صفحه 20 از 99 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

سلام دوستان.
    من الان دانشجوی ترم 4 ارشدم و احتمالا مهر ماه از پایان نامه ام دفاع کنم. میخوام برای پاییز 2016 اپلای کنم. تا حالا فقط یه مقاله ی کنفرانس داخلی دارم و هنوز مقاله ی پایان نامه م رو تهیه نکردم که احتمالا آخرای شهریور سابمیت میکنم. فارغ از قسمت مقاله، من رزومه ی خوبی دارم و در طول تحصیل لیسانس و ارشد پروزه های خوبی نوشتم که زمینه ی بسیاری از دانشگاهها هست، TA سه درس و دو ترم مدرس هم بودم. نمره زیانم آماده است و فقط GRE مونده که آخرای مهر ماه این امتحان رو میدم.
    سوالم اینه که به نظر شما اپلای برای آمریکا و کانادا چطوره؟ اینکه من در زمان ارسال مدارکم مقاله ی سابمیت شده در ژورنال داشته باشم ( و شاید اکسپتش نیاد تا اون موقع) ممکنه کار رو خراب کنه و کمیته پذیرش منو رد کنه؟
    همچنین میخوام بدونم کسی شرابط مشابه منو داشته؟
    ممنون میشم

Junior Member

سلام بچه ها
    من امسال كنكور دادم رتبم شده2500 منطقه2.به نظرتون آيا ارزش اينو داره كه يه سال ديگه كنكور بدم كه برق شريف قبول شم.چون ميگن بورسيه شدن از شريف خيلي راحت تره.ديگه اين كه از الآن چه كارايي كنم كه رزومه عالي داشته باشم زبانم خوبه (در حد6آيلتس) ميتونم تا دو سه سال ديگه به سطح عالي برسونمش

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط jja نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من امسال كنكور دادم رتبم شده2500 منطقه2.به نظرتون آيا ارزش اينو داره كه يه سال ديگه كنكور بدم كه برق شريف قبول شم.چون ميگن بورسيه شدن از شريف خيلي راحت تره.ديگه اين كه از الآن چه كارايي كنم كه رزومه عالي داشته باشم زبانم خوبه (در حد6آيلتس) ميتونم تا دو سه سال ديگه به سطح عالي برسونمش

دوست عزیز
    تبریک بابت رتیه تون
    و تبریک بابت مهندس شدنتون در آینده ای نزدیک...
    من نظر شخصیم رو میدم:
    اول اینکه یه مستند میدیدم که توش یه پروفسور آمریکایی میگفت: دانشگاه شریف تهران یهترین دانشگاه روی زمین برای پرورش مهندس برق در مقطع لیسانسه!
    در خوب بودن دانشگاه شریف شکی نیست

دوم اینکه:
    به نظر من اگه شریفتون بشه خواجه نصیر یا امیرکبیر یا علم و صنعت یا صنعتی اصفهان خیلی اتفاق بد و ناجوری نمیفته.
    الان بچه ها از دانشگاه های ازاد و پیام نورم حتی دارن یه جورایی پذیرش میگیرن (حالا سخت تر یا پایین تر)
    منظورم اینه یه جورایی به خودتون وابسته ست . اگه شیدای دانشگاه شریف هستین که هیچی بمونید برای سال بعد ولی موندن برای سال بعد هم داستانای خودشو داره...
    به هر حال یک سال از عمر و جوونی و طراوتتونه. یک سال از اهدافتون عقب تر افتادنه
    من نمیدونم الان بچه ها با رتبه شما کجاها قبول میشن ولی اگه دانشگاه های تهران رو قبول میشید به نظرم برید حتما...
    در مورد رزومه هم در این مقطع من با تمام وجودم بهتون میگم: فقط و فقط و فقط زبان و زبان وزبان.... هرچی بخونید بازم کمه....
    ایشالا دانشجو که شدید میفهمید لول دانشجوی زبان بلد با دیگران چقدر فرق داره...

