صفحه 3 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 127

موضوع: قوانین (احتمالی) جدید گرین کارت دانمارک از آغاز 2015 (آرشیو تا پایان 2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قوانین (احتمالی) جدید گرین کارت دانمارک (از اول ژانویه 2015)

تا جایی که من در سایت the local.dk خوندم قوانین عطف به ماسبق میشه. من که سه ماهه ویزا دارم و باید به زودی برم هم شاملم میشه. به همین دلیل گرین کارتی تصمیم به اعتراض در کپنهاگ دارند.

Junior Member

من ماه فوریه 2015 وقت سفارت دارم .

اگر این طرح تصویب بشه ، واقعا نمیدونم باید چیکار کنم ؟؟ ،حتی آیا ارزش هزینه اپلیکیشن فی داره ؟

در صورت تصویب ، ویزای گرین کارت مناسب کسی که بخواد یا به عنوان ویزای توریستی استفاده کنه یا بقول آقا بهزاد به درد کسی میخوره که چمدون به دست منتظره و خیلی هم اکتیو و فعاله .
    و برای بقیه کاربردی نداره.

ApplyAbroad Senior Veteran

یکی از مهمترین تغییرات در قانون جدید احتمالی گرین کارت این هست که برای اقامت دائم نمیشه خیلی روش حساب کرد.
    در قانون قبلی شما یک کار 10 ساعت در هفته در سال آخر از سه سال ویزا اگر داشتین می تونستین برای یک سال و بعد برای 4 سال تمدید کنین. یعنی در مجموع با داشتن هر کاری، فقط با 10 ساعت در هفته شما می تونستین هشت سال خودتون رو تو دانمارک از نظر قانونی بکشونین. برای اقامت دائم شما بایستی در سه سال از پنج سال آخر منتهی به لحظه اقامت حداقل 30 ساعت در هفته کار می کردین. یعنی شما از بعد از 5 تا هشت سال در صورت داشتن کار دائم حتی غیرتخصصی اقامت دائم رو دریافت می کردین. حتی اگر قوانین اقامت دائم تغییر بکنه، احتمال اینکه شما بعد از هشت سال می تونستین تمدید کنین بیشتر بود.
    اما با قانون جدید، ویزای اول 2 ساله و تمدیدش 3 سال و همین. یعنی شما اصولا امکان اینکه فقط با گرین کارت بتونین 5 سال داخل دانمارک بمونین رو ندارین، چون از روزی که ویزاتون صادر میشه، حداقل یک روز تا روزی که پاتون به دانمارک میرسه فاصله داره. (که در این عمل این بیشتره). یعنی مثلا اگر شما اول می 2015 جوابتون بیاد، شما تا اول می 2020 ویزا دارین. حالا فرض کنین شما خیلی سریع و 15 می برین دانمارک. فرض کنین اصلا کاری هم پیدا کنین که 315000 کرون در سال درآمد داشته باشه و ویزاتون بعد از دو سال برای سه سال بعدش هم تمدید شه. حالا شما در اول می 2020 کمتر از 5 سال دانمارک بودین. حالا برای اینکه ویزاتون رو تمدید کنین نمی تونین از طریق اقامت دائم اقدام کنین. می تونین از روشهای دیگه البته تمدید کنین مثل اینکه رشته تون در پوزیتیو لیست باشه یا اینکه درآمدتون از 375 هزار کرون در سال بیشتر باشه. (با در نظر گرفتن این مسئله که تازه این قوانین کنونی اقامت دائمه)

Junior Member

این طور که من متوجه شدم، واسه من که ویزام رو 2014 گرفتم و اقامت 3 ساله در نامم ذکر شده قانون شامل حالم نمیشه، مگر در تمدید اقامت. درسته؟

Junior Member

سن (31 سال)

کارشناسی ریاضی کاربردی دانشگاه خوارزمی ( تربیت معلم ) از سال 1380 تا 1384

سابقه کار: کارمند بانک از سال 1384 تا کنون 9 سال ( سوپروایزر از سال 1390)
    کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی ( مجازی ) دانشگاه تهران از بهمن 89 تا اردیبهشت 92

سطح زبان انگلیسی : آیلتس 7

من مدرک فوق رو 1392 گرفتم با این وصف امتیاز سابقه کار نمی گیرم ؟ یعنی اصلا سابقه کار زمان کارشناسی محاسبه نمی شه ؟؟؟ و فقط بعد کارشناسی ارشد رو حساب می کنند ؟ صفر امتیاز می گیرم و به امتیاز لازم نمی رسم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط world نمایش پست ها
    سن (31 سال)

