صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 108

موضوع: رفتن به پزشکی از لیسانس؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : رفتن به پزشکی از لیسانس؟

آمار قبولی پزشکی برای دانشگاههای مختلف کانادا را در لینکهای زیر میتوانید پیدا کنید.

http://www.afmc.ca/pdf/Cmes2014-Applicants.pdf

جدول صفحه 6 جالب است و نشان میدهد در دانشکده های پزشکی در کانادا به استثنای دانشگاههای انتاریو سال پیش سرجمع حدود 2000 نفر پذیرش شده اند، که از این تعداد 14 نفر از خارج از کانادا بوده اند. از آن 14 نفر هم 6 نفر از امریکا بوده اند و هشت نفر از بقیه تمام دنیا.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    آمار قبولی پزشکی برای دانشگاههای مختلف کانادا را در لینکهای زیر میتوانید پیدا کنید.

http://www.afmc.ca/pdf/Cmes2014-Applicants.pdf

جدول صفحه 6 جالب است و نشان میدهد در دانشکده های پزشکی در کانادا به استثنای دانشگاههای انتاریو سال پیش سرجمع حدود 2000 نفر پذیرش شده اند، که از این تعداد 14 نفر از خارج از کانادا بوده اند. از آن 14 نفر هم 6 نفر از امریکا بوده اند و هشت نفر از بقیه تمام دنیا.
    چقدر ناامید کننده است پس با این اوصاف من راهی به جز کنکور خودمون ندارم که اونم با مشکل کمبود معدل مواجهم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط rahaaaa نمایش پست ها
    چقدر ناامید کننده است پس با این اوصاف من راهی به جز کنکور خودمون ندارم که اونم با مشکل کمبود معدل مواجهم
    رشته خودتون چه ایرادی داره؟؟؟
    پزشکی رو به اشباع شدن داره میره . این همه وقت رو بگذارید برای پزشکی بجاش بگذارید برای دکترای رشته خودتون توی همون کانادا و آمریکا هم میتونید با زحمت کشیدن و تلاش پوزیشن های خوبی بدست بیارید به جای اینکه بشینید ایران پزشکی بخونید بعدشم برید دهات های لب مرز طرح بگذرونید! و بعدشم ببینید دری به تخته ای میخوره تخصصی چیزی قبول بشید باز آش همان آش و کاسه همان کاسه!
    کلا به این مسیر بشتر فکر کنید. چه در ایران چه خارج از ایران پزشکی خوندن سرمایه میخواد ! حتی همون دولتی خوندن هم سالها باید از جایی هزینه های زندگیتون و تحصیلتون تامین بشن! چون عملا منبع درامدی ندارید!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    رشته خودتون چه ایرادی داره؟؟؟
    پزشکی رو به اشباع شدن داره میره . این همه وقت رو بگذارید برای پزشکی بجاش بگذارید برای دکترای رشته خودتون توی همون کانادا و آمریکا هم میتونید با زحمت کشیدن و تلاش پوزیشن های خوبی بدست بیارید به جای اینکه بشینید ایران پزشکی بخونید بعدشم برید دهات های لب مرز طرح بگذرونید! و بعدشم ببینید دری به تخته ای میخوره تخصصی چیزی قبول بشید باز آش همان آش و کاسه همان کاسه!
    کلا به این مسیر بشتر فکر کنید. چه در ایران چه خارج از ایران پزشکی خوندن سرمایه میخواد ! حتی همون دولتی خوندن هم سالها باید از جایی هزینه های زندگیتون و تحصیلتون تامین بشن! چون عملا منبع درامدی ندارید!
    می فهمم منظورتونو اما باور کنید علاقه من به این رشته در حدیه که به همون گذروندن طرح تو اون به قول شما درودهات ها راضی ترم و درمورد هزینه ی تحصیل هم اگه بخوام ایران درس بخونم از پس مخارج دانشگاه آزاد برمیام و فقط تنها کاری که باید انجام بدم قبولی تو کنکوره که البته خیلی هم راحت نیست البته با توصیفاتی که شما از تحصیل در خارج از کشور کردید مسلما قبولی تو کنکور اینجا خیلی راحت تر از اون وره

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط rahaaaa نمایش پست ها
    می فهمم منظورتونو اما باور کنید علاقه من به این رشته در حدیه که به همون گذروندن طرح تو اون به قول شما درودهات ها راضی ترم و درمورد هزینه ی تحصیل هم اگه بخوام ایران درس بخونم از پس مخارج دانشگاه آزاد برمیام و فقط تنها کاری که باید انجام بدم قبولی تو کنکوره که البته خیلی هم راحت نیست البته با توصیفاتی که شما از تحصیل در خارج از کشور کردید مسلما قبولی تو کنکور اینجا خیلی راحت تر از اون وره
    نه ببینید خارج یک کلیت هست و شما در باره جزئی از اون به نام کانادا سوال کردید که واقعا بدترین کشور برای پزشکی خوندن یک فرد غیر کانادایی است. حتی بدتر از امریکا
    وگرنه جاهای زایدی هستند با هزینه شبیه دانشگاه آزاد بشه توشون درس خوند.