موفق باشید
    ویرایش توسط ali728 : July 27th, 2015 در ساعت 09:47 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pegetive نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من الان دانشجوی ترم 4 ارشدم و احتمالا مهر ماه از پایان نامه ام دفاع کنم. میخوام برای پاییز 2016 اپلای کنم. تا حالا فقط یه مقاله ی کنفرانس داخلی دارم و هنوز مقاله ی پایان نامه م رو تهیه نکردم که احتمالا آخرای شهریور سابمیت میکنم. فارغ از قسمت مقاله، من رزومه ی خوبی دارم و در طول تحصیل لیسانس و ارشد پروزه های خوبی نوشتم که زمینه ی بسیاری از دانشگاهها هست، TA سه درس و دو ترم مدرس هم بودم. نمره زیانم آماده است و فقط GRE مونده که آخرای مهر ماه این امتحان رو میدم.
    سوالم اینه که به نظر شما اپلای برای آمریکا و کانادا چطوره؟ اینکه من در زمان ارسال مدارکم مقاله ی سابمیت شده در ژورنال داشته باشم ( و شاید اکسپتش نیاد تا اون موقع) ممکنه کار رو خراب کنه و کمیته پذیرش منو رد کنه؟
    همچنین میخوام بدونم کسی شرابط مشابه منو داشته؟
    ممنون میشم

دوست عزیز
    شما همون مقاله های سامبیت شده رو هم با Current status توی رزومه هاتون بنویسید
    بعدش اینکه امیدوارم مقاله هاتون زودتر اکسپت بشه. به هر حال کار خاصی ازتون بر نمیاد جز اینکه زودتر مقاله هاتون رو پیگیری کنید
    به هر حال اکسپت نشدن مقاله هاتون پوینت مثبتی نیست ولی بودند بچه هایی که به دلیل رزومه های خیلی قویشون استاد رو متقاعد کردند و بدون مقاله های اکسپت شده هم رفتن
    میدونین چی میگم؟ منظورم اینه یه استاد حرفه ای یه جورایی میفهمه که شما کارتون درسته و با این رزومه و زبان خیلی کوشا هستید و حتما مقاله هاییم که سابمیت کردید ارزشمند بودن و احتمالا در اینده اکسپت خواهند شد....ولی در نهایت مقاله اکسپت شده لول خاص خودشو داره..
    در بعضی دانشگاه ها هم (مثلا سمت استرالیا بیشتر) که به تعداد مقاله های اکسپت شده نمره میدن خب مطمئنا شما نمره مقاله های سابمیتی رو نخواهید گرفت

ولی در کل به نظرم مشکلی نیست براتون
    شما محکم راهتون رو ادامه بدید و جلو برید و در اولین فرصت سابمیت کنید
    مطمئن باشید یه هدفتون میرسید

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    تبریک بابت رتیه تون
    و تبریک بابت مهندس شدنتون در آینده ای نزدیک...
    من نظر شخصیم رو میدم:
    اول اینکه یه مستند میدیدم که توش یه پروفسور آمریکایی میگفت: دانشگاه شریف تهران یهترین دانشگاه روی زمین برای پرورش مهندس برق در مقطع لیسانسه!
    در خوب بودن دانشگاه شریف شکی نیست

دوم اینکه:
    به نظر من اگه شریفتون بشه خواجه نصیر یا امیرکبیر یا علم و صنعت یا صنعتی اصفهان خیلی اتفاق بد و ناجوری نمیفته.
    الان بچه ها از دانشگاه های ازاد و پیام نورم حتی دارن یه جورایی پذیرش میگیرن (حالا سخت تر یا پایین تر)
    منظورم اینه یه جورایی به خودتون وابسته ست . اگه شیدای دانشگاه شریف هستین که هیچی بمونید برای سال بعد ولی موندن برای سال بعد هم داستانای خودشو داره...
    به هر حال یک سال از عمر و جوونی و طراوتتونه. یک سال از اهدافتون عقب تر افتادنه
    من نمیدونم الان بچه ها با رتبه شما کجاها قبول میشن ولی اگه دانشگاه های تهران رو قبول میشید به نظرم برید حتما...
    در مورد رزومه هم در این مقطع من با تمام وجودم بهتون میگم: فقط و فقط و فقط زبان و زبان وزبان.... هرچی بخونید بازم کمه....
    ایشالا دانشجو که شدید میفهمید لول دانشجوی زبان بلد با دیگران چقدر فرق داره...

