صفحه 6 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 91

موضوع: مسائل مربوط به ترجمۀ محتوای ریزنمرات دانشگاهی

Member
    رشته و دانشگاه
    Entrepreneurship, University of Tehran

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ترجمۀ محتوای ریزنمرات دانشگاهی

نقل قول نوشته اصلی توسط Azumi نمایش پست ها
    با سلام
    من باید ریز نمرات خودم و همسرم رو ترجمه کنم.
    دو تا دارالترجمه بردم و هر کدوم قیمتهای نجومی دادن! نیم میلیون تومان برای 6 برگ به نظرم خیلی زیاده.
    امکانش هست خودم ترجمه کنم و ببرم بدم اونا مهر دادگستری و وزارت امور خارجه رو بزنن؟
    واقعا هزینه ترجمه دروس من (رشته ادبیات انگلیسی) که اکثرشون به انگلیسی هستند خیلی نا معقوله!
    سلام
    مترجم متن ترجمه شده ی کسی رو مهر نمیزنه، (حتی مترجمین رسمی خداروشکر ترجمه ی رسمی هم دیگه رو هم قبول ندارند، من واسه زدن مهر ناتی اینو فهمیدم)
    دادگستری برگه ای که مهر مترجم نداشته باشه رو مهر نمیزنه، و امور خارجه هم برگه ای که مهر دادگستری نداشته باشه مهر نمیزنه.
    یعنی در این فرآیند حتما شما به مهر مترجم نیاز دارید تا صلاحیت محتوای ترجمه شده از نظر دادگستری و امور خارجه تایید شده باشه.
    بله شما قطعا خودتون میتونید متن رو ترجمه کنید اما اونا تایید نمیکنن . علنا ارزشی نداره
    متاسفانه راهی نیست جز گرفتن ترجمه رسمی از دارالترجمه
    اما دوتا راهکار:
    1. خوب سرچ کنید و ارزون ترین دارالترجمه رو پیدا کنید (بعضا دانشگاه ها خودشون ریزنمرات رو ترجمه می کنند در پاکت در بسته میذارن که دیگه نیازی به هیچ مهری نداره و هزینه اش واقعا کمتره، مثلا دانشگاه تهران اینجوری هست)
    2. همیشه نیاز به مهرهای دادگستری و امورخارجه نیست برای اینکه ببینید به این مهر ها نیاز دارید یا نه میتونید این پست را ببینید

پیروز باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ترجمۀ ریزنمرات دانشگاهی

سلام دوستان
    برای من هم موقع ترجمه ریزنمرات اشکالاتی بود (که البته تعدادش کم نبود). طبیعی هم هست. من ترجمه فوری میخواستم. شنبه رفتم مدارکمو دادم واسه ترجمه قرار شد صبح یکشنبه ساعت ۸ برم تحویل بگیرم. ولی ساعت ۸ که رفتم تازه داشتن ترجمه میکردن. و البته با استفاده از گوگل ترنسلیت! به علاوه خطاهای گوگل ترنسلیت (که احتمالا از خطاهای دارالترجمه کمتره) لازمه یادآوری کنم که تعداد دروس و اعدادی که توی کارنامه هست (نمره، تعداد واحد گرفته شده، تعداد واحد گذرانده شده، معدل ترم، معدل تا کنون و ...) زیاده، پس امکان ایجاد خطا کاملا طبیعی هست. پس اگه دارالترجمه ای ببرید که چک پرینت داشته باشه و خودتون با دقت این موارد رو بررسی کنید دیگه مساله ای باقی نمیمونه. من از دانشگاه خودم ریزنمره لاتین گرفتم و اسم لاتین دروس رو با اون کارنامه چک کردم. شما هم اگه دانشگاهتون این امکانو داره اکیدا توصیه میکنم بگیرید. اگر هم نداره از کسانی که دانشگاه شما بودن و قبلا ترجمه کردن بخواید که اسم لاتین دروس رو در اختیارتون قرار بدن.
    این تجربه من از ترجمه مدارکم بود. امیدوارم برای دوستان مفید بوده باشه.

سلام
    ریز نمرات رسمی من ندارم(هنوز مدرکمو آزاد نکردم) باید چه کار کنم؟حتما باید ریز نمرات رسمی و آزاد شده باشه (یعنی برم دانشگاه و تمام بدهی به صندوق رفاه بدم و ...)؟اگر راه دیگه ای داره که میشه بدون پرداخت هزینه اموزش رایگان و تسویه حساب با صندوق رفاه ترجمه کرد ممنون میشم راهنمایی کنید
    ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_jafari200 نمایش پست ها
    سلام
    ریز نمرات رسمی من ندارم(هنوز مدرکمو آزاد نکردم) باید چه کار کنم؟حتما باید ریز نمرات رسمی و آزاد شده باشه (یعنی برم دانشگاه و تمام بدهی به صندوق رفاه بدم و ...)؟اگر راه دیگه ای داره که میشه بدون پرداخت هزینه اموزش رایگان و تسویه حساب با صندوق رفاه ترجمه کرد ممنون میشم راهنمایی کنید
    ممنون
    سلام

