صفحه 47 از 99 نخستنخست ... 37383940414243444546474849505152535455565797 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidehsan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم اگه کمکم کنین. سوالم خیلی فوریه!
    من از دانشگاه Northeastern یه invitation to apply with fee waiver برام اومده و تو ایمیل هم نوشتن:
    Please accept this communication as an official invitation to apply with a waiver of the application fee. Instructions below. Thank you in advance for your interest!
    حالا من مشکلم اینه که برا این دانشگاه اپلای کنم، پذیرش با فاند میشم یعنی؟ آخه اگه الان اپلای کنم برا اینجا تا جوابش بیاد خیلی طول می کشه! کسی هست که تا حالا دانشگاهی براش دعوتنامه فرستاده باشه؟کلا منظورشون چیه ازین کار؟
    نه این فقط به این معنی است که اپلیکیشن فی لازم نیست بدید. تضمینی برای پذیرش نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    economics-allame university

دوستان ی سوال کلی که شاید کمی عجیب باشه.
    این طور که من پرسجو کردم برای پذیرش گرفتن از تاپ تن باید یا الان انقدر رزومت قوی باشه که قبولت کنن یا اینکه مستر رو تو یجای خوب تو امریکا بخونی تا دکترا تاپ تن بتونی شانس پذیرش رو زیادتر بکنی. حالا این سوال که دانشگاه مستر تو امریکا باید حدودا چه رنکی داشته باشه؟ مثلا از ی دانشگاهی که رنکش ۲۰۰ هست کسی میتونه دکتراش رو تو هاروارد بخونه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Ftbrave نمایش پست ها
    این طور که من پرسجو کردم برای پذیرش گرفتن از تاپ تن باید یا الان انقدر رزومت قوی باشه که قبولت کنن یا اینکه مستر رو تو یجای خوب تو امریکا بخونی تا دکترا تاپ تن بتونی شانس پذیرش رو زیادتر بکنی. حالا این سوال که دانشگاه مستر تو امریکا باید حدودا چه رنکی داشته باشه؟ مثلا از ی دانشگاهی که رنکش ۲۰۰ هست کسی میتونه دکتراش رو تو هاروارد بخونه؟
    اگر منظورتون از این توانستن، بالقوه باشه، بله. من فردی دیدم که ارشد رفت دانشگاه آلابامای جنوبی که دانشگاه نه چندان شناخته شده ای هست، بعدش دکترا رفت استنفورد. رشته هم دقیق خاطرم نیست اما یا برق بود یا کامپیوتر. در نتیجه، کیفیت رزومۀ شماست که میتونه باعث موفقیت شما در مرحلۀ بعدی بشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

در تاييد صحبت هاي Mechatronic، مهم تر از رنك دانشگاه نحوه عملكرد شما در طول دوره مستر در اون دانشگاه هست.
    كار كردن با استاد معتبر و شناخته شده، GPA خيلي بالا، پابليكيشن هاي معتبر و در نهايت recommendation letterهاي خوب از اساتيد اون دانشگاه همه از عواملي هستند كه براي پذيرش در Top 10 اهميت دارند.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

Junior Member

سلام دوستان اگه ممکنه یه نفر معتبر جواب منو بده...
    ۱. آیا یکی دو تا درس حذف شده در روند تصمیم گیری پذیرش و فاند تاثیر داره؟
    ۲. میشه تو دانشگاه دولتی درسایی که کم شدیم رو مجدد با پرداخت پول برداریم و با نمره بیشتر پاس کنیم یا خیر؟

Member
    رشته و دانشگاه
    economics-allame university

دوستان بسیار ممنون که همیشه پاسخ بنده رو میدید. اگه زحمتی نیست ی نگا به سوالام بندازید

۱-دوستان من همانطور که میدانید فرایند انتظار برای جواب اپلای طولانیس به همین خاطر من میخوام برای جلوگیری از اتلاف وقت قبل از اتمام تحصیل به دانشگاه مورد نظر رزومم رو بفرستم ایا این امکان هست؟ شرایط خاطی داره؟

۲- اگه بعد از تاییده از دانشگاه مورد نظر بخوام ازدواج کنم چقدر مدت زمان لازمه تا دانشگاه این مورد رو تایید بکنه و اصلاحات لازم رو انجام بده؟ (به طور متوسط)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

