صفحه 57 از 99 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba_lg نمایش پست ها
    دوست عزیز دانشگاه میتونه مهم باشه و بستگی به رشته شما داره مثلا دانشگاه های آمریکا برق شریف رو میشناسن یا دانشگاه تهران ولی در حالت کلی رزومه شما مهم هستش، نمره زبان (آیلتس یا تافل و برای دانشگاهای آمریکا GRE )و همچنین معدل+مقاله و هر چیزی که وزن رزومه شمارو بالا ببره.
    رشتم مدیریت مالیه همون فایننس

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdidro نمایش پست ها
    رشتم مدیریت مالیه همون فایننس

بسیار عالی،اگر علاقمند به تحصیل در آمریکا یا کانادا هستید بهتر که خودتون رو برای امتحان GMATآماده کنید و از الان براش برنامه ریزی کنید همچنین بعضی از دانشگاها GREرو هم قبول دارند ولی برای رشته های مدیریت بنظرمGMAT بهتره.باز این بستگی داره به دانشگاهی که انتخاب میکنید و امکانات شما تا اونجایی که اطلاع دارمGMATدر ایران برگزار نمیشه و بایستی به یکی از کشورهای همسایه برید.روی مقاله و نمره آیلتس یا تافل هم کار کنید.موفق باشید

سلام. برای تحصیل در رشته هنر در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد رشته های هنر در دانشگاه تدریس میشن یا در آکادمی ها ؟؟! و اگر در آکادمی تدریس میشن ارزش و اعتبار مدرک آکادمی کمتر از مدرک دانشگاه هست ؟؟ ممنون میشم جواب بدید

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

سلام وخسته نباشید خدمت همگی
    من تقریبا کامل گیج شدم که شرایط قبولی تو دانشگاه های خارج کشور چطوره
    شرایطمم اینه که سربازی نرفتم و معاف نمیشم هیچ جوره. کاردانی دانشگاه فنی شهید شمسی پور الکترونیک خوندم با معدل تقریبا 17.60 و کارشناسی هم همون شمسی پور رشته ی ICT که هنوز یه ترم مونده ولی سعیمو میکنم که معدلم از همین 18.60 که الان هست پایین تر نیاد ، کنکور کاردانی رشته الکترونیک رتبه 2 شدم کارشناسی هم رتبه ی 9 ، اصلا اینا تاثیری داره؟؟؟؟ من باید چطوری بفهمم کدوم کشور و دانشگاه برام مناسب تره ؟ امکان بورسیه هست یا نه؟ مدرکمو میشه تطبیق داد آیا؟؟؟ اگر همه ی اینا بشه برای پیش نیاز چه کارهایی باید بکنم ؟؟ چه مدارکی لازم دارم؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین

Junior Member

پیش فرض ایا میشه درخواست داد؟برای بورس و پذیرش؟

سلام
    ایا میشه بدون ادمیشن دانشگاه برای بورس اقدام کرد؟
    چجوری میشه فهمید ایا یک بورسی احتیاج به ادمیشن داره یا نه؟نمیشه بشینی تک تک صفحاتش بخوانی چون زیاد است. کلمه کلیدی اش چیه که بشه سرچ کرد و پیدا کرد؟

Junior Member

سلام
    اگه کسی برای یکی از دانشگاه های امریکا پذیرش بگیره و پس از ورود بخواد دانشگاهش رو عوض کنه باید دوباره نمرات تافل و جی ار ای رو به دانشگاه جدید ارائه بده؟

ببخشید دوستان از کجا میتونم لیست دانشگاهایی که ارائه دهنده ی رشته های زبان انگلیسی(ادبیات،زبان شناسی،ترجمه و ...) هست رو پیدا کنم؟ کلیم این سایت رو زیرورو کردم ولی چیزی دستگیرم نشد متاسفانه

Junior Member Ponida آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. SUT

سلام.
    من بعد از مشاهده فرآیند اپلای دوستانم به این نتیجه رسیدم باید در درجه اول دانشگاه ها رو بر اساس این که سالای قبل چه زور پذیرش دادن انتخاب کنیم. اومدم از دیتا بیس کل کسایی که توی سایت در بازه ی 2009 تا 2016 نتایجشون رو ثبت کردن، اکسلی درست کردم که چند ستون داره:

لیست دانشگاه ها و تعداد پذیرش هاشون به:
    1- دانشجوهای شریف (بدون هیچ ***** دیگه ای مثل مقطع یا رشته)
    2- دانشجوی شریف برای مستر مکانیک
    3- دانشجوی شریف پی اچ دی مکانیک
    4- مستر مکانیک
    رو در آوردم. منتهی نمیتونم از این لیست استفاده کنم. چون جواب این سوالا رو نمیدونم:

