صفحه 51 از 99 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط x20 نمایش پست ها
    يه سوال ديگه
    ايا با مدرك دانشگاه ازاد ميتونم اميد وار براي گرفتن پذيرش در دانشگاه هاي خارج باشم؟
    از اينكه لطف ميكنيد به من پاسخ ميديد
    خيلللللللللللي ممنون
    دم همتون گرم
    سبز باشيد
    بله چرا که نشه

یکی از دوستانِ من که لیسانس و ارشد رو در دانشگاه آزاد خونده بود، در مقطع دکتری در یک دانشگاه ممتاز اروپایی پذیرش گرفت و الان هم در یک موسسه پژوهشی معتبر در آلمان کار میکنه.

البته ایشون زبان انگلیسیش خیلی خوب بود (اون موقع آیلتس 8 داشت) ، هرچند از نظر آموزشی و پژوهشی کاملا سطح نرمالی داشت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/ University of Tbriz

سلام دوستان
    وقت همگی بخیر

یه سوالی دارم و تا الان نتونستم اطلاعات دقیقی راجع بهش پیدا کنم
    مدرک ارشد من تا شهریور امسال صادر میشه ولی تا شهریور سال آینده که با کاریابی آزاد بشه، دستم نخواهد بود.
    قصد اپلای برای ترم پاییز 2017 رو دارم؛ دکتری مکانیک، کانادا و امریکا
    از جایی خوندم که بعضی دانشگاهها یا دپارتمانها امکان این رو میدن که مدرک رسمی رو با تاخیر براشون بفرستیم یا موقع رفتن همراه ببریم. اینکه بتونم همچین دانشگاههایی رو گلچین کنم برام خیلی مهمه. چطور میتونم این رو راجع به دانشگاهها بدونم؟

ممنون میشم اگه کسی از دوستان اطلاعی داشته باشه راهنماییم کنه، یا اگه لیستی هست شیر کنه. البته اطلاعات دقیق تر رو میشه پیگیری کرد.

سپاس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

سلام.

آیا این مسخره است که برای 5 دانشگاه متفاوت ( از تقریبا 5 کشور متفاوت ) در چند رشته ی مختلف Apply کنم؟ مثلا، آلمان (حقوق) / کانادا (MIS / سینما ) / کانادا ( ادبیات انگلیسی ) ... اینطوری منظورمه ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط yekta9 نمایش پست ها
    سلام.

آیا این مسخره است که برای 5 دانشگاه متفاوت ( از تقریبا 5 کشور متفاوت ) در چند رشته ی مختلف Apply کنم؟ مثلا، آلمان (حقوق) / کانادا (MIS / سینما ) / کانادا ( ادبیات انگلیسی ) ... اینطوری منظورمه ؟
    مسخره بودنش به نظر شخصی خودتون بستگی داره ولی از نظر اپلای و پذیرش مشکلی نیست. هر اپلیکیشن جداگانه بررسی میشه.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

سلام.

سلام

مسخره از چه نظر؟ این که شما به دلتون نگاه کنید و برای خودتون زندگی کنید، چرا باید مسخره باشه؟ اگر چنین تصمیمی بگیرید، ممکنه بخشی از تمرکز شما بخاطر تنوع رشته های هدفتون از دست بره که خب از نظر منطق، خیلی ها چنین کاری براشون بهینه نیست.

اگر شک دارید که کدام رویکرد براتون مقرون به صرفه و منطقی هست، شاید بد نباشه با یکی دو نفر مشاور خبره برای انتخاب آیندتون مشورت کنید تا تصمیمی بگیرید که نهایتاً بتونید با هزینه ای معقول (چه زمانی و چه مالی) به هدف نهایی برسید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق آزاد تهران جنوب

سلام.واسه پذیرش گرفتن از دانشگاهی تو آمریکا لازمه که حتما یه استاد از اونجا پیدا کنم و اون کاری واسم بکنه؟

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

سلام.

