صفحه 10 از 99 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط m2014 نمایش پست ها
    سلام

دوستان من یک سوال دارم.

فرض کنید کسی توانسته پذیرش PhD مستقیم از لیسانس بگیرد ، از سد سفارت هم رد شود و وارد آمریکا و شده و شروع به تحصیل نماید.
    آیا این فرد میتواند در همان ترم و یا ترم های آینده ، پذیرش خود را به مستر ( تز دار یا بدون تز) تغییر دهد؟
    آیا این کار منع قانونی دارد و احیانا این تغییر چه مشکلاتی برایش ایجاد میکند از دید:
    1- دانشگاه/ دپارتمان
    2- سفارت/ویزا/اداره مهاجرتو... ( چون قبلا یا یک I-20 مربوط به PhD ویزا گرفته است)
    3- فاند و احیانا مبالغی که تا کنون دریافت کرده است ( مخصوصا در حالتی که program مستر در آن دانشگاه ، بدون هیچ گونه فاندی باشد)
    4- مشکلاتی در آینده برای گرفتن PhD از جایی دیگر

آیا قانون کلی در این باره وجود دارد یا دانشگاه به دانشگاه فرق میکند؟

کیس خاصی در این خصوص به یاد دارید که موفق به انجام این کار شده باشد؟

ممنون!
    تغییر مقطع از PhD به مستر در اکثر موارد به درخواست شما یا با شرایط ویژه در طی دوره تحصیل امکانپذیر است عموما ولی این اقدام به لحاظ رزومه ای به ویژه اگر قصدتان ادامه تحصیل در مقطع دکتری یا کارآکادمیک است چندا توصیه نمیشود. در هرحال این اقدام به نوعی نشاندهنده عدم موفقیت در رسیدن به اهداف تعیین شده از سوی شما یا عدم تحقق برنامه های در نظر گرفته شده تحقیقی مشترک شما با دانشگاه یا استاد مربوطه اغلب تعبیر می شود مگر آنکه شکل ویژه ای داشته باشد و قصد شما هم صرفا بازار کار باشد که بازهم با توجه به تبعات بعدی به ویژه مساله استاد راهنما و دانشگاه به ویژه در اوایل تحصیل مثل قصد شما توصیه نمی شود. در صورت قصد ادامه تحصیل در مستر از راه خود آن اقدام کنید مطمینتر و بهتر است.
    ضمنا فاند شامل مفاد قرارداد مربوطه است و اغلب در زمان تغییر مقطع به نسبت میزان تعهد انجام شده محاسبه و پس از آن قطع میشود و تابع شرایط جدید پذیرش شما خواهد بود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام.
    من الان احساس می کنم یه اتفاق بد برام افتاده.
    من موضوع پایان نامم خوبه و حتی برای اولین بار هستش که یکی داره از این موضوع تو رشته عمران استفاده می کنه( در رشته های برقی استفاده شده ولی تو عمران این الگوریتمم اصلا استفاده نشده)
    حالا چند روزی بود یک لیست از این دانشگاه های امریکا که دارن رو کنترل سازه کار می کنن نگاه می کردم متاسفانه یا خوشبختانه فقط دانشگاه های قوی زیر 60 us news روی موضوع من کار میکنن و تعدادشون هم زیاده.
    حالا این برام خوشبختانه هست یا متاسفانه؟ چون رنک قوی، پذیرش گرفتن هم سخت تر می شه.

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    سلام.
    من الان احساس می کنم یه اتفاق بد برام افتاده.
    من موضوع پایان نامم خوبه و حتی برای اولین بار هستش که یکی داره از این موضوع تو رشته عمران استفاده می کنه( در رشته های برقی استفاده شده ولی تو عمران این الگوریتمم اصلا استفاده نشده)
    حالا چند روزی بود یک لیست از این دانشگاه های امریکا که دارن رو کنترل سازه کار می کنن نگاه می کردم متاسفانه یا خوشبختانه فقط دانشگاه های قوی زیر 60 us news روی موضوع من کار میکنن و تعدادشون هم زیاده.
    حالا این برام خوشبختانه هست یا متاسفانه؟ چون رنک قوی، پذیرش گرفتن هم سخت تر می شه.

