صفحه 54 از 99 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

سلام
    در رابطه با پذیرش در اروپا و پوزیشنها، یه سوالی داشتم. ازونجایی که در رشته بنده (اقتصاد و مالی) مقاله خوب دادن سخت و زمان بر هستش، نمیشه مقاله داد، حتی یکی!
    بچه هاا هم که اکثرا امریکای شمالی و حتی اروپاهم میروند برای پوزیشن هم بدون مقاله یا یک مقاله اند.
    حالا سوالم اینجا هستش، برای مثال بنده برای یک پوزیشن میخاهم مدارک رو بفرستم، پروژه در مورد یک حوزه متفاوت هستش که تک مقاله بنده و سابقه کاریم نمیخوره به پروژه، بنابراین شانس بنده پایین یا تقریبا صفر هستش؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من در حال آماده کردن خودم برای گرفتن اپلای با فاند هستم.
    در عین حال شرایط قبولی دکترای بدون آزمون در دانشگاه شهید بهشتی برام وجود داره. یعنی چون دانشجوی انجا بودم و رزومم هم خوبه امکان اینکه استادم قبولم کنه زیاده.
    اگر قبول بشم مهر امسال باید برم سر کلاس و از طرفی جوابای اپلای تا قروردین اردیبهشت مسخص میشه.
    به نظرتون ارزش داره وارد پروسه دکترا تو ایران بشم اصلا؟ بعد بخوام ول کن برم برام مشکلی پیش نمیاد؟ هم از نظر ایران هم دانشگاه خارج از کشور؟
    هدفم هم برای امریکا و کاناداست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia2020 نمایش پست ها
    سلام
    در رابطه با پذیرش در اروپا و پوزیشنها، یه سوالی داشتم. ازونجایی که در رشته بنده (اقتصاد و مالی) مقاله خوب دادن سخت و زمان بر هستش، نمیشه مقاله داد، حتی یکی!
    بچه هاا هم که اکثرا امریکای شمالی و حتی اروپاهم میروند برای پوزیشن هم بدون مقاله یا یک مقاله اند.
    حالا سوالم اینجا هستش، برای مثال بنده برای یک پوزیشن میخاهم مدارک رو بفرستم، پروژه در مورد یک حوزه متفاوت هستش که تک مقاله بنده و سابقه کاریم نمیخوره به پروژه، بنابراین شانس بنده پایین یا تقریبا صفر هستش؟

دوست عزیز
    من سوالتون رو خوب متوجه نشدم
    به هر حال شما برای هر پوزیشنی که اپلای میکنید اگه بک گراندتون به اون پوزیشن شبیه باشه و توی اون زمینه کار کرده باشید (حالا لزوما نباید ختم به مقاله شده باشه. ولی مثلا پایان نامه تون توی اون زمینه بوده و یا .....) خب شانستون بالاتر میره
    اگه هم بک گراند علمیتون نزدیکی با پوزیشن مربوطه نداشته باشه خب شانستون پایین تره. ولی به نظر من چیزی به اسم شانس صفر وجود نداره!! شانس شانسه دیگه بالا و پایینش مهمه
    حالا در مورد شما چون اینجوری که میگید مقاله دادن خیلی سخته و .... شاید توی این پوزیشنی که بهتون نمیخوره و اپلای کردید اون استاد این رو نگاه کنه که شما توی یه حوزه دیگه که سخت بوده مقاله دادین و موفق بودین و شاید بتونید توی حوزه متفاوت هم موفق باشید....میشه به این دید مثبت هم به داستان نگاه کرد
    در کل:
    چه شانستون بالا باشه و چه پایین (مخصوصا برای پوزیشن های اروپایی که معمولا اپلایشون رایگانه و هزینه خاصی نداره (عرض کردم معمولا)) خب اپلای کنید. چه ضرری داره؟
    شما همه ی پوزیشن های نزدیکتون رو اپلای کنید و منتظر بمونید که ایشالا رزومه تون مورد توجه یه استاد و پروژه ای قرار بگیره
    حالا اگه پوزیشن های همخوان با بک گراندتون رو پیدا کردید که خب خیلی هم بهتر میشه

