صفحه 50 از 99 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نتايج ریجکت در سال 2016 (رعایت الگوی پست اول، الزامی است.)

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid881215 نمایش پست ها
    نمیدونم جای درستی دارم مطلب میزارم یا نه.
    علت ریجکت زیاد دانشجویان ایرانی: طبق گفته یکی ذوستام که با رییس دپارتمان یکی دانشگاههای امریکا صمیمیه، یه قانون نانوشته به دانشگاهها ابلاغ شده که چرا اینقد دانشجو آسیایی میگیرین و....
    گفتن تعداد دانشجوهای امریکایی باید زیاد بشه. به هر قیمتی.
    این شایعه الکی است. هیچ مرجع مرکزی در امریکا نمیتونه در مورد پذیرش روال و قانون خاصی به دانشگاهها ابلاغ کنه. دانشگاههای دولتی امریکا هر کدام تحت پوشش ایالت خودشون هستند و دانشگاههای خصوصی هم که اصولا تابع دستورات دولتی نیستند. حتی داخل هر دانشگاه هم پذیرش هز دانشکده در کنترل کمیته پذیرش همان دانشکده است و رییس دانشگاه نقشی در کار ندارد.

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

با سلام خدمت شما عزیزان. من تازه به فکر دکترای داخل افتادم لطفا خارج از قوانین گروه راهنمایی بفرمایید
    بنده امسال آزمون دکترای مدیریت داخل امتحان دادم . در صورت پذیرفته شدن آیا امکان این وجود دارد که یک دانشجوی دکترای داخل قسمتی از مقطع دکترا را در خارج با همکاری دانشگاه خارجی ادامه دهد مثلا یک یا دوسال. در چه صورت امکان دارد؟ آیا میشه فاند گرفت یا بورس از داخل؟ و آیا میشه استاد مشاور یا راهنمای خارجی گرفت. در صورت امکان پاسخ دهید.

لطفا راهنمایی بفرمائید

من تازه کارم خوهشمندم به سوالم جواب دهيد
    باسلام من مصطفي 20 ساله هستم
    من مهندسي عمران ترم 2 دانشگاه ازاد-اراک هستم
    من انگليسي ورياضي ام خيلي عاليه(نميدونم چرا گفتم شايد کمکم کنه)
    ايامن ميتوانم دردانشگاه هاي امريکا پذيرش بگيرم
    هر رتبه وهر دانشگاهي باشه من قانعم
    (پايين پايينا برام بسه)
    من توان پرداخت هزينه هاي دانشگاه رو ومحل زندگيم رو ندارم
    هيچ کس رو تو امريکا ندارم
    لطفا اگه با اين شرايط نميشه رک وراست ب من بگييد
    همه بچه هاي فروم به خصوص مدير تشکر و ارزوي سلامتي ميکنم

پايين پايينا اگه باشه برام بسسسسسسسسسسسسسسسه
    ویرایش توسط Mechatronic : April 24th, 2016 در ساعت 10:19 AM دلیل: ترکیب دو پست

امیدوارم الکی باشه. ولی اون شخصی که به من گفت در حال حاضر در یکی از دانشگاههی ایران استاد هست و وقتی خاستم اپلای کنم گفت حداقل فلان دانشگاه که من بودم اپلای نکن که رییس دپارتمان به شدن دنبال امریکایی گرفتنه. خود رییس دپارتمان هندیه.

در هر صورت امیدوارم حرف شما درست باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    این شایعه الکی است. هیچ مرجع مرکزی در امریکا نمیتونه در مورد پذیرش روال و قانون خاصی به دانشگاهها ابلاغ کنه. دانشگاههای دولتی امریکا هر کدام تحت پوشش ایالت خودشون هستند و دانشگاههای خصوصی هم که اصولا تابع دستورات دولتی نیستند. حتی داخل هر دانشگاه هم پذیرش هز دانشکده در کنترل کمیته پذیرش همان دانشکده است و رییس دانشگاه نقشی در کار ندارد.

