صفحه 22 از 99 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط anita1232013 نمایش پست ها
    با سلام به تمامی دوستان
    من میخوام برای کانادا اپلای کنم و نیاز به داشتن مدرک آیلتس دارم ولی به من گفته اند که باید بروم در سایت آن دانشگاه (منظورم Calgary) و ببینم که کدام بیشتر برایشان writing یا listening یا Speaking اهمیت دارد
    من میخاستم از شما دوستان گلم بپرسم که ایا این درست است ؟؟؟
    و اگر درست است میشه لطف کنید و بفرمایید که در کدوم قسمت این سایت میتونم بروم و از این قضیه اطلاع پیدا کنم؟؟
    ممنونم از لطفتتون
    با تشکر
    سلام

بله درسته. به وب سایت دانشگاه کلگری برید. وارد وب سایت دانشکدۀ مربوطه و دپارتمان مورد نظر بشید. در بخشی با عنوان Admission (یا موردی شبیه این)، الزامات اپلای وجود داره. در بخش English Language Proficiency (یا چیزی شبیه این) ذکر میشه که چه نمره هایی مد نظرشون هست.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط anita1232013 نمایش پست ها
    با سلام به تمامی دوستان
    من میخوام برای کانادا اپلای کنم و نیاز به داشتن مدرک آیلتس دارم ولی به من گفته اند که باید بروم در سایت آن دانشگاه (منظورم Calgary) و ببینم که کدام بیشتر برایشان writing یا listening یا Speaking اهمیت دارد
    من میخاستم از شما دوستان گلم بپرسم که ایا این درست است ؟؟؟
    و اگر درست است میشه لطف کنید و بفرمایید که در کدوم قسمت این سایت میتونم بروم و از این قضیه اطلاع پیدا کنم؟؟
    ممنونم از لطفتتون
    با تشکر
    سلام

در حالت کلی باید تشریف ببرید به وب سایت دپارتمان مورد نظرتون و در قسمت graduate admissions بخش requirements رو بررسی بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    استاد تنها میتونه در مورد فاند RA به شما قول قطعی بده چون دست خودش هست. شما اگر مطمئن شدید استاد مورد نظرتون پوزیشن خالی داره، میتونید اپلای کنید. این امکان وجود داره که با رزومۀ قوی و بدون حمایت مالی استاد، از دپارتمان/دانشکده فاند بگیرید. مسائل تکمیلی در تاپیک های تخصصی وجود داره.

استاد، یک شخصیت علمی هست و دلیلی نداره بی جهت زیر قولش بزنه. اگر منظور شما قول کلامی یا ایمیلی هست، تا زمانی که به طور رسمی به شما چیزی پیشنهاد نشه، قطعی نیست. بعد از دریافت رسمی فاند، استاد میتونه در دوران دانشجویی شما و به دلیل ضعف شما در ایفای نقش محول شده، دیگه بهتون پولی نده.

فرم های دانشگاه، معمولاً فرمالیته هست و بهتره شما درخواست کنید. در هر صورت، اگر واجد صلاحیت باشید، از طریق یکی از راه های موجود به شما فاند میدند.

معمولاً نظر استادها در نظر کمیتۀ پذیرش اثر نداره؛ مگر این که استاد، فرد ذی نفوذی باشه در فرآیند تصمیم گیری.

لطفاً سایر سؤالات در تاپیک های تخصصی پرسیده بشه.
    متشکرم.
    یه مورد دیگه می مونه که البته مربوط به مراحل پذیرش هست و ظاهرا باید همینجا بپرسم.
    من این آمادگی رو دارم که همین فردا صبح برم آزمون تافل و جی آر ای رو بگذرونم.
    اگر تا قبل از ددلاین مدارک رو بفرستم و پذیرش رو بگیرم برای پاییز سال آینده باید برم سر کلاس؟ یعنی برای هر ترم باید ددلاین سال قبلش رو بررسی کنم؟
    در سایت یک دانشگاه ددلاین رو ماه دسامبر قرار داده یعنی من تا قبل از دسامبر باید مدارک رو بفرستم یا تا آخر دسامبر مهلت دارم؟
    ضمنا دریافت رسمی فاند با ایمیل چطوریه؟ من نتونستم نمونه ای رو در تاپیک ها ی دیگه پیدا کنم، مثلا اسکن یه نامه با سربرگ دانشگاه و مهر و امضای استاد هست؟ یا به صورت دیگه ایه؟

Junior Member

سلام
    اگر ازمهندسی شیمی کسی اپلای کنی درطول تحصیل نمیتونه برگرده ایران?
    یکسوال دیگه ای که دارم اینه که درمقابل تحصیل وفاندی که میگیریم درمقابل باید بعد ازفارق التحصیلی کارخاصی انجام بدیم?

