صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 52

موضوع: گرفتن عدم سو پیشینه ایران از داخل کانادا

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

پیش فرض پاسخ : گرفتن عدم سو پیشینه ایران از داخل کانادا

Nope - I am not sure about this but it has been said it goes to the mission, then to INTERPOL then to I.R Police, then to INTERPOL then back to the mission. And you can guess how they in Iran reply to an international request

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh نمایش پست ها
    Nope - I am not sure about this but it has been said it goes to the mission, then to INTERPOL then to I.R Police, then to INTERPOL then back to the mission. And you can guess how they in Iran reply to an international request
    Why INTERPOL? It does not make sense. There is no INTERPOL stuff when you apply for police certificate within Iran.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

توی همون گروهی که گفتم چند نفر تجربه شون رو نوشتن برات کپی پیست میکنم:
    کسی پرسیده:
    سلام دوستان
    من شنیدم که راهی وجود داره که بشه گواهی سوپیشینه ای که چند ماه پیش گرفته شده رو (در صورتی که به ایران در این مدت سفر نکرده باشیم) تمدید کرد. ممنون میشم اگر کسی که تجربه این کار رو داشته باشه راهنمایی کنه.

یکی جواب داداه:
    Manam lazem dashtam
    Tamdid nakardam..vali babam raft markazesh to tehran..asare angoshtamo hanoz dashtan (bade 1.5 sal) ..dobare sader kardan....adresesho miporsam migam

خیابان دوازده فروردین دادگستری کل استان تهران روبروی شانزده اذر

من جای شما بودم یکی رو میفرستادم ایران بره سرو گوش آب بده.

ApplyAbroad Hero Pedarbozorg آواتار ها

سلام نیما جان . ببخشید که دیر جواب می دم. برای یک کاری باید زنگ می زدم دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن، گفتم بعد از اینکه اون تماس را گرفتم بیام و طریقه گرفتن گواهی عدم سوء پیشنیه ایران را از کشور کانادا بنویسم.
    قبل از شروع : سلام یاسین جان خوبی؟ خوش بحالت. عاقبت بخیر شدی و رفتی بهشت (از نظر آب و هوا)

شروع: برای گرفتن گواهی عدم سوء پیشنیه ایران باید مدارک زیر را بفرستید دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن.
    اول لیست را می نویسم و بعد یکی یکی توضیح می دم در موردشون

مدارک مورد نیاز:
    فرم شماره 1
    کارت انگشت نگاری - 2 نسخه.
    8 قطعه عکس سایز 2*2 اینچ
    پاسپورت (اصل، نه کپی)
    شناسنامه (اصل)
    فرم 460
    هزینه + هزینه پست (برگشت). بصورت درفت (مانی اوردر)

توضیح: مدارک بصورت هارد کپی باید با پست به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن ارسال بشه. فعلا ( تا امروز) امکان ثبت درخواست بصورت آنلاین وجود نداره.

بخاطر اینکه خیلی پست طولانی نشه ادامه مطلب را توی چند پست می نویسم:

ادامه :
    فرم شماره یک :
    با کلیک روی این لینک : ( این لینک ! ) ، فرم شماره یک باز می شه. همین را پرینت بگیرید و پر کنید.

کارت انگشت نگاری:
    باید به یکی از دفاتر دولتی در کانادا مراجعه کنید و درخواست کارت انگشت نگاری بدید. یعنی با مراجعه به این دفاتر، اثر انگشت شما را روی یک کارت ثبت می کنند و رسما تایید می کنند که این اثر انگشت ، مربوط به شخص شماست.
    مراحلش اینه:
    از طریق سایت دفاتر دولتی، صفحه Fingerprint را باز می کنید. مثلا برای شهر کلگری این لینک را باز کنید: ( این لینک! ) . همانطور که می بینید همه چیز را بطور کامل توضیح داده. ولی چون اصولا ما ایرانی ها حس و حال خوندن کامل سایت ها را نداریم دو سه تا نکته اش را اینجا می نویسم:
    اول از همه باید زنگ بزنید و وقت بگیرید. (معمولا برای فردای روز تماس وقت می دن) از 8 صبح تا 5 عصر هم هستند. حتی شنبه ها هم 9 تا 4 هستند.
    دو تا آی دی کارت باید همراهتون باشه (طبیعتن پاسپورت و گواهینامه)
    55 دلار کانادا هم هزینه اش می شه
    نکته: به شما یک کارت تحویل می ده. خودتون باید بگید که دوتا کارت لازم دارید. یعنی دو بار انگشت های شما را روی دوتا کارت مجزا می ذارند.
    همان زمان هم کارت ها را به شما تحویل می ده با رسید پول. شما فقط دوتا کارت را باید بفرستید واشنگتن.