وحید هستم 28 ساله
    شما فعلا واحدات رو با نمره خوب پاس کن زبانم بخون.

نقل قول نوشته اصلی توسط x20 نمایش پست ها

من تازه کارم خوهشمندم به سوالم جواب دهيد
    باسلام من مصطفي 20 ساله هستم
    من مهندسي عمران ترم 2 دانشگاه ازاد-اراک هستم
    من انگليسي ورياضي ام خيلي عاليه(نميدونم چرا گفتم شايد کمکم کنه)
    ايامن ميتوانم دردانشگاه هاي امريکا پذيرش بگيرم
    هر رتبه وهر دانشگاهي باشه من قانعم
    (پايين پايينا برام بسه)
    من توان پرداخت هزينه هاي دانشگاه رو ومحل زندگيم رو ندارم
    هيچ کس رو تو امريکا ندارم
    لطفا اگه با اين شرايط نميشه رک وراست ب من بگييد
    همه بچه هاي فروم به خصوص مدير تشکر و ارزوي سلامتي ميکنم

پايين پايينا اگه باشه برام بسسسسسسسسسسسسسسسه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid881215 نمایش پست ها
    امیدوارم الکی باشه. ولی اون شخصی که به من گفت در حال حاضر در یکی از دانشگاههی ایران استاد هست و وقتی خاستم اپلای کنم گفت حداقل فلان دانشگاه که من بودم اپلای نکن که رییس دپارتمان به شدن دنبال امریکایی گرفتنه. خود رییس دپارتمان هندیه.

در هر صورت امیدوارم حرف شما درست باشه
    اینکه یک دانشکده خودش تصمیم بگیره بیشتر دانشجوی امریکایی بیاره خیلی تفاوت داره با اینکه شما فرمودید یک قانون به همه دانشگاههای امریکا ابلاغ شده باشه که چنین کاری کنند! طبیعی است که هر دانشکده خاص ممکنه سیاستهای خودش رو پیگیری کنه ولی اینکه یک مورد خاص رو بصورت سیاست کلی برای همه دانشگاههای امریکا دربیاورند شایعه و الکی است.

يه سوال ديگه
    ايا با مدرك دانشگاه ازاد ميتونم اميد وار براي گرفتن پذيرش در دانشگاه هاي خارج باشم؟
    از اينكه لطف ميكنيد به من پاسخ ميديد
    خيلللللللللللي ممنون
    دم همتون گرم
    سبز باشيد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام دوستان یک سوال تخصصی داشتم

من 19 سالمه و دانشجو کارشناسی مهندسی نرم افزار فردوسی هستم ولی بخاطر حمایت خانواده و تحقیقات گسترده و وسیعی که انجام دادم تصمیم به آغاز تحصیلاتم در ایالت متحده گرفتم در رشته computer science .آیلتس اکادمیک 7 دارم و با ریز نمرات لیسنینگ 8 ریدینگ 7.5 اسپیکنیگ 6.5 و ورایتینگ 6، موفق به دریافت پذیرش از دو دانشگاه شدم( به دلیل نداشتن نمره SAT خیلی از دانشگاه بآمریکا اجازه پذیرش نمیدن)

اولیش دانشگاه Michigan State University تو East Lansing ایالت میشیگانه که بر اساس رنکینگ us news دانشگاه 82 دنیاست و طبق رنکینگ webometric هم 30 دنیا و طبق لیست دانشگاه های وزارت علوم جز دانشگاه های ممتاز محسوب میشه.
    شهریه سالیانه msu پس دریافت بورسیه برای دانشجویان بین المللی وجود داره برام نزدیک 46000 تا در سال در میاد بدون در نظر گرفتن امکان On-campus Employment و دانشگاه تعدادی نچندان کمی بورسیه Departmental داره و برای بورسیه های دانشکده مهندیسیشم میشه بعد ترم براش apply کرد و همچنین یک تعداد بی شماری بورس ورزشی که 4 تاش تو رشته خودم شنا هستش و از اونجایی که عضو تیم شنا دانشگاهمون هستم شنا به دریافتشون نا امید نیست ولی با این فرض دارم میرم جلو که هیچ کدوم از این بورسیه ها نتونم بگیرم چون متاسفانه زیاد درست توضیح نداده شرایطش رو و فقط تاریخ آپلای رو بیان کرده

