صفحه 39 از 99 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647484989 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق کنترل IUST

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

سلام خدمت همه دوستان.
    دوستان من در یک دو راهی گیر کردم ممنون میشم اگر مشورت بدبد.
    من برق در دانشگاه علم و صنعت می خونم و می خوام برای دانشگاه uc davis در رشته برق و کامپیوتربرای پاییز 2016 اپلای کنم.
    از اونجایی که معدلم خیلی بالا نیست و رزومه خاصی ندارم (معادل 3.2 برای کل و 3.45 برای 4 ترم اخر) از اقدام برای دکترا مستقیم منصرف شدم و برای مستر میخوام اقدام کنم.
    توی سایت دانشکد زده
    international master's students are not funded
    رو همین حساب من هم قید فاند رو زدم اگه یه پذیرش بی فاند بدن کلامو می ندازم هوا.
    حالا از طرفی در مورد ددلاین ها نوشته :

International Domestic
    Fall Fellowship January 5th January 5th
    Fall May 1st September 1st
    من پاسخی از هیچ استاد خاصی هم نگرفتم. از طرفی وضع نمره های زبانم خوب نیست جی ار ایم 160 142 3 شده و تافلم هم یکی دو روز اینده میاد که نتیجش خیلی مناسب نخواهد بود قطعا . تو رزومم هم نکته خیلی خاصی که حساب ویژه بکنم روش ندارم. رو همین حساب اصلا تو این فکر هستم که امتحان هام رو یکی دو ماه دیگه دوباره بدم. از اونجایی که من قید فاند رو زدم و احتمال قریب به یقین خبری از تی ای و ار ای هم نخواهد بود تو این فکر هستم که ددلاین اول که چند روز دیگه هست رو بیخیال بشم و برای ددلاین دوم برنامه ریزی بکنم که با پرونده بهتری اپلای کنم. چون میترسم همون اول ببینن نمره هام رقابتی نیستن و ریجکتم کنن ولی از این می ترسم که تکلیف همرو تا اون موقع مشخص کرده باشن و شانس من برای پذیرش اومده باشه پایین.
    من هیچ جا تو این دانشگاه ندیدم که نوشته باشه برای ددلاین دوم شانس پذیرش میاد پایین در صورتی که تو برخی از دانشگاه های uc این مسئله رو نوشته بود ولی اینجا فقط بحث فلوشیپ رو کرده.

حالا با این اوصاف نظر شما چیه؟ برم برای ددلاین اول یا ددلاین دوم؟
    ممنون میشم اگه نظرتونو بگید. از این هم نترسید که یهمو ممکنه نظرتون تاثیر بدی بزاره رو تصمیم من راحت باشید و نظرتونو همینجوری بگید من فقط می خوام بدونم بقیه در مورد این شرایط چی فکر می کنن.
    feel free just spill it out.

نقل قول نوشته اصلی توسط poriyaporiya نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان.
    دوستان من در یک دو راهی گیر کردم ممنون میشم اگر مشورت بدبد.
    من برق در دانشگاه علم و صنعت می خونم و می خوام برای دانشگاه uc davis در رشته برق و کامپیوتربرای پاییز 2016 اپلای کنم.
    از اونجایی که معدلم خیلی بالا نیست و رزومه خاصی ندارم (معادل 3.2 برای کل و 3.45 برای 4 ترم اخر) از اقدام برای دکترا مستقیم منصرف شدم و برای مستر میخوام اقدام کنم.
    توی سایت دانشکد زده
    international master's students are not funded
    رو همین حساب من هم قید فاند رو زدم اگه یه پذیرش بی فاند بدن کلامو می ندازم هوا.
    حالا از طرفی در مورد ددلاین ها نوشته :

International Domestic
    Fall Fellowship January 5th January 5th
    Fall May 1st September 1st
    من پاسخی از هیچ استاد خاصی هم نگرفتم. از طرفی وضع نمره های زبانم خوب نیست جی ار ایم 160 142 3 شده و تافلم هم یکی دو روز اینده میاد که نتیجش خیلی مناسب نخواهد بود قطعا . تو رزومم هم نکته خیلی خاصی که حساب ویژه بکنم روش ندارم. رو همین حساب اصلا تو این فکر هستم که امتحان هام رو یکی دو ماه دیگه دوباره بدم. از اونجایی که من قید فاند رو زدم و احتمال قریب به یقین خبری از تی ای و ار ای هم نخواهد بود تو این فکر هستم که ددلاین اول که چند روز دیگه هست رو بیخیال بشم و برای ددلاین دوم برنامه ریزی بکنم که با پرونده بهتری اپلای کنم. چون میترسم همون اول ببینن نمره هام رقابتی نیستن و ریجکتم کنن ولی از این می ترسم که تکلیف همرو تا اون موقع مشخص کرده باشن و شانس من برای پذیرش اومده باشه پایین.
    من هیچ جا تو این دانشگاه ندیدم که نوشته باشه برای ددلاین دوم شانس پذیرش میاد پایین در صورتی که تو برخی از دانشگاه های uc این مسئله رو نوشته بود ولی اینجا فقط بحث فلوشیپ رو کرده.