8 قطعه عکس:
    عکسها سایز عجیب و غریبی دارند. 2 اینچ در 2 اینچ! جالبه، خود دفتر حافظ منافع کنار این سایز نوشته سایز پاسپورت! من نمی دونم پاسپورت کدوم کشور سایز عکسش 2 اینچ در 2 اینچ هست.
    به هر حال عکسها با مشخصات پاسپورت (غیر از سایز) مثلا زمینه سفید و ... باید باشه

اصل پاسپورت :
    توضیح نداره

اصل شناسنامه:
    توضیح نداره

فرم 460:
    این فرم را با کلیک روی این لینک ( این لینک ! ) می تونید بدست بیارد.
    دقت کنید که صفحه اول، توضیحات هست و اصل فرم 460 صفحه دوم هست که باید پرینت و بعد پرش کنید

هزینه:
    فعلا ( تا امروز) هزینه صدور گواهی عدم سوء پیشینه و ارسال آن به کانادا 59 دلار آمریکا هست. یعنی برای ارسال به داخل آمریکا 49 دلار و برای ارسال آن به خارج آمریکا (مثلا کانادا) 59 دلار آمریکا هست.
    لیست هزینه ها را در این لینک : ( این لینک ! ) می تونید ببینید (ردیف 20) شاید درآینده هزینه ها تغییر کرده باشه.
    برای هزینه، به بانک خودتون مراجعه می کنید و یک درفت (مانی اوردر) می گیرید.
    نکته: مانی اوردر باید در وجه Embassy of Pakistan باشه و حتما باید به دلار آمریکا باشه (دقت کنید)
    نکته 2 : این مبلغ (59 دلار آمریکا) شامل هزینه پست هم می شه و دیگه نیازی نیست هزینه پست را هم پرداخت کنید.

مدارک را که آماده کردید با پست (ترجیحا اکسپرس) می فرستید سفارت پاکستان.
    این هم آدرسش:
    EMBASSY OF PAKISTAN
    INTERESTS SECTION OF THE ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN
    2209 WISCONSIN AVENUE N.W., WASHINGTON, DC 20007, TEL: (202) 965-4990-4, FAX: (202) 965-1073

ادامه:

بعد از ارسال مدارک، حدود 2 تا 3 هفته بعد، از طریق FEDEX اصل پاسپورت و اصل شناسنامه شما بعلاوه یک فرم (تغیر آدرس) و یک نامه به دستتون می رسه.
    فرم تغییر آدرس برای این هست که اگه در این مدت آدرستون تغییر کرد، گواهی عدم سوء پیشنیه شما به آدرس جدید ارسال بشه.
    نامه ای هم که روشه، یک نامه انگلیسی هست که مدارک فلانی الان دست ماست و فرستادیم تا گواهی سوء پیشینه اش آماده بشه. خود دفتر حافظ منافع ایران فکر می کنه این برگه می تونه خیلی جاها کار آدم را راه بندازه و مثلا توی مدارکتون بذارید و بگید طبق این نامه من درخواست گواهی عدم سوء پیشنه کردم و داره آماده می شه. ولی اینکه آیا واقعا این نامه ارزشی داره یا نه من نمی دونم
    و بعد باید منتظر بمونید تا گواهی عدم سوء پیشینه شما آماده بشه.
    این انتظار مثل انتظار پاس ریکوئستی از سفارت کانادا هست که همه ما قبلا تجربه اش را داشتیم.
    نه مشخصه کی آماده می شه و نه مشخصه که کی به دستتون می رسه

من الان حدود 3 ماه و نیمه که منتظرم

ادامه:

روال کار را که از دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن پرسیدم گفتند:

ما مدارک شما را آماده می کنیم و با مدارک بقیه جمع می کنیم و می فرستیم وزارت خارجه.
    وزارت خارجه هم همه ی مدارک را جمع می کنه می فرسته آگاهی . آگاهی گواهی های عدم سوء پیشنه را آماده می کنه و پرینت می گیره و می فرسته دادگستری.
    دادگشتری هم مهر می کنه و بعد دوباره می فرسته آگاهی.
    آگاهی مدارک را همه ش را جمع می کنه می فرسته وزارت خارجه.
    وزارت خارجه با بقیه مدارک مربوط به دفتر حافظ منافع جمع می کنه و همه را با هم می فرسته آمریکا.
    بسته ها یکی یکی باز می شن و گواهی عدم سوء پیشنه شما را می فرستند برای شما.

همه ما ایرانی هستیم و می دونیم روال کارهای اداری در ایران چطوره.
    پس: غیر منطقی ترین سوال در این مرحله اینه: مدت زمان ارسال مدارک و دریافت نامه عدم سوء پیشنه چقدر هست؟

می شه سوال را به این صورت مطرح کرد: حدودا چقدر بعد از ارسال مدارک ، گواهی عدم سوء پیشنیه آماده می شه؟
    این سوال را من از دفتر حافظ منافع چندین بار پرسیدم. جوابشون این بود:

فردای زمانی که مدارک را فرستادم:
    گفتم چقدر طول می کشه؟ گفتند فعلا که مدارکت اینجا نرسیده. اگه هم بسه یه هفته طول می کشه که بازش کنیم. بعد جمع کنیم و همه را بفرستیم. حدودا 4 ماه طول می کشه.

