صفحه 58 از 99 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

سلام،
    من تازه اول کارم اما معدل دو سال گذشته ام (دوم و اول) زیاد خوب نشده. (اینکه میگم زیاد خوب نشده یعنی در حد 17) ولی به دلیل مشکلاتی اینطوری شده و خودم میدونم که میتونم خیلی بالاتر از این بشه توی دو سال آینده. حالا سوالم اینه که با توجه به اینکه میگن معدل چهار سال دبیرستان توی پذیرش تاثیر داره به نظرتون چیز زیادی از دست دادم یا اینکه اگه دو سال آینده رو معدل خیلی خوبی داشته باشم اون دو سال قبلی مشکلی ایجاد نمیکنه؟ البته از نظر زبان هم هیچ مشکلی ندارم و کاملا مسلطم...

نقل قول نوشته اصلی توسط British_Guy نمایش پست ها
    سلام،
    من تازه اول کارم اما معدل دو سال گذشته ام (دوم و اول) زیاد خوب نشده. (اینکه میگم زیاد خوب نشده یعنی در حد 17) ولی به دلیل مشکلاتی اینطوری شده و خودم میدونم که میتونم خیلی بالاتر از این بشه توی دو سال آینده. حالا سوالم اینه که با توجه به اینکه میگن معدل چهار سال دبیرستان توی پذیرش تاثیر داره به نظرتون چیز زیادی از دست دادم یا اینکه اگه دو سال آینده رو معدل خیلی خوبی داشته باشم اون دو سال قبلی مشکلی ایجاد نمیکنه؟ البته از نظر زبان هم هیچ مشکلی ندارم و کاملا مسلطم...
    در فرایند پذیرش معدل دیپلم و معدل پیش دانشگاهی اثر مستقیم میذاره. معدل کلتونم اگه بالای 18 باشه (معدل 4 سال) کافی هست. آزمون sat هم که جای خود داره.

Junior Member

سلام.
    من دانشجوی طراحی صنعتی ام،ترم دو ام و معدل کل‌م نزدیک 18 است؛می خواستم ببینم برای پذیرش دانشگاه های دیگه تو خارج از کشورمی تونم الان اقدام کنم یا نه؟

می خواستم بپرسم اگه بخوام یه بورس خوب از دانشگاه های خوب بگیرم واسه ارشد یا دکترا تو دوران دانشجوییم باید چیکار کنم دقیقا؟می خوام بدونم چطور شانس زیادی واسه بورس شدن به دست بیارم ؟

ممنون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بهشتی - کامپیوتر - سخت افزار

سلام.

من الان ترم 6 کارشناسی هستم و میخوام برای پاییز سال دیگه (Fall 2017) اپلای کنم. بنابراین باید اپلیکشن فرم و CV را تا 15 دسامبر(قبل دی) برای دانشگاه ها بفرستم که تا آن موقع هنوز معدل ترم 7 من نیامده. پس معدلی که تو CV می نویسم و ریز نمراتی که به دانشکده ارسال فقط تا ترم 6 ترم است، بنابراین از این به بعد دیگه نمرات ترم های بعدی (ترم 7 و 8) تاثیری روی فرآیند اپلای من ندارند و برای این دو ترم فقط در حد پاس شدن بخونم و بیشتر تمرکزم رو روی زبان و اپلایم بگذارم و معدل این دو ترم رو بیخیال شم چون تو رزومه نمی آیند و دانشگاه ها بر اساس معدل 6 ترم قبلی من را از میان دیگر دانشجویان گزینش می کنند.
    نظرتون چیه ؟

بی اندازه ممنون از راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط soheildif نمایش پست ها
    سلام.

