صفحه 1 از 155 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1546

موضوع: مدرک تحصیلی لازم برای پذیرش از سوئد

پیش فرض مدرک تحصیلی لازم برای پذیرش از سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط modir
    اینطور که من فهمیدم برای apply کردن در هر دانشگاهی در سوئد باید از طریق studera.nu اقدام کرد.کسی تاحالا اقدام کرده که بتونه به این سوالا جواب بده؟
    1. نمره تافل رو باید به کد دانشگاه بفرستیم یا فقط به 9520 که خود studera گفته طبق:https://www.studera.nu/english/stude...tion.1175.html

2.منظور از مورد 5 در لینک فوق چیه؟ این دیگه چه جور proofایه؟

3. اگه برای چندتا دانشگاه apply کنیم بازم همین یه دونه تافل کافیه؟از بقیه مدارک هم یکی کافیه؟چون ما یک سری مدارک به studera.nu میفرستیم

(تو یه جای دیگه در فروم که یادم نیست دیده بودم که بچه ها از deadline مربوط به تافل پرسیده بودن و یه کم گیج شده بودن. تو لینک بالا گفته که تا 15 فوریه برای نمره تافل فرصت هست.)

1-نمره تافل باید فقط به کد 9520 فرستاده بشه.
    2-شما فرض کن رشته لیسانس مهندسی کشاورزی داری،باید ریز نمرات مربوط به لیسانس و گواهی فراغت از تحصیل رو با بقیه مواردی که گفته برای اونا بفرستی.کلا وقتی رشته مورد نظرتو پیدا کردی روی 'گزینه informatition (یا یک همچین چیزی)کنار رشته انتخابیت وجود داره که وقتی زدی مستقیما وارد لینک مربوط به اون رشته تو دانشگاه مورد نظرت میری و باید اون مواردی که علاوه بر مدارکی که تو studera اومده براشون بفرستی،این مدارک شامل همون مدارک بند 5 میشه.
    3-فقط یکدونه تافل+ سایر مدارک کافیه.تا 8 تا دانشگاه واسه MSc و تا 20 دانشگاه برای BSc میتونی با همین یکسری مدارک تقاضا بدی.اونا خودشون مدارکتو اسکن می کنن و واسه دانشگاههایی که تقاضا دادی می فرستن.
    موفق باشید.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

پیش فرض پاسخ : مدارک لارم برای پذیرش از سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط aghabehrooz
    نمره تافل باید فقط به کد 9520 فرستاده بشه.
    2-شما فرض کن رشته لیسانس مهندسی کشاورزی داری،باید ریز نمرات مربوط به لیسانس و گواهی فراغت از تحصیل رو با بقیه مواردی که گفته برای اونا بفرستی.کلا وقتی رشته مورد نظرتو پیدا کردی روی 'گزینه informatition (یا یک همچین چیزی)کنار رشته انتخابیت وجود داره که وقتی زدی مستقیما وارد لینک مربوط به اون رشته تو دانشگاه مورد نظرت میری و باید اون مواردی که علاوه بر مدارکی که تو studera اومده براشون بفرستی،این مدارک شامل همون مدارک بند 5 میشه.
    3-فقط یکدونه تافل+ سایر مدارک کافیه.تا 8 تا دانشگاه واسه MSc و تا 20 دانشگاه برای BSc میتونی با همین یکسری مدارک تقاضا بدی.اونا خودشون مدارکتو اسکن می کنن و واسه دانشگاههایی که تقاضا دادی می فرستن.
    موفق باشید.
    ببین یه مساله دیگه. هر دانشگاهی برای خودش طبعا SoP میخواد. اینا رو همشو باید بذارم تو پاکت و روی هر کدوم بنویسم مال کجاست؟
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

نمی خواد بنویسی این مدرک واسه این دانشگاه،این یکی واسه اون دانشگاه...من email زدم بهشون راجع به همین مسئله پرسیدم.جواب دادن که ما بسته پستی شما رو باز که کردیم هر چی مدرک توش بود اسکن می کنیم و واسه دانشگاههایی که apply کردی می فرستیم.دیگه حالا هر چی تو بسته مدارکت باشه واسه همه دانشگاهها میره.البته من نمی دونم که واسه کدوم دانشگاهها اقدام کردی،ولی تا جایی که می دونم دانشگاههای سوئد یکی یا دوتا بودن که sop می خواستن.معمولا که نمی خوان.مگه اینکه واسه رشته های مختلف تو فوق apply کرده باشی که در این صورت یه ایمیل بزن ببین چی جواب میدن...
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Senior Member

