صفحه 11 از 99 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط Deliverance نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    دوستان من لیسانسم مهندسی صنایع هست و قصد اقدام برای مستر در امریکا رو دارم. البته هنوز نمره زبان ندارم و چند تا دانشگاه رو دیدم که بدون مدرک زبان پذیرش میدن. ولی فقط تا جایی که دیدم میشه در رشته MBA ادامه داد.
    خواستم بدونم چون مدرک زبان نیست اینطوریه یا مدرک زبان هم داشته باشیم بازم فقط میشه تو MBA ادامه داد؟ آخه من هیچ سررشته و اطلاعاتی از MBA ندارم با توجه به اینکه گفتم رشته ام صنایع بوده.
    کلا لیسانس مهندسی صنایع تو چه رشته هایی می تونه ادامه بده برای مستر؟
    ممنون
    MBA رشته ای خاص و Multidiciplinary است که از شاخه های مختلف علوم و مهندسی می توان برای ادامه تحصیل در آن اقدام نمود و ماهیتا نیز به مدیریت سیستم و بهره وری در مهندسی صنایع به همراه بخشهایی از مدیریت و مهندسی تلفیقی نزدیک است. این رشته عموما شهریه بالا و نیاز به فاکتورهایی از قبیل سوابق کاری دارد.
    برای ادامه تحصیل در ارشد مهندسی صنایع زیاد به دنبال اسم صنایع یا چیزی شبیه Industrial Eng. فقط نباشید بلکه دامنه گسترده ای از رشته هایی نظیر مکانیک، مهندسی شیمی، مدیریت، تحقیق در عملیات، مهندسی سیستم و... وجود دارد که در هریک از این گزینه ها امکان ادامه تحصیل با توجه به زمینه کاری اساتید مربوطه در دپارتمانهای ذکر شده و مشابه امکانپذیر است. بسته به علاقه مندیها و موقعیتهای مناسب تر برای هریک از گزینه ها علاوه بر شاخه اصلی ذکر شده که ممکن است در دانشگاههایی نیز به همان شکل مطرح گردیده باشد می توانید اقدام کنید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member aren7019 آواتار ها

سلام

من سال پیش برای مهاجرت به کانادا (فدرال) اقدام کردم و امسال با یکی از اساتید دانشگاه های آمریکا که در ارتباط هستم گفت میتونی برای فال 2016 اپلای کنی. می خواستم بدونم اگر پذیرش بگیرم با توجه به اینکه دارم کارهای مهاجرت رو انجام میدم سفارت آمریکا ویزای تحصیلی به من میده یا ریجکت میکنه؟ و اینکه در صورتی که صحبتی با اونها در خصوص مهاجرت نکنم آیا اونها متوجه میشن از موضوع؟ ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aren7019 نمایش پست ها
    سلام

من سال پیش برای مهاجرت به کانادا (فدرال) اقدام کردم و امسال با یکی از اساتید دانشگاه های آمریکا که در ارتباط هستم گفت میتونی برای فال 2016 اپلای کنی. می خواستم بدونم اگر پذیرش بگیرم با توجه به اینکه دارم کارهای مهاجرت رو انجام میدم سفارت آمریکا ویزای تحصیلی به من میده یا ریجکت میکنه؟ و اینکه در صورتی که صحبتی با اونها در خصوص مهاجرت نکنم آیا اونها متوجه میشن از موضوع؟ ممنون
    در مورد پذیرش امریکا باید بیشتر با توجه به مساله مهاجرت احتمالیتون به کانادا و استفاده از مزایای اقامتی و پرکردن سوابق اقامت و... فکر کنید اما اگر برنامه قطعی دارید، مهاجرت شما برای برگشت پس از تحصیل به کشورتان یا کشور دیگری که احتمالا از آن اقامت میگیرید (کانادا) فاکتور منفی تلقی نمیشه و حتما هم باید ذکر کنید. هم اینکه میتونه دلیل برگشت شما از کشور مقصد و Tie باشه هم اینکه سیستمهای مرتبطی بین پایگاه داده ها بین دو کشور طبیعتا هست که عدم اظهارش توصیه نمیشه.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

کاربران گرامی؛

تعداد قابل توجهی از ارسال های اخیر، به دلیل بی توجهی به پست اول تاپیک (ضوابط حاکم بر تاپیک) و ارسال مطالب نامرتبط، حذف شد.