دانشگاه بعدی دانشگاه Bowling Green State University تو یکی از شهر های ایالت اوهایوست که تو رو us news نیست ولی تو وبو متریک 639 هستش و در درجه ب دانشگاه های وزارت علوم طبقه بندی میشه. شهریه این بعد بورسیه محدود که بهم دادن 27000 تا شده بدون کار کردن و بدون در نظر گرفتن امکان On-campus Employment

حالا اولین چیزی که قطعی اینکه msu خیلی بهتر از bgsu باید باشه و اگه پرداخت شهریش مشکلی نداشته باشه خب انتخاب اون قطعی هستش ول من به دنبال تحصیل چهار ساله نیستم و به فکر اینم که یکسال پس از تحصیلم به یک دانشگاه دیگه که هزینش کمتره و بهتره مثل University of Minnesota ترنسفر کنم حالا موندم آیا این یکسال رو کدوم برم. یکی از دوستان که در ایالت متحده اند و استاد دانشگاه بودن به من میگن BGSU انتخاب کنم و معتقدند در مقطع کارشناسی که یک مقطع general در آمریکا هستش، زیاد تفاوتی نمیکنه که کجا مدرکمو بگیرم و درس ها و کیفیت آموزشی تقریبا یکسانی در اکثر موسسات ارائه میشه و مهم اینکه کارشناسی ارشد و دکترا کجا گذرونده بشه این یک طرف و از طرف دیگه این دانشگاه msu در Subject Ranking ها رشته کامپیوتر science نیست و حتی مهندسی برخی از دانشگاه های داخلی رنگینگ بالاتری از مهندسی این دانشگاه MSU دارن و بیشتر برای رشته های دیگش معروف معتبره و این شک رو در من ایجاد کرده شاید واقعا نیرزه که این همه هزینه صورت بگیره و اون دستمون معتقدند برای تنسفرم gpa کافیه و موسسه بهتر با این هزینه ارزش شاید نداشته باشه ولی دو دل هستم از یک طرفی نمیتونم خودم رو قانع کنم که کیفیت آموزش و اعتبار موسسه ای که جز 750 دانشگاه برتر دنیا هم نیست با دانشگاه 82 دنیا برابر از یک طرف نبود دانشگاه در لیست برترین دانشگاه ها برای Computer Science و رنگینک 112 دانشکده مهندسی دنیا از یک طرف و از طرفه دیگه هزینه بالاترش که کمم نیست منو دو دل گذاشته .

