صفحه 59 از 99 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

سلام دوستان ، یه سوالی چندوقتیه خیلی ذهن منو مشغول خودش کرده ، آیا کسی مثل من که معدل کارشناسیش پایین بوده( 14.92) باید کلا قید اپلای تو یه دانشگاه تاپ رو بزنه؟؟؟ منظورم از تاپ دانشگاهی با رنگ زیر 50 ، مثلا میشیگان ، UCLA ، EPFL ، ETH , یا دانشگاه های معروف دیگس !!
    اگه راهی برای کمرنگ کردن معدل لیسانس هست لطفا راهنمایی کنید ، من الان دانشجوی ترم 2 ارشدم ، این معدل لیسانس خیلی آزار دهنده شده برام !!
    ویرایش توسط jeneral_dj : July 30th, 2016 در ساعت 12:20 AM

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط jeneral_dj نمایش پست ها
    سلام دوستان ، یه سوالی چندوقتیه خیلی ذهن منو مشغول خودش کرده ، آیا کسی مثل من که معدل کارشناسیش پایین بوده( 14.92) باید کلا قید اپلای تو یه دانشگاه تاپ رو بزنه؟؟؟ منظورم از تاپ دانشگاهی با رنگ زیر 50 ، مثلا میشیگان ، UCLA ، EPFL ، ETH , یا دانشگاه های معروف دیگس !!
    اگه راهی برای کمرنگ کردن معدل لیسانس هست لطفا راهنمایی کنید ، من الان دانشجوی ترم 2 ارشدم ، این معدل لیسانس خیلی آزار دهنده شده برام !!
    سلام

در وهلۀ اول باید دید که معدلتون در مقیاس امریکایی آیا به 3 از 4 میرسه یا نه. به نظر میاد که احتمالش هست که معدل شما به 3 برسه که در اون صورت مشکل معدل لیسانس حل میشه. با این وجود، در دانشگاه های برتر، صرفاً داشتن معدل مینیمم کارساز نیست و در رقابت با رقبای بین المللی، بهترین رزومه ها در آیتم های فرعی ممکنه به موفقیت برسند چون در آیتم های اصلی معمولا تعداد رقبا بیشتر از پوزیشن ها هستند و آیتم های کمتر اهمیت دار هستند که باعث انتخاب نهایی میشند.

برای شما باید دید که موقع ارسال مدارک و رسیدگی کمیتۀ پذیرش، وضعیت معدل ارشد و نمرۀ زبان و GRE و رکورد پژوهشی و توصیه نامه ها و SoP و مکاتبۀ خودتون با استادهای هدف در چه وضعیتی هست. طبعاً غیر از معدل لیسانس، آیتم های زیادی هنوز تحت کنترل شماست که میتونید جبران کنید.

علاوه بر این نکات، بین تاپ 50 امریکا یک سری دانشگاه وجود داره که به کل پکیج ارسال شده توسط شما نگاه میکنند و تنها بر اساس یک آیتم تصمیم گیری نمی کنند. اصطلاحاً به این کار میگند holistic یعنی جامع نگر یا کل نگر. تعدادی از دانشگاه ها در وب سایت خودشون به این کلمه اشاره می کنند؛ مثلا دپارتمان مکانیک دانشگاه ASU که در رشتۀ مکانیک جزء بهترین های تاپ 50 امریکاست. برای مشخص شدن کل نگر بودن یا نبودن دپارتمان های هدف، میتونید با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید و بپرسید.

ضمناً سعی کنید سراغ دانشگاه هایی برید که جای مانور داشته باشید. دو دانشگاه برتر سوئیس با احتمال بسیار زیادی فرصتی به شما نخواهند داد. بین تاپ 50 و حتی تاپ 100 امریکا میتونید هنوز دانشگاه خوبی پیدا کنید که برای دورۀ دکترای شما، انتخاب بسیار جذابی باشند.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام دوستان!
    من یه مدت زیادی تو فروم های مختلف گشتم ولی خیلی دقیق اون چیزی رو ميخواستم پیدا نکردم..امیدوارم اینجا بتونم جوابم رو بگیرم
    من الان دانشجوی ترم دو کارشناسی روانشناسی عمومی هستم و به دنبال این هستم که اگه خدا بخواد بعد از لیسانس برای پزشکی تو آلمان اقدام کنم، اما دقیق نمیدونم از چه زمانی و از کجا شروع کنم؟!
    چطور باید دانشگاهی رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنم و درخواست بدم؟اگر درخواستم رو دانشگاهی قبول کرد بعدش باید برم دنبال کار سفارت یا اول تکلیف نظام وظیفه و وثیقه خروج مشخص بشه؟!
    اگر بتونید راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم! مخصوصا برای قدم اول که چطور و چه زمانی باید برای رفتن اقدام کنم
    این اطلاعات هم شاید برای اینکه چه دانشگاهی رو دنبالش باشم لازم
    باشه :معدل کتبی دیپلم19:43،معدل کل 19:23 معدل کتبی پیش 18:31 معدل کل19:03 معدل کارشناسی تا ترم دو 19:39

