صفحه 3 از 71 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 710

موضوع: مدارک زبان لازم برای پذیرش از سوئد

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای پذیرش از سوئد(نمره زبان)

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenz65
    معمولا چقدر طول ميكشه كه نمره IELTS برسه دست studera?
    يا بهتر بگم از روزي كه امتحان ميديم تا روزي كه ميريسه دست stedera چقدر طول ميكشه؟
    مرسي
    اگه درست يادم باشه حدود 3 هفته طول ميكشه كه جواب امتحان اعلام بشه؛ و رسيدن جواب به دانشگاه هم بستگي داره كه درخواست كرده باشي با چه پستي كارنامه ارسال بشه؛ چون مي توني پول بدي با TNT برات بفرستند
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sabboorr
    این 1.5 ماه که شما میگین فرصت هست نمیدون چی هست اما شنیدم سوئد برای رسیدن مدارک سخت گیر هست مخصوصا نمره زیان البته هنوز تاریخ شروع و پایان ثبت نام دقیق تعیین نشده :
    https://www.studera.nu/studera/1201.html

اما فکر نمیکنم اگرمثلا بگه تا آخر Dec وقت دارین شما بتونین 1ماه بعد آن یا مثلا 15Jan بفرستین ؟!
    البته باز خوده دانشگاه ها هم تو سایتشون تاریخ Deadline اعلام میکنه
    منظور از اين 1.5 ماه اينه :
    كلا دولت سوئد از سال پيش بطور مجتمع اقدام به پذيرش دانشجو ميكنه. قبلا مثل همه جاي دنيا شما مدارك رو به خود دانشگاه ميفرستاديد و اونا تصميم گيري مي كردن.
    اما از سال پيش، از اونجا كه همه دانشگاهها دولتي هستند، دولت سوئد يه سيستم طراحي كرد ( همون studera.nu) كه به شكل مجتمع همه دانشگاهها در همه مقاطع بايد از اون مدخل دانشجو بپذيرن. مهمترين مزيت اين كار براي دانشگاهها اينه كه اونا در چند مرحله Assessment انجام ميدن. مثلا دانشگاه چالمرز اعلام كرده نمره تافل IBT بايد حداقل 79 باشه. خوب اگه كسي براي چالمرز اقدام كرد و نمرش زير 79 باشه ، اونا اصلا مداركشو واسه چالمرز نميفرستن.
    همينطور در مورد نوع دانشگاه و رشته تحصيلي و ....
    با اين كار پروسه تصميم گيري رو براي دانشگاهها راحتتر كردن .
    در مورد اون 1.5 ماه...
    همونطور كه گفتم، پروسه ارسال مدارك دو مرحله است: اول يه پروفايل در ديتابيس studera.nu ميسازيد و رشته - دانشگاههاي خودتونو انتخاب ميكنيد كه تا از تاريخ 1 دسامبر تا 15 ‍ژانويه (براي ترم پاييز 2009) واسه اينكار فرصت داريد.
    در مرحله دوم ، مدارك "كتبي" مورد نياز رو ( مثل پرينت پروفايل ايجاد شده و رشته هايي كه انتخاب كرديد، ترجمه رسمي مدرك، ترجمه رسمي ريز نمرات، SOP و رزومه در صورت نياز و... ) با " پست " به آدرسي كه در خود سايت مشخص هست ميفرستيد . اين پاكت پستي معمولا حداكثر تا يه ماه بعد از پايان فرصت ثبت نام الكترونيكي(15 ژانويه) بايد به دستشون برسه . به عبارت ديگه اگه امسال هم مثل پارسال اقدام كنن شما تا 15 فوريه فرصت داريد مداركتونو (پاكت فرستاده شده + report رسمي مدرك آيلتس يا تافل) رو بهشون تحويل بديد . البته در مورد report رسمي، خود موسسه هاي مربوط (ETS يا IELTS) اينكارو واستون ميكنن. پس بايد زمان رسيدن ريپورت هم مد نظر قرار بديد. واسه تافل فكر كنم بين يك ماه تا 45 روزه ....
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

اول اینکه تا 1 دسامبر یعنی شروع Online application شما باید صبر کنید تا تاریخهای دقیق رو اعلام کنن.
    (Last date for submitting documents: (date not set yet)) این نوشته های سایت studera.nu رو این مدت بارها و بارها در تاپیک های مختلف برای شما کپی کردم ولی گویا اصلا کسی دقت نمیکنه!!!

