صفحه 5 از 99 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

سلام دوستان .

1- میخواستم ببینم شانس پذیرش دکترا با ارشد از دانشگاه های فنلاند یا آلمان در مقایسه با ارشد از ایران در شرایط تحصیلی یکسان کدومش بیشتره ؟

مقصد دکترا هم دانشگاه آمریکا،کانادا و یا استرالیا هست .

2- من معدل لیسانسم 14 هست مهندسی برق . همین الان هم برای پذیرش از آلمان و فنلاند به مشکل احتمالا برمیخورم به خاطر معدل کم . آیا یه رزومه متوسط رو به خوب در ارشد این کارنامه اعمال لیسانس رو پوشش میده برای پذیرش دکترا ؟

متشکرم پیشاپیش از راهنماییتون .

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadR9 نمایش پست ها
    سلام دوستان .

1- میخواستم ببینم شانس پذیرش دکترا با ارشد از دانشگاه های فنلاند یا آلمان در مقایسه با ارشد از ایران در شرایط تحصیلی یکسان کدومش بیشتره ؟

مقصد دکترا هم دانشگاه آمریکا،کانادا و یا استرالیا هست .

2- من معدل لیسانسم 14 هست مهندسی برق . همین الان هم برای پذیرش از آلمان و فنلاند به مشکل احتمالا برمیخورم به خاطر معدل کم . آیا یه رزومه متوسط رو به خوب در ارشد این کارنامه اعمال لیسانس رو پوشش میده برای پذیرش دکترا ؟

متشکرم پیشاپیش از راهنماییتون .
    سلام

1- طبعاً تحصیل در دانشگاه بین المللی، باعث افزایش شانس در شرایط یکسان میشه؛ خصوصاً تحصیل در دانشگاهی که دروس، به زبان انگلیسی ارائه میشه.

2- بستگی داره که برای کدام کشور و کدام دانشگاه اقدام کنید. سوابق تحصیلی شما تا آخر عمر همراه شماست؛ بعضی دانشگاه ها به لیسانس بیشتر بها میدند و بعضی به ارشد. شما بهترین تلاشتون را انجام بدید و در کنارش، واقع بین هم باشید.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

با سلام
    میخواستم بدونم که اگر بخوایم برای مقطع Direct PhD اقدام کنیم کدوم کشور ها رو بورسن و راحت تر پذیرش میدن؟
    آیا این مطلب که فاند گرفتن در این مقطع از ارشد راحت تره، درسته ؟
    با توجه به اینکه در مقطع کارشناسی نوشتن مقاله کمی مشکله (مقاله نسبتا خوب) چه معیارهای دیگه ای میتونن خیلی نقش ایفا کنن؟
    ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط MajidKhorasani نمایش پست ها
    با سلام
    میخواستم بدونم که اگر بخوایم برای مقطع Direct PhD اقدام کنیم کدوم کشور ها رو بورسن و راحت تر پذیرش میدن؟
    آیا این مطلب که فاند گرفتن در این مقطع از ارشد راحت تره، درسته ؟
    با توجه به اینکه در مقطع کارشناسی نوشتن مقاله کمی مشکله (مقاله نسبتا خوب) چه معیارهای دیگه ای میتونن خیلی نقش ایفا کنن؟
    ممنون
    به طور کلی، فاند برای دانشجوی دکتری بیشتر از ارشد هست. با این حال، دکتری مستقیم، نیازمند رزومه ای هست که ممکنه همه نداشته باشند. برای دکتری مستقیم، طبعاً کمیتۀ پذیرش، به معدل و نمرۀ آزمون ها نگاه می کنه؛ و البته کیفیت SoP.

آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

دوستان من یک سوالی دارم....در مورد ارشد مجدد هست.... من اگر برای اون استاد بنویسم که می خوام ارشد مجدد بگیرم ( دلایل قانع کننده هم براش بیارم) و اگر تو روزمه هم در مورد مستر قبلی بنویسم.... آیا لازمه که مدرک ارشدم را براشون بفرستم؟ ... مدرک ارشد قبلی من کوچکترین زمینه مشترکی با رشته ای که می خوام اپلای کنم نداره
    به راه پر ستاره می کشانی ام ..فراتر از ستاره می نشانی ام ...نگاه کن ...من از ستاره سوختم ...لبالب از ستارگان تب شدم ...چو ماهیان سرخ رنگ ساده دل ....ستاره چین برکه های شب شدم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

سلام دوستان
    اگه دانشگاهی که میخواهیم در آمریکا مستر کامپیوتر اپلای کنیم، رشته کامپیوتر رو فقط در مقطع مستر(و نه دکترا) داشته باشه، این میتونه احتمال گرفتن پذیرش و فاند رو بیشتر کنه؟در عین حال min معدل هم نداشته باشه چی؟
    اونوقت ویزا گرفتن برای همچین دانشگاهی(با فرض فول فاند بودن) مشکله؟
    ویزا گرفتن برای دانشگاهی که این شرایط رو داره و در رنکینگ usnews حتی اسمی ازش برده نشده چطور؟
    اصلا سطح این دانشگاهها رو چطور ارزیابی میکنید با توجه به اینکه کسی که اینجاها پذیرش میگیره هدفش پیداکردن کار و اقامت در آمریکاست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط eliiiii نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگه دانشگاهی که میخواهیم در آمریکا مستر کامپیوتر اپلای کنیم، رشته کامپیوتر رو فقط در مقطع مستر(و نه دکترا) داشته باشه، این میتونه احتمال گرفتن پذیرش و فاند رو بیشتر کنه؟در عین حال min معدل هم نداشته باشه چی؟
    اونوقت ویزا گرفتن برای همچین دانشگاهی(با فرض فول فاند بودن) مشکله؟
    ویزا گرفتن برای دانشگاهی که این شرایط رو داره و در رنکینگ usnews حتی اسمی ازش برده نشده چطور؟
    اصلا سطح این دانشگاهها رو چطور ارزیابی میکنید با توجه به اینکه کسی که اینجاها پذیرش میگیره هدفش پیداکردن کار و اقامت در آمریکاست؟
    معمولا خیر. این نوع دانشگاه ها شرایطشون برای فاند خیلی خیلی محدودتر از دانشگاه های بزرگتری است که دکترا هم ارائه می کنند.

Junior Member

با سلام
    مطمئن نیستم سوالم را جای درستی می پرسم یا نه؟ هرچی گشتم موضوع مرتبط تر ندیدم.
    برای دانشگاه کلگری دارم برای گرفتن پذیرش اقدام می کنم ، توی سایت دانشکده در مورد مدرک زبان مورد نیاز جمله زیر رو نوشته، یعنی مشخص نکرده که هر مهارت چه قدر باید نمره اش باشه. می خواستم بدونم این به معنی اینه که اونا فقط براشون اورال مهمه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

1. For applicants required to provide proof of proficiency in English submit a minimum TOEFL score of 600 (written test) or 100 (internet-based test); IELTS score of 7.0; MELAB score of 83; or Level 3 on the EAP program.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rozesefid نمایش پست ها
    با سلام
    مطمئن نیستم سوالم را جای درستی می پرسم یا نه؟ هرچی گشتم موضوع مرتبط تر ندیدم.
    برای دانشگاه کلگری دارم برای گرفتن پذیرش اقدام می کنم ، توی سایت دانشکده در مورد مدرک زبان مورد نیاز جمله زیر رو نوشته، یعنی مشخص نکرده که هر مهارت چه قدر باید نمره اش باشه. می خواستم بدونم این به معنی اینه که اونا فقط براشون اورال مهمه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

1. For applicants required to provide proof of proficiency in English submit a minimum TOEFL score of 600 (written test) or 100 (internet-based test); IELTS score of 7.0; MELAB score of 83; or Level 3 on the EAP program.
    بله اگه مشخص نکرده یعنی فقط نمره کل مهمه ولی باید دقت کنید اگه اختلاف بین نمرات خیلی زیاد باشه (مثلا آیلتس یک نمره 8.5 و یکی 4.5) ممکنه باعث بوجود اومدن علامت سوال هایی بشه که به نفع شما نیست.

Junior Member

میشه کمکم کنید چطوری میشه یه استاد مرتبط با رشته پیدا کرد و ایمیل بهش زد واسه fund؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)