صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 50

موضوع: سوالات در زمینه نرم افزارها و مباحث کاربردی و اجرایی مهندسی عمران

Junior Member F A T I آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : نرم افزارهای تخصصی Civil

Any of friends is expert in ABAQUS/ANSYS?
    Trust your emotions, Believe in your dreams

Junior Member

سلام
    دوستان عزیز
    کسی با نرم افزار PFC2D آشنایی داره؟ و یا اطلاعی از اینکه این برنامه را چطور میشه تهیه کرد، داره؟

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

دوستان کسی با نرم افزار star-cd کار کرده؟ اطلاعاتی در این زمینه کسی داره؟
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jason_mac نمایش پست ها
    دوستان کسی با نرم افزار star-cd کار کرده؟ اطلاعاتی در این زمینه کسی داره؟
    سلام. فکر می کنم اگر این سوال رو در تاپیک مهندسی مکانیک هم مطرح کنید، احتمال این که بتونید دوستانی رو پیدا کنید که با Star-cd آشنایی داشته باشند بیشتر شود، به خصوص دوستان حرارت وسیالاتی که در زمینه CFD تجربه دارند. به نظر می رسد در ایران و در میان نرم افزارهای CFD، نرم افزار Star-cd نسبت به نرم افزارهای معروف تری همچون Fluent کمتر شناخته شده باشد.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام. فکر می کنم اگر این سوال رو در تاپیک مهندسی مکانیک هم مطرح کنید، احتمال این که بتونید دوستانی رو پیدا کنید که با Star-cd آشنایی داشته باشند بیشتر شود، به خصوص دوستان حرارت وسیالاتی که در زمینه CFD تجربه دارند. به نظر می رسد در ایران و در میان نرم افزارهای CFD، نرم افزار Star-cd نسبت به نرم افزارهای معروف تری همچون Fluent کمتر شناخته شده باشد.
    ممنون از راهنماییتون حتما این کار رو میکنم. اما شما خودتون ظاهرا در این زمینه آگاهی دارید. چون من فکر نمیکردم ایران کسی با این نرم افزار کار کرده باشه. من تازه این نرم افزار رو شروع کردم و سیستم کلی و اصول کار شبیه fluent هست اما یکم سخت تر.

میتونید منو بیشتر راهنمایی کنید؟
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

ممنون از راهنماییتون حتما این کار رو میکنم. اما شما خودتون ظاهرا در این زمینه آگاهی دارید. چون من فکر نمیکردم ایران کسی با این نرم افزار کار کرده باشه. من تازه این نرم افزار رو شروع کردم و سیستم کلی و اصول کار شبیه fluent هست اما یکم سخت تر.

میتونید منو بیشتر راهنمایی کنید؟
    سلام. متاسفانه بنده با CFD آشنایی ندارم و به شخصه با نرم افزارهای CFD کار نکرده ام، اما جسته و گریخته شنیده ام که این نرم افزار یکی از ابزارهای مدلسازی جریان های آشفته (Turbulent) است که به مانند Fluent مبتنی بر روش حجم محدود کدنویسی شده است. البته اکثر افرادی که دیده ام در زمینه هایی همچون بحث مدلسازی آبشستگی در محل پایه پل و... کار کرده اند عمدتاً از Fluent استفاده می کردند. نرم افزارهای مختلف ممکن است به دلایلی در یک کشور مورد اقبال قرار بگیرند یا نگیرند. برای مثال در زمینه تحلیل سازه های ساختمانی در کشور ما نرم افزار Etabs بسیار شناخته شده است اما در هند نرم افزار Staad pro و در ترکیه نرم افزار Sta4cad که محصول بومی همان کشورها هستند، شناخته شده ترند و به طور گسترده تری نسبت به Etabs مورد استفاده قرار می گیرند. احتمالاً Fluent و Star-cd هم چنین وضعیتی دارند.
    ضمناً سری هم به سایت زیر بزنید بد نیست. این سایت ویژه مهندسی عمران و دارای تالارهای گفتگو جهت مطرح کردن سوالات تخصصی است و اعضای فعالی هم دارد.
    http://www.iransaze.com
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

Red face سوالات و مباحث فنی و کاربردی مهندسی عمران

یکی از دوستان من در ایران پروژه احداث تاسیسات یک بیمارستان رو به عهده داره. کلا دتایل های بیمارستان با دتایل های ساختمان های معمولی متفاوت میباشد. حالا سوال در مورد کف سازی آشپزخانه بیمارستان میباشد. البته سوالم فنی هست و شاید بهتر بود از فروم دیگری استفاده کنم. اما خوب دیگه ما به AA ارادت داریم. من دنبال دستورالعمل و آیین نامه ای چه فارسی (برنامه و بودجه) چه انگلیسی در زمینه کف سازی آشپزخانه بیمارستان هستم. مطمئنم که در این مورد قبلا چیزی خوندم اما حالا هر قدر میگردم چیزی پیدا نمیکنم. دوستان میتونند کمکم کنند؟ آیین نامه ای که نشون بده برای آشپزخانه بیمارستان باید از کف پوش های خاصی استفاده بشه که میکروب رو انتقال نده.

