صفحه 19 از 99 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/ University of Tbriz

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ فاقد تاپیک اختصاصی مربوط به فرآیند پذیرش

دوستان عزیز سلام

من شهریور سال بعد از دانشگاه تبریز، ارشد مکانیک فارغ التحصیل میشم، انشالا...
    قصد دارم از یکی از دانشگاههای ترجیحا کانادا (مثل آلبرتا) و یا آمریکا پذیرش بگیرم. اطلاعاتم زیاد نیست در زمینه شرایط اپلای و اینا
    چندتا سوال دارم، اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

* من مدرکم رو از طریق عدم کاریابی آزاد خواهم کرد که زودتر از شهریور 96 ممکن نیست. میخوام بدونم زودترین زمان ممکن برای اپلای من کی هست؟

* از کی و از کجا باید کارهام رو شروع کنم؟

ممنون

Senior Member

دوستان من همه مدارکم آماده است و پارسال پذیرش بدون فاند از آمریکا گرفتم...حالا امسال میخواستم برای پاییز سال بعد هر چه زودتر اقدام کنم...میدونم الان که زوده اما وبسایت خیلی از دانشگاهها ننوشته که کی اپلیکیشن برای سال بعد باز میشه ...میترسم زیادی زود اپلای کنم(البته نمیدونم زود اپلای کردنم میتونه بد باشه مثل دیر اپلای کردن یا خیر)....خلاصه میخواستم دوستان راهنمایی کنن که معمولا از کی اپلای میکنن؟ اکتبر خوب هستش؟ ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    دوستان من همه مدارکم آماده است و پارسال پذیرش بدون فاند از آمریکا گرفتم...حالا امسال میخواستم برای پاییز سال بعد هر چه زودتر اقدام کنم...میدونم الان که زوده اما وبسایت خیلی از دانشگاهها ننوشته که کی اپلیکیشن برای سال بعد باز میشه ...میترسم زیادی زود اپلای کنم(البته نمیدونم زود اپلای کردنم میتونه بد باشه مثل دیر اپلای کردن یا خیر)....خلاصه میخواستم دوستان راهنمایی کنن که معمولا از کی اپلای میکنن؟ اکتبر خوب هستش؟ ممنون
    خودتون باید بررسی کنید که ددلاین دپارتمان مقصد و زمان باز شدن پروفایل ها، چه تاریخی هست. طبعاً اگر مدارک شما همگی آماده هستند، زودتر اپلای کنید بهتره چون دغدغۀ نرسیدن مدارک و ریپورت ها، اذیت نمیکنه. در ضمن، یک سری دانشگاه های rolling base هستند که طبعاً هر چه زودتر پکیج شما کامل بشه بهتره.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط ranasa نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام

من شهریور سال بعد از دانشگاه تبریز، ارشد مکانیک فارغ التحصیل میشم، انشالا...
    قصد دارم از یکی از دانشگاههای ترجیحا کانادا (مثل آلبرتا) و یا آمریکا پذیرش بگیرم. اطلاعاتم زیاد نیست در زمینه شرایط اپلای و اینا
    چندتا سوال دارم، اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

* من مدرکم رو از طریق عدم کاریابی آزاد خواهم کرد که زودتر از شهریور 96 ممکن نیست. میخوام بدونم زودترین زمان ممکن برای اپلای من کی هست؟

* از کی و از کجا باید کارهام رو شروع کنم؟

ممنون
    سلام

اگر بتونید با ریز نمرات مقطع لیسانس و فوق لیسانس و بدون نیاز به دانشنامه، اپلای کنید و پذیرش بگیرید و بعداً موقع ورود به دانشگاه مقصد، دانشنامۀ رسمی ترجمه شده ارائه کنید، طبعاً میتونید برای ورودی Fall 2017 اقدام کنید. اما اگر دانشگاه مورد نظر شما موقع اپلای ضرورتاً کپی ترجمه شده از دانشنامۀ رسمی بخواد، به نظر میاد زودترین موعدی که بتونید اپلای کنید، ددلاین های Fall 2018 باشه. البته یک سری از دانشگاه ها هم هستند که ددلاین ورودی Spring/Winter 2018 اونها تا ماه اکتبر هم ادامه داره که در این موارد میتونید بلافاصله بعد از آزاد شدن دانشنامه، اقدام کنید.