موفق باشید
    خيلي ممنون بابت پاسختون
    الآن من با اين رتبه برق كاشان-صنعتي شيراز-فردوسي مشهد ميارم اما چون ساكن اصفهانم كاشان مي خوام برم.اين تاثير منفي نداره تو رزومه

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

خيلي ممنون بابت پاسختون
    الآن من با اين رتبه برق كاشان-صنعتي شيراز-فردوسي مشهد ميارم اما چون ساكن اصفهانم كاشان مي خوام برم.اين تاثير منفي نداره تو رزومه
    دانشگاهی برید که بسترهای علمی پژوهشی بیشتری در اون وجود داره. حدس من اینه که فردوسی مشهد بهترین گزینه باشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Guru

خيلي ممنون بابت پاسختون
    با احترام تمام به نظر دوستم Mechatronic

من دانشگاه صنعتی اصفهان (فکر کنم بیارید..) رو پیشنهاد میکنم.. حتی شبانه هم شاید بیارزه...
    بعدش به قول دوستم Mechatronic فردوسی مشهد میتونه گزینه ی خوبی باشه
    ولی بین این دانشگاه ها من خیلی تفاوت خاصی نمیبینم
    حتی کاشان هم برید شاید خیلی خیلی فرق خاصی نباشه..
    اینجوری نیست که برید فردوسی مشهد خوشبخت بشید و برید کاشان بدبخت خدایی نکرده
    متوجه منظورم شدید؟؟

دانشگاه های تهران لولشون فرق میکنه
    باقی جاها خیلی خیلی فرق انچنانی نداره (1. گفتم خیلی خیلی 2. دانشگاه صنعتی اصفهان رو هم استثنا کنید)

بازم مشورت کنید و شرایط شخصیتون و راحتی و وقتتون رو بسنجید

هر تصمیمی بگیرید ایشالا خوب و خیره
    حتی موندنتون برای سال بعد

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    دانشگاهی برید که بسترهای علمی پژوهشی بیشتری در اون وجود داره. حدس من اینه که فردوسی مشهد بهترین گزینه باشه.
    متاسفانه خوانواده قبول نمي كنه.يعني حالا نميشه تو همون كاشان گليم خودمو از آب بكشم بيرون هوش و استعدادم خوبه فقط واسه كنكور هيچي نخوندم كه رتبم اين شد

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

متاسفانه خوانواده قبول نمي كنه.يعني حالا نميشه تو همون كاشان گليم خودمو از آب بكشم بيرون هوش و استعدادم خوبه فقط واسه كنكور هيچي نخوندم كه رتبم اين شد
    خب وقتی خانواده مخالفت میکنه با خروج شما از کاشان، چرا از ما سؤال می کنید؟!

توی دانشگاه کاشان هم میشه به بهترین نتایج رسید؛ به شرط این که افق نگاهتون محدود به جزوۀ استادهاتون نشه و سعی کنید با دانشگاه صنعتی اصفهان و استادها و دانشجوهاش تعامل داشته باشید. به علاوه، از حالا برای زبان و معدل تاپ تلاش کنید. معدل بالای 17، گره از هر مشکلی باز میکنه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    خب وقتی خانواده مخالفت میکنه با خروج شما از کاشان، چرا از ما سؤال می کنید؟!

توی دانشگاه کاشان هم میشه به بهترین نتایج رسید؛ به شرط این که افق نگاهتون محدود به جزوۀ استادهاتون نشه و سعی کنید با دانشگاه صنعتی اصفهان و استادها و دانشجوهاش تعامل داشته باشید. به علاوه، از حالا برای زبان و معدل تاپ تلاش کنید. معدل بالای 17، گره از هر مشکلی باز میکنه.
    آخه تو تهران چندتا از اقوام نزديكمون زندگي ميكنن.در ضمن من اصفهان زندگي مي كنم نه كاشان.فقط خيلي ممنون از پاسخگوييتون تو انجمناي ديگه من نديدم اينقدر سريع و كامل پاسخ بدن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)