دوستان بسیار باتجربه پاسخ شما دوست عزیز رو به خوبی دادن.
    من فقط اینو عرض کنم که شما مثلا برای المان بخواین فقط حقوقو اپلای کنین، بعد خب ممکنه دانشگاههای خیلی خوبو مثلا تو زمینه سینما از دست بدین. یا مثلا (مثاله ها) سینما رو تشریف ببرین انگلستان، واقعا دلتون میاد که فرصت ادامه تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی رو از خودتون بگیرین تو این کشور؟! منظورم اینه که شما کلا گزینه های زیادی رو از دست خواهید داد.
    عقل و احساس بنده با هم توافق دارن که (البته خب نظر شخصیمه!) شما از بین این چند تا رشته کاملا مجزا، بهتره یه دونه الی دو تا رو انتخاب کنین و روش مانور بدین (من جاتون بودم یکی رو انتخاب میکردم که بیشتر از همه دوس دارم و حاضرم لحظه های زندگیمو براش وقف کنم و لذت ببرم) اینطوری تو وقت، هزینه ها و اعصاب (فشار و دلهره اینکه یا خدا اگه این کشور مثلا تو سینما به من پذیرش نده خب دیگه تصمیم ندارم مثلا برای سینما برم اون یکی کشور) جلو میفتین.
    بعد باید ریکامندیشن بگیرین از اساتید مختلف، آیا شما توان فراهم کردن این همه ریکامندیشن لتتر رو دارین؟!
    بعد خب شما به احتمال خیلی زیاد یکی ازین رشته ها رو بیشتر دوس دارین دیگه؟ مثلا شروع کنین به خوندن سینما، بعد یه سال ببینین که ای وای! ادبیات انگلیسی رو خیلی بیشتر دوست داشتین. خیلی سخت تر میشه اونطوری.
    موفق باشید دوست من

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    دوستان بسیار باتجربه پاسخ شما دوست عزیز رو به خوبی دادن.
    من فقط اینو عرض کنم که شما مثلا برای المان بخواین فقط حقوقو اپلای کنین، بعد خب ممکنه دانشگاههای خیلی خوبو مثلا تو زمینه سینما از دست بدین. یا مثلا (مثاله ها) سینما رو تشریف ببرین انگلستان، واقعا دلتون میاد که فرصت ادامه تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی رو از خودتون بگیرین تو این کشور؟! منظورم اینه که شما کلا گزینه های زیادی رو از دست خواهید داد.
    عقل و احساس بنده با هم توافق دارن که (البته خب نظر شخصیمه!) شما از بین این چند تا رشته کاملا مجزا، بهتره یه دونه الی دو تا رو انتخاب کنین و روش مانور بدین (من جاتون بودم یکی رو انتخاب میکردم که بیشتر از همه دوس دارم و حاضرم لحظه های زندگیمو براش وقف کنم و لذت ببرم) اینطوری تو وقت، هزینه ها و اعصاب (فشار و دلهره اینکه یا خدا اگه این کشور مثلا تو سینما به من پذیرش نده خب دیگه تصمیم ندارم مثلا برای سینما برم اون یکی کشور) جلو میفتین.
    بعد باید ریکامندیشن بگیرین از اساتید مختلف، آیا شما توان فراهم کردن این همه ریکامندیشن لتتر رو دارین؟!
    بعد خب شما به احتمال خیلی زیاد یکی ازین رشته ها رو بیشتر دوس دارین دیگه؟ مثلا شروع کنین به خوندن سینما، بعد یه سال ببینین که ای وای! ادبیات انگلیسی رو خیلی بیشتر دوست داشتین. خیلی سخت تر میشه اونطوری.
    موفق باشید دوست من

سلام.

ببین، متاسفانه همه چیز علاقه نیست! من الان دانشجوی کارشناسی ریاضی هستم! که به هیچ کدوم از رشته هایی که علاقه دارم مربوط نیست. مدیریت رو اصلا دوست ندارم، ولی همه بهم میگن با توجه به کارشناسی ریاضی ام نمیتونم به رشته های دیگه تغییر رشته بدم. بنابراین، بین بد و بدتر ( که رشته های مهندسی و سایر علوم پایه هاست) من واقعا مایلم بد رو انتخاب کنم (مدیریت ها).

از طرفی، زبان انگلیسی ام قوی هست (که دلیل اصلی پیشنهاد کنکور MBA هرکسی که باهاش مشورت میکنم هست) و میدونم که خوب میتونم توی این رشته نمره بیارم و موفق بشم، ولی واقعا ادبیات انگلیسی بخونم که چی بشه؟ (همینطور در مورد رشته هایی مثل Journalism و Creative Writing که به هر دو علاقه مندم. )

و برای آینده ی شغلی ام، من هیچ چیزی رو خارج از سینما / عکاسی و داستان تعریف کردن نمیتونم تصور کنم! یعنی، به قول خود شما، انتخاب اون یک رشته ای که حاضرم تمام زمانم رو براش بذارم این هست که داستان تعریف کنم. حالا چه با نوشتن کتاب باشه، چه با عکاسی و چه با ساختن فیلم و بازیگری و ... .

