صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 91

موضوع: مسائل مربوط به ترجمۀ محتوای ریزنمرات دانشگاهی

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ترجمۀ ریزنمرات دانشگاهی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    1- ترجمه که درسته؛ اگر واقعاً در معدلتون لحاظ نشده، به نظر میاد اون ستاره گذاشتن هم درست باشه.

2- اصلاٌ این ترجمه درست نیست. باید به دارالترجمه یادآوری کرد که ترجمه باید طوری باشه که دانشگاه مخاطب، بفهمه جریان چیه. کجای دنیا روزانه و شبانه هست که این طوری ترجمه می کنند؟! بهتره اصلاً روزانه و شبانه درج نشه چون فرقی از لحاظ آموزشی بین روزانه و شبانه نیست. اگر هم اصرار دارند که باید واو به واو ترجمه بشه، بهتره fee-paying student درج بشه.

3- درسته.

4- همین هم مشکلی نداره.

5- به نظر نمیاد مشکلدار باشه.

درست ترین کار اینه که بعد از انجام ترجمه و قبل از گرفتن پرینت روی سربرگ مترجم، خودتون با دقت همه چیز را چک کنید؛ همۀ اسم ها و عنوان ها و تاریخ ها.

هیدرولیک ترجمۀ آبی (اون هم نه در همۀ جملات) هست نه ترجمۀ آب! اگر هنوز پرینت رسمی نشده، حتماً بخواید اصلاح کنند.

خیلی ممنون از جوابتون .

برای نوع دوره نوشته Type : Daytime . حالا من میخوام ادیت کنم و بنویسم Full time. چون فکر کنم چیزی که مد نظر دانشگاه های اونور باشه همین Full time هست. درسته به نظر شما ؟ بنویسم Full time ?
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون .

برای نوع دوره نوشته Type : Daytime . حالا من میخوام ادیت کنم و بنویسم Full time. چون فکر کنم چیزی که مد نظر دانشگاه های اونور باشه همین Full time هست. درسته به نظر شما ؟ بنویسم Full time ?
    خیر؛ روزانه/شبانه با تمام وقت/پاره وقت فرق داره. به صلاحدید خودتون در ترجمه، دخل و تصرف نکنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member blueearth آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست

من به عنوان مثال توی ترجمم نوشته program type: full-time و تایپ خالی به نظر منم معنی نمیده
    حتما دقت کنید تو ترجمتون شما منم دو بار چکش کردم بازم مثلا ایرادای کوچیک داشت وقتی گرفتمش مثلا basic sciences رو basic science نوشتن
    مهم نیست ولی خب بهتره شما دقت کنید اینجور ایرادایی نداشته باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    خیر؛ روزانه/شبانه با تمام وقت/پاره وقت فرق داره. به صلاحدید خودتون در ترجمه، دخل و تصرف نکنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ترجمۀ سرفصل دروس

تاسیسات مکانیکی و برقی ترجمش چی میشه؟

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ترجمۀ سرفصل دروس

نقل قول نوشته اصلی توسط hamsad نمایش پست ها
    تاسیسات مکانیکی و برقی ترجمش چی میشه؟
    با سلام دوست عزیز

کارگاه تاسیسات برق
    Electrical installation workshop

کارگاه تاسیسات مکانیکی
    Mechanical installation workshop
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

Junior Member fairyjey آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ترجمۀ محتوای ریزنمرات دانشگاهی

یک سوال داستم.
    اون ردیف امتیاز واحد یا score که توی ریزنمرات کنار Mark یا نمرات هست رو بگم دارالترجمه حذف کنه یا باید باشه؟

سلام
    نه نمره کل حتما باید تو ریزنمرات ترجمه بشه اصلا نباید حذف شه

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط fairyjey نمایش پست ها
    یک سوال داستم.
    اون ردیف امتیاز واحد یا score که توی ریزنمرات کنار Mark یا نمرات هست رو بگم دارالترجمه حذف کنه یا باید باشه؟
    سلام

هیچ چیز نباید از متن مدرکی که قرار هست رسمی ترجمه بشه حذف بشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

دوستان یک سوال، در ریز نمراتی که من دارم برای هر درس سه ستون در روبروی اون وجود داره: "واحد"، "نمره"، "وضعیت درس". واحد و نمره که مشخص هست. در مورد وضعیت کلا این ستون سه حالت داره: کد 1: درس عادی-قبول، کد 6: حذف اضطراری، 7: حذف توسط شورای آموزشی.
    مشکل من اینه، سال 88 زمان انتخابات متاسفانه دو تا از امتحانات ما به کل کنسل شد و در نهایت بعد از تشکیل شورای آموزشی دانشگاه این دو درس رو از دروس اون ترم ما حذف کردند و در نتیجه کد 7 روبروی این دو درس درج شده. منتها نمره ای که برای این دو درس درج شده تو ریز نمرات 0 هست (با اینکه واقعا 0 نبود). در ترجمه تو چک پرینت که من گرفتم، الان اون ستون مربوط به وضع درس نیومده!
    با این حساب من مدارک رو بفرستم برای دانشگاه مقصد این سوال به وجود نمیاد که این 0 واسه چیه! به نظر شما باید این ستون "وضعیت درس" رو هم تو ترجمه ریز نمرات بیارم؟ یا اینکه تو گزارش پایان ترم همین که نوشته شده تعداد واحدهای withdrawn برابر 6 هست کافیه؟ (دو تا درس 3 واحدیم حذف شده بود). ممنون میشم راهنمایی کنید (به نظر خودم که باید بیاد چون اون 0 ها یک مقداری ممکنه به اشتباه بندازه طرف رو!)
    (Effort is only effort when it begins to hurt. Jose Gasset (1883-1955

نقل قول نوشته اصلی توسط pedihero نمایش پست ها
    دوستان یک سوال، در ریز نمراتی که من دارم برای هر درس سه ستون در روبروی اون وجود داره: "واحد"، "نمره"، "وضعیت درس". واحد و نمره که مشخص هست. در مورد وضعیت کلا این ستون سه حالت داره: کد 1: درس عادی-قبول، کد 6: حذف اضطراری، 7: حذف توسط شورای آموزشی.
    مشکل من اینه، سال 88 زمان انتخابات متاسفانه دو تا از امتحانات ما به کل کنسل شد و در نهایت بعد از تشکیل شورای آموزشی دانشگاه این دو درس رو از دروس اون ترم ما حذف کردند و در نتیجه کد 7 روبروی این دو درس درج شده. منتها نمره ای که برای این دو درس درج شده تو ریز نمرات 0 هست (با اینکه واقعا 0 نبود). در ترجمه تو چک پرینت که من گرفتم، الان اون ستون مربوط به وضع درس نیومده!
    با این حساب من مدارک رو بفرستم برای دانشگاه مقصد این سوال به وجود نمیاد که این 0 واسه چیه! به نظر شما باید این ستون "وضعیت درس" رو هم تو ترجمه ریز نمرات بیارم؟ یا اینکه تو گزارش پایان ترم همین که نوشته شده تعداد واحدهای withdrawn برابر 6 هست کافیه؟ (دو تا درس 3 واحدیم حذف شده بود). ممنون میشم راهنمایی کنید (به نظر خودم که باید بیاد چون اون 0 ها یک مقداری ممکنه به اشتباه بندازه طرف رو!)
    سلام
    نه دوست عزیز زیاد حساس نباش. نوشتن وضع درس ضروری نیست و در ضمن معدل و تعداد واحد خودشون کاملا معلوم می کنه که نمره صفر برای اون درس منظور نشده است. اصلا نگران نباشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)