صفحه 48 از 99 نخستنخست ... 38394041424344454647484950515253545556575898 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

دوستای عزیز چطور باید اپلای کرد؟؟من دیپلم معدلم 15بود.و الان دانشجوی دانشگاه سراسری هستم..و میخوام برای اروپا اقدام کنم..چیکار باید بکنم.چون هیچ اطلاعاتی ندارم

Junior Member

سلام
    دوستان یه سوالی دارم ممنون میشم راهنماییم کنید. من می خوام ارشد مجدد بخونم چون آیلتس 6 دارم. می خوام ارشد مجدد را در دانشگاه پلیتکنیک میلان بخونم. آیا با فرض دو سال ارشد مجدد به زبان انگلیسی باز هم نیاز به مدرک آیلتس دارم ؟ ( برای مقطع دکتری)؟؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

Junior Member

سلام دوستان
    معدل پایین توی ارشد چقدر تو گرفتن پذیرش تاثیر داره، حدود 15.5 با تز.

Junior Member

سلام به دوستان عزیز
    لطفا یه نفر راهنمایی کنه جواب سوالمو بگیرم، من در رزومم به چند ترجمه مقالات ISI و همینطور به شرکت در یک کنفرانس بین المللی اشاره کردم، منتها یه مشکل دارم اونم اینه که معدلم از حداقل معدل مورد قبول دانشگاهی که میخوام پذیرش بگیرم کمتره (دانشگاه بغازیچی استانبول) و اینکه این ترمم (یعنی خرداد) آخرین ترمم محسوب میشه، آیا میتونم یک نامه رسمی بنویسم و به تمام این موارد (یعنی ترجمه ها و شرکت در کنفرانس) اشاره کنم و بهشون توضیح بدم که ترم آخرم و این ترم معدلم رو ترمیم میکنم؟ البته در ریکام لترها هم توضیح دادم آیا نیازی هست دوباره در یک نامه جداگانه بهشون توضیح بدم؟ خیلی ممنونتون میشم کمکم کنید چون واقعا استرس این کمی معدل و ترس اینکه قبول نکنن به جونم افتاده نمیذاره درست تمرکز کنم و درس بخونم.

چون تاپیک "آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟" بسته بود مجبور شدم اینجا سوالمو بپرسم

سلام
    لطفا دوستانی که تجربه دارند من رو راهنمایی بفرمایند.
    زودتر زمان ددلاین چه وقتی است؟ (به طور کل در آمریکا، کانادا و اروپا) از این بابت این سوال رو می پرسم چون می خواهم آزمون تافل رو اواسط آبان ماه یا آخر آبان ماه بدهم، می خواهم بدانم برای ارسال نمرات دیر نباشد.
    البته قبل از آن آزمون GRE را خواهم داد و کارهای دیگر مربوط به پروسه اپلای را انجام خواهم داد.
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical/Electrical Engineering

سلام دوستان. معمولا میگن برای کم کردن تاثیر معدل پایین کارشناسی بهتره GRE Subject هم بدیم. میخواستم بدونم در زمان ارسال نمرات مربوط به تافل و ریز نمرات و غیره آیا در صفحه مربوط به ارسال مدارک دانشگاه ها جایی برای ارسال نمره GRE subject هم در نظر گرفته شده؟ چون معمولا برای رشته های مهندسی GRE subject که نیاز نیستش

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mammstein نمایش پست ها
    سلام دوستان. معمولا میگن برای کم کردن تاثیر معدل پایین کارشناسی بهتره GRE Subject هم بدیم. میخواستم بدونم در زمان ارسال نمرات مربوط به تافل و ریز نمرات و غیره آیا در صفحه مربوط به ارسال مدارک دانشگاه ها جایی برای ارسال نمره GRE subject هم در نظر گرفته شده؟ چون معمولا برای رشته های مهندسی GRE subject که نیاز نیستش
    بستگی به رشته تون و همینطور گروه تون داره. ولی ازونجا که فرم اپلیکیشن واسه رشته ها در یک دانشگاه یکسان هست، حتی اگه گروه خودتون مثلا GRE subject نخواد، ازونجایی که رشته های دیگه می خوان، امکانش هست که تو فرم اپلای مکانی واسه وارد کردن نمره در نظر گرفته باشن، اینو خودم دیدم، هم تو آمریکا و هم تو کانادا.
    ولی دو تا نکته هست:
    اگه گروه شما GRE Subject نخواد، باید باهاشون مشورت کنین، شاید اصلا نمره تون رو درنظر نگیرن، یعنی واسشون مهم نباشه. پس بدون مشورت و توضیح دادن کامل شرایط تون روی این ازمون سرمایه گذاری نکنین.
    دوم اینکه، اگه گروه شما نمره این آزمون رو نخواد، و باز هم اگه گروه تقاضای ارسال نمرات آزمونهای تافل و جی آر ای رو به صورت آفیشال بخواد، واسه هر کدوم یک کدی میدن که شما به اون کد نمرتون رو ارسال کنین، و خوب اگه نمره آزمون سابجکت جزء پیش نیازهاشون نباشه، اصلا کدی واسش در نظر نمی گیرن که شما نمرتون رو به اون کد ریپورت کنین. درصورتی که اگر با گروه مشورت کنین، حتی اگه کدی نداشته باشن، و نمره این آزمون واسشون مهم نباشه، باز هم بهتون این اجازه داده میشه که نمرتون رو جداگانه ریپورت کنین یا به assistant گروه میل کنین و ایشون این نمره رو داخل فایل تون میزارن.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadamini نمایش پست ها
    سلام
    زودتر زمان ددلاین چه وقتی است؟ (به طور کل در آمریکا، کانادا و اروپا) از این بابت این سوال رو می پرسم چون می خواهم آزمون تافل رو اواسط آبان ماه یا آخر آبان ماه بدهم، می خواهم بدانم برای ارسال نمرات دیر نباشد.
    البته قبل از آن آزمون GRE را خواهم داد و کارهای دیگر مربوط به پروسه اپلای را انجام خواهم داد.
    با تشکر
    سلام

