صفحه 99 از 99 نخستنخست ... 498990919293949596979899
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 990 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

سلام دوستان
    میخواستم از دوستانی که تجربه دارن بپرسم چه طور میشه استادهایی که میتونن فاند بدند رو پیدا کرد؟ داخل سایت های دانشگاه ها هیئت علمی ها هستند ولی چه طور میشه فهمید که چقدر میتونن برای گرفتن دانشجو ها هزینه کنن؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Aminiyan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم از دوستانی که تجربه دارن بپرسم چه طور میشه استادهایی که میتونن فاند بدند رو پیدا کرد؟ داخل سایت های دانشگاه ها هیئت علمی ها هستند ولی چه طور میشه فهمید که چقدر میتونن برای گرفتن دانشجو ها هزینه کنن؟ ممنون
    سلام و آرزوی موفقیت.بنده در مورد آمریکا و کانادا اطلاعی ندارم ولی در مورد اروپا جز انگلیس بقیه کشورا موقعیتای دکتری به صورت پوزیشنی و از طریق واحد تحصیلات تکمیلشون ادورتایز و رسیدگی میشه و استاد مربوطه از زمان مصاحبه ها وارد پروسه میشه اینو گفتم که در جریان باشید تو این کشورا مکاتبه با اساتید تاثیر چندانی نداره و عموما دوباره شما رو ارجاع به سایت دانشکده جهت اپلای میدن.در مورد موقعیتها هم که به راحتی میتونین گوگل کنید و یا از سایت یورواکسز کمک بگیرید.در مورد انگلیس داستان یکم متفاوته،گرچه موقعیتا از طریق دانشگاهها تبلیغ میشه ولی اساتید اگه بخوان میتونن تاثیر گزار باشند و معمولا تو صفحه خودشون تو سایت دانشگاه پوزیشنای خالیشونو میزارن ضمن اینکه از سایت جابز یوکی هم میتونید کمک بگیرید.

Junior Member simahmt آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    wood science & technology

درود بر شما. در مورد دانشگاه های کانادا و آمریکا باید بر اساس رشته مورد نظرتون توی هر دپارتمان، استادای مربوط به فعالیت خودتون رو پیدا کنین و بهشون تک به تک ایمیل بدین. چون اکثرا میدونن که دانشجوها دنبال فاند هستن،در اکثر موارد تو همون ایمیل اول میگن که فاند دارن یا نه، یا اصلا دانشجو میگیرن یا نه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    موسیقی

نقل قول نوشته اصلی توسط simahmt نمایش پست ها
    درود بر شما. در مورد دانشگاه های کانادا و آمریکا باید بر اساس رشته مورد نظرتون توی هر دپارتمان، استادای مربوط به فعالیت خودتون رو پیدا کنین و بهشون تک به تک ایمیل بدین. چون اکثرا میدونن که دانشجوها دنبال فاند هستن،در اکثر موارد تو همون ایمیل اول میگن که فاند دارن یا نه، یا اصلا دانشجو میگیرن یا نه.
    آیا احتمال این وجود داره که بخوان با دانشجو در مورد فاند ، زد و بند انجام بدن یا درصدی از سهمیه رو خود استاد برداره ؟
    Never give Up

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

عه راست میگین ها چرا تا حالا به فکر خودم نرسیده بود، منم برم امتحان کنم بلاخره سنگ مفت گنجشک هم مفت یه تیری تو تاریکی می زنیم
    نقل قول نوشته اصلی توسط sys_co2 نمایش پست ها
    آیا احتمال این وجود داره که بخوان با دانشجو در مورد فاند ، زد و بند انجام بدن یا درصدی از سهمیه رو خود استاد برداره ؟
    96 nine or six

Junior Member

سلام دوستان ممنون از پاسخگوییتان
    در رابطه با گرفتن فاند موقع اپلیکیشن کردن باید درخواست خاصی بدیم یا باید اول اپلیکیشن کنیم و در صورت گرفتن پذیرش تازه درخواست فاند بدیم؟
    سوال دیگه ای که داشتم اینه که ra و ta اصولا به دانشجو ارشد داده می‌شود؟ چه فاند هایی میتونه شامل حال دانشجو هایی که برای ارشد اقدام میکنن بشه؟ ممنونم