لزوما خوب نیست و لزوما هم بد نیست. همه چیز بستگی به سایر نقاط قوت رزومه شما و معدل و زبان و مقالات و... داره. طبعا اینکه روی این موضوع کار کرده اید فاکتور مثبتی است اما به تنهایی کافی نیست. باید بقیه رزومه شما را هم دید که آیا می تونید نظر استاد مربوطه را جلب کنید یا نه؟ طبعا مقاله با IF خوب و GRE مناسب (بالای 320) می تونه این روند را تسهیل کنه.
    بهتر هست این فاکتورهار اقوی کنید ضمن اینکه اگر استادی در دانشگاه دیگه ای هم روی الگوریتمهای مشابه کار میکنه(نه صرفا رو این موضوع خاص) طبعا میتونه تو دامنه مکاتبه و پذیرش شما قرار بگیره و لازم نیست خیلی خیلی این دامنه را کوچک بگیرید چون به هرحال این قابلیت و تمایل اگر وجود داشته باشه میشه رو انتخابهای بیشتری حساب کرد که شانس بیشتری هم باشه.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    ضمن اینکه اگر استادی در دانشگاه دیگه ای هم روی الگوریتمهای مشابه کار میکنه(نه صرفا رو این موضوع خاص) طبعا میتونه تو دامنه مکاتبه و پذیرش شما قرار بگیره و لازم نیست خیلی خیلی این دامنه را کوچک بگیرید چون به هرحال این قابلیت و تمایل اگر وجود داشته باشه میشه رو انتخابهای بیشتری حساب کرد که شانس بیشتری هم باشه.
    ممنون.
    الان موردی که هست من تنها نفری هستم که نو رشته عمران از این الگوریتم استفاده کردم. یعنی اساتید رو موضوع خاص من که کنترل هست کار کردن ولی با الگوریتمی متفاوت. مگه اینکه با اساتید برقی مکاتبه کنم
    کنترل هم در گرایش عمران شرایطی که گفتم رو داره در دانشگاه های خوب هست اونهم تعدادشون در حد 20 یا 25 دانشگاهه که عملا ورود به بعضی هاشون سخته...

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    ممنون.
    الان موردی که هست من تنها نفری هستم که نو رشته عمران از این الگوریتم استفاده کردم. یعنی اساتید رو موضوع خاص من که کنترل هست کار کردن ولی با الگوریتمی متفاوت. مگه اینکه با اساتید برقی مکاتبه کنم
    کنترل هم در گرایش عمران شرایطی که گفتم رو داره در دانشگاه های خوب هست اونهم تعدادشون در حد 20 یا 25 دانشگاهه که عملا ورود به بعضی هاشون سخته...
    این همون چیزی هست که من خدمت شما عرض کردم. این که شما از یک الگوریتم برای حل مساله خاصی استفاده کردید و برای اولین بار هم در عمران از این الگوریتم استفاده شده(به جز TOP60 مثلا) دلیل نمیشه بقیه استادهایی که تا حالا روی مساله با الگوریتمهای متفاوت کار کردند نتونند! اینکه الگوریتمهای حل مساله از رشته های ریاضی محور نظیر برق شروع شده و بعدا به رشته های دیگر مهندسی هم به سرعت رسیده یه روال عادی و روتین هست و این اتفاق در دانشگاهها و اساتید برتر (به صورت کلی و نه لزوما) شروع میشه و به سرعت به همه جا میرسه .
    مطمینا اساتیدی که تو روشهای عددی و شبیه سازی کار می کنند یا Multi Objective Optimization یا Methaheuristic Methods همگی به ساختارهای بهینه سازی با استفاده از الگوریتمها آشنا هستند. حالا یکی GA مثلا کار کرده یکی PSO یکی یه الگوریتم دیگه . البته مثالهای من برای بهینه سازی بود ولی برای الگوریتمهای شبیه ساز و واسطه هم همین روال هست و خیلی رو اینکه دقیقا این الگوریتم را طرف داره به کار میگیره نباید زوم کرد. یه کم جنرال تر میشه دید تا بشه اساتید بیشتری را برای افزایش شانس درگیر کرد.
    البته اگر مساله شما الگوریتم خیلی خیلی ویژه ای است که اساتیدی که روی الگوریتمهای دیگر و روشهای MOP کار میکنند نمی توانند برای ادامه تحقیقات شما در گروه عمران مزیت خاصی داشته باشند حتما در کنار آن به یک مشاور نیز نیاز خواهید داشت که در این خصوص تصمیم گیری خواهند نمود ولی با توضیحات داده شده فکر کنم مساله خاصی نباشد و بتوانید استاد خوبی که در ادامه این راه کمکتان کند بیابید. اگر خواستید و نیاز بود ساختار الگوریتمی که روی آن کار میکنید و نوع مساله و نیز گرایشتان را اینجا یا در پیام خصوصی اعلام کنید توضیحات بیشتری را در صورت نیاز خدمتتان عرض خواهم نمود.
    موفق باشید