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط gizm نمایش پست ها
    سلام
    اگر ازمهندسی شیمی کسی اپلای کنی درطول تحصیل نمیتونه برگرده ایران?
    یکسوال دیگه ای که دارم اینه که درمقابل تحصیل وفاندی که میگیریم درمقابل باید بعد ازفارق التحصیلی کارخاصی انجام بدیم?
    سلام

1- چرا نتونه؟
    2- خیر نیازی نیست کاری انجام بدید. اگر انتظاری از شما داشته باشند، در طول دورۀ تحصیل باید برآورده بشه نه بعد از فراغت. البته وام های تحصیلی حسابش جداس و فاند محسوب نمیشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

با سلام.
    این سوال و برای کسی میپرسم.
    اگر در حال حاضر در حال تحصیل ارشد باشه واز اسفند امسال اپلای بده و ریز نمرات سه ترم و ارائه کنه و ذکر کنه برای دانشگاه که بعد از اپلای مدرک و میگیره امکانش هست ریجکتشن؟یعنی برای مهر سال آینده براش پذیرش نمیدن؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط soodmandrad نمایش پست ها
    با سلام.
    این سوال و برای کسی میپرسم.
    اگر در حال حاضر در حال تحصیل ارشد باشه واز اسفند امسال اپلای بده و ریز نمرات سه ترم و ارائه کنه و ذکر کنه برای دانشگاه که بعد از اپلای مدرک و میگیره امکانش هست ریجکتشن؟یعنی برای مهر سال آینده براش پذیرش نمیدن؟
    مشکلی نیست. فقط باید با دانشگاه هماهنگ کنید. برخی میپزیرن برخی نه
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/ University of Tbriz

سلام به همه عزیزان

یه سوال دارم که شاید خیلی کلی باشه، ولی چون برام تعیین کننده هست می پرسم
    برای 2018 تو دانشگاه های کانادا و امریکا، دکترای مکانیک اپلای خواهم کرد.
    میخوام بدونم هزینه همه مراحل (کلاس و امتحان زبان، ترجمه مدارک و فرستادن و اگه مواردی هست که من شاید نمیدونم) تک تک و سرجمع چقدر میشه حدودا؟

ممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ranasa نمایش پست ها
    سلام به همه عزیزان

یه سوال دارم که شاید خیلی کلی باشه، ولی چون برام تعیین کننده هست می پرسم
    برای 2018 تو دانشگاه های کانادا و امریکا، دکترای مکانیک اپلای خواهم کرد.
    میخوام بدونم هزینه همه مراحل (کلاس و امتحان زبان، ترجمه مدارک و فرستادن و اگه مواردی هست که من شاید نمیدونم) تک تک و سرجمع چقدر میشه حدودا؟

ممنونم

دوست عزیزم
    همونطور که گفتید سوالتون نسبتا کلیه و جوابش هم مطمئنا نمیتونه دقیق باشه

کلاس زبان واقعا بسته به سطح خودتون و انگیزه تون برای پیشرفت داره. من خیلی خیلی خیلی تخمینی و نادقیق عرض میکنم شاید حدودا اگه یه کلاس عمومی ایلتس رو برید هزینه ای حدود 700 هزار تومان رو داشته باشه
    امتحان ایلتس یا تافل هر امتحان تقریبا 700 هزار تومان (بستگی داره توی چند تا امتحان نمره دلخواه رو بگیرید)
    امتحان های ماک و ازمایشی قبل از امتحان اصلی: ایلتس هر امتحان 35000 و تافل 50000 تومان
    ترجمه مدارک هر ترم تحصیلی 10 تا 15 هزار تومان (برای ریزنمرات) و هزینه هر دانشنامه 25 تا 35 هزار تومان. شناسنامه هم 20 تا 25 هزار تومان+ قیمت مهر دادگستری و خارجه که من ازش بی اطلاعم و خود دارالترجمه براتون حسابش میکنه
    فرستادن مدارک برای کانادا پست تی ان تی حدودا (بسته به وزن و مسافت) 80 تا 100 هزار تومان و پست دی اچ ال حدودا 90 تا 120 هزار تومان
    هزینه خرید مدارک که بستگی به سال فارغ التحصیلی تون میتونه متفاوت باشه
    هزینه های رفت و امد و هزینه های جانبی مثل خریدن کتاب و ... هم که خودتون حساب کنید

جواب بالا کاملا حدودی، متغییر و نادقیقه!

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان ی سوال میشه قبل از اینکه لیسانس تموم بشه اپلای کرد؟ مثلا معدل رو بعد از اتمام لیسانس بدیم. بهتر اینطوری بگم لیسانس رو تموم کنم یا باید کنکور بدم یا اپلای. الان ترم 4 هستم میشه هم برای کنکور ادامه شد هم اپلای؟ جفتشو باهم میشه انجام داد؟ خدایی نکردا جواب اپلای رد شد حداقل کنکور از دست ندم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)