با توجه به این زمان بندی، معمولاً فرآیند اپلای حداقل از یک سال قبل از تاریخ ورود به دانشکدۀ مقصد، شروع میشه که با شناسایی دانشکده های هدف و استادان هدف، بررسی مینیمم های مورد نیاز برای اپلای، برنامه ریزی برای ثبت نام و کسب نمرات زبان و GRE، مکاتبۀ مؤثر و به موقع با استادان هدف، اپلای کردن آنلاین و ارسال مدارک به دانشکده این روند ادامه پیدا میکنه.

موفق باشید.

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

با سلام
    من لیسانس مدیریت صنعتی دارم و زبان انگلیسی درس می دم می خوام فوق رو اینجا بخونم و واسه دکترا برای امریکا اقدام کنم
    اما نمی دونم چگونه در خواست بدم برای fund or apply از کجا شروع کنم؟ مرسی

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaztarlan نمایش پست ها
    با سلام
    من لیسانس مدیریت صنعتی دارم و زبان انگلیسی درس می دم می خوام فوق رو اینجا بخونم و واسه دکترا برای امریکا اقدام کنم
    اما نمی دونم چگونه در خواست بدم برای fund or apply از کجا شروع کنم؟ مرسی
    برای شروع باید سایتهای دانشگاههای مربوطه را مرور کنید. برای ارشد مخصوصا میزان فاند بسیار محدود و رقابتی است اما پذیرش نیز به تنهایی دارای شانس متفاوتی برای افراد مختلف با توجه به رزومه و سوابق تحصیلی است. اینکه معدل خوب و از دانشگاه معتبر فارغ التحصیل شده و با فاصله کمی از فارغ التحصیلی اقدام کنید به مراتب از آموزش زبان که تنها در مرحله کسب نمره آزمون GRE و تافل کمک کننده خواهد بود مهمتر است.
    در صورت تمایل علاوه بر مرور سایت دانشکده ها و شناخت دانشگاهها و مدارک لازم برای اپلای نسبت به تنظیم رزومه خود و نیز شرکت در آزمونهای لازم در اسرع وقت اقدام کنید.
    همچنین بااساتیدی که احتمال می دهید بتوانید با توجه به زمینه های علمی و تحقیقی مورد علاقه و سابقه خود ارتباط برقرار کنید، شروع به مکاتبه نمایید. برخی ممکن است به شما پاسخ مناسبی برای تشویق به اپلای کنند و برخی نیز صرفا پاسه تیپیکال به شما خواهد داد. البته تعدادی بیشتری ممکن است پاسخی دریافت نکنید که اینهم طبیعی است. در هرصورت در صورت داشتن بودجه مناسب حتما برای تعداد بیشتری از گزینه ها پکیج اپلیکیشن ارسال می نمایید و منتظر دریافت پاسخ نهایی خواهید ماند.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

با سلام
    من به تازگی کنکور سراسری دادم و الان تو بازه انتخاب رشته دانشگاه هستم
    نظر خودم درحال حاضر برق هستش با توجه به رتبه ای که آوردم میتونم هریک از دانشگاه های تبریز و شیراز و اصفهان(و نه صنعتی اصفهان!) و امام خمینی قزوین رو بیارم
    اما خودم تهران هستم و به هرحال مشکلات خودشو میدونید اگر قرار باشه نقل مکان کنم به شهر های دیگه اما قزوین نزدیک تهران بوده و هیچ مشکلی تو این زمینه ندارم
    حالا میخواستم بپرسم اگر بعد ها خواستم اپلای کنم چه ارشد و چه دکترا آیا دانشگاه های فوق الذکر نسبت به امام خمینی قزوین خیلی مزیت حساب میشند ؟
    یعنی میارزه که از تهران برم به این شهر های دور برای تحصیل کارشناسی با وجود سختی هاشون و نرم به دانشگاه قزوین که البته اونم دانشگاه خوبی هستش ؟
    با تشکر