سلام بر همگی. 2 سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید:

1- میشه اسم دانشگاه های انگلیسی زبان و دارای رنک خوب که در اروپا هستن رو بگید (برای رشته های مهندسی). چون شنیدم تعداد دانشگاه های انگلیسی زبان کمه.
    2- من ترجیح میدم به علت اینکه رفت و آمد به اروپا راحت تره برای اروپا apply کنم اما شنیدم زندگی در اروپا برای ایرانی ها خیلی سخته از نظر مسائل نژاد پرستی و رفتار شهروندای اروپایی.
    میخواستم ببینم آیا این موضوع اونقدر جدی هست که به خاطرش نظرم عوض کنم و برای امریکا apply کنم؟ ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arezu_farahani نمایش پست ها
    سلام بر همگی. 2 سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید:

1- میشه اسم دانشگاه های انگلیسی زبان و دارای رنک خوب که در اروپا هستن رو بگید (برای رشته های مهندسی). چون شنیدم تعداد دانشگاه های انگلیسی زبان کمه.
    2- من ترجیح میدم به علت اینکه رفت و آمد به اروپا راحت تره برای اروپا apply کنم اما شنیدم زندگی در اروپا برای ایرانی ها خیلی سخته از نظر مسائل نژاد پرستی و رفتار شهروندای اروپایی.
    میخواستم ببینم آیا این موضوع اونقدر جدی هست که به خاطرش نظرم عوض کنم و برای امریکا apply کنم؟ ممنون
    با سلام
    دانشگاههای انگلیسی زبان طبعا در انگلیس و ایرلند و اسکاتلند هستند! البته منظور شما دانشگاههایی است که دوره های ارشد/دکتری احتمالا به زبان انگلیسی ارائه میکنند که به ویژه در دوره ارشد محدود هستند. بهتر است شرایط کشور مورد نظرتان را در اروپا بسته به مزیتهای خاصی که به لحاظ رشته، دوست و آشنا، شرایط هزینه و... دارید مشخص کنید و در آن کشور دانشگاههایی که رشته شما را در مقطع مورد نظر به زبان انگلیسی ارائه میکنند سرچ کنید. اینکه کلا بخواهید اروپا را درنظر بگیرید شاید خیلی دامنه وسیعی را دربرمیگیرد که طبعا مدنظر شما هم نیست.
    در مورد مسایل نژادی و زندگی موضوع تاپیک نیست و می تونید اطلاعات بیشتر رو در این خصوص در مورد هر کشوری که مدنظرتون هست تو تاپیکهای جداگانه که به همین منظور هست و دوستان با تجربه در همون منطقه نظر میدند کسب کنید که هم دقیقتر هست و هم به روزتر. ولی درکل برای کسی که به قصد تحصیل میره این مسایل خیلی مطرح نیست و بیشتر شرایط تحصیلی و استاد و دانشگاه ملاکه. مگر اینگه قصد اقامت و کار بعد تحصیل باشه که طبعا محیط زندگی مهمتر میشه و شرایط ممکنه تاثیر گذار بشه حتی تو انتخاب محل تحصیل.
    موفق باشید

