صفحه 65 از 99 نخستنخست ... 15555657585960616263646566676869707172737475 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

با سلام خدمت دوستان
    من برای Spring 2017 اقدام کردم ولی جواب یکی از دانشگاه ها هنوز نیامده و بهشون ایمیل زدم این جواب رو دادن:

Unfortunately, the School has not offered you admission at this time. Due to the high volume of applicants to the Spring 2017 start semester, a number of highly qualified applicants were not granted admission.

If you would like to apply to the Fall 2017 intake semester you are welcome to. Applications are currently open until February 1, 2017.
    این رو به عنوان ریجکت در نظر بگیرم؟ چون هنوز نامه ریجکت ندادن؟
    با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط anoush88 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من برای Spring 2017 اقدام کردم ولی جواب یکی از دانشگاه ها هنوز نیامده و بهشون ایمیل زدم این جواب رو دادن:

Unfortunately, the School has not offered you admission at this time. Due to the high volume of applicants to the Spring 2017 start semester, a number of highly qualified applicants were not granted admission.

If you would like to apply to the Fall 2017 intake semester you are welcome to. Applications are currently open until February 1, 2017.
    این رو به عنوان ریجکت در نظر بگیرم؟ چون هنوز نامه ریجکت ندادن؟
    با تشکر
    این صراحتا ریجکته. نامه اش هم لابد بعدا میاد.

Junior Member

سلام.
    یک سوال داشتم٬ من علوم انسانی میخونم٬ میخوام بدونم شانس اپلای کردن تو رشته های انسانی٬ بر فرض رشته حقوق ایا به اندازه رشته های مهندسی هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

چون سوالت خیلی‌ کلیه، جواب هم به تناسب کلیه و شامل استثناها نمی‌شه.

۱) از لحاظ آماری شانس قبولی مهندسی‌ کمتره. مثلا اگر مقایسه کنی‌ دانشکده حقوق Yale (که اوله تو حقوق آمریکا) با فوق/دکترا مهندسی‌ کامپیوتر و برق MIT (که اونم اول تو اون رشته ها)، Yale حدود ۱۰% از متقاضیان رو قبول می‌کنه و MIT حدود ۷%.

هرچی‌ از اعتبار دانشگاه حقوق کمتر شه این شکاف بیشتر می‌شه. یک دلیلش احتمالا اینه که نمودار درامد رشته حقوق دو نمأییه (یا همون bimodal) یعنی‌ بیشتر شغل‌های حقوقی در دو دست در آمدی قرار دارن: $۱۸۰،۰۰۰ در سال و $۴۵،۰۰۰ در سال، و اون گروه اول شغل‌ها کلا در انحصار دانشکده‌های سطح بالاتره، در حالی‌ که شهریه بین دانشگاه‌های بالاتر و پایین تر تقریبا فرقی‌ نداره. مهندسی‌ کامپیوتر اینطوری نیست، یعنی‌ شکاف در آمدی بین فارغ‌التحصیل‌های دانشگاه اول و مثلا ۳۰ امّ به این پهنی نیست.

۲) برای دانشجوهایه خارجی‌ این تفاوت حتا پررنگ تره به سه دلیل. اولا حقوق احتیاج به تسلط زبانی‌ خیلی‌ بالاتری داره، که کارو برای دانشجوهایه خارجی‌ سخت تر می‌کنه. دوما، کلا دانشجو‌های خارجی‌ سخت تره براشون ورود به دانشگاه‌های سطح بالا، و معمولان از دانشگاه‌های متوسط یا پایین پذیرش میگیرن (به دلایل مختلف). همونطوری که توضیح دادم، گرفتن مدرک مهندسی‌ از یک دانشگاه متوسط بهتره از لحاظ درامدی و فرصت‌های شغلی‌ تا مدرک حقوق از یک دانشگاه متوسط. سومأ، رشته حقوق حرف ایه و بر خلاف مهندسی‌ کمال‌های مالی‌ برای دانشجوهایه خارجی‌ تقریبا نداره، که اینم کارو سخت تر می‌کنه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط minatu نمایش پست ها
    سلام.
    یک سوال داشتم٬ من علوم انسانی میخونم٬ میخوام بدونم شانس اپلای کردن تو رشته های انسانی٬ بر فرض رشته حقوق ایا به اندازه رشته های مهندسی هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    چون سوالت خیلی‌ کلیه، جواب هم به تناسب کلیه و شامل استثناها نمی‌شه.

۱) از لحاظ آماری شانس قبولی مهندسی‌ کمتره. مثلا اگر مقایسه کنی‌ دانشکده حقوق Yale (که اوله تو حقوق آمریکا) با فوق/دکترا مهندسی‌ کامپیوتر و برق MIT (که اونم اول تو اون رشته ها)، Yale حدود ۱۰% از متقاضیان رو قبول می‌کنه و MIT حدود ۷%.