بعضی از دانشگاه ها با ریزنمرات غیررسمی هم admission میدن... ولی زمان ثبت نام باید مدارک رسمی رو ارائه کنید..
    در مورد بقیه، حتی برای apply هم ریزنمرات رسمی الزامی هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

بعضی از دانشگاه ها با ریزنمرات غیررسمی هم admission میدن... ولی زمان ثبت نام باید مدارک رسمی رو ارائه کنید..
    در مورد بقیه، حتی برای apply هم ریزنمرات رسمی الزامی هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    ممنون از جوابتون
    دانشگاههایی که بنویسن official transcript باید رسمی باشه؟
    چطور میتونم بفهمم که کدوم دانشگاهها به طور غیر رسمی هم قبول میکنن
    ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_jafari200 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون
    دانشگاههایی که بنویسن official transcript باید رسمی باشه؟
    چطور میتونم بفهمم که کدوم دانشگاهها به طور غیر رسمی هم قبول میکنن
    ممنون
    سلام

1- بله...

2- webpage هر program ی که قصد apply دارید رو بررسی کنید و در قسمت admission requirements لزوم official transcripts رو چک بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Tensor نمایش پست ها
    شاید این سوال کمی مسخره به نظر بیاد...
    ولی فرض کنید کسی ریزنمراتش رو در 15 نسخه ترجمه کرده باشه... دانشگاه این همه ترجمه رو می گذاره تو 15 تا پاکت و پلمپ کنه؟!...
    نگن مثلا محدودیت داره...؟!
    اگر گفتن چه باید کرد؟!
    دوست عزیز من نمی دونم دانشگاهتون کجاست و چرا این نگرانی واستون پیش اومده. ولی به عنوان مثال دانشگاه تهران محدودیتش در اینه که حداکثر 15 نسخه کارنامه رسمی صادر می کنه و از اونجایی که بابت هر نسخه 20000 تومن ازتون پول می گیره دیگه تو پاکت گذاشتنش حرف و حدیث نداره. به علاوه خودشون می دونن که شما کارنامه رسمی رو می خواید بفرستید دانشگاه ها یا نهادهای خارجی گذاشتن بیشتر از یه کارنامه توی یک پاکت معنی نداره. سخت نگیرید اگه از الان غصه این چیزا رو بخورید به آخر خط نمی رسید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Tensor نمایش پست ها
    ممنون

دانشگاه من تازه یه نسخه فارسی بیشتر صادر نمی کنه...!
    که باید ترجمه بشه به تعداد مورد نظر
    پس با این حساب فرمایش شما اینه که برای دانشگاه این داستان مشکلی نداره... درسته؟
    دانشگاه تهران هم یک نسخه ریز نمره فارسی بیشتر صادر نمی کنه. دلیل خاصی هم نداره که نسخه های بیشتری کارنامه رسمی فارسی لازم بشه. حرف من این بود که با تجربه من دانشگاه تهران مشکلی نداره. من پنج نسخه واسه کارشناسی گرفتم و پنج نسخه واسه ارشدم. مسؤول تحویلش پرسید می خوای هر کدوم تو یه پاکت جدا باشه؟ منم گفتم آره. اونم بدون هیج حرف و حدیثی شروع کرد گذاشتن تو پاکت. بعد یادم اومد دلیلی نداره کارشناسی و ارشدم جدا باشن. گفتم یه نسخه از هر کدوم رو با هم بذارین تو پاکت. بازم بدون اعتراض همبن کار رو کرد. من نمی تونم از طرف دانشگاه شما نظر بدم ولی منطق حکم می کنه که مشکلی نباید باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    software engineering

سلام دوستان
    1-ریز نمرات غیر رسمی یعنی چیه؟
    2-چطور می تونم از دانشگاه سراسری با وجود اینکه تعهد خدمت رو انجام ندادم (اما بدهی صندوق رفاه هم ندارم) ریز نمرات غیر رسمی بگیرم ؟ اصن میدن؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط anil87 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    1-ریز نمرات غیر رسمی یعنی چیه؟
    2-چطور می تونم از دانشگاه سراسری با وجود اینکه تعهد خدمت رو انجام ندادم (اما بدهی صندوق رفاه هم ندارم) ریز نمرات غیر رسمی بگیرم ؟ اصن میدن؟
    سلام

1- ریزنمراتی که روی اون نوشته فاقد ارزش ترجمه هست و مهر دانشگاه و وزارت علوم رو روی اون نمی زنند...

2- ریزنمرات غیررسمی رو هر زمان که بخواید بدون محدودیت بهتون میدن...

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)