یک ماه بعد:
    همین سوال را پرسیدم و جواب دادند: حدود 5 ماه طول می کشه که به دستت برسه

دیروز دوباره تلفن کردم و پرسیدم:
    گفت حدود 7 تا 9 ماه طول می کشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    من یهو گفتم هــــفـــــت مــــــآه؟؟؟؟؟
    طرف گفت نه دیگه اینقدر حدودا بین 4 تا 6 ماه.!!!!

اینکه در عرض 3 ثانیه یهو 7 تا 9 ماه، تبدیل به 4 تا 6 ماه شد (3 ماه کم شد) نشون می ده که چقدر می شه روی مدت زمان برگشت مدارک حساب کرد!!

ادامه :

طی چندین نوبت پدر من هم به آگاهی مراجعه کرده. هم به پلیس +10 و هم به دادگستری

هیچ کدوم از این ادارات گواهی عدم سوء پیشنیه را به پدر من ندادند و گفتن خود من باید حضور داشته باشم. بله می دونم که اثر انگشت من اگه توی آگاهی باشه کافیه. ولی خب کارمندی که توی ایران جواب شما را می ده زیاد به حرفهای منطقی شما گوش نمی ده و فقط می گه نمی شه.
    حالا نمی دونم دادن رشوه یا کار دیگه ای ، کار شما را راه می ندازه یا نه من که این کار را پیشنهاد نمی کنم.
    یکی از دوستان بود که برادرش توی آگاهی تهران سرباز بود. این سرباز رفته بود و برای برادرش که ایران نیست سوء پیشینه گرفته بود . نمی دونم باز هم می شه این کار را کرد یا نه.
    ایرانه، و کار کار اداریه، هر چیزی ممکنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng.

من قبلا (2 سال پیش) برای ویزا از ایران گواهی عدم سوء پیشینه گرفتم.

آیا راهی هست که کپی سوء پیشینه قبلی رو ببرم (توسط اقوام البته) و فقط بگم که یک نسخه دیگه مثل همین (به همین تاریخ) صدور کنید؟!!
    Experience is what you get, when you don't get what you want it

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedarbozorg نمایش پست ها
    ادامه:

روال کار را که از دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن پرسیدم گفتند:

ما مدارک شما را آماده می کنیم و با مدارک بقیه جمع می کنیم و می فرستیم وزارت خارجه.
    وزارت خارجه هم همه ی مدارک را جمع می کنه می فرسته آگاهی . آگاهی گواهی های عدم سوء پیشنه را آماده می کنه و پرینت می گیره و می فرسته دادگستری.
    دادگشتری هم مهر می کنه و بعد دوباره می فرسته آگاهی.
    آگاهی مدارک را همه ش را جمع می کنه می فرسته وزارت خارجه.
    وزارت خارجه با بقیه مدارک مربوط به دفتر حافظ منافع جمع می کنه و همه را با هم می فرسته آمریکا.
    بسته ها یکی یکی باز می شن و گواهی عدم سوء پیشنه شما را می فرستند برای شما.

همه ما ایرانی هستیم و می دونیم روال کارهای اداری در ایران چطوره.
    پس: غیر منطقی ترین سوال در این مرحله اینه: مدت زمان ارسال مدارک و دریافت نامه عدم سوء پیشنه چقدر هست؟

می شه سوال را به این صورت مطرح کرد: حدودا چقدر بعد از ارسال مدارک ، گواهی عدم سوء پیشنیه آماده می شه؟
    این سوال را من از دفتر حافظ منافع چندین بار پرسیدم. جوابشون این بود:

فردای زمانی که مدارک را فرستادم:
    گفتم چقدر طول می کشه؟ گفتند فعلا که مدارکت اینجا نرسیده. اگه هم بسه یه هفته طول می کشه که بازش کنیم. بعد جمع کنیم و همه را بفرستیم. حدودا 4 ماه طول می کشه.

یک ماه بعد:
    همین سوال را پرسیدم و جواب دادند: حدود 5 ماه طول می کشه که به دستت برسه

دیروز دوباره تلفن کردم و پرسیدم:
    گفت حدود 7 تا 9 ماه طول می کشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    من یهو گفتم هــــفـــــت مــــــآه؟؟؟؟؟
    طرف گفت نه دیگه اینقدر حدودا بین 4 تا 6 ماه.!!!!

اینکه در عرض 3 ثانیه یهو 7 تا 9 ماه، تبدیل به 4 تا 6 ماه شد (3 ماه کم شد) نشون می ده که چقدر می شه روی مدت زمان برگشت مدارک حساب کرد!!
    آقا این کنسولگری تو واشنگتن یه کم در مورد اعداد و زمان ها گیج میزنه. من برای دخترم درخواست برچسب ویزای ایران دادم پای تلفن گفتن سه ماه طول میکشه ولبی اگر 58 $اضافه بدی 2هفته طول میکشه.
    آخرش زیر ۲۴ساعت بهش ویزا دادن!
    رو این عددهایی که میگن خیلی حساب نکنین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)