نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: مراحل اخذ تاییدیه وزارت علوم و بهداشت - دانشگاه آزاد و دانشگاه جامع علمی کاربردی

Banned
    رشته و دانشگاه
    زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی

پیش فرض مراحل اخذ تاییدیه وزارت علوم و بهداشت - دانشگاه آزاد و دانشگاه جامع علمی کاربردی

مسئله تایید مدارک تحصیلی شامل ریز نمرات و دانشنامه جهت انجام ترجمه همیشه برای فارغ التحصیلان رشته های مختلف، خصوصا افرادی که در شهرستانها اقامت دارند، یک دردسر است. من در این پست قصد دارم مراحل لازم برای اخذ تاییدیه وزارت خانه های علوم و بهداشت و همچنین دانشگاه جامع علمی کاربردی به همراه دانشگاه آزاد را بنویسم تا انشاالله مسئله مبهمی برای فارغ التحصیلانی که در راه ترجمه مدارک خود و اخذ پذیرش دانشجویی هستند نباشد. مدارکی که دانشگاهها و وزارتخانه های مربوطه برای تایید مدارک لازم دارند به این شرح است:

وزارت علوم:
    آقایان: کپی گواهی لغو تعهد یا انجام تعهد (که از دانشگاه محل تحصیل اخذ میشود) به اضافه کپی کارت پایان خدمت
    خانمها: کپی گواهی لغو تعهد

وزارت بهداشت:
    آقایان: کپی مجوز انجام یا لغو تعهد (که از دانشگاه محل تحصیل اخذ میشود) به اضافه کپی کارت پایان خدمت
    خانمها: کپی مجوز مربوطه جهت انجام یا لغو تعهد

دانشگاه آزاد:
    دانشنامه های قدیمی که فاقد هولوگرام هستند باید به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد رفته و مجوز لازمه را اخذ کنند (که همان امضای مجاز دانشگاه است که معمولا آقای صامت امضا میکند). دانشنامه های هولوگرام دار هم اگر در پشت خود فاقد تاریخ و شماره ثبت شده برای مجوز ترجمه باشند باید مراحل کار را طی کنند. البته دانشنامه های قدیمی 24 ساعت بعد و دانشنامه های جدید در همان روز تحویل داده میشوند. آن دسته از ریز نمراتی هم که متعلق به دانشجویان انصرافی است احتیاجی به دانشنامه ندارد و معمولا همراه با امضاهای لازمه تحویل داده میشود.
    دانشگاه جامع علمی کاربردی:

برای آقایان و خانمها: گواهی تسویه حساب به همراه 2 قطعه عکس.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل اخذ تاییدیه وزارت علوم و بهداشت - دانشگاه آزاد و دانشگاه جامع علمی کاربر

سلام
    میشه لطفا یک نمونه از نامه هایی که برای اخذ پذیرش به دانشگاه ها ایمیل میکنن برام بفرستین؟
    من مشکل معافیت تحصیلی و کمک هزینه و اینا ندارم.

پیش فرض پاسخ : مراحل اخذ تاییدیه وزارت علوم و بهداشت - دانشگاه آزاد و دانشگاه جامع علمی کاربر

با سلام
    برای فارغ التحصیل های دانشگاه های علوم پزشکی با توجه به اینکه زیر نظر وزارت بهداشت هستند و نه وزارت علوم، بعد از دریافت دانشنامه و ریز نمرات لازمه وزارت بهداشت برده بشه و تایید بشه؟ یا اینکه نیازی نداره و میشه مستقیما برای ترجمه شون اقدام کرد ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nava_1986ir نمایش پست ها
    با سلام
    برای فارغ التحصیل های دانشگاه های علوم پزشکی با توجه به اینکه زیر نظر وزارت بهداشت هستند و نه وزارت علوم، بعد از دریافت دانشنامه و ریز نمرات لازمه وزارت بهداشت برده بشه و تایید بشه؟ یا اینکه نیازی نداره و میشه مستقیما برای ترجمه شون اقدام کرد ؟
    این مدارک باید به تایید وزارت بهداشت برسه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical laboratory Sciences

پیش فرض پاسخ : مراحل اخذ تاییدیه وزارت علوم و بهداشت - دانشگاه آزاد و دانشگاه جامع علمی کاربردی

سلام. من برای تایید مدرک وزارت بهداشت خودم فروردین 1398 رفتم وزارت بهداشت.
    اصل دانشنامه + اصل ریزنمرات + اصل برگه مجوز صدور مدارک تحصیلی
    هر سه تای این ها رو باید از آموزش دانشگاهی که توش درس خوندید بگیرید. خصوصاً حواستون باشه که برگه مجوز صدور مدارک تحصیلی رو هم بدن بهتون و همراتون ببرید (توی این برگه در مورد سهمیه منطقه ثبت نامی و قبولی شما، سابقه طرح، سابقه خدمت سربازی برای آقایان، سابقه بیمه اگه ارائه داده باشید، و نهایتا تعداد ماه و مبلغ پرداختی اگه قسمتی از تعهداتتون رو خریده باشید، نوشته شده)
    بهتره از برگه مجوز مدارک تحصیلی یک برگ هم فتوکپی همراه خودتون ببرید. اونجا فتوکپی هست ولی چون دو طبقه پایین تره ممکنه معطل بشید و بهتره از قبل همراه خودتون این کپی رو هم همراه داشته باشید.
    آدرس وزارت بهداشت هم که واضحه... میتونید برید میدان صنعت (الان هم خط مترو 7 ایستگاه میدون صنعت داره و هم اینکه پایانه اتوبوس هست اونجا)، از میدان صنعت تا وزارت بهداشت 10 الی 15 دقیقه پیاده میتونید برید. ضمنا وقتی وارد وزارت خونه شدید مستقیما میرید سمت اطلاعات، کارت ملی تون رو میدید تا ورودتون رو ثبت کنند و میگید برای تایید و مهر دانشنامه و مدارکتون اومدید، خودشون برگه میدن و میگن کدوم طبقه و اتاق تشریف ببرید.
    کار من که خوشبختانه کلا نیم ساعت بیشتر طول نکشید. در نهایت پشت دانشنامه و ریزنمرات یک مهر زدن + مهر برجسته آموزش ؛ که نوشته تایید و ترجمه توسط وزارت امور خارجه بلامانع است. حالا دیگه میشه مدارک رو برای ترجمه و تاییدات دادگستری و وزارت امور خارجه به دارالترجمه دلخواه سپرد.
    توجه: بهتره محض اطمینان مدارک کامل با خودتون ببرید؛ مثلا گواهی پایان طرحتون اگه دارید؛ کارت پایان خدمت یا معافیت و خلاصه هر چیز دیگه که شاید بخوان. هر چند از من چیزی نخواستن.

موفق باشید