دوستان بسیار ممنون که همیشه پاسخ بنده رو میدید. اگه زحمتی نیست ی نگا به سوالام بندازید

۱-دوستان من همانطور که میدانید فرایند انتظار برای جواب اپلای طولانیس به همین خاطر من میخوام برای جلوگیری از اتلاف وقت قبل از اتمام تحصیل به دانشگاه مورد نظر رزومم رو بفرستم ایا این امکان هست؟ شرایط خاطی داره؟

۲- اگه بعد از تاییده از دانشگاه مورد نظر بخوام ازدواج کنم چقدر مدت زمان لازمه تا دانشگاه این مورد رو تایید بکنه و اصلاحات لازم رو انجام بده؟ (به طور متوسط)
    1- شما میتونید بفرستید اما رزومۀ شما فقط زمانی برای اپلای در نظر گرفته میشه که پنجرۀ اپلای باز باشه و کمیتۀ مربوطه به طور رسمی روی مدارک شما نظر بده. زودتر از این، هیچ تلاشی نمیتونه فیدبک رسمی دریافت کنه.

2- تغییر وضعیت تأهل داوطلب، تأثیری روی فرآیند پذیرش و تخصیص فاند نداره و تنها روی مدارک لازم برای اقدام برای ویزا میتونه اثر بگذاره که ریز جزئیات باید در تاپیک اختصاصی کشور مورد نظر پرسیده بشه و جواب عام نداره.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

با سلام
    هر دانشکده یک سری معیارهای خواست خودش رو برای تعیین حداقل معدل در پذیرش داره اما توی هر دانشکده وضعیت معدل در گرایش های مختلف با هم تفاوت زیادی دارن. مثلا در دانشکده برق اگر بخوایم میانگین بگیریم، بین دانشگاه های مختلف،‌ معدل بچه های برق مخابرات از بچه های الکترونیک یا قدرت کمتره (چون درس هاشون واقعا سخت تره و اصولا اساتید برق با یه دید دیگه بهشون نگاه می کنند).
    آیا کمیته پذیرش دانشگاه X در آمریکا یا کانادا مثلا در دانشکده برق که میان این حداقل ها رو برای GPA در نظر می گیرن به این تقاوت معدل بین گرایش های دانشکده مورد نظر توجه می کنند یا نه؟
    ممنون از وقتی که میذارین

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyariyazadeh نمایش پست ها
    با سلام
    هر دانشکده یک سری معیارهای خواست خودش رو برای تعیین حداقل معدل در پذیرش داره اما توی هر دانشکده وضعیت معدل در گرایش های مختلف با هم تفاوت زیادی دارن. مثلا در دانشکده برق اگر بخوایم میانگین بگیریم، بین دانشگاه های مختلف،‌ معدل بچه های برق مخابرات از بچه های الکترونیک یا قدرت کمتره (چون درس هاشون واقعا سخت تره و اصولا اساتید برق با یه دید دیگه بهشون نگاه می کنند).
    آیا کمیته پذیرش دانشگاه X در آمریکا یا کانادا مثلا در دانشکده برق که میان این حداقل ها رو برای GPA در نظر می گیرن به این تقاوت معدل بین گرایش های دانشکده مورد نظر توجه می کنند یا نه؟
    ممنون از وقتی که میذارین
    كميته پذيرش همين كه تفاوت دانشگاه هاي مختلف توي يك كشور رو متوجه باشند (مثلا دانشگاه تهران با آزاد تهران يا شهرستان) خودش قدم بزرگيه. ديگه اين كه انتظار داشته باشيم از وضعيت گرايش هاي داخل يك دانشكده با خبر باشند انتظار زياديه. به هر حال در هنگام تصميم گيري پارامترهاي زيادي رو در نظر مي گيرند كه يكي از اون ها نمرات دروس تخصصي شماست. بنابراين از دانشجوي گرايش مخابرات انتظار نمره بالا در درس مخابرات و از دانشجوي الكترونيك در دروس الكترونيك هست.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyariyazadeh نمایش پست ها
    با سلام
    ممنون از وقتی که میذارین
    چنین روال کلی وجود نداره که همیشه یک گرایش خاص سخت تر یا آسونتر از بقیه باشه. طبعا کمیته های پذیرش چنین پارامتری را در نظر نمیگیرند چون در غیر اینصورت هر اپلیکنتی ممکنه مدعی باشه رشته اون سخت تره و توافق کلی در این مورد وجود نداره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)