Junior Member

لطفا اگر اطلاعاتی کامل از تاثیر معدل کارشناسی و ارشد و حداقل های پذیریشی بگید ممنون میشم.بعنوان مثال کسی با معدل کارشناسی 13 و ارشد 18/5 چجور ارزیابی از خودش میتونه داشته باشه.با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jeneral_dj نمایش پست ها

ببین، دانشگاه ها بیزنس هستند. براشون دو تا چیز مهمه :

1. تو بتونی همه ی پول رو بدی که اونارو تامین کنی

2. تو بتونی واسشون آبرو/پرستیژ/مقام و این چیزا بیاری، آبروشونو حفظ کنی و اینا :
    این دومی رو از کجا میفهمن؟ از نمره ی معدل و مقاله هایی که چاپ کردی و سابقه ی کار و اینکه اساتید در موردت چی میگن.

پس، شما اگر بتونی یه جا 600 میلیون تومنی که واسه تحصیل تو MIT لازم هست رو بدی، معدلت زیر 2.5 نباشه (فکر کنم 2.5 میشه حدود 12.50 تا 13) حله! حله! متوجهی؟ حله!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Persiiiia نمایش پست ها
    لطفا اگر اطلاعاتی کامل از تاثیر معدل کارشناسی و ارشد و حداقل های پذیریشی بگید ممنون میشم.بعنوان مثال کسی با معدل کارشناسی 13 و ارشد 18/5 چجور ارزیابی از خودش میتونه داشته باشه.با تشکر
    این بستگی به مقصد شما داره.مثلا بعضی دانشگاه ها معدل فوق براشون مهمه بعضی کشورا لیسانس و فوقو نگاه میکنن مثل دانشگاه های آمریکای شمالی در عین حال میتونید با یک نمره GRE بالا رزومه خودتو قوی کنید و بعضی مثل اتریش اصلا به معدل شما کاری ندارن براشون مهم اینکه دانشگاه سراسری باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Armansn نمایش پست ها
    سلام دوستان!
    من یه مدت زیادی تو فروم های مختلف گشتم ولی خیلی دقیق اون چیزی رو ميخواستم پیدا نکردم..امیدوارم اینجا بتونم جوابم رو بگیرم
    من الان دانشجوی ترم دو کارشناسی روانشناسی عمومی هستم و به دنبال این هستم که اگه خدا بخواد بعد از لیسانس برای پزشکی تو آلمان اقدام کنم، اما دقیق نمیدونم از چه زمانی و از کجا شروع کنم؟!
    چطور باید دانشگاهی رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنم و درخواست بدم؟اگر درخواستم رو دانشگاهی قبول کرد بعدش باید برم دنبال کار سفارت یا اول تکلیف نظام وظیفه و وثیقه خروج مشخص بشه؟!
    اگر بتونید راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم! مخصوصا برای قدم اول که چطور و چه زمانی باید برای رفتن اقدام کنم
    این اطلاعات هم شاید برای اینکه چه دانشگاهی رو دنبالش باشم لازم
    باشه :معدل کتبی دیپلم19:43،معدل کل 19:23 معدل کتبی پیش 18:31 معدل کل19:03 معدل کارشناسی تا ترم دو 19:39
    بهترین کار این هست که یک سر به فروم آلمانی بزنید.رشته پزشکی آلمان به زبان آلمانی هست.توصییه من این هست که از الان آلمانی بخونید تا دو سال آینده مدرکشو بگیرید.ضمنا از بخش فرهنگی سفارت هم میتونید کمک بگیرید.موفق باشید
    http://www.teheran.diplo.de/Vertretu...schaft__S.html

