صفحه 29 از 99 نخستنخست ... 19202122232425262728293031323334353637383979 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط Saina_Sh نمایش پست ها
    سلام دوستان

من برای اساتید یک دانشگاهی در آمریکا ایمیل دادم، بهم گفتن باید به خود دانشگاه درخواست بدی. حالا میخواستم بپرسم این فرآیند چه جوری هست؟ باید مدارک بفرستم یا همون ایمی و فرستادن CV کفایت می کنه؟
    در سایت دانشگاه پروفایل ایجاد می کنید و اطلاعات تون رو وارد می کنید که می تونه شامل اطلاعات شخصی، آکادمیک، سی وی،اس او پی، ایمیل رکامندرها و.. باشه و بعد هزینه ای به نام اپلیکیشن فی کی بین 50 تا 100 دلار متفاوت هست رو پرداخت می کنی. نمرات تافل و جی آر ای رو هم به اون دانشگاه از طریق سایت ETS و از توی پروفایل تون ریپورت می کنید. همزمان ریزنمرات رسمی دانشگاهی رو به همراه ترجمه شون از طریق پست بین الملل دانشگاه به صورت مهر و موم شده برای دانشگاه مقصد می فرستید. بعد چند ماه(بین 1 تا 4 ماه) صبر می کنید تا نتیجه پذیرش رو به ایمیل تون می فرستن یا توی پروفایل تون در سایت دانشگاه قرار میدن. به کل این پروسه "اپلای" گفته میشه!

Junior Member

دوستان من ترم آخر کارشناسی دانشگاه آزاد هستم
    سوال کردم 18 واحد بهم جبرانی میدن
    حالا سوالم اینجاست من اگر 18 واحد تخصصی رو جبرانی بردارم و نمره بالا بگیرم تاثیری تو فرایند پذیرش داره؟حدودا 1 نمره میتونم ببرم روی معدلم
    تاثیر منفی نداره که اینا تو جبرانی عوض شده نمره ش؟
    ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Positron نمایش پست ها
    دوستان من ترم آخر کارشناسی دانشگاه آزاد هستم
    سوال کردم 18 واحد بهم جبرانی میدن
    حالا سوالم اینجاست من اگر 18 واحد تخصصی رو جبرانی بردارم و نمره بالا بگیرم تاثیری تو فرایند پذیرش داره؟حدودا 1 نمره میتونم ببرم روی معدلم
    تاثیر منفی نداره که اینا تو جبرانی عوض شده نمره ش؟
    ممنون
    قطعاً تأثیر داره چون دو پوئن مثبت به همراه میاره:

1- معدل کل شما بهبود پیدا میکنه؛
    2- معدل 60 واحد آخر شما بهبود پیدا میکنه.

هر دو دستاورد بالا به قدری در شانس شما اثرگذار هست که قطعاً ارزش داره برای این امر، زمان و انرژی بگذارید. تلاش کنید در 18 واحدی که برمیدارید، بالاترین نمرۀ ممکن کسب بشه. اما اگر مایل باشید پیشنهادی از من بشنوید، توصیه میکنم چنین برنامه ای در پیش گرفته بشه:

به واحدهای 2 سال آخر دورۀ تحصیلیتون یا به عبارت دیگر، به 60 واحد آخر دورۀ تحصیلیتون نگاه کنید. دروس عمومی و پایه به کنار. ببینید از میان دروس اصلی و تخصصی، کدام درسها نمرۀ زیر 16 دارند. بین اون دروس، آیتم هایی که کمترین نمره در اونها به دست آمده وارد یک کلاس جدید میشند. در بین دروس این کلاس، دروسی که بیشترین ارتباط میان اونها و زمینۀ تحصیلی مورد علاقۀ شما برای اپلای کردن وجود داره، در اولویت ترمیم معدل قرار میگیرند.

فراموش نکنید که:

1- زمانی که در دروس اصلی و تخصصی نمرۀ پایین وجود داره، بهبود نمرۀ دروس عمومی و تا حدودی پایه، تأثیر شگرفی در شانس شما نداره چون بالا بودن معدل کل اگر با پایین یا متوسط بودن نمرۀ دروس حیاتی همراه باشه، چندان قدرت رقابت بالایی به شما نمیده.

2- در اکثر استانداردهای تبدیل معدل امریکا، نمرۀ بالای 16 به 4 تبدیل میشه و در نتیجه، چندان مهم نیست که شما 17 بگیرید یا 20. در حالی که ارتقای نمرۀ 11.5 به 16.5 میتونه باعث بشه که نمرۀ 1 شما در مقیاس امریکایی به 4 تبدیل بشه که خیلی ارزشمند هست.

3- روی دروسی بیشتر متمرکز بشید که تعداد واحدهای بالاتری دارند چون دروسی که نمرۀ پایینی در اونها کسب کردید و واحد بالا هستند، اثر بیشتری در تخریب معدل شما داشته اند.

4- سعی کنید این 18 واحد جبرانی، فرصتی باشه که به هیچ وجه از دست نره. این طور نباشه که فقط اندکی بهبود حاصل بشه چون شما فرصت دارید به عنوان مثال 18 واحد نمرۀ 10 از رزومه تون حذف بشه و 18 واحد نمرۀ 20 به رزومه اضافه بشه.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Banned

پیش فرض ایا میشه نوشت phd candidate?

سلام
    من گیج شدم من الان دنبال موقعیت خالی دکترا هستم و دانشجو دکترا نیستم
    ایا تو جایی که بخواهم بگم دنبال موقعیت هستم میتونم بنویسم phd candidte? یا نه؟ چی باید بنویسم

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : ایا میشه نوشت phd candidate?

نقل قول نوشته اصلی توسط megh500 نمایش پست ها
    سلام
    من گیج شدم من الان دنبال موقعیت خالی دکترا هستم و دانشجو دکترا نیستم
    ایا تو جایی که بخواهم بگم دنبال موقعیت هستم میتونم بنویسم phd candidte? یا نه؟ چی باید بنویسم
    سلام

خیر نمیتونید چون PhD Candidate به دانشجوی دکترایی گفته میشه که آزمون جامع هم داده و با موفقیت از مرحلۀ PhD Student بودن عبور کرده.

Banned

چی میشه پس اصلاحش چیه؟من تو همه میل ها که فرستادم به استادها نوشتم candidta الان اصلاحش چی میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط megh500 نمایش پست ها
    چی میشه پس اصلاحش چیه؟من تو همه میل ها که فرستادم به استادها نوشتم candidta الان اصلاحش چی میشه؟
    Prospective PhD student

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

نقل قول نوشته اصلی توسط drafshin نمایش پست ها
    Prospective PhD student
    یا اگر در پروسه اپلای هستید PhD applicant

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

سلام
    آیا بیشتر از 4ترم تموم کردن ارشد در روند پذیرش در خارج از کشور تاثیری دارد؟؟؟؟
    تز من طوریه ک احتمالا 6 ترمه بشم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط angel69 نمایش پست ها
    سلام
    آیا بیشتر از 4ترم تموم کردن ارشد در روند پذیرش در خارج از کشور تاثیری دارد؟؟؟؟
    تز من طوریه ک احتمالا 6 ترمه بشم.
    سلام

اگر معدل و مقالات شما قابل دفاع باشه، 6 ترمه شدن ارشد چندان مشکلزا نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)