صفحه 60 از 99 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط yekta9 نمایش پست ها
    من شخصا کسی رو میشناسم که گفت من هیچی کمک هزینه نمیخوام، معدلش 2.7 بود که با 3.5 مینیمم Berkeley خیلی فاصله داشت. هیچی سابقه ی کار مرتبط و مقاله نداشت، از رشته ی ریاضی رفت علوم کامپیوتر تو یو سی برکلی و همه ی شهریه رو هم داشت که بده. حتی پذیرش شرطی هم نبود، قشنگ قبول شد. به همین سادگی! باورت نمیشه، این هم یک آمریکایی که به طور علنی داره این حرف رو میزنه :

https://www.youtube.com/watch?v=t16IK0T75nU

شما اگر معدلت بالای 16-17 نیست، مقاله و ریکام خیلی خوب و سابقه ی کاری مرتبط خیلی خوب نداری دور دانشگاه های تاپ رو باید خط بکشی، مگر اینکه پول داشته باشی.

فکر کردی یک دانشگاه خصوصی مثل MIT از کجا میاره اون همه دانشگاه رو تجهیز کنه؟ Reputation خودش رو ببره بالا؟ از اونایی که دارن میگیره، میده به اونایی که ندارن ولی قراره دانشمندهای بزرگی بشن (همونایی که با معدل 4 دانشگاه های خیلی خوب دنیا با کلی پروژه های تحقیقاتی و کار و اختراع و ... اپلای میکنند) میده. اینطوری، هم خرجش رو در میاره، هم دانشجوهای خیلی خوب رو میگیره. ولی دانشجوهای متوسط هم اون وسط میگیره، فقط خرج داره دیگه.
    اولا محض اطلاع بخش کوچکی از بودجه دانشگاهی مثل ام آی تی (و حتی دانشگاههای پایینتر) از شهریه دانشجوها میاد. اگر ام آی تی حتی همه 10 هزار تا دانشجوهاش رو بدون فاند پذیرش میکرد و از همه شهریه میگرفت مبلغ حاصله حتی در حد سود سالانه حاصل از سرمایه گذاری Endowment دانشگاه ( که الان به 13 میلیارد دلار رسیده) هم نمی بود چه برسه به مبالغ کلانی که از گرنت های پژوهشی و donor ها و غیره درمیاورند. آن ویدیویی هم که پست کردید مربوط به پذیرش لیسانس در کالج و توسط یک معلم خصوصی SAT ارائه شده که مشخصا اطلاع زیادی راجع به بودجه بندی دانشگاههای بزرگ نداشته.

در مورد دوستتان که گفتید با معدل 2.7 رفته برکلی بستگی داره مقطع و رشته اش چی بوده و تز داشته یا نه. بعضی دانشگاههای تاپ مثل کالیفرنیای جنوبی برای مقطع ارشد بدون فاند پذیرش راحت تر میدهند (هرچند من خودم 2.7 تا حالا ندیدم) ولی برای پذیرش دکترای یک دانشگاه خوب باید استادی حاضر بشه سرپرستی شما رو بعهده بگیره و اگر رزومه متناسبی نداشته باشید مشکل هیچ استادی بپذیره. استاد ام آی تی و برکلی معطل فاند یک دانشجوی دکترا نیست که حالا بگه بدون فاند بیا میگیرمت. دانشگاههای زیادی هم هستند که اصولا دکترا بدون فاند پذیرش نمیدهند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronics, Technical University Montazeri of Mashhad

سلام
    من دانشجو ترم اول کاردانی فنی حرفه ای هستم، برنامه دارم برای لیسانس (حدودا 4 سال دیگه) ادامه تحصیل در آمریکا داشته باشم،
    یک مقاله در دست نوشتن دارم و دارم از الان برای تافل کار میکنم؛ اطلاعات محدودی درباره نحوه پذیرش گرفتن و اپلای بدست آوردم
    سوالی که دارم زمان مناسب و توصیه شده برای اپلای کی هستش، و کارهایی که از الان باید انجام بدم که درآینده به مشکل نخورم و با موضع قوی وارد عمل بشم چی هست؟
    مرسی از کمکتون.

Junior Member

با سلام
    در requirement بعضی از دانشگاه های امریکا مثلا گفته شده تافل 80 و معدل 3 از 4. این بدین معناست که اگر شما استاد برای تامین مالی پیدا کنی و این requirement ها رو داشته باشی مثلا تافل 80 پذیرش رو به احتمال زیاد می گیری؟
    اگر نه چه پارامتر های دیگری تاثیر دارند؟

Junior Member

سلام بچه ها ممنون میشم من را راهنمایی کنید؟

من دارم تا چند وقت دیگه مهاجرت میکنم ساکرامنتو کالیفرنیا کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه خوارزمی دارم با معدل 15.34 (دو سال اخر 16:80 ) دو مقاله علمی پژوهشی دارم 3 نا کنفرانس داخلی بین الملی 6 ماه سابقه کار تو مرکز مطالعات شهر داری دارم و 6 ماه سابقه طراحی ساختمان آزمون تافل 90 شدم gre 1100
    معدل را با سایت Wes ارزیابی کردم متاسفانه بهم 2.93/4 را بهم داد که از مینیمم خیلی از دانشگاها (3/4 ) کمتره حالا سوال من اینه که آیا بیخیال لیسانشم بشم و از اول شروع کنم؟ اینم بگم وضع مالی خوبی ندارم بخوام خودم هزینه تحصیل را بدم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