Junior Member

سلام به همه دوستان.من می خوام برا پذیرش از دانشگاههای امریکا یا اروپا اقدام کنم.اما مراحلش رو نمیدونم یعنی نمی دونم باید از کجا شروع کنم و چی کارکنم.کلی تحقیق کردم به خصوص سایت عالی شما خیلی کمک کرد، راستش ترجیح میدم جایی پذیرش بگیرم که بتونم از کمک هزینه یا فاند استفاده کنم.تا اینجا متوجه شدم که باید برم به وبسایت دانشگاههایی که مد نظرم هست تا ببینم کدوم اونها منو می پذیرند،خب بعدش ؟احتمالا باید مدرکم رو براشون ایمیل کنم؟باید ترجمه اش کنم؟ چه طوری ؟به غیر از مدرک چی ؟باید به آدرس اسمیل معمولی دانشگاه که همه جا هست بفرستم یا جای دیگه؟کجا باید به موضوع فاند یا هزینه تحصیلی اشاره کنم؟مثلا رفتم سایت دانشگاه کالیفرنیای شمالی اما راستش گیج شدم....... میشه راهنمایی بفرمایید .خیلی ممنونم
    ویرایش توسط civiljun : May 1st, 2015 در ساعت 04:52 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط civiljun نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.من می خوام برا پذیرش از دانشگاههای امریکا یا اروپا اقدام کنم.اما مراحلش رو نمیدونم یعنی نمی دونم باید از کجا شروع کنم و چی کارکنم.کلی تحقیق کردم به خصوص سایت عالی شما خیلی کمک کرد، راستش ترجیح میدم جایی پذیرش بگیرم که بتونم از کمک هزینه یا فاند استفاده کنم.تا اینجا متوجه شدم که باید برم به وبسایت دانشگاههایی که مد نظرم هست تا ببینم کدوم اونها منو می پذیرند،خب بعدش ؟احتمالا باید مدرکم رو براشون ایمیل کنم؟باید ترجمه اش کنم؟ چه طوری ؟به غیر از مدرک چی ؟باید به آدرس اسمیل معمولی دانشگاه که همه جا هست بفرستم یا جای دیگه؟کجا باید به موضوع فاند یا هزینه تحصیلی اشاره کنم؟مثلا رفتم سایت دانشگاه کالیفرنیای شمالی اما راستش گیج شدم....... میشه راهنمایی بفرمایید .خیلی ممنونم
    روی وب سایت دانشکده موردنظرتون بخش graduate admission را چک کنید معمولا اطلاعات کاملی در مورد نحوه اپلای و مدارک لازم و ددلاین ها و غیره هست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

با سلام خدمت دوستان
    دوستان من لیسانسم مهندسی صنایع هست و قصد اقدام برای مستر در امریکا رو دارم. البته هنوز نمره زبان ندارم و چند تا دانشگاه رو دیدم که بدون مدرک زبان پذیرش میدن. ولی فقط تا جایی که دیدم میشه در رشته MBA ادامه داد.
    خواستم بدونم چون مدرک زبان نیست اینطوریه یا مدرک زبان هم داشته باشیم بازم فقط میشه تو MBA ادامه داد؟ آخه من هیچ سررشته و اطلاعاتی از MBA ندارم با توجه به اینکه گفتم رشته ام صنایع بوده.
    کلا لیسانس مهندسی صنایع تو چه رشته هایی می تونه ادامه بده برای مستر؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)