* حقوق خوندن این وسط به سینما بی ربط نیست. من به روزنامه نگاری هم خیلی علاقه مندم، ولی بیشتر به این خاطر که به بتونم به مردم کمکی بکنم. یعنی، داستان کسایی رو تعریف کنم که لازم هست داستانشون تعریف بشه. و داشتن مدرک حقوق بشر کمک میکنه به داشتن درک بهتر از شرایط مردم سرتاسر دنیا.

مشکل اصلی بنده معدل بسیار پایین کارشناسی ام هست (13 ) که به خاطر علاقه ی بسیار کم و یک سری مشکلات دیگه هست...همین باعث میشه تصمیم بگیرم ارشد رو توی ایران بخونم، ولی برای این منظور، باز هم مجبور خواهم شد از علایقم بگذرم (خانواده، شرایط کار، ... ). مثلا اینکه به عنوان یک دختر واقعا چه امیدی به آینده ی کاری ام در رشته ی سینما در ایران هست؟

پس وقتی همه ی این عوامل کنار همدیگه چیده میشن، معلومه که ذهن من هم اینطوری مغشوش میشه! من همه ی این رشته ها رو خیلی دوست دارم، ولی خب رشته ای هم هست که همه ی این ها رو شامل میشه و اون هم سینما هست. (سینما منظورم Film Studies هست نه به طور خاص مثلا کارگردانی، نویسندگی، بازیگری، ... ) البته حقوق هم تقریبا همه ی این مسائل رو شامل میشه، به جز سینما.

حالا - با توجه به اینکه یکم اطلاعات بیشتری دارید، پیشنهاد همگی دوستان رو خوشحال میشم بشنوم. فقط اینکه، خودم به ارشد خوندن در ایران خیلی فکر میکنم و حتما در کنکور ارشد هم شرکت خواهم کرد (درسم هنوز تموم نشده) ولی هدف اصلی ام تحصیل در یک محیط خارجی هست که بتونم موقعیت های بهتر و بیشتری سرتاسر دنیا بدست بیارم (بیشتر از نظر مسافرت و شناختن آدم های مختلف اطراف دنیا - یک جور Networking بین الملل برای جلو افتادن! )

Junior Member

سلام وقت بخیر من دوساله که برای بورس دولتی ترکیه برای مقطع دکترا اپلای میکنم ولی با اینکه مدارک تحصیلی خوبی دارم رد میشم حالا با توجه به اینکه من فوق لیسانس کارگردانی تاتر هستم و برای مقطع دکترا ترجیح میدم تاتر و یا سینما را ادامه بدم و یا نهایتا پژوهش هنر و از انجایی که به زبان ترکی تقریبا مسلط هستم و ترجیح میدم در ترکیه ادامه تحصیل بدم ایا دانشگاهی را میتونید به من معرفی کنید که هزینه کمتر و یا لااقل فاند داشته باشه؟

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

سلام.

ببین، متاسفانه همه چیز علاقه نیست! من الان دانشجوی کارشناسی ریاضی هستم! که به هیچ کدوم از رشته هایی که علاقه دارم مربوط نیست. مدیریت رو اصلا دوست ندارم، ولی همه بهم میگن با توجه به کارشناسی ریاضی ام نمیتونم به رشته های دیگه تغییر رشته بدم. بنابراین، بین بد و بدتر ( که رشته های مهندسی و سایر علوم پایه هاست) من واقعا مایلم بد رو انتخاب کنم (مدیریت ها).

