نقل قول نوشته اصلی توسط Deliverance نمایش پست ها
با سلام خدمت دوستان
دوستان من لیسانسم مهندسی صنایع هست و قصد اقدام برای مستر در امریکا رو دارم. البته هنوز نمره زبان ندارم و چند تا دانشگاه رو دیدم که بدون مدرک زبان پذیرش میدن. ولی فقط تا جایی که دیدم میشه در رشته MBA ادامه داد.
خواستم بدونم چون مدرک زبان نیست اینطوریه یا مدرک زبان هم داشته باشیم بازم فقط میشه تو MBA ادامه داد؟ آخه من هیچ سررشته و اطلاعاتی از MBA ندارم با توجه به اینکه گفتم رشته ام صنایع بوده.
کلا لیسانس مهندسی صنایع تو چه رشته هایی می تونه ادامه بده برای مستر؟
ممنون
MBA رشته ای خاص و Multidiciplinary است که از شاخه های مختلف علوم و مهندسی می توان برای ادامه تحصیل در آن اقدام نمود و ماهیتا نیز به مدیریت سیستم و بهره وری در مهندسی صنایع به همراه بخشهایی از مدیریت و مهندسی تلفیقی نزدیک است. این رشته عموما شهریه بالا و نیاز به فاکتورهایی از قبیل سوابق کاری دارد.
برای ادامه تحصیل در ارشد مهندسی صنایع زیاد به دنبال اسم صنایع یا چیزی شبیه Industrial Eng. فقط نباشید بلکه دامنه گسترده ای از رشته هایی نظیر مکانیک، مهندسی شیمی، مدیریت، تحقیق در عملیات، مهندسی سیستم و... وجود دارد که در هریک از این گزینه ها امکان ادامه تحصیل با توجه به زمینه کاری اساتید مربوطه در دپارتمانهای ذکر شده و مشابه امکانپذیر است. بسته به علاقه مندیها و موقعیتهای مناسب تر برای هریک از گزینه ها علاوه بر شاخه اصلی ذکر شده که ممکن است در دانشگاههایی نیز به همان شکل مطرح گردیده باشد می توانید اقدام کنید