صفحه 18 از 99 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ فاقد تاپیک اختصاصی مربوط به فرآیند پذیرش

با سلام خدمت دوستان

یک سوال مهم داشتم

برای گرفتن فاند ، آیا علاوه بر درخواست پذیرش در سایت باید کار دیگری کرد؟ بعبارت دیگه آیا فرآیند گرفتن پذیرش با فرآیند گرفتن فاند و بورسیه فرق میکنه؟ یعنی آیا باید 2 تا درخواست جداگانه داد؟ اگر اینطوره کجا و چطور باید برای فاند درخواست کرد؟ چون فرآیند پذیرش کاملاً مشخصه اما جایی نخوندم که باید در فلان قسمت و در فلان زمان مشخص بطور جداگانه و علاوه بر درخواست پذیرش، درخواست بورسیه را مطرح کرد.

اگر اینطور نیست آیا خود دانشگاه تشخیص میدهد که متقاضی واجد شرایط هست ؟

ممنون میشم توضیح بفرمایید

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    اگر سؤال اول شما به دانشگاه های rolling base مرتبط باشه، اساساً این دانشگاه ها روال کارشون اینه که به محض دریافت کامل مدارک مورد نیاز از اپلیکنت، وارد فاز بررسی مدارک و تعیین صلاحیت میشند و در صورت واجد شرایط بودن، پذیرش میدند و در غیر این صورت، ریجکت میکنند. در این دانشگاه ها، صرف داشتن صلاحیت کافی نیست و باید در اسرع وقت اقدام کرد. این که از نظر شما منطقی باشه یا نباشه، تفاوتی در اصل قضیه ایجاد نمیکنه و بهتره بجای کنکاش کردن منطقی بودن یا نبودن، مطابق میل دانشکده های مورد نظر اقدام کنید.

سؤال دوم شما جوابش اینه که عمدتاً دانشگاه ها دو ددلاین برای اپلای دارند: ددلاین اول برای کسانی هست که علاوه بر دریافت پذیرش، مایل هستند که فاند هم دریافت کنند. معمولاً این ددلاین، زودتر از ددلاین دومی هست که اپلیکنت حاضر هست با فاند شخصی عازم بشه. به عنوان مثال در بعضی دانشگاه ها، ددلاین اول تا نیمۀ فوریه و ددلاین دوم حتی تا اواخر مارس ادامه داره.

موفق باشید.
    ممنونم.
    در مورد جواب شما به سوال دومم، تو سایت دانشگاههای مورد نظر من یه ددلاین بیشتر نیست. من به همین اکتفا کنم کافیه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط pegetive نمایش پست ها
    ممنونم.
    در مورد جواب شما به سوال دومم، تو سایت دانشگاههای مورد نظر من یه ددلاین بیشتر نیست. من به همین اکتفا کنم کافیه؟
    من نمیدونم دانشگاه های مورد نظر شما چند دانشگاه هستند و چه روالی دارند. معمولاً دانشگاه های مختلف اظهارنظر میکنند و تعیین تکلیف میکنند. اگر شما تنها یک ددلاین دارید، احتمالاً همون ددلاین برای پذیرش و فاند لحاظ میشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Manufacturing

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinn نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان

یک سوال مهم داشتم

برای گرفتن فاند ، آیا علاوه بر درخواست پذیرش در سایت باید کار دیگری کرد؟ بعبارت دیگه آیا فرآیند گرفتن پذیرش با فرآیند گرفتن فاند و بورسیه فرق میکنه؟ یعنی آیا باید 2 تا درخواست جداگانه داد؟ اگر اینطوره کجا و چطور باید برای فاند درخواست کرد؟ چون فرآیند پذیرش کاملاً مشخصه اما جایی نخوندم که باید در فلان قسمت و در فلان زمان مشخص بطور جداگانه و علاوه بر درخواست پذیرش، درخواست بورسیه را مطرح کرد.

اگر اینطور نیست آیا خود دانشگاه تشخیص میدهد که متقاضی واجد شرایط هست ؟

ممنون میشم توضیح بفرمایید
    بورس داریم تا بورس. برای fellowship و award این ها خود سایت ی قسمت داره که توضیح داده چیکار کنین.
    فاندی هم که از اساتید برای RA و یا TA میخواید بگیرید رو باید با استاد مربوطه مکاتبه کنید از طریق email و skype و ... اگر استاد مایل بود با شما کار کنه خودش اعلام میکنه بهتون که فاند میده یا نمیده.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Manufacturing

سلام به همه.