Junior Member

اینطور که می گید هزینه اش از دانشگاه آزاد خیلی بیشتره چون هزینه خوابگاه و خورد و خوراکم بهش اضافه می شه و حداقل ماهی 2.5 میلیون تومن فقط هزینه زندگیه جدای از شهریه دانشگاه

Banned

دوستان عزیز که پیام داده بودند
    برای تایید مدارم واقعا بیشتر فکر کنیدا اینکه من یکی رو توی فلان میشناسم و......همش کشکه و تا وقتی یک دستورالعمل کلی هست طبق همون ارزشیابی میشه مدارکتون! پس شناختن یا نشناختن کسی در کمیسیون هیچگونه کمکی بهتون نمیکنه ضمن اینکه تا هفت سال دیگه از کجا معلوم؟ اصلا اون فرد رو و داخل وزارت بهداشت راه بدن چه برسه به داشتن حق نظر!
    برخی تخفیف ها و ... هست که اونم باز برای همه هست مثلا چند صدم بالا پایین بودن معدل رو خود مسئولان میتونن نادیده بگیرن و رفعش میکنن از اختیارات داخلی وزارت بهداشت هست و اینم با امتیاز خاصی در نظر گرفته نمیشه.
    نکته بعدی هم اینکه هر قانونی تصویب میشه معمولا عطف به ما سبق نمیکنن اگه به نفع دانشجو ها باشه و عطف به ما سبق میکنن اگه به ضرر باشه ;/ پس دانشگاهی که از زمان ورودتون غیر معتبره اگر بعد از شروع به تحصیل رسمی(نه کالج یا دوره های پره مدیکال) تایید هم بشه شرایطش شامل حال شما نمیشه .و دانشگاهی هم که تایید بوده و از تایید خارج بشه بازم واسه شما تاییده ربطی نداره به اینکه بعد از شروع به تحصیلتون از تایید خارج شده.
    کلا گزینه های در دسترس هم مشخصه فکر میکنم و طبیعتا کسی نمیتونه واسه کسی دیگه تصمیم بگیره. گزینه های راحت تر همین هند و روسیه و بلاروس و اینها هستند و گزینه های نسبتا پر هزینه تر از مجارستان و لهستان و اینها هستند تا انگلستان و آمریکا و .....
    + من دوستی داشتم خیلی دو دل بود واسه انتخاب بعد از مدتها جاییر و انتخاب کرد بعد پشیمون شد با صرف هزینه 4-5 هزار دلاری و الان ترنسفر کرد یه جای دیگه میگه اگه از اول همینجا رو دیده بودم انتخاب میکردم بهتر بود(توجه کنید همه چیز نسبیه ایدئال نیست هیچ کجا خیالتون راحت) پس" یک سفر توریستی کم هزین" حداقل برای دیدن شرایط محیطی کشوری که میخواید برید میتونه خیلی کمک کننده باشه. اون دوست من میتونست با هزینه 1000 دلاری تقریبا یه سفر چند روزه داشته باشه و چند هزار دلار دیگه رو علاوه بر هزینه موسسه و هزینه ها جانبی دیگه ضرر نکنه.

سلام بچه ها من 28 سالمه و لیسانس کشاورزی دارم،میخوام برای پزشکی اقدام کنم چند تا سرال داشتم
    سالیانه میتونم 40 تومن هزینه کنم (شهریه +هزیزنه زندگی)با این پول میتونم از جایی پذیرش بگیرم؟ و اینکه با این سن اصلا جایی پذیر میدن برای پزشکی چون چند تا موسسه زنگ زدم گفتن اصلا بیخیال پزشکی شو و برو برای ارشد بخون...

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh6605 نمایش پست ها
    سلام بچه ها من 28 سالمه و لیسانس کشاورزی دارم،میخوام برای پزشکی اقدام کنم چند تا سرال داشتم
    سالیانه میتونم 40 تومن هزینه کنم (شهریه +هزیزنه زندگی)با این پول میتونم از جایی پذیرش بگیرم؟ و اینکه با این سن اصلا جایی پذیر میدن برای پزشکی چون چند تا موسسه زنگ زدم گفتن اصلا بیخیال پزشکی شو و برو برای ارشد بخون...
    با این شرایط میتونید بلاروس درس بخونید. هزینه تحصیل سالی 5200 دلار و هزینه زندگی بعید میدونم از سالی 5000 دلار تجاوز کنه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    با این شرایط میتونید بلاروس درس بخونید. هزینه تحصیل سالی 5200 دلار و هزینه زندگی بعید میدونم از سالی 5000 دلار تجاوز کنه.
    5200 احتمالا منظورتون دوره های انگلیسیه درسته؟
    5000 دلار هزینه زندگی خیلی زیاده ها 3000 دلار در شرایط زندگی دانشجویی کفایت میکنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)