قبلا از همکاری شما سپاسگذاریم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد کف آشپزخانه بیمارستان

قويترين آئين نامه در اين خصوص آئين نامه بارگذاري كاناداست كه تمام اين جزئيات و مسائل رو توضيح داده. اگه پيداش كنيد كمكتون مي كنه

پیش فرض پاسخ : سوالات و مباحث فنی و کاربردی مهندسی عمران

یکی از دوستان من در ایران پروژه احداث تاسیسات یک بیمارستان رو به عهده داره. کلا دتایل های بیمارستان با دتایل های ساختمان های معمولی متفاوت میباشد. حالا سوال در مورد کف سازی آشپزخانه بیمارستان میباشد. البته سوالم فنی هست و شاید بهتر بود از فروم دیگری استفاده کنم. اما خوب دیگه ما به AA ارادت داریم. من دنبال دستورالعمل و آیین نامه ای چه فارسی (برنامه و بودجه) چه انگلیسی در زمینه کف سازی آشپزخانه بیمارستان هستم. مطمئنم که در این مورد قبلا چیزی خوندم اما حالا هر قدر میگردم چیزی پیدا نمیکنم. دوستان میتونند کمکم کنند؟ آیین نامه ای که نشون بده برای آشپزخانه بیمارستان باید از کف پوش های خاصی استفاده بشه که میکروب رو انتقال نده.

قبلا از همکاری شما سپاسگذاریم.
    سلام. معمولاً در این موارد معیار اصلی طراحی نشریات سازمان برنامه و بودجه (سابق) می باشد. (لینک زیر)
    http://tec.mporg.ir/saman/Zavabet/fe...x?zbt=2&lang=1
    اگر در نشریات جستجو کنید، مجموعه چندجلدی با عنوان طراحی بناهای درمانی وجود دارد. (البته گویا توضیحات آن مختص بخشهای تخصصی بیمارستان مثل اتاق عمل و آی سی یو و... است.)
    یکی دیگر از نشریات مرجع نشریه شماره 55 (مشخصات فنی کارهای عمومی ساختمانی) است که در فصل دوم (مصالح ساختمانی) توضیحاتی در مورد انواع کف ها ارائه کرده و پیشنهاداتی جهت استفاده در محیط های مختلف داده است.
    ضمن این که تعدادی نشریه مربوط به جزئیات کف سازی ساختمان وجود دارد که احتمالاً باید نسخه چاپی آنها را تهیه کنید.
    منبع خوب دیگر کتابهای لاتین طراحی بیمارستان است که در اینترنت به وفور یافت می شوند. معمولاً با کلیدواژه هایی مثل Architectural design-Health facilities, Hospitals, Medical centers,... می توان آنها را یافت.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

Red face پاسخ : سوالات و مباحث فنی و کاربردی مهندسی عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام. معمولاً در این موارد معیار اصلی طراحی نشریات سازمان برنامه و بودجه (سابق) می باشد. (لینک زیر)
    http://tec.mporg.ir/saman/Zavabet/fe...x?zbt=2&lang=1
    اگر در نشریات جستجو کنید، مجموعه چندجلدی با عنوان طراحی بناهای درمانی وجود دارد. (البته گویا توضیحات آن مختص بخشهای تخصصی بیمارستان مثل اتاق عمل و آی سی یو و... است.)
    یکی دیگر از نشریات مرجع نشریه شماره 55 (مشخصات فنی کارهای عمومی ساختمانی) است که در فصل دوم (مصالح ساختمانی) توضیحاتی در مورد انواع کف ها ارائه کرده و پیشنهاداتی جهت استفاده در محیط های مختلف داده است.
    ضمن این که تعدادی نشریه مربوط به جزئیات کف سازی ساختمان وجود دارد که احتمالاً باید نسخه چاپی آنها را تهیه کنید.
    منبع خوب دیگر کتابهای لاتین طراحی بیمارستان است که در اینترنت به وفور یافت می شوند. معمولاً با کلیدواژه هایی مثل Architectural design-Health facilities, Hospitals, Medical centers,... می توان آنها را یافت.
    موفق باشید.
    درود بر دوست عزیز
    من سایت وزارت رو به دقت بررسی کرده بودم . دقیقا دنبال اون نشریه ای که شما میگفتید بودم. اما یا توسایت نیست و یا من پیداش نکردم. تنها چیزی که پیدا کردم تاسیسات برقی بیمارستان ها بود. امکان جستجوی این سایت برنامه نیز ظاهرا خراب هست. چون من در نهایت مجبور شدم که دستی دنبال نشریه بگردم. (کار نمیکنه) جستجوی خودم رو ادامه میدم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ordos نمایش پست ها
    قويترين آئين نامه در اين خصوص آئين نامه بارگذاري كاناداست كه تمام اين جزئيات و مسائل رو توضيح داده. اگه پيداش كنيد كمكتون مي كنه
    من با این آیین نامه بارگذاری تا حالا کار نکردم. دوستان لینکی برای داونلود سراغ دارند؟

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین