صفحه 17 از 99 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط razzaghi68 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان میخواستم بدونم در صورتی که رشته تحصیلی در کارشناسی و کارشناسی ارشد با هم متفاوت باشه برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور مشکلی بوجود نمیاد ؟ اخرین مقطع مهمه یا رشته تحصیلی دوره لیسانس هم مهمه؟
    سلام

هر دو رشته باید ارتباط معناداری با رشتۀ مورد نظر شما داشته باشند. به علاوه، راندمان تحصیلی و پژوهشی شما مهمتر از اسم رشته های شماست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام
    دوستانی که فاند گرفتن
    میخاستم بدونم خودم اپلای را انجام بدم یا بدهم به وکیل یا موسساتی که این کار را میکنند
    از طرفی یکم میترسم به تنهایی این کار را بکنم از طرفی هم ادم معتبری نمیشناسم لطفا راهنمایی کنید
    ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط zoko نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که فاند گرفتن
    میخاستم بدونم خودم اپلای را انجام بدم یا بدهم به وکیل یا موسساتی که این کار را میکنند
    از طرفی یکم میترسم به تنهایی این کار را بکنم از طرفی هم ادم معتبری نمیشناسم لطفا راهنمایی کنید
    می تونی خودت انجام بدی اما باید مسائل مختلف انجمن های این سایت رو خوب بخونی تا اطلاعات ات زیاد بشه. می تونی هم بدی مؤسسات بیرون ولی هیچ تضمینی وجود نداره اون ها بهتر از شما این کار رو انجام بدن، و اگر هم بگن ما حتماً برات فاند جور می کنیم دروغ میگن ولی در مواردی میشه راهنمایی گرفت. با این وجود بهتون پیشنهاد می کنم با مطالعه فروم و تاپیک مربوط به کشور مورد نظر و تاپیک های کلی اطلاعات به دست بیاری.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ فاقد تاپیک اختصاصی مربوط به فرآیند پذیرش

سلام دوستان
    من 27 سالمه و 2 سال پیش تصمیم به ادامه تحصیل گرفتم و پیش دانشگاهیمو شبانه خوندم و الان دانشجوی ترم اول رشته ادبیات چینی هستم
    سوالم اینه که آیا برای تحصیل در مقطع فوق دز چین با توجه به رشته من باز هم ielts لازمه؟
    سن من مشکلی درست نمیکنه؟

دوستان یه سوال در مورد ددلاین دانشگاهها داشتم...
    بعضی دانشگاهها صریحا اعلام کردن هر چه زودتر اپلای کنین شانستون بیشتره.. حالا برای شخص من که ممکنه یه کم دیرتر از ددلاین از پایان نامه م دفاع کنم، مشکلی پیش میاد که نزدیکای ددلاین اپلای کنم؟ و اینکه واقعا منطقی نیست اونی که زودتر اپلای کرده شانس پذیرشش بیشتر باشه!

و یه سوال دیگه... ددلاین گرفتن فاند دانشگاهها با ددلاین اپلای فرق داره؟؟ لطفا در این مورد توصیحی بدین
    بسیار ممنونم

Junior Member

با سلام به همگی دوستان

مستحضرید که هر دانشکده حداقلی برای نمره کل تافل و همچنین به تفکیک برای مهارت های شنیداری گفتاری و نوشتاری و درک مطلب تعیین می نماید. مثلاً حداقل برای کل 100 و به تفکیک هر کدام 25.

نمره تافل من 110 می باشد که نمره بالاییست. در تمام مهارتها به جز یک مهارت هم نمرات 29 یا 28 از 30 کسب نموده ام که آنها هم نمرات خیلی بالایی هستند. فقط در یک مهارت (گفتاری) نمره 24 از 30 را

بدست آورده ام.

آیا امکانش هست که علیرغم اینکه نمره کل و نمره 3 مهارت دیگر به نسبت از مینیمم و میانگین بالاتر است، فقط بخاطر 1 نمره کمتر آنهم در یک مهارت از بین 4 مهارت، کل تقاضای بنده را رد کنند؟

هیچگونه راهنمایی هم در این مورد در سایت نیست و اگر این را از مسؤولین پذیرش هم بپرسم بعید نیست جواب خیلی مساعدی ندهند. چون وظیفه آنها تطابق مدارک متقضیان با تمام قوانین و آیین نامه های آنجاست.

ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinn نمایش پست ها
    با سلام به همگی دوستان

مستحضرید که هر دانشکده حداقلی برای نمره کل تافل و همچنین به تفکیک برای مهارت های شنیداری گفتاری و نوشتاری و درک مطلب تعیین می نماید. مثلاً حداقل برای کل 100 و به تفکیک هر کدام 25.

نمره تافل من 110 می باشد که نمره بالاییست. در تمام مهارتها به جز یک مهارت هم نمرات 29 یا 28 از 30 کسب نموده ام که آنها هم نمرات خیلی بالایی هستند. فقط در یک مهارت (گفتاری) نمره 24 از 30 را

بدست آورده ام.

آیا امکانش هست که علیرغم اینکه نمره کل و نمره 3 مهارت دیگر به نسبت از مینیمم و میانگین بالاتر است، فقط بخاطر 1 نمره کمتر آنهم در یک مهارت از بین 4 مهارت، کل تقاضای بنده را رد کنند؟

هیچگونه راهنمایی هم در این مورد در سایت نیست و اگر این را از مسؤولین پذیرش هم بپرسم بعید نیست جواب خیلی مساعدی ندهند. چون وظیفه آنها تطابق مدارک متقضیان با تمام قوانین و آیین نامه های آنجاست.

ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید.
    بستگی به سختگیری دانشکده ها داره ولی فکر نمی کنم با تافل 110 (حتی یک مهارت 24) شما مشکلی داشته باشید. نگران نباشید.

Junior Member

سلام دوستان
    میخواستم بپرسم آیا امکان گرفتن پذیرش برای ترم زمستان و بهار از دانشگاههای آمریکا وجود داره البته با فاند؟
    به عبارت دیگه چه تفاوتی با ترم پاییز داره؟
    مرسی

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad1024 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم بپرسم آیا امکان گرفتن پذیرش برای ترم زمستان و بهار از دانشگاههای آمریکا وجود داره البته با فاند؟
    به عبارت دیگه چه تفاوتی با ترم پاییز داره؟
    مرسی
    سلام

تفاوتش اینه که حداقل 75 درصد ظرفیت پذیرش و میزان فاند به ورودی پاییز اختصاص داره و بقیه به ورودی بهار. حتی دانشگاه های متعددی وجود دارند که اصلاً ورودی غیر از پاییز ندارند.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط pegetive نمایش پست ها
    دوستان یه سوال در مورد ددلاین دانشگاهها داشتم...
    بعضی دانشگاهها صریحا اعلام کردن هر چه زودتر اپلای کنین شانستون بیشتره.. حالا برای شخص من که ممکنه یه کم دیرتر از ددلاین از پایان نامه م دفاع کنم، مشکلی پیش میاد که نزدیکای ددلاین اپلای کنم؟ و اینکه واقعا منطقی نیست اونی که زودتر اپلای کرده شانس پذیرشش بیشتر باشه!

و یه سوال دیگه... ددلاین گرفتن فاند دانشگاهها با ددلاین اپلای فرق داره؟؟ لطفا در این مورد توصیحی بدین
    بسیار ممنونم
    اگر سؤال اول شما به دانشگاه های rolling base مرتبط باشه، اساساً این دانشگاه ها روال کارشون اینه که به محض دریافت کامل مدارک مورد نیاز از اپلیکنت، وارد فاز بررسی مدارک و تعیین صلاحیت میشند و در صورت واجد شرایط بودن، پذیرش میدند و در غیر این صورت، ریجکت میکنند. در این دانشگاه ها، صرف داشتن صلاحیت کافی نیست و باید در اسرع وقت اقدام کرد. این که از نظر شما منطقی باشه یا نباشه، تفاوتی در اصل قضیه ایجاد نمیکنه و بهتره بجای کنکاش کردن منطقی بودن یا نبودن، مطابق میل دانشکده های مورد نظر اقدام کنید.

سؤال دوم شما جوابش اینه که عمدتاً دانشگاه ها دو ددلاین برای اپلای دارند: ددلاین اول برای کسانی هست که علاوه بر دریافت پذیرش، مایل هستند که فاند هم دریافت کنند. معمولاً این ددلاین، زودتر از ددلاین دومی هست که اپلیکنت حاضر هست با فاند شخصی عازم بشه. به عنوان مثال در بعضی دانشگاه ها، ددلاین اول تا نیمۀ فوریه و ددلاین دوم حتی تا اواخر مارس ادامه داره.

موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)