یک دانشگاهی وقتی میزنه ددلاین برای ترم Fall رو مثلا March 1
    یعنی اینکه مثلا برای ترم Fall 2018 ددلاین میشه march همون 2018؟

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
    سلام به همه.

یک دانشگاهی وقتی میزنه ددلاین برای ترم Fall رو مثلا March 1
    یعنی اینکه مثلا برای ترم Fall 2018 ددلاین میشه march همون 2018؟
    سلام.

بله. فقط دقت کنید که ددلاین پذیرش و دریافت فاند، ممکنه خیلی زودتر از این تاریخ باشه.

ایام به کام

Junior Member

سلام
    من در رشته شیمی مدال نقره المپیاد دارم ونمیخوام دردانشگاه شیمی بخونم.یکسوال دارم الان مدال المپیادمن اگرمن برم رشته مهندسی مثلا برق یامکانیک در فرایند پذیرش من اثرداره یاحتماباید مربوط به شیمی باشه رشتم?

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط gizm نمایش پست ها
    سلام
    من در رشته شیمی مدال نقره المپیاد دارم ونمیخوام دردانشگاه شیمی بخونم.یکسوال دارم الان مدال المپیادمن اگرمن برم رشته مهندسی مثلا برق یامکانیک در فرایند پذیرش من اثرداره یاحتماباید مربوط به شیمی باشه رشتم?
    سلام

به طور کلی اثر گذار هست چون نشان دهندۀ قابلیت های علمی شماست و کمیتۀ پذیرش، فارغ از اعداد و ارقام داخل رزومه، به کیفیت کلی یک متقاضی هم توجه میکنه. با این وجود، اگر رشتۀ مورد نظر شما با دستاوردهای پیشین شما ارتباط مستقیم نداشته باشه، میزان اثرگذاری این دستاوردها کاهش پیدا میکنه.

یکی از بهترین جاها برای استفاده از حداکثر اثرگذاری این مدال نقره، SoP شماست که کیفیت نگارش و نحوۀ چیدمان مسائل مختلف کنار هم، میتونه روی تصمیم کمیتۀ پذیرش، اثر گذار باشه.

ایام به کام

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار - آزاد

سلام،
    من تازه این سایت رو پیدا کردم، امیدوارم اینجا جای درستی برای پرسیدن سوالم باشه.

مهر امسال ترم 1 مهندسی نرمافزار آزاد هستم. اگه ممکنه لطفا بگین که چه کارایی باید در طی این چهار سال بکنم که بتونم با فاند کامل وارد برنامه Master یکی از دانشگاه های آمریکایی بشم.

من توی دوره های Courera و edx شرکت میکنم. این موارد تاثیری در پذیرش دارن؟

خیلی ممنون از وقتی که میزارین.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط cnacode نمایش پست ها
    سلام،
    من تازه این سایت رو پیدا کردم، امیدوارم اینجا جای درستی برای پرسیدن سوالم باشه.

مهر امسال ترم 1 مهندسی نرمافزار آزاد هستم. اگه ممکنه لطفا بگین که چه کارایی باید در طی این چهار سال بکنم که بتونم با فاند کامل وارد برنامه Master یکی از دانشگاه های آمریکایی بشم.

من توی دوره های Courera و edx شرکت میکنم. این موارد تاثیری در پذیرش دارن؟

خیلی ممنون از وقتی که میزارین.
    سلام

به جمع کاربران اپلای ابراد خوش آمدید.

بدون تردید مهمترین عوامل مورد نیاز شما، معدل بالا و نمرۀ زبان خوب خواهد بود. بنابراین، تا حدی که امکان داره، معدل بالایی در کل دوره کسب کنید و از حالا برنامه بریزید تا در انتهای ترم 6، آمادۀ آزمون زبان و GRE باشید.

چون خیلی زود به فکر افتادید، همۀ عوامل دست شماست و حتی فرصت دارید که بعد از اتمام دورۀ لیسانس، عازم برترین دانشگاه های امریکا بشید.

ایام به کام

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)