دوستان اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه

ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط x20 نمایش پست ها
    يه سوال ديگه
    ايا با مدرك دانشگاه ازاد ميتونم اميد وار براي گرفتن پذيرش در دانشگاه هاي خارج باشم؟
    از اينكه لطف ميكنيد به من پاسخ ميديد
    خيلللللللللللي ممنون
    دم همتون گرم
    سبز باشيد
    بله دوست گرامی، اگر فارغ التحصیل از دانشگاه هایی مثل: تهران، شریف و ... باشید مزیت بزرگی است، اما با مدرک دانشگاه آزاد هم می توان پذیرش گرفت،
    دانشگاه محل تحصیل یکی از فاکتورها است،معدل بالا، مقاله، تمرات زبان بالا TOEFL یا IELTS و برای ایالات متحده GRE مهم هستند. همچنین توصیه نامه خوب هم مهم هستش.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط miladsaadat نمایش پست ها
    ممنون از دوستای خیلی گلم بابت راهنماییهای خیلی خوب و با حوصله شون حق با شماس مثل اینکه شفاف سوالمو مطرح نکردم! منظورم این بود که آیا مثلا ول کردن شغل و چسبیدن به مراحل اپلای برای اینکه به ددلاین های امسال برسم ( هرچند اگه اشتباه نکنم توی اروپا پذیرش بیشتر از راه vacancy هست و ددلاین نداره) خیلی منطقی تر از ادامه کار در این جایی که هستم نیست به نظرتون؟! اگر اپلای کنم به نظرتون شرایط و آینده بهتر با اختلاف فاحش نسبت به ادامه این شغل برام میسر نمیشه؟ کاملا متوجهم سوالم خیلی کلیه و نمیشه صراحتا نظر داد و به هزار و یک عامل بستگی داره اما من نظر شخصی تونو می خوام و از طرفی خوب طبیعتا استانداردهای زندگی برای همه تقریبا یکسانه... من هم مثل همه یه موقعیت شغلی مناسب و نسبتا stable در آینده (فرقی هم نداره هیئت علمی بشم یه روز یا توی یه شرکت کار کنم، منظورم اینه که اینطور نیست فرضا کار در حوزه آکادمیک و آموزشی برام خیلی ارجح باشه نسبت به کار در صنعت و یا بالعکس) ، وجهه اجتماعی خوب و در نهایت رسیدن به جایی که حقمه و سطحم از بقیه همکارانم خیلی بالاتر یا پایینتر نیست رو می خوام.
    من اون شرایطی که شما بهش اشاره کردین رو تقریبا باهاش آشنایی دارم و این قضیه که تو محیطی باشین که دوربرتون کلا افراد در هپروت سیر بکنن رو میدونم چه جوریه. خیلی بده! با شرایط تحصیلی که نوشتین من مطمئنم در محیط تقریبا هیچ کاری تو ایران ارضا نخواهید شد و این یک تفاوت بسیار بزرگ کشورهای عقب افتاده و پیشرفته است. من چند وقت مثلا یه جایی کار میکردم. تازه با پارتی رفته بودم اونجا... ولی صاحب کارم مشخصا افراد لیسانس به بالا با مدرک از جاهای بدرد بخور رو استخدام دایم نمیکرد چون می ترسید افراد کار رو یاد بگیرن و از دستش در بیارن افرادی که دایمی اونجا بودن همه فوق دیپلم به زیر بودن چون از چند و چون پروژه سر در نمیاوردن و فقط قسمت عملگی کار رو انجام میدادن و این برای رئیس خوب بود! اینجا از تاپ ترین مراکز اصطلاحا "مهندسی" تو ایران به شما میره. مثلا البته! این قضیه خارج از ایران حتی تو جایی مثل ترکیه هم وجود نداره. اگرم باشه دیگه به این فضاحت نیست.
    در مورد اون دوست بالایی هم که گفتن 8 صبح تا 11 شب رو من نمیدونم برچه معیاری میگن و کجا بودن. فقط ایشون ظاهرا این شرایطو داشتن چون واقعا من نشنیدم. هفته ای 40 ساعت کار مفید رو پروژه یه چیز عرفه. تازه اروپایی ها که بر اساس شواهد یه مقدار اوضاعشون راحت تر هم هست دوره دانشجویی به هر حال یه مقدار سخت تره. اما یه نکته مهم اینه که شما پروژه در حد توانایی و استعداد خودت انتخاب کنی. من معتدقم اگه شما درست بگردی موقعیت مناسب با توانایی خودت که هم خارج از توانایی شما نباشه هم از نظر ذهنی شما رو ارضا کنه که "من دارم یه کار به درد بخور انجام میدم" قطعا پیدا میکنی. فقط تو انتخاب مسیر و پروژه حواست باشه به اسم اینکه فاند و پوزیشن به شما دادن از خود بی خود نشی و بگی "من هر چی باشه میتونم انجام بدم". تعارف که نداریم. مثلا تو رشته من پروژه و کار خیلی سنگین ورای استعداد و توان من هست که من هفته ای 100 ساعت هم کارکنم احتمالا به نتیجه نمیرسم. پروژه معقول تر هم هست. چیزی به اسم پروژه هلو و گلابی که بشه با هفته ای 5 ساعت کار انجامش داد هیچ جا نداریم البته

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)