من الان ترم 6 کارشناسی هستم و میخوام برای پاییز سال دیگه (Fall 2017) اپلای کنم. بنابراین باید اپلیکشن فرم و CV را تا 15 دسامبر(قبل دی) برای دانشگاه ها بفرستم که تا آن موقع هنوز معدل ترم 7 من نیامده. پس معدلی که تو CV می نویسم و ریز نمراتی که به دانشکده ارسال فقط تا ترم 6 ترم است، بنابراین از این به بعد دیگه نمرات ترم های بعدی (ترم 7 و 8) تاثیری روی فرآیند اپلای من ندارند و برای این دو ترم فقط در حد پاس شدن بخونم و بیشتر تمرکزم رو روی زبان و اپلایم بگذارم و معدل این دو ترم رو بیخیال شم چون تو رزومه نمی آیند و دانشگاه ها بر اساس معدل 6 ترم قبلی من را از میان دیگر دانشجویان گزینش می کنند.
    نظرتون چیه ؟

بی اندازه ممنون از راهنماییتون
    بزرگترین اشتباهتون نباشه قطعا جز ۳ تا اشتباه بزرگ طول تحصیل کارشناسیتون میشه. به جز یه سری دانشگاهای امریکا که ۱۵ دسامبر هستن بقیه کشور ها رو تقریبا با کارنامه ی ترم ۷ میتونین اپلای کنین.
    یه درصد زیادی از دانشجو ها تو ایران دو سال اول افتضاحن با ۲ سال اخر به راحتی پذیرش میگیرن. در ضمن پروسه اپلای خودش انقدر وقت گیر نیست که بخاطرش کلا دانشگاه رو تعطیل کنین، زبان هم بیشترین تاثیر رو مداومت و استمرار روزانه داره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بهشتی - کامپیوتر - سخت افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط anargoal نمایش پست ها
    سلام.
    من دانشجوی طراحی صنعتی ام،ترم دو ام و معدل کل‌م نزدیک 18 است؛می خواستم ببینم برای پذیرش دانشگاه های دیگه تو خارج از کشورمی تونم الان اقدام کنم یا نه؟

می خواستم بپرسم اگه بخوام یه بورس خوب از دانشگاه های خوب بگیرم واسه ارشد یا دکترا تو دوران دانشجوییم باید چیکار کنم دقیقا؟می خوام بدونم چطور شانس زیادی واسه بورس شدن به دست بیارم ؟

ممنون.

سلام.
    خیلی خوبه که از الان به فکر اپلای هستید. ولی هیچ دانشگاه معتبری به دانشجوی ترم 2 کارشناسی برای ارشد Accept نمیده و برای اپلای شما حداقل باید 6 ترم را گذرانده باشید. بهترین زمان برای اپلای برای ارشد تابستان بین ترم 6 و 7 شماست. ولی از الان می تونید روی موارد زیر کار کنید مخصوصا تمرکز روی معدل و زبان رو حتما باید شروع کرده باشید. موارد زیر روی اپلای شما موثر اند و به ترتیب اولویت نوشته شده اند:
    1_ معدل 2_ زبان 3_ مقاله 4_سابقه ی TA داشتن 5 _ Recommendation گرفتن از اساتید 6_ برقراری ارتباط با استادهای دانشگاه مورد نظر(ایمیل) 7_نگارش SOP و CV صحیح 8_ اعتبار دانشگاه کارشناسی