از طرفی، زبان انگلیسی ام قوی هست (که دلیل اصلی پیشنهاد کنکور MBA هرکسی که باهاش مشورت میکنم هست) و میدونم که خوب میتونم توی این رشته نمره بیارم و موفق بشم، ولی واقعا ادبیات انگلیسی بخونم که چی بشه؟ (همینطور در مورد رشته هایی مثل Journalism و Creative Writing که به هر دو علاقه مندم. )
    .
    .
    .
    حالا - با توجه به اینکه یکم اطلاعات بیشتری دارید، پیشنهاد همگی دوستان رو خوشحال میشم بشنوم. فقط اینکه، خودم به ارشد خوندن در ایران خیلی فکر میکنم و حتما در کنکور ارشد هم شرکت خواهم کرد (درسم هنوز تموم نشده) ولی هدف اصلی ام تحصیل در یک محیط خارجی هست که بتونم موقعیت های بهتر و بیشتری سرتاسر دنیا بدست بیارم (بیشتر از نظر مسافرت و شناختن آدم های مختلف اطراف دنیا - یک جور Networking بین الملل برای جلو افتادن! )

سلام مجدد به دوست عزیزم،
    ببینید، من نظراتمو میگم، ولی شما لطفا دقت کنین که فقط به نظرات من اکتفا نکنین.
    سوال 1. ببین، متاسفانه همه چیز علاقه نیست! من الان دانشجوی کارشناسی ریاضی هستم! که به هیچ کدوم از رشته هایی که علاقه دارم مربوط نیست. مدیریت رو اصلا دوست ندارم، ولی همه بهم میگن با توجه به کارشناسی ریاضی ام نمیتونم به رشته های دیگه تغییر رشته بدم. بنابراین، بین بد و بدتر ( که رشته های مهندسی و سایر علوم پایه هاست) من واقعا مایلم بد رو انتخاب کنم (مدیریت ها).

پاسخ: اول درباره کارشناسی ریاضی بگم: منم علوم پایه ام و تقریبا اکثریت عمرمو با بچه های شیمی و فیزیک و ریاضی و زیست چرخیدم (تو دانشگاه البته). میتونم درک کنم که شما مایند ستتون به چه صورتیه (تا حدی میتونم درک کنم). اکثر دوستای من و همکلاسیام، یا ترم یک و دو تغییر رشته دادن، یا کلا انصراف دادن و رفتن امریکا و کانادا همین علوم پایه رو دوباره بخونن. یا موندن که درسشون تموم بشه و اونوقت شروع کردن به خوندن معماری و دکوراسیون و طراحی لباس و گرافیک و... تو دانشگاه آزاد یا کلا رفتن ایتالیا و فرانسه و اتریش که هنر رو شروع کنن. نمیدونم چرا اینطوری میشیم ما!! ولی انگار یه تمایل عجیبی تو آدمای علوم پایه هست که بخوان کنار رشته شون یه رشته هنری یا علوم انسانی ادامه بدن (یکیش خودمم الان، بدون هنر نمیتونم زندگی کنم، این به منزله بی علاقگی به رشته خودم نیست اصلا، حس میکنم هنر اینو تکمیل میکنه یا شیمی هنرو، نمیدونم) که من به شخصه اونو بین دوستان علوم انسانی یا فنی کمتر دیدم یا حداقل با علاقه ای که به هنر دارن ولی دنبالش نمیرن. اما بچه های علوم پایه میرن دنیالش! این تجربه شخصیم و نظر شخصیم.
    ضمنا، این "همه" کیا هستن که دارن نظر میدن؟ شما چرا یه نگاه به دفترچه ثبت نام کنکور ارشد نمیندازین؟ تا جایی که خبر دارم میتونین یه سری رشته ها رو ادامه بدین، از جمله مدیریت.