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

در رابطه با گرفتن فاند موقع اپلیکیشن کردن باید درخواست خاصی بدیم یا باید اول اپلیکیشن کنیم و در صورت گرفتن پذیرش تازه درخواست فاند بدیم؟
    بستگی به دانشگاه داره، معمولا فاند نیاز به اپلیکشین جداگانه نداره، گاهی باید در فرم آنلاین اپلیکشین تیک بزنید و گاهی اتومات همه برای فاند سنجیده میشن، گاهی هم ra رو با مکاتبه با استاد باید بگیرین
    سوال دیگه ای که داشتم اینه که ra و ta اصولا به دانشجو ارشد داده می‌شود؟ چه فاند هایی میتونه شامل حال دانشجو هایی که برای ارشد اقدام میکنن بشه؟
    این هم بستگی به رشته و بستگی به پروگرم داره، بعضی رشته ها مثلا ta کلا نداره، بعضی رشته ها پروگرم thesis-based هر دو فاند رو داره اما course-based هیچکدوم، البته دانشگاه به دانشگاه هم باز فرق داره اما معمول به این صورت هست
    96 nine or six

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    موسیقی

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    عه راست میگین ها چرا تا حالا به فکر خودم نرسیده بود، منم برم امتحان کنم بلاخره سنگ مفت گنجشک هم مفت یه تیری تو تاریکی می زنیم
    یعنی شما به استاد پیشنهاد بدید ؟ احتمالا دارید شوخی میکنید
    چون فکر کنم این سیستم تو ایران بیشتر رواج داره ، اونور احتمالا پاکیزه تر زندگی میکنن.
    زد و استاد فاند مد نظر رو داشت ولی اینو گفتید و تُرش کرد ، تکلیف چیه ؟
    Never give Up

Junior Member

سلام وقت بخیر. دوستان بنده 26 سالمه خدمت سربازیم تازه تموم شده و میخوام باز ادامه تحصیل بدم. من سال 93 دانشجو کاردانی کامپیوتر-نرم افزار بودم 50 واحد پاس کردم و ترک تحصیل کردم 25 واحد دیگه مونده تا مدرک کاردانی رو بگیرم و حدودا 2 سال هم کارشناسی. تصمیم دارم بعد اینکه کارشناسی رو گرفتم اقدام کنم برای کارشناسی ارشد واسه اروپا یا کانادا. پذیرش رو که میدونم میشه گرفت اما سوالم اینه ایا با توجه به سن من اصلا امکان فاند گرفتن دارم و مهمتر اینکه آیا آفیسر سفارت با توجه به گپ تحصیلی زیادی که قبل از گرفتن مدرک کارشناسی داشتم منو ریجکت میکنه یا براش عجیب نیست توی سن 29 سالگی اقدام کردم واسه ارشد ؟ ( در شرایطی که کاردانی و کارشناسی رو از 26 سالگی دوباره شروع کردم )
    با چندتا موسسه صحبت کردم در این مورد اما احساس کردم اونا فقط دنبال پول هستن و هرچی شما بگی و هر شرایطی داشته باشی میگن امید هست مشکلی نیست D: ممنون میشم اگه کسی منو راهنمایی کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_ja نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر. دوستان بنده 26 سالمه خدمت سربازیم تازه تموم شده و میخوام باز ادامه تحصیل بدم. من سال 93 دانشجو کاردانی کامپیوتر-نرم افزار بودم 50 واحد پاس کردم و ترک تحصیل کردم 25 واحد دیگه مونده تا مدرک کاردانی رو بگیرم و حدودا 2 سال هم کارشناسی. تصمیم دارم بعد اینکه کارشناسی رو گرفتم اقدام کنم برای کارشناسی ارشد واسه اروپا یا کانادا. پذیرش رو که میدونم میشه گرفت اما سوالم اینه ایا با توجه به سن من اصلا امکان فاند گرفتن دارم و مهمتر اینکه آیا آفیسر سفارت با توجه به گپ تحصیلی زیادی که قبل از گرفتن مدرک کارشناسی داشتم منو ریجکت میکنه یا براش عجیب نیست توی سن 29 سالگی اقدام کردم واسه ارشد ؟ ( در شرایطی که کاردانی و کارشناسی رو از 26 سالگی دوباره شروع کردم )
    با چندتا موسسه صحبت کردم در این مورد اما احساس کردم اونا فقط دنبال پول هستن و هرچی شما بگی و هر شرایطی داشته باشی میگن امید هست مشکلی نیست D: ممنون میشم اگه کسی منو راهنمایی کنه.

افسر نمی دونه شما کارشناسی از چه موقع شروع کردید. فقط می دونه ارشد را در چه موقع شروع می کنید.
    من خودم ارشد را ۳۲ ساگی تموم کردم و تمام تحصیلات بعد از دبیرستان را خارج بودم. از شروع لیسانس تا پایانش ۸ سال طول کشید. پاره وقت درس بر می داشتم، چون نمی خواستم برگردم ایران.
    تو سفارت به کارنامه اتون نگاه نمی کنن، فقط می پرسن باسه چی دارین می رین، و از این طریق متوجه میشن در ۲۹ سالگی برای ارشد دارید شروع می کنید، که چیز عجیبی نیست.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)