نظر باقی دوستان رو بگیرید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti229 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من در حال آماده کردن خودم برای گرفتن اپلای با فاند هستم.
    در عین حال شرایط قبولی دکترای بدون آزمون در دانشگاه شهید بهشتی برام وجود داره. یعنی چون دانشجوی انجا بودم و رزومم هم خوبه امکان اینکه استادم قبولم کنه زیاده.
    اگر قبول بشم مهر امسال باید برم سر کلاس و از طرفی جوابای اپلای تا قروردین اردیبهشت مسخص میشه.
    به نظرتون ارزش داره وارد پروسه دکترا تو ایران بشم اصلا؟ بعد بخوام ول کن برم برام مشکلی پیش نمیاد؟ هم از نظر ایران هم دانشگاه خارج از کشور؟
    هدفم هم برای امریکا و کاناداست.

دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    اول اینی که ارزش داره یا نه یه تصمیم کاملا شخصیه. لطفا دراین مورد به حرف هیشکی حز خودتون گوش نکنید چون بعدها پشیمون میشید...
    اگه هدفتون دکترا خوندنه:
    دانشگاه شهید بهشتی رو اقدام کنید و برید. دانشگاه خوبیه و چزو رنک های برتره ایرانه حداقل. دانشجوی ارشد همونجا هم بودین و استاد رو میشناسید و کاراتون راجت تره و پروسه تحصیلیتون رو روال بیشتریه. حالا یا اپلایتون اکی میشه که اونموقع تصمیم میگیرید برید یا نه و یا اینکه اپلایتون اکی نمیشه. که خب یه دکترای شهید بهشتی میگیرید و بعدش در مورد اینده و شاید پست داک خوندن خارج و .... فکر میکنید یا اصلا پیدا کردن شعل و ....
    اگه هدفتون فقط خارج رفتنه و نه دکترا خوندن:
    خب عمرتون رو با خوندن دکترای شهید بهشتی که هدفتون نیست تلف نکنید و پی این رو به تنتون بمالید که یا میرم خارج و دکترا میخونم یا ایران میمونم و با فوقم زندگی میکنم....
    در مورد انصراف از دکترا فکر میکنم تا قبل ازمون جامع اگه انصراف بدید مشکلی براتون پیش نمیاد (اینو باز دقیق بپرسید و امارشو بگیرید)

دوستان زیادی هستن که:
    دکترای ایزان رو گرفتن و بعد رفتن باز دکترای خارج دارن میخونن (میشناسم که دارم میگم)
    دکترای ایران رو رفتن و بعد انصراف دادن و رفتن دکترای خارج دارن میخونن
    دکترا ایران رو مرخصی گرفتن و رفتن خارج! بعد با استاد ایران حرفاشونو زدن و گفتن من انصراف نمیدم ولی هر چند ماه میام بهتون گزارش میدم و استاد ایرانی هم قبول کرده (که همیشه اینجور استادهایی پیدا نمیشه که این کار رو بکنه) و اون دوستمون الان دانشجوی دکترای ایران و خارج همزمانه و هیچ کدوم از دانشگاه ها هم نمیدونن این داستان رو!! الان کلا خارجه و هر ۶ یا ۷ ماه میاد یه گزارش به استاد ایران میده. پروژه ش هم تقریبا یکیه توی هر دو دانشگاه. استاد ایرانی هم خوشحاله چون از طریق این دانشجو به یه دانشگاه خفن خارجی وصل شده و هر مقاله ای که دوستمون بده اسم استاد ایرانی رو هم میزنه و .........