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    psychology

سلام دوستان
    ترم دوم رشته ی روانشناسی دانشگاه پیام نورم.به موضوعات روانشناسی شناختی علاقه دارم و همچنین مطالب مربوط به شخصیت.متاسفانه تا الان کار پژوهشی و مقاله نداشتم.معدل این دوترم 18.66 و سطح زبانم در حد متوسطه.هدفم اینه که برای دکتری در یکی از دانشگاه های خوب امریکا تحصیل کنم
    چند تا سوال داشتم:
    1.برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های اروپا بهترند یا آمریکا و کانادا؟(در رشته ی ما رقابت زیاده و پذیرش گرفتن سخته.من تلاشمو میکنم که معدل و نمره ی زبانم بالا نگه دارم اما برای نوشتن مقاله به استاد راهمنا نیاز دارم.دانشگاه لیسانس هم که دیگه نمیشه کاری کرد!!!با توجه به شرایط من به نظرتون کدوم کشور ها برای پذیرش با فاند برای ارشد راحت ترند؟)
    من نمیتونم هم زبان آلمانی بخونم هم فرانسه و درعین حال خودمو برای TOEFL،GRE آماده کنم!!برای همین میخوام نظر شما رو بدونم که از الان تکلیفم روشن باشه.
    2.اگر که مقاله نداشته باشم تاثیر منفی داره؟(مخصوصا در رشته ی ما؟؟؟)
    سوالام اینجا مطرح کردم چون اکثرا اطلاعاتی که در سایت هست برای رشته های فنیه.و در قسمت روانشناسی هم نتونستم جوابمو پیدا کنم
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط yekta9 نمایش پست ها
    ببین، دانشگاه ها بیزنس هستند. براشون دو تا چیز مهمه :

1. تو بتونی همه ی پول رو بدی که اونارو تامین کنی

2. تو بتونی واسشون آبرو/پرستیژ/مقام و این چیزا بیاری، آبروشونو حفظ کنی و اینا :
    این دومی رو از کجا میفهمن؟ از نمره ی معدل و مقاله هایی که چاپ کردی و سابقه ی کار و اینکه اساتید در موردت چی میگن.

پس، شما اگر بتونی یه جا 600 میلیون تومنی که واسه تحصیل تو MIT لازم هست رو بدی، معدلت زیر 2.5 نباشه (فکر کنم 2.5 میشه حدود 12.50 تا 13) حله! حله! متوجهی؟ حله!!!!
    شما کسی رو دیده اید که با این شرایط و ششصد میلیون از ام آی تی پذیرش گرفته باشه یا صرفا حدس میزنید؟ یا تجربه کار در کمیته های پذیرش را داشته اید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما کسی رو دیده اید که با این شرایط و ششصد میلیون از ام آی تی پذیرش گرفته باشه یا صرفا حدس میزنید؟ یا تجربه کار در کمیته های پذیرش را داشته اید؟
    من شخصا کسی رو میشناسم که گفت من هیچی کمک هزینه نمیخوام، معدلش 2.7 بود که با 3.5 مینیمم Berkeley خیلی فاصله داشت. هیچی سابقه ی کار مرتبط و مقاله نداشت، از رشته ی ریاضی رفت علوم کامپیوتر تو یو سی برکلی و همه ی شهریه رو هم داشت که بده. حتی پذیرش شرطی هم نبود، قشنگ قبول شد. به همین سادگی! باورت نمیشه، این هم یک آمریکایی که به طور علنی داره این حرف رو میزنه :

https://www.youtube.com/watch?v=t16IK0T75nU

شما اگر معدلت بالای 16-17 نیست، مقاله و ریکام خیلی خوب و سابقه ی کاری مرتبط خیلی خوب نداری دور دانشگاه های تاپ رو باید خط بکشی، مگر اینکه پول داشته باشی.

فکر کردی یک دانشگاه خصوصی مثل MIT از کجا میاره اون همه دانشگاه رو تجهیز کنه؟ Reputation خودش رو ببره بالا؟ از اونایی که دارن میگیره، میده به اونایی که ندارن ولی قراره دانشمندهای بزرگی بشن (همونایی که با معدل 4 دانشگاه های خیلی خوب دنیا با کلی پروژه های تحقیقاتی و کار و اختراع و ... اپلای میکنند) میده. اینطوری، هم خرجش رو در میاره، هم دانشجوهای خیلی خوب رو میگیره. ولی دانشجوهای متوسط هم اون وسط میگیره، فقط خرج داره دیگه.
    ویرایش توسط yekta9 : August 6th, 2016 در ساعت 09:51 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)