اینکه میگین مدیریت بده، علوم پایه و فنی بدتره برای شما از چه نظر اینو میگین؟ بی علاقگی؟
    این بد و بدتر و... اینا ساخته و پرداخته ذهن خود آدمه ها.
    یعنی ممکنه شما سه سال دیگه نظرت عوض شه. رو این تصمیماتتون خیلی فکر کنین.
    یه چیزم بگم: شما یه بار پا گذاشتی تو رشته ای که دوسش نداری. چرا دوباره میخوای همینکارو تکرار کنی؟ باز اگه همین ریاضی رو ادامه میدادی یه چیزی. حداقل تو رشته خودتون به یه مهارتی میرسیدین، مقاله میدادین و کلا حداقل یه رشته ای بودش که شما توش تا حدی اکسپرت باشین. ولی الان مدیریت دوباره یه رشته جدیده برای شما. شاید خوشت نیاد (که گفتین نمیاد) شاید متنفر شی. شاید اصلا استعداد خاص نداشته باشی که بدرخشی حسابی تو رشته خودت و بین آدمای رشته خودت. چرا به خاطر زبان میخواین برین مدیریت؟ انقدری که حسابداری کار براش هست تو کشورمون، مدیریت نداره. شما چرا میخواین مدیریت بخونین؟ برای آینده شغلی؟ برای چی؟
    اینکه ادبیات انگلیسی رو بخونم که چی بشه؟ من الان سوالم اینه: مدیریت رو بخونی که چی بشه؟!
    ادبیات انگلیسی رو باید اول بشناسی، بعد عاشقش شی. بعد اتوماتیک خوب باهاش کنار میای بعدم بهترین لحظه هاتو براش وقف میکنی و میدرخشی. من الان علوم پایه خوندم دقیقا چی شدم که کسی که ادبیات انگلیسی میخونه قرار نیست بشه؟ کسی که برق و مکاترونیک خونده هم میتونه بگه ای بابا! من باید میرفتم دبیر میشدم استخدام آموزش و پرورش اخه این چیه خوندی! باید اصا پزشک میشدم! پزشکه باید بگه من چرا حسابداری نخوندم. من یه تعداد از پزشکا رو دیدم که میگن کاش میرفتیم بساز بفروش میشدیم کنارشم گیتاریست! میخوام بگم این چیزا نسبین. اگه شما دلایلی دارن برای خودتون که ادبیات انگلیسی به درد شما نمیخوره، پس من به دلایل شما احترام میذارم. ولی در کل، پیشنهاد من به عنوان یه دوست اینه که فعلا عجولانه تصمیم نگیرین دوست عزیزم.

سوال 2. و برای آینده ی شغلی ام، من هیچ چیزی رو خارج از سینما / عکاسی و داستان تعریف کردن نمیتونم تصور کنم! یعنی، به قول خود شما، انتخاب اون یک رشته ای که حاضرم تمام زمانم رو براش بذارم این هست که داستان تعریف کنم. حالا چه با نوشتن کتاب باشه، چه با عکاسی و چه با ساختن فیلم و بازیگری و ... .

* حقوق خوندن این وسط به سینما بی ربط نیست. من به روزنامه نگاری هم خیلی علاقه مندم، ولی بیشتر به این خاطر که به بتونم به مردم کمکی بکنم. یعنی، داستان کسایی رو تعریف کنم که لازم هست داستانشون تعریف بشه. و داشتن مدرک حقوق بشر کمک میکنه به داشتن درک بهتر از شرایط مردم سرتاسر دنیا.
    پاسخ: الان شما خودتون جواب خودتونو دادین. شما نمیتونی برای خودت اینده شغلی به جز همین سینما در نظر بگیری. چطوری میخواین حقوق بخونین؟ چطوری میخواین مدیریت بخونین؟ اصلا اگه ادبیات انگلیسی رو دوست ندارین و آینده ای هم باهاش نمیبینین چرا تو برنامتون هست؟!
    آدم کمک رو به هر شکلی میتونه به مردم برسونه. میتونی تو خیریه باشی گهگاه. میتونی صدتا کودک بی سرپرست رو حمایت کنی و اونا بدرخشن و از بین اونا هم حقوقدان دربیاد هم مهندس هم شیمیدان هم مدیر هم حامی محیط زیست هم حامی حقوق بشر و بتونن جامعه رو تغییر بدن یا پیشرفتش بدن یا هرچی. داشتن مدرک حقوق بشرم تا جایی که خبر دارم ربطی به شناخت بهتر از مردم دنیا نداره. شما وقتی میتونی مردمو بشناسی، که با فرهنگشون، علایقشون، سطح زندگیشون و کیفیتش، باورها و اعتقاداتشون و ... آشنا بشی. شما قطعا با مدرک حقوق خالی نمیتونی با مردم جزایر فنیکس تو وسط اقیانوس آرام یا با دورافتاده ترین مردم آفریقا یا حتی تمام مردم کشور عزیز خودمون به خوبی اشنا بشی. این دو تا زیاد به هم ربط ندارن.