لطفاً به این نکته توجه داشته باشید که در این تاپیک می توانید سؤالات متفرقه ای را مطرح کنید که برای طرح کردن آنها، تا به حال تاپیکی باز نشده و به دلیل گسترده نبودن سؤال، ایجاد تاپیک جدید برای آنها، ضرورتی ندارد.

با تشکر از همراهی شما

مدیریت انجمن
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

ضمن عرض سلام و خسته نباشید. من یک سوال خیلی مهم دارم که واقعا ممنون میشم راهنمایی بفرمایین. چون توی فورومها جوابمو پیدا نکردم.
    ددلاین تافل من 21 دیماه امسال هستش و من تازه تهیه مدارکمو برای دکترای فلسفه حقوق شروع کردم و تازه میخوام با استادی که توی فیلدش کار کردم مکاتبه کنم. خیلی نگرانم که بدونم با این تافل، حداکثر تا کی وقت دارم. آیا اگر الان مکاتبه با استادمو شروع کنم و مرداد یا شهریور اپلای کنم وقت دارم؟ و از چه زمانی به بعد دیگه وقت ندارم. به عبارت دیگه با این ددلاین، جدول زمانبندیم باید چجوری باشه؟ کی باید اپلای کنم کی پذیرش بگیرم و کی سر کلاس باشم . آیا دیر شده ؟ نمره بسیار بالایی در تافل آوردم و اصلا مطمئن نیستم دوباره این نمره رو بیارم. هرگز وقت آماده شدن دوباره برای تافل رو ندارم.
    سوال دومم اینه که آیا میتونم از دانشگاهی در آمریکا پذیرش مشروط بگیرم بعد GRE رو برم اونجا امتحان بدم؟ چون از یکی از دوستام شنیدم که اینکار شدنیه
    چون شرایطم طوریه که اصلا وقت gre ندارم.
    واقعا ممنون میشم که منو راهنمایی بفرمایین

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinn نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام و خسته نباشید. من یک سوال خیلی مهم دارم که واقعا ممنون میشم راهنمایی بفرمایین. چون توی فورومها جوابمو پیدا نکردم.
    ددلاین تافل من 21 دیماه امسال هستش و من تازه تهیه مدارکمو برای دکترای فلسفه حقوق شروع کردم و تازه میخوام با استادی که توی فیلدش کار کردم مکاتبه کنم. خیلی نگرانم که بدونم با این تافل، حداکثر تا کی وقت دارم. آیا اگر الان مکاتبه با استادمو شروع کنم و مرداد یا شهریور اپلای کنم وقت دارم؟ و از چه زمانی به بعد دیگه وقت ندارم. به عبارت دیگه با این ددلاین، جدول زمانبندیم باید چجوری باشه؟ کی باید اپلای کنم کی پذیرش بگیرم و کی سر کلاس باشم . آیا دیر شده ؟ نمره بسیار بالایی در تافل آوردم و اصلا مطمئن نیستم دوباره این نمره رو بیارم. هرگز وقت آماده شدن دوباره برای تافل رو ندارم.
    سوال دومم اینه که آیا میتونم از دانشگاهی در آمریکا پذیرش مشروط بگیرم بعد GRE رو برم اونجا امتحان بدم؟ چون از یکی از دوستام شنیدم که اینکار شدنیه
    چون شرایطم طوریه که اصلا وقت gre ندارم.
    واقعا ممنون میشم که منو راهنمایی بفرمایین
    در مورد GRE اگر از Requirements های دانشگاه باشد دادن پذیرش مشروط را بعید می دانم البته اگر دوستان گفته اند شدنی است که حتما مدارک و شواهدی دارند می توانید سوال کنید روند و دانشگاهی که به این شکل اقدام نموده و پذیرش گرفته اند
    در مورد ددلاین نمره تافل اکثرا زمان ارسال اپلیکیشن را ملاک قرار می دهند و باید تافل شما در زمان اقدام و ارسال مدارک معتبر باشد. برخی ممکن است پس از این مرحله و به ویژه در صورتی که دیفر نمایید آپدیت جدیدی از مدرک زبان را نیز بخواهند که این مساله را حتما باید قبل از ارسال اپلیکیشن با تحصیلات تکمیلی دانشگاه مورد نظر از طریق ایمیل چک کنید. اکثر دانشگاهها به همان ترتیبی که خدمت شما عرض شد اعتبار زمان ارائه اپلیکیشن را ملاک قرار می دهند که مشکلی نخواهید داشت.

