صفحه 9 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 91

موضوع: مسائل مربوط به ترجمۀ محتوای ریزنمرات دانشگاهی

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ترجمۀ محتوای ریزنمرات دان

سلام. میخواستم بدونم واحد/درس عملی و نظری در ترجمه انگلیسی چی استفاده میشه؟
    Theoretical credit و practical credits?

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ترجمۀ محتوای ریزنمرات دانشگاهی

سلام دوستان، ببخشید یک سوال در مورد ریزنمرات و معدل دارم
    امروز از دارالرتجمه واسم چک پرینت ارسال کردن دیدم توی همشون (مدرک کارشناسی، دیپلم، پیش دانشگاهی، و تمام ریزنمراتشون فقط معدل رو زدند بدون اینکه بگن از چنده) آیا باید بهشون بگم که نمرات رو از 100 لحاظ بکنند یا نه؟ من برای اتریش و آلمان می خوام این ترجمه ها رو.

Junior Member

سلام دوستان در مورد دروس عمومی کدوم یک از این معادل ها درست هست ؟. هر دو رو هم دارالترجمه نوشته .
    تنظیم خانواده و جمعیت: Family Planning & Population - Family Planning & BirthControl
    تاریخ تحلیل صدر اسلام:Analytical History of Early(Advent)Islam
    تفسیر موضوعی قران:Thematic Exegesis of Quran -Topical Interpretation of Quran
    آیین زندگی: Life Rules - life Skill در این مورد Rules of living هم همینجا دوستان ‍‍عنوان کردند.
    ممنون

...................................
    منظور از Departmentof Academic Management همون مدیریت امور اموزشی هست؟

ویرایش توسط maxi1 : July 6th, 2017 در ساعت 04:24 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam2016 نمایش پست ها
    منظور از Departmentof Academic Management همون مدیریت امور اموزشی هست؟

بله٬ نظر بنده اینه که این چیزی که شما برداشت کردید درسته...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

سلام دوستان من یه سوال پیش پا افتاده بپرسم! دارالترجمه برای دروس عمومی(general) و پایه (basic) فقط B و G گذاشته و لجندی چیزیم نیس که نشون بده اینا ینی چی! سوالم اینه که آیا این رایجه کلا که این شکلی بزارن یا بگم کامل بنویسه؟؟!!

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ترجمۀ سرفصل دروس

با سلام خدمت همگی .

ببخشید در ریز نمرات کارشناسی من در پایانش یک عبارت هست که نوشته شده : تعداد نیمسال مشروط : 1
    ولی در ترجمه این رو ننوشتن . الان ترجمه دستم هست برای چک کردن . آیا این عبارت باید باشه داخل ترجمه یا عرفش هین هست که پاکش میکنن ؟
    میخوام ببینم از قلم افتاده یا اصولش همینه که ذکر نشه .
    Junior Member

با سلام و خسته نباشید

من برای یکی از اساتید رزومه ام رو فرستادم و ایشون از من ریزنمرات دوره لیسانس و فوق لیسانس رو خواستند. با توجه به اینکه بنده ریزنمرات تاییده شده از طرف وزارت علوم ندارم (و تنها یک پرینت از نمرات دارم) موردی نداره خودم اونها را ترجمه کنم و در قالب یک فایل واسش ارسال کنم؟ (خیلی واسم این پوزیشن جدی نیست و البته شرایط درخواست ریزنمرات تایید شده رو نمیدونم دارم- ندارم-فعلا لزومی داره ریزنمرات رو هزینه کنم و داشته باشم چون در حال خدمت سربازیم.) یا توضیح بهش بدم که دسترسی به ریزنمرات تایید شده ندارم!
    ضمناْ فقط ریزنمرات دوره فوق لیسانسم در دسترسم هست الان!!! فقط ریزنمرات فوق لیسانس رو بفرستم و بهش بگم ریزنمرات لیسانس رو ندارم دیدگاه منفی نمیده به طرف؟! ممنون میشم راهنمایی بفرمایید....