حالا با این اوصاف نظر شما چیه؟ برم برای ددلاین اول یا ددلاین دوم؟
    ممنون میشم اگه نظرتونو بگید. از این هم نترسید که یهمو ممکنه نظرتون تاثیر بدی بزاره رو تصمیم من راحت باشید و نظرتونو همینجوری بگید من فقط می خوام بدونم بقیه در مورد این شرایط چی فکر می کنن.
    feel free just spill it out.
    دوست عزیز من مطمئن نیستم برنامه شما دقیقا چیه و اینکه ایا قصد دارید بدون فاند هزینه حداقل 50 هزار دلاری برای یک سال و شرایط نامعلوم بعد از اون رو تقبل کنید یا نه. فقط در همین حد میتونم بگم که تقریبا با همین رزومه اگر مین ها رو داشته باشید پذیرش بدون فاند مستر رو قطعا نه فقط از اینجا بلکه از جاهای خیلی بهتر خواهید داشت. اگر تافل 100 باشه و جی ار هم یه نمه بیاد بالا من تضمین به شما میدم USC پذیرش بی فاند مستر رو به شما میده. همین طور تعداد زیادی دانشگاه خیلی خوب دیگه. البته شما ظاهرا فقط گیر کالیفورنیا هستین که من قبلا هم به شما گفتم لزوما تصمیم عاقلانه ای نیست ولی به هر حال. اگر تاقل حداقل رو داشته باشید که فکر کنم حوالی 90 باشه برای اینجا تقریبا به طور قطع میتونم بگم مستر بی فاند رو همین حالا هم دارید و نیازی به امتحان مجدد نیست. ولی خب شرایط کلی بدون فاند رفتن را واقعا بسنجید. اگر چند صد میلیون تومن برای خانوادتون مبلغی نیست چرا که نه؟

پیش فرض پاسخ : ارسال نمرات و مدارک بعد از ددلاین

سلام
    تو خیلی از دانشگاهها تو تا تاریخ ددلاین گذاشتن: یکی recommended هست که واسه دادن فاند و ساپورت مالیه و اون یکی هم که اصولا یکی دو ماه بعد از اولیه.... حالا اگه تو این تاریخ دوم اقدام کنیم دیگه از فاند خبری نیست یا فقط شانس گرفتنش کمتر میشه و بازم امیدی هست؟ مخصوصا اگه بشه تو این مدت استادی پیدا کرد....
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق کنترل IUST

پیش فرض پاسخ : ارسال نمرات و مدارک بعد از ددلاین

نقل قول نوشته اصلی توسط mt67 نمایش پست ها
    سلام
    تو خیلی از دانشگاهها تو تا تاریخ ددلاین گذاشتن: یکی recommended هست که واسه دادن فاند و ساپورت مالیه و اون یکی هم که اصولا یکی دو ماه بعد از اولیه.... حالا اگه تو این تاریخ دوم اقدام کنیم دیگه از فاند خبری نیست یا فقط شانس گرفتنش کمتر میشه و بازم امیدی هست؟ مخصوصا اگه بشه تو این مدت استادی پیدا کرد....
    ممنون

تا جایی که من دیدم هیچ قانون کلی وجود نداره چون شرایط همه یکسان نیست ولی تا جایی که من میدونم فاند فلوشیپ دست دپارتمان هست که به خفن ها بدن فاند ار ای هم دست استاد ها هست که اگه قطعا استادی پیدا کنی که بگه تو بیا فاندت با من خیلی عالیه فاند تی ای هم فک کنم از اونها هست که باید بری حضوری اونجا بدویی دنبالش تا گیرت بیاد از اول بعید می دونم خبری باشه مگه اینکه نمره اسپیکینگت خوب باشه و دکترا باشی و جا داشته باشن و اینا ... البته استادهایی که بودجه ندارن یذره می تونن دپارتمان رو تحت فشار بزارن که دانشجوهاشون رو تی ای بدن البته برای همه این کار رو نمی کنن برای دکترا ها ممکنه از این حرکت ها بزنن. ولی به طور کلی معمولا مشخص می کنن جواب همین سوالتو مثلا میگن پرونده ها بررسی میشه ولی شانس فاند میاد پایین یا دیگه خبری از فاند نیست ممکنه هم بگن هیچ تضمینی هم حتی وجود نداره که پروندتون بررسی بشه. اگر شک داری که واقعا سیاستشون چیه ایمیل بزن خیلی روشن و واضح بهت میگن. در این زمینه من خودم تجربشو داشتم.
    حالا همه اینا به کنار بعضی جاها تو فرم اپلیکیشن ازت می پرسن که چی رو ترجیح میدی این که واقعا اون انتخاب ها چقدر تاثیر گذار هست تو روند پذیرش گرفتن من خودمم شدید توش موندم. اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه ممنون میشم.
    این مسئله اخری وقتی حساس میشه که شما بخوای به هر قیمتی پذیرش بگیری (مثل من) مثلا بعضی جاها ممکنه یه گزینه برات بزارن که no fund needed حالا من خودم موندم بعد اگه یکی بی فاند رفت اونجا خودشو نشون داد بعد تی ای یا ار ای یا هر جور دیگه ای فاند خواست بهش می گن نمیدیم بهت چون خودت قبلا گفتی فاند نمی خوایم یا نه.