یه دوست دیگه ای بعد ۶ سال دکترای ایران رو انصراف داد!!!!!!!!!!!!! و الان امریکا داره از نو دکترا میخونه. اون ۶ سالشو دفاع هم نکرد ورفت....!
    این مثال ها رو براتون زدم که بدونید هر کاری رو دوستان انجام میدن. اینی که شما کدوم رو انجام بدید به خودتون و اهدافتون وابسته است

من جای شما باشم شخصا:
    دکترای ایران رو اقدام میکنم و اگه تا سال اول تونستم اپلای بگیرم که میرم در غیر این صورت دکترای ایرانمو ادامه میدم. خارج هم مثل وطن یه خوبی هایی داره و یه نقاط مبهمی که نمیخوام اسمشو بذارم بدی!
    به هرحال منظورم اینه تصمیمتون رو خودتون بگیرید و روش یه هدفی داشته باشین وگرنه صرف خارج رفتن ادم بخواد یه سری پل ها رو خراب کنه شاید منطقی نباشه چون میایید این ور و میبینید اینهمه تلاشی که کردین برای رسیدن به این ور شاید ارزش عمر و وقتشو نداشته یا کمتر داشته....

خلاصه تصمیم راحتی نیست ولی ایشالا هر کاری که میکنید به موفقیت و راضی بودن دل خودتون ختم بشه

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    اول اینی که ارزش داره یا نه یه تصمیم کاملا شخصیه. لطفا دراین مورد به حرف هیشکی حز خودتون گوش نکنید چون بعدها پشیمون میشید...
    اگه هدفتون دکترا خوندنه:
    دانشگاه شهید بهشتی رو اقدام کنید و برید. دانشگاه خوبیه و چزو رنک های برتره ایرانه حداقل. دانشجوی ارشد همونجا هم بودین و استاد رو میشناسید و کاراتون راجت تره و پروسه تحصیلیتون رو روال بیشتریه. حالا یا اپلایتون اکی میشه که اونموقع تصمیم میگیرید برید یا نه و یا اینکه اپلایتون اکی نمیشه. که خب یه دکترای شهید بهشتی میگیرید و بعدش در مورد اینده و شاید پست داک خوندن خارج و .... فکر میکنید یا اصلا پیدا کردن شعل و ....
    اگه هدفتون فقط خارج رفتنه و نه دکترا خوندن:
    خب عمرتون رو با خوندن دکترای شهید بهشتی که هدفتون نیست تلف نکنید و پی این رو به تنتون بمالید که یا میرم خارج و دکترا میخونم یا ایران میمونم و با فوقم زندگی میکنم....
    در مورد انصراف از دکترا فکر میکنم تا قبل ازمون جامع اگه انصراف بدید مشکلی براتون پیش نمیاد (اینو باز دقیق بپرسید و امارشو بگیرید)

دوستان زیادی هستن که:
    دکترای ایزان رو گرفتن و بعد رفتن باز دکترای خارج دارن میخونن (میشناسم که دارم میگم)
    دکترای ایران رو رفتن و بعد انصراف دادن و رفتن دکترای خارج دارن میخونن
    دکترا ایران رو مرخصی گرفتن و رفتن خارج! بعد با استاد ایران حرفاشونو زدن و گفتن من انصراف نمیدم ولی هر چند ماه میام بهتون گزارش میدم و استاد ایرانی هم قبول کرده (که همیشه اینجور استادهایی پیدا نمیشه که این کار رو بکنه) و اون دوستمون الان دانشجوی دکترای ایران و خارج همزمانه و هیچ کدوم از دانشگاه ها هم نمیدونن این داستان رو!! الان کلا خارجه و هر ۶ یا ۷ ماه میاد یه گزارش به استاد ایران میده. پروژه ش هم تقریبا یکیه توی هر دو دانشگاه. استاد ایرانی هم خوشحاله چون از طریق این دانشجو به یه دانشگاه خفن خارجی وصل شده و هر مقاله ای که دوستمون بده اسم استاد ایرانی رو هم میزنه و .........