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط anonymousalex نمایش پست ها
    با سلام
    من به تازگی کنکور سراسری دادم و الان تو بازه انتخاب رشته دانشگاه هستم
    نظر خودم درحال حاضر برق هستش با توجه به رتبه ای که آوردم میتونم هریک از دانشگاه های تبریز و شیراز و اصفهان(و نه صنعتی اصفهان!) و امام خمینی قزوین رو بیارم
    اما خودم تهران هستم و به هرحال مشکلات خودشو میدونید اگر قرار باشه نقل مکان کنم به شهر های دیگه اما قزوین نزدیک تهران بوده و هیچ مشکلی تو این زمینه ندارم
    حالا میخواستم بپرسم اگر بعد ها خواستم اپلای کنم چه ارشد و چه دکترا آیا دانشگاه های فوق الذکر نسبت به امام خمینی قزوین خیلی مزیت حساب میشند ؟
    یعنی میارزه که از تهران برم به این شهر های دور برای تحصیل کارشناسی با وجود سختی هاشون و نرم به دانشگاه قزوین که البته اونم دانشگاه خوبی هستش ؟
    با تشکر
    سلام

به طور کلی برای اخذ پذیرش فول فاند، رزومۀ شما در وهلۀ اول اهمیت داره و بعد شاید اسم دانشگاه. با این وجود، بسترهای علمی در تمام دانشگاه ها یکسان نیست. بین گزینه هایی که نام بردید، دانشگاه قزوین از همه ضعیف تر هست. در واقع، این دانشگاه یکی از ضعیف ترین دانشگاه های دولتی در این رشته هست در کل دانشگاه های دولتی کشور.

تصمیم با شما.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/ University of Tbriz

سلام و درود به همه عزیزان و ممنون از وقتی که میگذارید

من مدتی هست دارم با شرایط اپلای دانشگاهها برای دکترای مکانیک آشنا میشم.

یه موردی که خیلی میبینم تفکیک undergraduate و postgraduate هست...
    وقتی میخوام شرایط اپلای رو بخونم، صفحه ای تحت عنوان office of undergraduate admissions میاره (مثلا درمورد دانشگاه مریلند اینجوریه). آیا این معنیش اینه که شرایطی که اونجا نوشته شده مربوط به دانش آموزای متقاضی ورود به دانشگاه هست؟ یا شامل من هم میشه؟!

یه سوال هم دارم
    آیا راهی هست که بتونم بطور دقیق مدارک و شرایط لازم برای اپلای رو بدونم؟ مثلا اینکه کف قابل قبول نمره تافل و GRE اون دانشگاه چنده؟ اینکه برای اپلای، ترجمه مدرک رسمی لازم هست یا با ریز نمرات هم میشه؟ و ...

متشکرم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ranasa نمایش پست ها
    سلام و درود به همه عزیزان و ممنون از وقتی که میگذارید

من مدتی هست دارم با شرایط اپلای دانشگاهها برای دکترای مکانیک آشنا میشم.

یه موردی که خیلی میبینم تفکیک undergraduate و postgraduate هست...
    وقتی میخوام شرایط اپلای رو بخونم، صفحه ای تحت عنوان office of undergraduate admissions میاره (مثلا درمورد دانشگاه مریلند اینجوریه). آیا این معنیش اینه که شرایطی که اونجا نوشته شده مربوط به دانش آموزای متقاضی ورود به دانشگاه هست؟ یا شامل من هم میشه؟!

یه سوال هم دارم
    آیا راهی هست که بتونم بطور دقیق مدارک و شرایط لازم برای اپلای رو بدونم؟ مثلا اینکه کف قابل قبول نمره تافل و GRE اون دانشگاه چنده؟ اینکه برای اپلای، ترجمه مدرک رسمی لازم هست یا با ریز نمرات هم میشه؟ و ...

متشکرم
    undergraduate admission یعنی پذیرش مقطع لیسانس. Postgraduate admission یعنی پذیرش مقاطع ارشد و دکترا.

در مورد مدارک و شرایط وب سایت دانشکده موردنظرتون رو چک کنید و اگر سوالی دارید براشون ایمیل بزنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)