صفحه 45 از 91 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفتن به پزشکی از لیسانس؟

نقل قول نوشته اصلی توسط smsaa68 نمایش پست ها
    تا اونجایی که من می دونم هیچ کدوم از دو راه شماسر انجامی به تحصیل در پزشکی در آمریکا را نخواهد داشت ( برای 3 سال آینده ) .
    برای تحصیل در رشته پزشکی شما باید یک لیسانس مرتبط را ( در غالب دانشگاه های آمریکا این طور است که لیسانس مرتبط باید در آمریکا کسب شده باشد باز هم بیشتر تحقیق کنید شاید جایی باشد) کسب کنید سپس با شرکت در امتحان MCAT در دانشگاه مورد نظر به مدت 4 سال پزشکی بخوانید .
    راه دیگر هم گرفتن پزشکی از ایران و یا هرکشور دیگری و شرکت در امتحانات USMLE که شامل 3 مرحله است وارد دوره دستیاری یا همان تخصص شوید . که در این دوره حقوق دریافت میکنید (متوسط ماهی 5000 دلار)
    توجه داشته باشید که خواندن پزشکی در آمریکا در دوره عمومی 4 ساله دارای شهریه های از 15000 دلار سالانه در ایالت های جنوب آمریکا نظیر تگزاس شروع می شود و تا 40000 دلار برای ایالت های شمالی مانند ماساچوست و و غربی مانند کالیفرنیا درسال میرسد . که دولت آمریکا برای شهروندان و کسانیکه دارای اقامت هستند وام های تحصیلی که پرداخت آن به بعد از فارق التحصیلی می رسد در نظر گرفته است.
    تا آنجایی که من بررسی کردم چیزی به اسم تطبیق واحد وجود ندارد لذا قبل از رفتن و شروع به کاری حتما تحقیق لازم را انجام دهید .
    در ادامه ذکر این نکته نیز قابل تامل است که کسانی که از طریق کنکور سراسری وارد رشته های پزشکی و... در ایران می شوند در صورتی که دوره آنها رایگان باشد ملزم هستند 2 سال را به عنوان طرح بگزرانند تا مدرک آنها آزاد شود . و بعد از آن در امتحانات USMLE شرکت کنند
    من طرحم رو گذروندم مشکلی ندارم از جهت. مسله اینه از کی و یا کجا می تونم مشاوره بگیرم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

منظور گذراندن طرح برای دوره پزشکی بود . با این حال اگر شخصی پزشک باشد بهتر است برای رفتن به آمریکا امتحانات usmle را بگزراند . در غیر این صورت با توجه به شواهد موجود باید 8 سال درس بخواند تا بشود پزشک عمومی در آمریکا و بعد از آن شروع دوره دستیاری

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

نقل قول نوشته اصلی توسط smsaa68 نمایش پست ها
    منظور گذراندن طرح برای دوره پزشکی بود . با این حال اگر شخصی پزشک باشد بهتر است برای رفتن به آمریکا امتحانات usmle را بگزراند . در غیر این صورت با توجه به شواهد موجود باید 8 سال درس بخواند تا بشود پزشک عمومی در آمریکا و بعد از آن شروع دوره دستیاری
    برای آمریکا رفتن بدترین راه ممکن پزشکی خواندن در ایران هست
    7 سال عمومی + 2 سال طرح میشه 9 سال
    رسما در بهرتین حالت 9 سال از عمرت بر باد رفته
    ولی هرجای دیگه بخونی راحت از همون سال اول پزشکی میتونی شروع به امتحان دادن usmle بکنی