کارشناسی ریاضی کاربردی دانشگاه خوارزمی ( تربیت معلم ) از سال 1380 تا 1384

سابقه کار: کارمند بانک از سال 1384 تا کنون 9 سال ( سوپروایزر از سال 1390)
    کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی ( مجازی ) دانشگاه تهران از بهمن 89 تا اردیبهشت 92

سطح زبان انگلیسی : آیلتس 7

من مدرک فوق رو 1392 گرفتم با این وصف امتیاز سابقه کار نمی گیرم ؟ یعنی اصلا سابقه کار زمان کارشناسی محاسبه نمی شه ؟؟؟ و فقط بعد کارشناسی ارشد رو حساب می کنند ؟ صفر امتیاز می گیرم و به امتیاز لازم نمی رسم ؟
    شما از اول نخوندین مباحث رو. دیگه اصلا به سابقه کار امتیاز نمیدن. حالا شما اصلا 50 سال سابقه داشته باش. دیگه هم با این ویزا نمیشه اقامت دائم گرفت.

Junior Member

من که متوجه نشدم بالاخره این قوانین شامل ما که وقت سفارتمون آگوست امسال بوده میشه یا نه؟ دوستی میگن که شامل کسی که حتی وقت سفارتش قبل از 2015 بوده نمیشه.... دوست دیگه ای میگه میشه من حسابی گیج شدم....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق مخابرات

دوستان 3تا سول داشتم ...
    1- من مدرک لیسانسم مهندسی برقه (که تو positive list هست) ، فوق لیسانسم MBA (که تو positive نیست) .... به نظرتون 30 امتیاز positive رو به من میدن یا مدرک بالاتر مهمه براشون؟
    2- این بررسی مدرک دقیقا چه طوریه ؟ امکان داره به کسی گیر بدن ؟ منظورم اینه که اگه کسی مدرک رسمی قابل استعلام و قابل ترجمه از مثلا دانشگاه آزاد داشته باشه ، ممکنه کارش به مشکل بخوره؟
    2 - من نمیفهمم چرا به نظرتون قوانین سخت تر شده ؟ اگه حد نصاب هنوز همون 100 امتیاز باشه ، با یه فوق لیسانس (تو هر رشته ای) و یه تاقل 73 هرکی میتونه اقدام کنه دیگه !! مگه نه؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط afsahiafsahi نمایش پست ها
    دوستان 3تا سول داشتم ...
    1- من مدرک لیسانسم مهندسی برقه (که تو positive list هست) ، فوق لیسانسم MBA (که تو positive نیست) .... به نظرتون 30 امتیاز positive رو به من میدن یا مدرک بالاتر مهمه براشون؟
    2- این بررسی مدرک دقیقا چه طوریه ؟ امکان داره به کسی گیر بدن ؟ منظورم اینه که اگه کسی مدرک رسمی قابل استعلام و قابل ترجمه از مثلا دانشگاه آزاد داشته باشه ، ممکنه کارش به مشکل بخوره؟
    2 - من نمیفهمم چرا به نظرتون قوانین سخت تر شده ؟ اگه حد نصاب هنوز همون 100 امتیاز باشه ، با یه فوق لیسانس (تو هر رشته ای) و یه تاقل 73 هرکی میتونه اقدام کنه دیگه !! مگه نه؟
    ممنون
    سلام
    1- یلی میگیرین البت اگه بعد از سال جدید مهندسی برق همچنان در لیست پازتیو باشه
    2-عموما شما باید مدارکتون رو ترجمه بکنید و به تایید نهاد هایی مثل وزارت علوم برسه و در نتیجه مشکلی پیش نمیاد
    3- بحث صرفا گرفتن ویزا نیست دوست عزیز بحث تمدید اون هست !

نقل قول نوشته اصلی توسط afsahiafsahi نمایش پست ها
    دوستان 3تا سول داشتم ...
    ممنون
    2- تمدید سخت تر شده. شما سال اول باید حداقل دو سه ماه آخرش کار تخصصی داشته باشین و سال دوم کامل کار تخصصی داشته باشین، خانواده تون نمیتونه همراهتون بیاد، و بعد از همه این حرفها اگر ویزاتون برای یک دوره سه ساله دیگه هم تمدید شه، هیچ وقت به شرط 5 سال برای اقامت دائم نمی رسین. چون یک روز حداقل بین گرفتن ویزا و ورود به دانمارک فاصله هست و عملا این فاصله بیشتره.
    یعنی بعد از 4 سال و خورده ای دیگه چه جوری میخواین بمونین؟ دیگه گرین کارت تمدید نمیشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)