سوال 3. مشکل اصلی بنده معدل بسیار پایین کارشناسی ام هست (13 ) که به خاطر علاقه ی بسیار کم و یک سری مشکلات دیگه هست...همین باعث میشه تصمیم بگیرم ارشد رو توی ایران بخونم، ولی برای این منظور، باز هم مجبور خواهم شد از علایقم بگذرم (خانواده، شرایط کار، ... ). مثلا اینکه به عنوان یک دختر واقعا چه امیدی به آینده ی کاری ام در رشته ی سینما در ایران هست؟

پس وقتی همه ی این عوامل کنار همدیگه چیده میشن، معلومه که ذهن من هم اینطوری مغشوش میشه! من همه ی این رشته ها رو خیلی دوست دارم، ولی خب رشته ای هم هست که همه ی این ها رو شامل میشه و اون هم سینما هست. (سینما منظورم Film Studies هست نه به طور خاص مثلا کارگردانی، نویسندگی، بازیگری، ... ) البته حقوق هم تقریبا همه ی این مسائل رو شامل میشه، به جز سینما.

پاسخ: شما رزومتون رو تو بخش شانس پذیرش بذارین ببینین دوستان باتجربه چی میگن. من نظری ندارم. اعتقادم اینه ادم با معدل 12 هم میتونه بره دنبال ارزوهاش. ربطی نداره. فقط باید اول بخواین، بعد رزومه رو متناسب با اون رشته ارتقا ببخشین.
    شما احتمالا شناخت خاصی ندارین از وضعیت هنر و سینما در ایران. من به عنوان کسی که شناخت نسبی داره، دارم بهت میگم که هم برای دخترا موقعیت هست هم برای پسرا، فقط باید کانکشن داشته باشی که بتونی خودتو نشون بدی و استعدادهاتو بروز بدی. باید در جریان باشی، باید پیگیر باشی، باید تا یه کارگاه میذارن خودتو بروسنی اونجا، باید تو سمینارا و نشستهاشون شرکت کنی. کانکشن ایجاد کردن هم یه راهش اینه که فعال باشی و با دوستان هنر در تعامل باشی. به تدریج و در طی سالیان جایگاهتو پیدا میکنی. اینو من به چشمای خودم دیدم. اگه نمیدیدم، به زبون نمی آوردم اینو. شاید شما مثلا تو دوبله خیلی با استعدادتر باشی یا تو مثلا مجری گری، تا تو کارگردانی و نمیدونم تهیه کنندگی. شما اینا رو وقتی متوجه میشی که تو اون جمع باشی و این کارا رو 4 بار انجام بدی و تواناییهاتو بسنجی. ندیده و نرفته بین اونا و بی مطالعه نمیتونی قضاوت کلی کنی.
    در کل، من ترجیح میدم اینو الان بگم به شما دوست عزیزم، و شما ازم ناراحت بشین (ایشالا که نشین البته) تا اینکه نگم و خودمو سرزنش کنم که چرا نگفتم! من حس میکنم (حس میکنما!! من که شما رو نمیشناسم، فقط از حرفاتون نتیجه گیری دارم میکنم) که شما دارین یه ذره احساسی تصمیم میگیرین. شما چند تا رشته از چند تا دنیای مختلف مد نظرتونه. به نظرم بهتره فعلا لیسانس رو بگیرین. سال آخر به این فک کنین که میخواین ایران بمونین یا نه؟ وسع مالیتون خوبه یا نه، اگه قراره بمونین، یکی ازین رشته ها رو انتخاب کنین، اگه نه، که همه چیزو براورد کنین و شروع کنین به اماده شدن برای مهاجرت. تا اون روز، سعی کنین شناخت کافی و منطقی ازین رشته ها و از علایق خودتون داشته باشین تا بتونین تصمیم درستی بگیرین و تو این راه هیچ کس به شما اونطوری که باید، نخواهد تونست کمک کنه، به جز خودتون.
    یه نکته ای رو هم عرض کنم: من خودم الان دو تا رشته هنری و یه رشته علوم انسانی دیگه رو دارم به صورت فرعی ادامه میدم (تقریبا تو وقتای آزادم به همه اینا میپردازم) در کنارشم یه رشته ورزشی رو که همیشه عاشقانه بازی کردمش! رو بهش میپردازم. این ژورنالیسم و کریتیو رایتینگ و... که بالا گفتین رو میتونین به صورت فرعی کنار رشته اصلی ادامه بدین. میتونین هم رشته اصلی قرار بدین. اینا به خودتون بستگی داره.
    موفق باشید دوست من

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)