سلام.من ارشد مهندسی شیمی دارم و قصد دارم برای دکترا یه دانشگاه خوب در خارج از کشور انتخاب کنم.معدلم هم ۱۸ به بالاس.ولی هیچ اطلاعاتی از پذیرش گرفتن ندارم
    ممنون میشم کمکم کنین از ابتدا چه کاری باید انجام بدم
    با سپاس

Junior Member

سلام دوستان .. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید... اصلا فرصت واسه انتخاب ندارم.. من لیسانس برق-کنترل هستم از دانشگاه آزاد معدل 14.30 الان هم میخوام اماده شم برای کنکور ارشد و واقعا نیاز به راهنمایی شما عزیزان دارم .. رشته ارشد رو میخوام مهندسی پزشکی بخونم (بیوالکتریک ) . 1 . پذیرش این رشته در کشوری مثل آمریکا چگونه هست آیا در این رشته فاند به دانشجو تعلق میگیره ؟ 2 چه کشور هایی به این رشته پذیرش با فاند خوب میدن ؟ 3. آینده کاری و شغلی این رشته چگو نه هست ؟ 4.دادن مقاله در این رشته امکان پذیر هست یا کار دشواری هست ؟ خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید . با تشکر فراوان .

سلام

دوستان آیا فارغ التحصیل شدن برای اپلای لازم هست؟ من چند واحدم مونده برای ترم 9 . میخواستم نگه دارم سال بعد اپلای کنم برای 2018 ولی مثل اینکه میشه برای Fall 2017 هم اقدام کنم. آیا درسته؟ و

اینکه آیا این مسیله شانس گرفتن پذیرش و فاند رو کم میکنه؟

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط kami69 نمایش پست ها
    سلام.من ارشد مهندسی شیمی دارم و قصد دارم برای دکترا یه دانشگاه خوب در خارج از کشور انتخاب کنم.معدلم هم ۱۸ به بالاس.ولی هیچ اطلاعاتی از پذیرش گرفتن ندارم
    ممنون میشم کمکم کنین از ابتدا چه کاری باید انجام بدم
    با سپاس
    سلام میتونین توی همین سایت روند پذیرش رو ببینین
    اولین کار زبانه..

نقل قول نوشته اصلی توسط Soroushzi نمایش پست ها
    سلام دوستان .. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید... اصلا فرصت واسه انتخاب ندارم.. من لیسانس برق-کنترل هستم از دانشگاه آزاد معدل 14.30 الان هم میخوام اماده شم برای کنکور ارشد و واقعا نیاز به راهنمایی شما عزیزان دارم .. رشته ارشد رو میخوام مهندسی پزشکی بخونم (بیوالکتریک ) . 1 . پذیرش این رشته در کشوری مثل آمریکا چگونه هست آیا در این رشته فاند به دانشجو تعلق میگیره ؟ 2 چه کشور هایی به این رشته پذیرش با فاند خوب میدن ؟ 3. آینده کاری و شغلی این رشته چگو نه هست ؟ 4.دادن مقاله در این رشته امکان پذیر هست یا کار دشواری هست ؟ خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید . با تشکر فراوان .
    سلام دوست عزیز سوالاتون به کلی مسائل دیگه بستگی داره..
    اولین چیز اینه ارشدتونو همینجا بخونین...معدل بالا..نمره زبان خوب..مقاله ...اینا همش شانس پذیرش رو بالا میبره..
    برای دکترا تا اونجایی من اطلاع دارم همراه فانده..پس سعی کنین cv تونو قوی کنین..
    آینده شغلی وقتی تعیین میشه که شما گرین کارت داشته باشید...پس بهتره الان فقط به فکر پذیرش باشین

Member micropsy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student, Clinical Psychology, NY

نقل قول نوشته اصلی توسط Soroushzi نمایش پست ها
    سلام
    1-پذیرش در رشته های مهندسی در نرم عادی در جایی مث آمریکا با دارا بودن حداقل ها ممکن هست و اغلب دانشجویان (ایرانی ها بیش از 90 درصد) با فاند میرن امریکا...پس ممکنه و
    2-امریکا-کانادا-المان-هلند - استرالیا-دانمارک-نروژ-ایتالیا-نیوزیلند
    3-رشته خیلی خوبی هست خصوصا که میان رشته ایی هست و وسعت خاصی داره و می تونید کار کنید.
    4-بسیار خوبه چون اغلب می تونید با مدل سازی با متلب، پردازش سیگنال ها،طراحی و اینسترومنت ها و زمینه های بسیار دیگر کار کنید
    %***5 : این رشته ی خوبی داره اینه که شما می تونید برای PhD در زمنیه هایی مثل Medical Imaging اپلای کنید..
    موفق باشید
    too much busy...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)