برای اروپا نمیشه الگوی خاصی ارائه کرد چون تنوع زیادی از دستورالعملها وجود داره.

در امریکا، معمولاً زودترین ددلاین اپلای برای وروردی پاییز سال بعد (ترم Fall)، اول دسامبر هست. در کانادا هم کم و بیش ددلاین مشابهی وجود داره اما زودترین ددلاین کانادا معمولاً کمی با امریکا فاصله داره و دقیقاً 1 دسامبر نیست؛ یعنی دیرتر از امریکاست.

همۀ این گفته ها، بر اساس اطلاعات سال قبل هست و شما بهتره که به طور متناوب، از طریق وب سایت دانشکده ها چک کنید تا اگر تغییری صورت گرفت، از قافله جا نمونید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadamini نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر
    دوست عزیز بیشتر ددلاین های آمریکا اول ماه دسامبر هستن (معادل آذر ماه) برای پاییز سال بعد و بیشتر ددلاین های کانادا برای ترم پاییز معمولا براساس رشته از ژانویه تا مارچ متفاوت هستن ( دانشگاه های مثل مک گیل و بریتیش کلمبیا) و برای ددلاین های ترم بهار معمولا تا ماه سپتامبر زمان هست. البته اینا کلی گویی هستش و به صورت دقیق باید به سایت هر Program تو هر دانشگاه مراجعه کنید تا زمان دقیق رو به دست بیارید چون این زمان ها گاهی حتی تو گروه های مختلف یک دانشگاه متفاوت هستن چه برسه به دانشگاه ها و کشور های مختلف.
    موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط N1ma نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    لطفا یه نفر راهنمایی کنه جواب سوالمو بگیرم، من در رزومم به چند ترجمه مقالات ISI و همینطور به شرکت در یک کنفرانس بین المللی اشاره کردم، منتها یه مشکل دارم اونم اینه که معدلم از حداقل معدل مورد قبول دانشگاهی که میخوام پذیرش بگیرم کمتره (دانشگاه بغازیچی استانبول) و اینکه این ترمم (یعنی خرداد) آخرین ترمم محسوب میشه، آیا میتونم یک نامه رسمی بنویسم و به تمام این موارد (یعنی ترجمه ها و شرکت در کنفرانس) اشاره کنم و بهشون توضیح بدم که ترم آخرم و این ترم معدلم رو ترمیم میکنم؟ البته در ریکام لترها هم توضیح دادم آیا نیازی هست دوباره در یک نامه جداگانه بهشون توضیح بدم؟ خیلی ممنونتون میشم کمکم کنید چون واقعا استرس این کمی معدل و ترس اینکه قبول نکنن به جونم افتاده نمیذاره درست تمرکز کنم و درس بخونم.

چون تاپیک "آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟" بسته بود مجبور شدم اینجا سوالمو بپرسم
    سلام دوست عزیز.
    من دقیقا نفهمیدم منظور شما از ترجمه مقاله چی هستش؟ این مقاله ها مال خودتون هستن، یعنی خودتون نوشتین؟ وگرنه ترجمه مقاله که فاقد ارزش و اعتبار و چیز مهمی نیست. اگه تو توصیه نامه به این نکته اشاره شده و با دلایل منطقی ذکر شده چرا معدل شما کم شده می تونه موثر باش. منظورتون از نامه رسمی رو دقیق نمی دونم ولی اگه قبلا به صورت کامل توضیح داده شده دیگه ضروری به نظر نمیرسه.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)