- ادمیشن کامیتی واسه هر دانشکده جداست؟ چون اگه جدا باشه، فقط شماره ی 2 اعتبار داره و مثلا نه لزوما 1.
    - واقعا فرق خاصی قائل هستن واسه دانشجوی شریفی و غیر شریفی؟ اگه آره باید بیش تر روی 1 تمرکز کنم و خیلی به 4 توجه نکنم.
    - من که خودم می خوام مستر بخونم، دانشگاهایی که تعداد پذیرشا با ***** شماره 3 شون زیاده، به دردم می خوره؟ یا سیاست انتخاب دانسجو توی مستر و پی اچ دی به کل فرق داره؟ یا اصلا سیاست مشخصی ندارن و دارم وقتمو با این آمار گیری تلف میکنم؟

من خودم میخوام مستر مکانیک بخونم و الان صنعتی شریفم. ممنون میشم راهنمایی تخصصی بفرمایید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ponida نمایش پست ها
    سلام.
    من بعد از مشاهده فرآیند اپلای دوستانم به این نتیجه رسیدم باید در درجه اول دانشگاه ها رو بر اساس این که سالای قبل چه زور پذیرش دادن انتخاب کنیم. اومدم از دیتا بیس کل کسایی که توی سایت در بازه ی 2009 تا 2016 نتایجشون رو ثبت کردن، اکسلی درست کردم که چند ستون داره:

لیست دانشگاه ها و تعداد پذیرش هاشون به:
    1- دانشجوهای شریف (بدون هیچ ***** دیگه ای مثل مقطع یا رشته)
    2- دانشجوی شریف برای مستر مکانیک
    3- دانشجوی شریف پی اچ دی مکانیک
    4- مستر مکانیک
    رو در آوردم. منتهی نمیتونم از این لیست استفاده کنم. چون جواب این سوالا رو نمیدونم:

- ادمیشن کامیتی واسه هر دانشکده جداست؟ چون اگه جدا باشه، فقط شماره ی 2 اعتبار داره و مثلا نه لزوما 1.
    - واقعا فرق خاصی قائل هستن واسه دانشجوی شریفی و غیر شریفی؟ اگه آره باید بیش تر روی 1 تمرکز کنم و خیلی به 4 توجه نکنم.
    - من که خودم می خوام مستر بخونم، دانشگاهایی که تعداد پذیرشا با ***** شماره 3 شون زیاده، به دردم می خوره؟ یا سیاست انتخاب دانسجو توی مستر و پی اچ دی به کل فرق داره؟ یا اصلا سیاست مشخصی ندارن و دارم وقتمو با این آمار گیری تلف میکنم؟

من خودم میخوام مستر مکانیک بخونم و الان صنعتی شریفم. ممنون میشم راهنمایی تخصصی بفرمایید.
    1. ادمیشن کامیتی برای هر دانشکده جداست.
    2. اصل کلی وجود نداره. بعضی جاها شریف رو میشناسند و بعضی جاهای دیگر نه. شریفی بودن در جلب نظر استادهایی که قبلا دانشجوی شریفی داشتند یا دانشگاه را میشناسند بیشتر موثره.
    3. تاثیرش در اینه که نظر استادهایی که قبلا دانشجوی شریفی داشتند و ازش راضی بودند رو احتمالا بهتر میتونید جلب کنید.
    4. دیتابیس سایت چندان هم معتبر نیست جون نمیدونید افراد حقیقت رو گفته اند یا نه. بهتر است از روی وب سایتهای استادها و گروههای تحقیقاتی دانشکده ها دانشجویان سریفی رو پیدا کنید.

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiwinner نمایش پست ها
    سلام وخسته نباشید خدمت همگی
    من تقریبا کامل گیج شدم که شرایط قبولی تو دانشگاه های خارج کشور چطوره
    شرایطمم اینه که سربازی نرفتم و معاف نمیشم هیچ جوره. کاردانی دانشگاه فنی شهید شمسی پور الکترونیک خوندم با معدل تقریبا 17.60 و کارشناسی هم همون شمسی پور رشته ی ICT که هنوز یه ترم مونده ولی سعیمو میکنم که معدلم از همین 18.60 که الان هست پایین تر نیاد ، کنکور کاردانی رشته الکترونیک رتبه 2 شدم کارشناسی هم رتبه ی 9 ، اصلا اینا تاثیری داره؟؟؟؟ من باید چطوری بفهمم کدوم کشور و دانشگاه برام مناسب تره ؟ امکان بورسیه هست یا نه؟ مدرکمو میشه تطبیق داد آیا؟؟؟ اگر همه ی اینا بشه برای پیش نیاز چه کارهایی باید بکنم ؟؟ چه مدارکی لازم دارم؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    سلام دوستم،چیزی ک من تو این فروم متوجه شدم اینه ک معمولا کسی وقت یا تجربه ی کافی و نداره ک ب تک تک سوالای کاربرا جواب بده مخصوصا اگر سوالا بیشتر جنبه ی عمومی داشته باشن،توصیه ای ک براتون دارم اینه ک بقیه تاپیک های مرتبط رو نگاه کنین و پستای مرتبط و شبیه ب خودتون رو بخونین تا حد زیادی جوابا دستتون میاد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)