد دارم گقتن میتونی ثبت نام کنی. سوال هایی برام پیش اومده:

1.این مدرک ب کار من میاد یا نه؟ اخه فکر کنم برای پزشک شدن باید رفت از پایه خوند و لیسانس MD داشت ( اون پیش پزشکی یا خود پزشکی ) ظاهرا فقط تحقیقاتیه و میشه وارد ریسرچ شد و کاری ب کارای طبابت نخواهد داشت...

2. اینکه این مقطع مستر اسنترنال مدیسین چیه؟ تخصصه آیا؟ کاجا میشه باهاش کار کرد.

3. اینکه در آینده (پس از گرفتن مدرک فوق لیسانس INTERNAL MEDICINE) اگر نیاز باشه وباره از دیپلم برای پزشکی اقدام کنم با توجه به رشته فوق اینترنال مدیسین و سابقه ای که قراره در کنار این استاد داشته باشم راحت تر بورسی برای رشته پزشکی از دیپلم (MD) بگیرم یا اصلا ای؟

با کمال تشکر از نظرات استاید محترم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_1365 نمایش پست ها
    سلام به جامعه اپلای ابرادی ها...

من لیسانس علوم آزمایشگاهی دامپرشکی دارم و الان روی ی تحقیق توی دانشگاه داروسازی شیراز روی پروبیوتیک و زخم های دیابتی و این چیزا کار میکنم که سی ویم قوی بشه. طی مکاتباتی که با اساتید مختلف داشتم تونستم با هزار بدبختی و مکافات ی دکتر پوی کره جنوبی یدا کردم که روی دیابت کار میکنه و ب من گفته که ثبت نام کنم برای مقطع مستر و گفته که فاند و هزینه زندگی بهم قراره بده و به همین خاطر نمیخوام فرصت بدست اومده رو از دست بدم و استاد ی دانشگاه کره ای هست. با دانشگاهشم صحبت کردم و بهم گفتن باید پزشک باشی تا بتونی INTERNAL MEDICINE رو بخونی و وقتی گقتم استاد دارم گقتن میتونی ثبت نام کنی. سوال هایی برام پیش اومده:

1.این مدرک ب کار من میاد یا نه؟ اخه فکر کنم برای پزشک شدن باید رفت از پایه خوند و لیسانس MD داشت ( اون پیش پزشکی یا خود پزشکی ) ظاهرا فقط تحقیقاتیه و میشه وارد ریسرچ شد و کاری ب کارای طبابت نخواهد داشت...

2. اینکه این مقطع مستر اسنترنال مدیسین چیه؟ تخصصه آیا؟ کاجا میشه باهاش کار کرد.

3. اینکه در آینده (پس از گرفتن مدرک فوق لیسانس INTERNAL MEDICINE) اگر نیاز باشه وباره از دیپلم برای پزشکی اقدام کنم با توجه به رشته فوق اینترنال مدیسین و سابقه ای که قراره در کنار این استاد داشته باشم راحت تر بورسی برای رشته پزشکی از دیپلم (MD) بگیرم یا اصلا ای؟

با کمال تشکر از نظرات استاید محترم
    بجز با مدرک mbbs و یا دکترای حرفه ای پزشکی نمیتونید کار بالینی بکنید و پزشکی برای ورودش هم این چیزهای که نوشتید ارزش خاصی ندارند . امتحان ورودی+ شهریه. رزومه خیلی نقش خاصی در این سطح ایفا نمیکنه.

Banned

من دانشجو کارشناسی کاردمانی دانشگاه شهید بهشتی هستم سال دیگه درسم تموم میشه و واقعا این هدف رو دارم که برای پزشکی خارج از کشور اقدام کنم.
    فاند رو در ازای چه چیزی باید به یک دانشجوی پزشکی بدن؟ جایی فاند نمیده در این مقطع در مقاطع بالاتر میتونید حقوق دریافت کنید رد صورت توانایی ورود به تخصص البته.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی

شما باید اول کشور مورد نظرتون رو مشخص کنید. هرکشوری سیستم پزشکی خوندنش فرق داره، و تقریبا هرکشوری فقط مدرک پزشکی خودشو قبول میکنه. (از نظر اعتبار)
    اگر در مورد آمریکا سوال میکنید بله فاند هم وجود داره. متاسفانه اطلاعات این فروم خیلی به روز نیست توصیه میکنم فروم هایی مثل SDN رو مطالعه کنید:

https://forums.studentdoctor.net/thr...-school.799538

Senior Member

سلام
    من امسال برای امتحان ورودی پزشکی استرالیا gamsat اقدام کردم و نمره خوبی هم گرفتم و فکر میکنم شانس برای ورود داشته باشم. ولی همونطور که میدونید میشه برای پزشکی در استرالیا با هر لیسانسی اقدام کرد و غیر از یکی دو دانشگاه هیچ کدوم پیش نیاز درس خاصی ندارند و اکثرا هم دوره med school چهار ساله دارند
    من هم با مدرک مهندسی ام اقدام کردم. سوال ام این هست که ایران مدرک پزشکی 4 ساله استرالیا رو قبول داره اگر روزی خواستم برگردم و ایران کارکنم؟

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی ترم هفت مهندسی پزشکی هستم ایا اصلا راه داره از لیسانس رشته مهندسی به پزشکی اپلای کرد یا فاند ؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنید

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط smsaddegh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی ترم هفت مهندسی پزشکی هستم ایا اصلا راه داره از لیسانس رشته مهندسی به پزشکی اپلای کرد یا فاند ؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنید
    خیر متاسفانه چنین امکانی وجود نداره

صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 234567891011

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)