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط TLOTD نمایش پست ها
    من طرحم رو گذروندم مشکلی ندارم از جهت. مسله اینه از کی و یا کجا می تونم مشاوره بگیرم.
    شما دیگه بخون واسه usmle
    فقط یادتون باشه این سایت در مورد پزشکی به شدت پر هست از اطلاعات ناقص و موج منفی
    این همه پزشک ایرانی و هندی و چینی و ..... دارند توی آمریکا کار میکنند توی این سایت طوری جلوه داده میشه که این کار کلا نمیشه!!! دلیلش هم دو دسته افراد هستن
    1. کسانی که خودشون پزشکی خوندن و نتونستن وارد رزدینتی بشندر آمریکا
    2. مهندسانی که در باره پزشکی کلا دو صفحه مطلب خوندن و راه نشون میدن واسه رزیدنتی

Banned
    رشته و دانشگاه

سلام
    دوستان با تجربه لطفا من رو راهنمایی کنند.انجمن این قدر وسیعه که نمی دونم محل درستی رو برای سوالم انتخاب کردم یا نه. من لیسانس علوم آزمایشگاهی هستم و حقیقتش رشته ام رو دوست ندارم. پزشکی رو از اول دوست داشتم. معدل لیسانس هم شد 15.40 . من برای گرین کارت هم در خواست دادم و طبق ویزا بولتن حدود 3 سال دیگه حداقل طول می کشه تا نوبت من شه و بتونم گرین کارت بگیرم. و اما سوالم با توجه به اینکه من هدفم رو پزشکی گذاشتم با توجه به تحقیقاتی که کردم کلا 2 راه دارم کدوم به نظرتون عاقلانه است. اگر تجربه بیشتری هم دارید کمک کنید

1) شرکت در کنکور سراسری و شروع پزشکی در ایران تا مدت زمانی که هستم و بعد از 3 سال اگر درست شد رفتن به اون جا وتطبیق واحد؟

2) شرکت در در فوق لیسانس ( رشته مورد نظرم اگر قرار به انتخاب باشه ویروس شناسی یا باکتری شناسیه) بالا بردن معدل و گرفتن فوق لیسانس و شیفت به پزشکی در آمریکا؟
    تطبیق بی تطبیق
    راه دوم هم مسیر انحرافیه
    میتونید پزشکی رو در یکی از کشورهایی که راحت پذیرش میدن بخونید و در طول دوره هم امتحانات رو شرکت کنید یا اینکه از همین اول برید آمریکا و اونجا mcat شرکت کنید و در صورتی که شهریه رو دارید و صد البته در صورتی که قبول شدید پزشکی بخونید

Junior Member

از دایره طرح سوال کردم تا مقطع دکترای عمومی طرح یکبار کافیه یعنی اینکه من طرح رفتم واسه عمومیم دیگه طرح ندارم+ شهریه هم باید بدم حدود ترمی 2 تومن.
    در مورد usmle هم که گفتید طبق تعریف سایت "این امتحان مخصوص دانشجویان(و پزشکانی) است که قصد ادامه‌ی تحصیل در رشته‌های تخصصی پزشکی (بعد از پایان تحصیل در پزشکی عمومی) در دانشگاه‌های آمریکا را دارند" و طبق این تعریف شامل من نمی شه. در مورد رفتن مستقیم به آمریکا با توجه به اینکه من دانشجوی international حساب می شم هزینه اش سر به فلک می کشه در صورتی که من روی وام دانشجویی که به رزیدنت ها می دن حساب کردم.
    در مورد خارج رفتن و transfer هم حقیقتش تا حالا فکر نکردم بهش. کشوری مثل هند یا بلاروس می شه اقدام کرد؟