و دوم اینکه با توجه به اینکه نمره شما حدودا تا 15 روز کاری (Scores are mailed approximately 15 business days after your test date.) بعد از امتحانتون ریپورت میشه (به گفته دوست عزیز vahidR بين يك ماه تا 45 روز نیست) اینجا هم تاریخ دقیق ریپورت نمره تمام امتحانات رو نوشته.
    امسال تا 1فوریه برای رسیدن مدارک پستی به سوئد فرصت هست پس شما میتونید حداکثر یکی از تاریخهای زیر امتحان تافل رو بدید. (البته 10 jan ریسک زیادی داره و دقیقه نود میشه)؛ که با این کار شما عملا حدود 3ماه برای آماده شدن فرصت دارید.
    Dec 20, 2008
    Dec 21, 2008

به منظور جلوگيري از پيش آمدن ابهامات و اشتباهات ويرايش شد.
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Spiro
    اول اینکه تا 1 دسامبر یعنی شروع Online application شما باید صبر کنید تا تاریخهای دقیق رو اعلام کنن.
    (Last date for submitting documents: (date not set yet)) این نوشته های سایت studera.nu رو این مدت بارها و بارها در تاپیک های مختلف برای شما کپی کردم ولی گویا اصلا کسی دقت نمیکنه!!!

و دوم اینکه با توجه به اینکه نمره شما حدودا تا 15 روز کاری (Scores are mailed approximately 15 business days after your test date.) بعد از امتحانتون ریپورت میشه (به گفته دوست عزیز vahidR بين يك ماه تا 45 روز نیست) اینجا هم تاریخ دقیق ریپورت نمره تمام امتحانات رو نوشته.
    اگر مثل سال قبل تا 15فوریه برای رسیدن مدارک پستی به سوئد فرصت باشه شما میتونید حداکثر یکی از تاریخهای زیر امتحان تافل رو بدید. (البته ریسک زیادی داره این کار و دقیقه نود میشه)؛ که با این کار شما عملا حدود 3ماه برای آماده شدن واسه تافل وقت دارید.
    Sun., Jan 18, 2009
    Sat., Jan 24, 2009
    این یه ماه تا ۴۵ روزی که من گفتم بر اساس چیزی بود که پارسال به من گفتن.
    گفتن حدود دو هفته بعد بصورت آنلاین اعلام میشه و بین یک ماه تا ۴۵ روز بصورت پستی با توجه به فاصله از آمریکا میرسه.
    به هر حال بدیهیه که بین اعلام اینترنتی نمره و فرستادن پستی اون فاصله زمانی هست. گویا این فاصله زمانی در حال حاضر با توجه به سایت تافل بین ۷ تا ۱۰ روز در داخل آمریکا و بیشتر در خارج ار آمریکا ( با توجه به مسافت) هست :Allow 7-10 days for delivery in the U.S. and more time for other areas.
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

سلام دوستان
    من برای Fall 2009 میخوام اقدام کنم.تافل دادم.نمره ام اومده.میخواستم بدونم قبل از اینکه تو stadura پروفایل درست کنم میتونم نمره ام رو براشون ریپورت کنم؟

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط forzaalireza
    سلام دوستان
    من برای Fall 2009 میخوام اقدام کنم.تافل دادم.نمره ام اومده.میخواستم بدونم قبل از اینکه تو stadura پروفایل درست کنم میتونم نمره ام رو براشون ریپورت کنم؟
    بله میتونید ریپورت کنید ولی تجربه نشون داده که، احتمال اینکه نمره رو گم کنن و دوباره ازت نمره زبان بخوان، کم نیست! یعنی ممکنه ریپورت شما رو گم کنن و لی حتی اگه سر وقت هم بفرسیتید این احتمال هست که در اثر بی دقتی یا بی احتیاتی از شما درخواست ریپورت مجدد کنن. اما قاعده و اصل کار این هست که نمره شما رو نگه دارن و مشکلی برای ریپورت مجدد بوجود نیارن.

پس پیشنهاد من اینه که اگه کسی زودتر امتحان میده میتونه یکی از ریپورتهای رایگانش رو به سوئد بفرسته و اگر بعدا نیاز شد دوباره ریپورت کنه (ممکنه هیچ وقت هم نیازی به ریپورت دوباره نباشه).
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master in informatics, Högskolan i Borås

دوستان من تافل pbt دادم و درخواست کردم نمره م رو به studera ریپورت کنن اما الان متوجه شدم که تاریخ تولدم رو توی تافل 1 ماه اشتباه زدم... حالا چی میشه؟ به سوپروایزر تهران که زنگ زدم (هایراپتیان) میگه نمیشه دیگه عوض کرد تاریخ تولد رو خود studera هم قبول نمیکنه قضیه رو؟ چیکار کنم به نظرتون؟ بدبخت شدم؟ :'(

ا سوال داشتم هالمستند نمره 5.5 قبول مبکنه اون وقت studera گفته فقط 6 خالا اکه نمره 5.5 داشته باشیم . چطور میشه ؟ studera رد میکنه اما خوب واسه halmstad مشکلی نیست که و حق ضایع مبشه
    ....<br />نامه بر باد... نامه بر اب.. نامه های بی جواب<br />به نشون و نام اون که اومد و رفت مثل یه خواب<br />....<br />جه غریبه این دل من

Junior Member

سلام
    آیا نمره twe رو حتما بالای 4 بیاریم در کنار (550 )TOEFLیا این فقط برای بعضی از دانشگاه ها صدق میکنه

Studera ددلاین را اعلام کرد 1 فوریه برای ارسال مدارک یعنی نسبت به پارسال دو هفته عقب تر اومده

https://www.studera.nu/studera/1201.html
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)