نقل قول نوشته اصلی توسط aminm0 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید

من برای یکی از اساتید رزومه ام رو فرستادم و ایشون از من ریزنمرات دوره لیسانس و فوق لیسانس رو خواستند. با توجه به اینکه بنده ریزنمرات تاییده شده از طرف وزارت علوم ندارم (و تنها یک پرینت از نمرات دارم) موردی نداره خودم اونها را ترجمه کنم و در قالب یک فایل واسش ارسال کنم؟ (خیلی واسم این پوزیشن جدی نیست و البته شرایط درخواست ریزنمرات تایید شده رو نمیدونم دارم- ندارم-فعلا لزومی داره ریزنمرات رو هزینه کنم و داشته باشم چون در حال خدمت سربازیم.) یا توضیح بهش بدم که دسترسی به ریزنمرات تایید شده ندارم!
    ضمناْ فقط ریزنمرات دوره فوق لیسانسم در دسترسم هست الان!!! فقط ریزنمرات فوق لیسانس رو بفرستم و بهش بگم ریزنمرات لیسانس رو ندارم دیدگاه منفی نمیده به طرف؟! ممنون میشم راهنمایی بفرمایید....
    سلام!

من نظر خودم رو میگم. شما نظر باقی کاربران رو هم جویا بشید.

اول اینکه آیا خود دانشگاه به شما ریزنمرات انگلیسی مهر شده (رسمی یا غیررسمی) نمیده؟ چون بعضی از دانشگاه‌ها این کار رو انجام میدن. حالا بنا بر اینکه مدرک‌تون رو آزاد کردید یا خیر رویکردهای متفاوتی دارند ولی دیگه حداقل ریزنمرات انگلیسی غیررسمی رو با مهر دانشگاه (و بعضا در پاکت مهمور شده‌ی دانشگاه) به شما تحویل میدن. این برای خیلی از دانشگاه‌ها در پروسه‌ی اخذ پذیرش کفایت میکنه.

دوم اینکه می‌تونید از خود استاد هم بپرسید. بعضی از اساتید ریزنمرات گرفته شده از پورتال دانشگاه رو هم قبول می‌کنند که عملاً از نظر اعتبار فرقی با ترجمه‌ای که خودتون انجام داده باشید ندارید ولی ظاهر کمی رسمی‌تری داره که شما هم می‌تونید همین ظاهر رو ایجاد کنید! دقت کنید که استاد ممکنه چنین مدارکی رو برای ارزیابی اولیه بپذیره ولی کمیته‌ی پذیرش دانشگاه به طور معمول چنین نوع مدارکی رو برای صدور پذیرش قبول نمی‌کنه.

سوم: من می‌دونم که دارالرتجمه‌ها برای گرفتن تایید دادگستری و امور خارجه، حتما تایید وزارت علوم روی مدارک رو لازم دارند. حالا نمی‌دونم صرف ترجمه با مهر مترجم هم نیازی به تایید وزارت علوم داره یا نه. این رو از این نظر میگم که برای مرحله‌ی اخذ پذیرش اکثر دانشگاه‌ها نیاز به تایید دادگستری و امور خارجه روی مدارک ندارند. همچنان هزینه‌اش کم نیست با توجه به اینکه هزینه‌ی ترجمه رو باید بدید، ولی خب حداقل هزینه‌ی دو مهر دادگستری و امور خارجه رو نداره به علاوه‌ی هزینه‌ی تایید وزارت علوم رو.

در مورد سوال آخرتون هم نظر من اینه که وقتی استاد نمرات هر دو دوره رو از شما خواستند، شما هم باید نمرات هر دو دوره رو براشون بفرستید. حالا ممکنه یک استادی با این موضوع اوکی باشه که شما با فاصله نمرات دو دوره رو براشون ارسال کنید و یک استادی ممکنه دیدگاه منفی براشون ایجاد بشه. به اخلاق و نگرش استاد برمی‌گرده.

موید باشید.

Junior Member

من برای تاییدیه ZAB ترجمه ریزنمرات لیسانس و فوق لیسانس را با مهر دادگستری می خواهم من سال 2012 ترجمه کردم ولی مهر دادگستری عوض شده آیا دادگستری قبول می کنه خودم مدارک ببرم مهر جدید بزنه ؟
    برای ترجمه مجدد هم مشکلی که هست لیسانسم مهر وزارت علوم نخورده فوقمم انگلیسیه و کلا کارم عقب میفته یک ماه دیگه هم وقت سفارت دارم لطفا راهنمایی کنین

Junior Member

با سلام.
    کسی ترجمه آلمانی ریز نمرات کارشناسی رشته ریاضی کاربردی رو داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)