Junior Member

ممنون از پاسختون. پس اینطور که می فرمایین اعتبار مدرک هنگام نشستن سر کلاس ملاک نیست بلکه هنگام اپلای و نهایتاً هنگام اخذ پذیرش ملاک هستش.
    اگر هنگام اخذ پذیرش تافلم معتبر باشه اما مجبور بشم دیفر کنم و به این ترتیب وقتی ترمم شروع میشه تافلم اعتبار نداره. آیا این اشکالی ایجاد میکنه؟ چون به هر حال هنگام دریافت پذیرش تافلم معتبر بوده
    ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinn نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. پس اینطور که می فرمایین اعتبار مدرک هنگام نشستن سر کلاس ملاک نیست بلکه هنگام اپلای و نهایتاً هنگام اخذ پذیرش ملاک هستش.
    اگر هنگام اخذ پذیرش تافلم معتبر باشه اما مجبور بشم دیفر کنم و به این ترتیب وقتی ترمم شروع میشه تافلم اعتبار نداره. آیا این اشکالی ایجاد میکنه؟ چون به هر حال هنگام دریافت پذیرش تافلم معتبر بوده
    ممنون از راهنماییتون
    برای پذیرش اولیه شما عموما مشکلی نیست.(برای اطمینان بیشتر حتما از تحصیلات تکمیلی دانشگاه مجددا چک کنید ولی عموما چنین پاسخی میدهند) ولی برای دیفرهای بعدی باید مدرک زبان را تجدید کنید و ربطی به زمان اولیه اقدام شما ندارد.

سلام دوستان.
    در ارتباط با مقاله سوال دارم. میخواستم بدونم موفع اپلای اگر یک مقاله ی ارزشمند accept شده داشته باشیم، میتونه نظر کمیته پذیرش و استاد رو جلب کنه؟ یا حتما مقاله باید چاپ شده باشه تا به نظر بیاد؟
    ممنون.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pegetive نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    در ارتباط با مقاله سوال دارم. میخواستم بدونم موفع اپلای اگر یک مقاله ی ارزشمند accept شده داشته باشیم، میتونه نظر کمیته پذیرش و استاد رو جلب کنه؟ یا حتما مقاله باید چاپ شده باشه تا به نظر بیاد؟
    ممنون.
    البته مقاله چاپ شده به جهت ارائه در رزومه بازتاب بهتری دارد ولی منظور از مقاله همان اکسپت شدن آنست و می توانید انرا به عنوان فاکتوری مثبت در کنار سایر فاکتورهای رزومه خود ابراز نمایید. اینکه به تنهایی بتوانید با یک مقاله حتی با IF بالا پذیرش بگیرید قطعا مدنظر شما هم نیست ولی در کنار سایر عوامل قطعا موثر و در صورت خاص و برجسته بودن آن تاحدودی می تواند تعیین کننده هم باشد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)