1_معدل : اصلی ترین فاکتور اپلای هست که لازم به توضیح نیست. اگر می خواهید در یکی از 50 دانشگاه برتر رشته ی خود تحصیل کنید معدل بالای 17 یا 18 نیاز دارید و برای رنک زیر 10 معدل 18 یا 19.(البته زبان یا مقاله می تواند کسری معدل را چبران کند ولی نسبت به خود معدل انرژی بیشتر می گیرند)
    2_زبان : توصیه می کنم برای GRE و تافل یا آیلتس از همین الان شروع کنید و هر روز زمان مشخصی را به حفظ کلمات اختصاص دهید و حتما این پیج را بخونید.
    3_مقاله : برای نوشتن مقاله باید گرایش و موضوعات علاقه مندی خود را از میان دروس کارشناسی که می گذارنید هر چه زودتر انتخاب کنید که معمولا تا پایان ترم 5 یا 6 علاقه ی خود را پیدا خواهید کرد و سپس سعی کنید مقالات مرتبط با آن موضوع را بخوانید تا خودتان بتوانید مقاله ای بنویسید.
    4_ TA: برای TA بودن در یک درس باید نمره ی خوبی داشته باشید و بعد از گذراندن آن درس به استاد مربوطه درخواست TA شدن بدهید.
    5_ Recommendation : ریکام هایتان را هم احتمالا از همان اساتیدی می توانید بگیرید که TA آن ها بودید.
    6_ارتباط با اساتید: برای برقراری ارتباط با استاد های دانشگاهی که می خواهید اپلای کنید باید از تابستان بعد از ترم 6 شروع کنید و مقالات آن ها را بخوانید و سپس به آنها ایمیل بدهید.
    7_ CV و SOP : به فروم های مربوطه بروید. ترم 7 باید CV و SOP و ریز نمرات خود را به همراه فرم Application به دانشگاه های مورد نظرتان بفرستید.
    8_ اعتبار دانشگاه کارشناسی: دانشگاه هایی مثل شریف و تهران در آمریکا شناخته شده اند ولی مورد داشتیم حتی دانشجوی دانشگاه آزاد دور افتاده ام توانسته به دلیل معدل،زبان،مقاله و ارتباط با استاد دانشگاه رنک زیر 10 اپلای کند.

این خلاصه ی کارهایی بود که باید در طول 2 سال آینده انجام دهید ولی برای تک تک موارد بالا دوستان با تجربه تر فروم هایی تشکیل داده اند و به راهنمایی تخصصی هر مورد پرداخته اند و توصیه می کنم مباحث مربوط به هر یک از 8 مورد بالا را در فروم ها، ویکی و کتابخانه ی همین سایت مطالعه کنید.

با سلام من دانشجوی مامایی هستم،میخواستم ببینم امکانش هست بعد از پایان دوره کارشناسی بورس پزشکی بشم؟ اصلا برای چه کشورهایی بورس میدن؟
    چه مدارکی باید داشته باشم و چه کارهایی لازمه انجام بدم برای بورس؟
    هیچ اطلاعی تو این زمینه ندارم،ممنون میشم کامل توضیح بدید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Shirinbanu نمایش پست ها
    با سلام من دانشجوی مامایی هستم،میخواستم ببینم امکانش هست بعد از پایان دوره کارشناسی بورس پزشکی بشم؟ اصلا برای چه کشورهایی بورس میدن؟
    چه مدارکی باید داشته باشم و چه کارهایی لازمه انجام بدم برای بورس؟
    هیچ اطلاعی تو این زمینه ندارم،ممنون میشم کامل توضیح بدید.
    خود رشته پزشکی اگر منظورتونه که معمولا بورس نداره.

خود رشته پزشکی اگر منظورتونه که معمولا بورس نداره.

برای کارشناسی ارشد مامایی هم بورس نداره؟

Junior Member

سلام دوستان،
    من امسال كنكور دادم،چند هفته ديگه هم امتحان b1 زبان آلماني دارم،ميخوام براي المان و اتريش اقدام كنم،
    اولين سوالم اينه كه b1 براي من كافيه؟بعد اينكه كدوم دانشگا هاي المان و اتريش بهتر پذيرش ميدن؟
    معمولا چه قدر طول ميكشه تا جواب پذيرش بياد؟من از چند نفر شنيدم تا بهمن ميتونم اونجا باشم اين درسته؟
    لطفا راهنماييم كنين تا يه جمع بندي كامل بشه تو ذهنم همه ي اطلاعات مرسي ������������

بعدش به چيز ديگه هم اينكه معدل ديپلمم ١٨.٢٣ هستش ولي معدل پيش پايين ١٨ هست،ميخواستم بدونم شانس پذيرش كم ميشه بخاطر اين معدل؟يا اميد هست براي پذيرش؟
    ویرایش توسط Mechatronic : July 28th, 2016 در ساعت 12:45 AM دلیل: ترکیب دو پست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)