Banned
    رشته و دانشگاه

از دایره طرح سوال کردم تا مقطع دکترای عمومی طرح یکبار کافیه یعنی اینکه من طرح رفتم واسه عمومیم دیگه طرح ندارم+ شهریه هم باید بدم حدود ترمی 2 تومن.
    در مورد usmle هم که گفتید طبق تعریف سایت "این امتحان مخصوص دانشجویان(و پزشکانی) است که قصد ادامه‌ی تحصیل در رشته‌های تخصصی پزشکی (بعد از پایان تحصیل در پزشکی عمومی) در دانشگاه‌های آمریکا را دارند" و طبق این تعریف شامل من نمی شه. در مورد رفتن مستقیم به آمریکا با توجه به اینکه من دانشجوی international حساب می شم هزینه اش سر به فلک می کشه در صورتی که من روی وام دانشجویی که به رزیدنت ها می دن حساب کردم.
    در مورد خارج رفتن و transfer هم حقیقتش تا حالا فکر نکردم بهش. کشوری مثل هند یا بلاروس می شه اقدام کرد؟
    برای پزشکی پول پول پول پول پول پول در همه جای دنیا حرف اول و اخر رو میزنه. غیر از آمریکا و کانادا هیچ فرقی نمیکنه برای سیستم ارزشیابی آمریکا که کجای دنای مدرکتون رو گرفته باشید. هلند کشور اروپایی با کیفیت و عضو شنگن و خیلی مزایای دیگه با هزینه هایی که سر به فلک میکشه حدودا 100000 یورو هزینه تحصیل خواهید داشت . بلاروس کشور اروپایی معمولی با هزینه معقول و البته نه چندان پایین. هردو مورد به راحتی میشه اقدام کرد. سطح هر دو هم از اکثر دانشگاههای داخلی بالاتر هست. رزیدنت حقوق میگره وام میخواد چیکار؟؟؟؟
    شما در هر صورت به گزینه تایید بودن مدرکتون برای بقیه کشورها غیر از امریکا من جمله ایران هم فکر کنید به هر حال من خودم اصلا کاری نشد نداره به نظرم ولی امدیم و یک درصد نشد!!! فکر تایید ایران و اروپا هم باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    برای پزشکی پول پول پول پول پول پول در همه جای دنیا حرف اول و اخر رو میزنه. غیر از آمریکا و کانادا هیچ فرقی نمیکنه برای سیستم ارزشیابی آمریکا که کجای دنای مدرکتون رو گرفته باشید. هلند کشور اروپایی با کیفیت و عضو شنگن و خیلی مزایای دیگه با هزینه هایی که سر به فلک میکشه حدودا 100000 یورو هزینه تحصیل خواهید داشت . بلاروس کشور اروپایی معمولی با هزینه معقول و البته نه چندان پایین. هردو مورد به راحتی میشه اقدام کرد. سطح هر دو هم از اکثر دانشگاههای داخلی بالاتر هست. رزیدنت حقوق میگره وام میخواد چیکار؟؟؟؟
    شما در هر صورت به گزینه تایید بودن مدرکتون برای بقیه کشورها غیر از امریکا من جمله ایران هم فکر کنید به هر حال من خودم اصلا کاری نشد نداره به نظرم ولی امدیم و یک درصد نشد!!! فکر تایید ایران و اروپا هم باشید.
    منظور از رزیدنت .گرین کارته ( permanent resident)

Banned
    رشته و دانشگاه

منظور از رزیدنت .گرین کارته ( permanent resident)
    نه منظور وارد دوره دستیاری تخصصی پزشکی شدنه عامیانش میشه دانشجوی تخصص پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    شما دیگه بخون واسه usmle
    فقط یادتون باشه این سایت در مورد پزشکی به شدت پر هست از اطلاعات ناقص و موج منفی
    این همه پزشک ایرانی و هندی و چینی و ..... دارند توی آمریکا کار میکنند توی این سایت طوری جلوه داده میشه که این کار کلا نمیشه!!! دلیلش هم دو دسته افراد هستن
    1. کسانی که خودشون پزشکی خوندن و نتونستن وارد رزدینتی بشندر آمریکا
    2. مهندسانی که در باره پزشکی کلا دو صفحه مطلب خوندن و راه نشون میدن واسه رزیدنتی
    من با نظر دوستمون mr_dr بسیار موافقم. چون خودم زمانی قصد خوندن پزشکی رو داشتم و مدام کامنت های این دو دسته افراد را دیدم.
    موفق باشید.