مثلا ucsc همچین گزینه ای داره :

UCSC Fellowships and Grants
    Teaching Assistantships
    Research Assistantships
    No support needed

من الان خودم وسوشه شدم که بزنم no support needed ولی می ترسم بعدا اینو پیرهن عثمون بکنن دیگه اصلا محل بهم نزارن اگه خواستم تی ای یا ار ای بشم.
    دوستان اگه اطلاعی یا تجربه ای دارن در این زمینه خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنن.

Junior Member

سلام دوستان
    براي جستجوي دانشگاه و فاند و اساتيد چه اصول كلي اي رو بايد رعايت كنم؟ به كدوم بخش هاي سايت دانشگاه مراجعه كنم؟ به چه مواردي توجه كنم؟
    ممنون ميشم راهنماييم كنيد تا از اول به بيراهه نرم.

در مورد erasmus master degree در اروپا و شانس گرفتن فاند تحصیلی با شرایط متوسط رزومه چقدر می باشد؟

دوستان سلام
    به نظر شما پذیرش گرفتن از یک دانشگاه با رنک پایین تر بهتر هست یا این که اگر از دانشگاهی که می خواستیم پذیرش نگرفتیم یک سال دیگه صبر کنیم و رزومه رو قوی کنیم تا از اون جایی که می خواهیم پذیرش بگیریم؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط SkyTree نمایش پست ها
    دوستان سلام
    به نظر شما پذیرش گرفتن از یک دانشگاه با رنک پایین تر بهتر هست یا این که اگر از دانشگاهی که می خواستیم پذیرش نگرفتیم یک سال دیگه صبر کنیم و رزومه رو قوی کنیم تا از اون جایی که می خواهیم پذیرش بگیریم؟
    با تشکر
    همین سوال در یک انجمن خارجی مطرح شده بود، همه متفق القول می گفتن ارزش نداره صبر کنی. چون هیچ تضمینی وجود نداره که سال دیگه حتی همین دانشگاه های امسال رو قبول شی. تا اونجا که من می دونم اسم دانشگاه برای آینده شغلی و تحصیلی شما چندان مهم نیست و مهم اینه که دانشجوی فعالی باشین و رزومه خوبی بسازین. یک استاد هم در دوره لیسانس داشتم که حسرت بزرگش این بود که اون سالی که می تونست بره نرفت و دیگه هیچوقت موقعیتش براش فراهم نشد.

Junior Member

سلام دوستان

من درسم در دوره کارشناسی ارشد تمام شده است فقط دفاع نکرده ام ؛ با توجه به اینکه ترم 5 هستم و میخوام برای اینکه فرصت بیشتری برای اپلای داشته باشم دفاع رو موکول کنم به ترم ششم که از نظر زمانی یک ترم فرصت بدست بیاورم تا بتونم برای بهبود زبان و نوشتن مقاله و ... تلاش کنم.
    حالا سوال اینجاست که از نظر دانشگاه ها و اساتید ؛ وقتی که مدارکم رو که ارسال میکنم و میبینند که 6 ترم طول کشیده ؛ این برام امتیاز منفی حساب میشه و یا خیر؟
    ممنون

Junior Member

دوستان سلام
    من دارم برای illinoise institute of technology دارم اقدام میکنم ولی وقتی میخام log in شم میگه:
    Error:

Your login attempt has failed because your location's IP address is restricted. For details, see http://trust.salesforce.com/trust/blocked
    چکار کنم؟ بچه ها اطلاعی ندارن؟ لطفا کسی میدونه خبر بده؟ خیلی برام حیاتی هس!
    ممنون!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)