شما باید یه پکیج بفرستی برای همه programهایی که اپلای می کنی. این پروسه برای سوئد اصلاً پیچیده نیست و اتفاقا سیستم خیلی ساده و جالبی دارن، نمی دونم شما تو کجای این سیستم مشکل داری؟
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Senior Member

راستش رشته هایی که من براش اقدام کردم (Distributed Systems توی KTH و Chalmers و ...) فقط Chalmers به SOP نیاز داره، بقیه نمی خوان، من هم SOP رو می نویسم و توی پکیج می ذارم، اما اگر برای شما بیشتر از یک SOP خواستن، باید به StudEra یا دانشگاه میل بزنید (دانشگاه بهتره فکر کنم، چون سریعتر جواب می دن). و ازشون بپرسید. این مطمئن ترین راهه. توی یه هفته هم جوابتون رو می گیرید و دیگه مشکلی هم نخواهید داشت.

موفق باشید.

راستش studera جواب منو نداد اما به نظرم کار معقول اینه که بالای sop آرم دانشگاه مقصدو قشنگ بذاریم و sopها هر چندتا که هستند بذاریم تو پکیج و بفرستیم. اونا هم نهایتا اینا رو اسکن میکنن و میفرستن دانشگاه مقصد. کار دیگه ای اصلا مگه میشه کرد ؟؟!!
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Member djmamal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    INRS-McGill

آقا میشه یکی بگه کاور شیت یعنی چی؟

بعد اینکه اینجا که چالمرز
    SOP
    نخواسته که!

http://www.chalmers.se/en/sections/e...s-required-for
    Don't wait for the perfect moments. Catch the moments and make them perfect

Senior Member

همون 11 دسامبر که سایت رو به روز کردن، شرایط رو هم تغییر دادن، آخرین سری که من این سایت رو چک کردم دقیقاً موردی رو به عنوان زیر در خواست کرده بود که من هم اون رو نوشتم که یادم نره تهیه کنم:
    6) A personal letter explaining why you want to join this programme and what you expect from your studies at Chalmers.
    اما امروز هیچ خبری از این مورد نیست. پس میشه یه نتیجه گیری کرد، حتماً قبل از ارسال مدارک، یه بار دیگه چک کنید که Requirements ها تغییر نکرده باشه، چون من مشابه این مورد رو توی یه دانشگاه دیگه هم دیدم.

Senior Member

بابا کاور شیت رو که کلی توی StudEra راجع بهش نوشته، وقتی کارت توی StudEra تموم شد، یه برگه بهت می ده که می تونی اون رو پرینت کنی و بذاری روی اپلیکیشن پکیج و بفرستی، به این میگن کاور شیت. همین.
    راجع به عادی فرستادن یا با دی اچ ال، خوب به زمانی که تا ددلاین باقی مونده بستگی داره، اگر خیلی تا ددلاین مونده می تونی با پست ایران اکسپرس هم ارسال کنی

Junior Member

سلام !
    خانم ها ئ آقايان محترم !
    منم مثل خيلياي شما ميخوام چند تا رشته توسئد اقدام كنم .
    مسلماً sop هاي متفاوت بايد بفرستم.
    اما فقط از اين سايته studera.nu ميشه اقدام كرد.
    آيا ميشه چند تا sop بنويسيم و بشون بگيم كه مثلاً sop شماره يك را بدخ به چلمرز، شماره دو را به kth و اينا؟؟
    خيلي ضايع است اگه يه sop بخواهيم بديم!!!!
    ضمناً من معدلم 13.11 از دانشگاه صنعتي اصفهان ، با تافل650 و مقاله كنفرانس مديريت ژرو‍ه و gre دارم ؟
    فكر ميكنيد بهم chalmers , kth پذيرش ميدند؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)