یه دوست دیگه ای بعد ۶ سال دکترای ایران رو انصراف داد!!!!!!!!!!!!! و الان امریکا داره از نو دکترا میخونه. اون ۶ سالشو دفاع هم نکرد ورفت....!
    این مثال ها رو براتون زدم که بدونید هر کاری رو دوستان انجام میدن. اینی که شما کدوم رو انجام بدید به خودتون و اهدافتون وابسته است

من جای شما باشم شخصا:
    دکترای ایران رو اقدام میکنم و اگه تا سال اول تونستم اپلای بگیرم که میرم در غیر این صورت دکترای ایرانمو ادامه میدم. خارج هم مثل وطن یه خوبی هایی داره و یه نقاط مبهمی که نمیخوام اسمشو بذارم بدی!
    به هرحال منظورم اینه تصمیمتون رو خودتون بگیرید و روش یه هدفی داشته باشین وگرنه صرف خارج رفتن ادم بخواد یه سری پل ها رو خراب کنه شاید منطقی نباشه چون میایید این ور و میبینید اینهمه تلاشی که کردین برای رسیدن به این ور شاید ارزش عمر و وقتشو نداشته یا کمتر داشته....

خلاصه تصمیم راحتی نیست ولی ایشالا هر کاری که میکنید به موفقیت و راضی بودن دل خودتون ختم بشه

موفق باشید
    خیلی ممنون از شما
    دانشجوی دکترا بودن تاثیری رو بهبود رزومم داره آیا؟ نکته مثبتی در فرایند پذیرش دکترا محسوب میشه؟

Junior Member

الان من دیپلم انسانی دارم البته دانشجوی انصرافی حقوق...تخصص اصلیم به صورت تجربی کامپیوتر و مدرک تعمیرات موبایل ... و یه خورده برنامه نویسی و شبکه...
    علاقمند به تحصیل در دانشگاه های خارج .... من الان باید چ کنم...پولم ندارم...آیا راهی هست واسه من یا باید تو همین ایران بمیریم....
    مرسی اب تجربه ها راهاشونو بگن...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdigsm نمایش پست ها
    الان من دیپلم انسانی دارم البته دانشجوی انصرافی حقوق...تخصص اصلیم به صورت تجربی کامپیوتر و مدرک تعمیرات موبایل ... و یه خورده برنامه نویسی و شبکه...
    علاقمند به تحصیل در دانشگاه های خارج .... من الان باید چ کنم...پولم ندارم...آیا راهی هست واسه من یا باید تو همین ایران بمیریم....
    مرسی اب تجربه ها راهاشونو بگن...
    در ایران یک لیسانس قوی بگیرید و بعد ببینید میتونید برای ادامه تحصیل پذیرش با فاند بگیرید یا نه. بدون پول راه دیگری ندارید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در ایران یک لیسانس قوی بگیرید و بعد ببینید میتونید برای ادامه تحصیل پذیرش با فاند بگیرید یا نه. بدون پول راه دیگری ندارید.
    من الان 25 سالمه لیسانس ایران بگیرم بعدش عمریم یمونه واسه ادامه تحصیل خارج/... و اصطلاح فاند یعنی چی ...من اصلا اصطلاحات اینجا رو نمیدونم
    بازم ممنون که جواب دادید

باعرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان عزیز

سوال اصلی بنده اینه که من فنی و حرفه ای (برق قدرت) میخونم الان فوق دیپلمم رو گرفتم برا آزمون کاردانی به کارشناسی دارم مطالعه میکنم میخوام خارج از کشور ادامه تحصیل بدم خواهشمندم تا حد امکان کمک کنید راستی خدمت سربازیم هم مونده نمیدونم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟
    آیا با این رشته ای که میخونم امیدی به خارج از کشور رفتن هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    خواهش میکنم کمک کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdigsm نمایش پست ها
    من الان 25 سالمه لیسانس ایران بگیرم بعدش عمریم یمونه واسه ادامه تحصیل خارج/... و اصطلاح فاند یعنی چی ...من اصلا اصطلاحات اینجا رو نمیدونم
    بازم ممنون که جواب دادید
    اگر نه حاضرید وقت بگذارید، نه پول دارید و نه تخصص، طبعا در خارج جایی پیدا نمیکنید.
    برای آشنایی با اصطلاحات مربوط به ادامه تحصیل بخش ویکی همین سایت را که لینکش بالای صفحه است بخوانید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)