هرچی‌ از اعتبار دانشگاه حقوق کمتر شه این شکاف بیشتر می‌شه. یک دلیلش احتمالا اینه که نمودار درامد رشته حقوق دو نمأییه (یا همون bimodal) یعنی‌ بیشتر شغل‌های حقوقی در دو دست در آمدی قرار دارن: $۱۸۰،۰۰۰ در سال و $۴۵،۰۰۰ در سال، و اون گروه اول شغل‌ها کلا در انحصار دانشکده‌های سطح بالاتره، در حالی‌ که شهریه بین دانشگاه‌های بالاتر و پایین تر تقریبا فرقی‌ نداره. مهندسی‌ کامپیوتر اینطوری نیست، یعنی‌ شکاف در آمدی بین فارغ‌التحصیل‌های دانشگاه اول و مثلا ۳۰ امّ به این پهنی نیست.

۲) برای دانشجوهایه خارجی‌ این تفاوت حتا پررنگ تره به سه دلیل. اولا حقوق احتیاج به تسلط زبانی‌ خیلی‌ بالاتری داره، که کارو برای دانشجوهایه خارجی‌ سخت تر می‌کنه. دوما، کلا دانشجو‌های خارجی‌ سخت تره براشون ورود به دانشگاه‌های سطح بالا، و معمولان از دانشگاه‌های متوسط یا پایین پذیرش میگیرن (به دلایل مختلف). همونطوری که توضیح دادم، گرفتن مدرک مهندسی‌ از یک دانشگاه متوسط بهتره از لحاظ درامدی و فرصت‌های شغلی‌ تا مدرک حقوق از یک دانشگاه متوسط. سومأ، رشته حقوق حرف ایه و بر خلاف مهندسی‌ کمال‌های مالی‌ برای دانشجوهایه خارجی‌ تقریبا نداره، که اینم کارو سخت تر می‌کنه.
    همین سوال خودمو تو یکی از تاپیک های دیگه پرسیدم
    این جواب رو گرفتم ! بین حرف شما و ایشون گیر کردم یجورایی .
    ایا حرف ایشون رو تایید میکنید؟

.سلام
    تا اون جا که میدونم رشته حقوق در کشور ما با کشور امریکا تفاوت های واقعا فاحش داره!
    از اون گذشته فول فاند در مهندسی TA یا RA یا ... هستند و به غیر از هاروارد برای علوم انسانی اون هم برای دکترا از فاند خبری نیست!
    از دوستم شنیدم که میشه لیسانس رو در ایران گرفت و برای ارشد و دکترا رفت ولی با توجه به جمله بالا هزینه پای خودته!
    یه مشکل دیگه هم که هست اینه که شما باید افیسر سفارت رو قانع کنید که می خواهید برگردید ولی خود رشته حقوق خودش اینو ثابت می کنه که شما قصد موندن دارید!(چون قانون هر کشور مختص خودشه پس رشته حقوق هر کشور هم مختص خودشه)
    الا بنطرتون بهترین رشته ایی که میتونم انتخاب کنم چیه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط minatu نمایش پست ها
    همین سوال خودمو تو یکی از تاپیک های دیگه پرسیدم
    این جواب رو گرفتم ! بین حرف شما و ایشون گیر کردم یجورایی .
    ایا حرف ایشون رو تایید میکنید؟

الا بنطرتون بهترین رشته ایی که میتونم انتخاب کنم چیه؟
    ۱) من خودم اینجا حقوق خوندم و تو یکی‌ از نوشته‌های قبلیم سیستم تحصیلات حقوق رو در آمریکا توضیح دادم. پست‌های قبلی‌ منو جستجو کن.

۲) اگر سوالت اینه که "چه رشته یی بخونم" خوب این بستگی به خیلی‌ متغیر‌ها داره (هدفت چیه، نمره‌های امتحانات و معدلت چیه، سابقه کار، تحصیل، توان مالی‌، و غیره). اگر سوالتو مشخص تر بپرسی‌ می‌شه جواب مشخص تری داد.

Junior Member

با سلام.هزینه هایی رو که باید برای پروسه اپلای انجام بدیم حدودا چقدره؟هم کارشناسی و هم ارشد دولتی روزانه بودم و سربازی هم نرفتم.اگه میشه هزینه ویزارو هم بگید برای استرالیا.ممنون از پاسختون

دوستان سلام
    در مورد پوزیشن های اروپا، چند درصد اونها نیاز به توصیه نامه دارن؟
    بنده متاسفانه به دلایل مختلف نمیتونم توصیه نامه از اشخاصی که از لحاظ اکادمیک معتبر هستند، جمع آوری کنم و به همین دلیل مشکل توصیه نامه دارم!
    ولی از یک جهت معدل های خوب و دو مقاله خوب دارم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia2020 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    در مورد پوزیشن های اروپا، چند درصد اونها نیاز به توصیه نامه دارن؟
    بنده متاسفانه به دلایل مختلف نمیتونم توصیه نامه از اشخاصی که از لحاظ اکادمیک معتبر هستند، جمع آوری کنم و به همین دلیل مشکل توصیه نامه دارم!
    ولی از یک جهت معدل های خوب و دو مقاله خوب دارم.

دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

سوالتون رو نمیشه جوابی داد و نمیشه درصدی رو گفت براش !
    ولی معمولا برای مقطع تحصیلات تکمیلی مثل دکترا شما به چند تفر به عنوان استاد ریفرنس نیاز دارید
    حالا بعضی جاها میگن حتما باید یکی از اون ریفرنس ها استاد راهنماتون باشه و بعضی ها این محدودیت رو نمیذارن و شما میتونی از استادهایی که رابطه بهتری باهاشون داشتی استفاده کنی
    و بعضی ها هم مثلا وقتی 3 تا ریکام میخوان میگن باید دو تاشون اکادمیک باشه و یکیشون میتونه اکادمیک نباشه که توی این مورد شما میتونی مورد اخر رو از همکار تحقیقاتی یا کاری حتی استفاده کنی حداقل و ...

بنابراین نمیشه چیزی گفت و بستگی به پوزیشن و دکترا داره
    کلا خوب نیست که شما نمیتونی ریکام اکادمیک داشته باشی. و بهتره که رابطه تون رو خوب کنید باهاشون چون بالاخره بهشون نیاز دارید
    ولی اینم بگم که خیلی از دوستان بودن که اصلا از استاد راهنماشون ریکامی نگرفتن و با استادهای لیسانشون رابطه داشتن و حتی از اونا و یا استادهای دانشگاه های دیگه گرفتن

در کل ریکام تقریبا و به صورت خیلی جنارل میشه گفت یه چیز فرمالیته ست (عرض کردم خیلی جنرال !) ولی باید باشه . حالا اینکه چه کسی براتون این کار رو انجام بده خیلی وقت ها قابل ادیت کردنه
    بنابراین خیلی نگران نباشید. به هر حال استادهای لیسانستون هستن ...توی ارشد هم نمیشه که با همه مشکل داشته باشید و بالاخره پیدا میشه کسایی که ریکامتون کنه
    همکار کاری و تحقیقاتیتون هم میتونه جزوشون باشه خیلی وقت ها حالا با مدرک دکترا و ارشد و ....

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

سوالتون رو نمیشه جوابی داد و نمیشه درصدی رو گفت براش !
    ولی معمولا برای مقطع تحصیلات تکمیلی مثل دکترا شما به چند تفر به عنوان استاد ریفرنس نیاز دارید
    حالا بعضی جاها میگن حتما باید یکی از اون ریفرنس ها استاد راهنماتون باشه و بعضی ها این محدودیت رو نمیذارن و شما میتونی از استادهایی که رابطه بهتری باهاشون داشتی استفاده کنی
    و بعضی ها هم مثلا وقتی 3 تا ریکام میخوان میگن باید دو تاشون اکادمیک باشه و یکیشون میتونه اکادمیک نباشه که توی این مورد شما میتونی مورد اخر رو از همکار تحقیقاتی یا کاری حتی استفاده کنی حداقل و ...

بنابراین نمیشه چیزی گفت و بستگی به پوزیشن و دکترا داره
    کلا خوب نیست که شما نمیتونی ریکام اکادمیک داشته باشی. و بهتره که رابطه تون رو خوب کنید باهاشون چون بالاخره بهشون نیاز دارید
    ولی اینم بگم که خیلی از دوستان بودن که اصلا از استاد راهنماشون ریکامی نگرفتن و با استادهای لیسانشون رابطه داشتن و حتی از اونا و یا استادهای دانشگاه های دیگه گرفتن

در کل ریکام تقریبا و به صورت خیلی جنارل میشه گفت یه چیز فرمالیته ست (عرض کردم خیلی جنرال !) ولی باید باشه . حالا اینکه چه کسی براتون این کار رو انجام بده خیلی وقت ها قابل ادیت کردنه
    بنابراین خیلی نگران نباشید. به هر حال استادهای لیسانستون هستن ...توی ارشد هم نمیشه که با همه مشکل داشته باشید و بالاخره پیدا میشه کسایی که ریکامتون کنه
    همکار کاری و تحقیقاتیتون هم میتونه جزوشون باشه خیلی وقت ها حالا با مدرک دکترا و ارشد و ....

موفق باشید
    خیلی ممنونم ازتون
    من مشکلل ندارم. علت اینکه که بنده آموزش محور بودم، و استادهای فوقمون دانشجوهای دکتری بودن یا اساتید دانشگاههای دیگه. الانم بعد از 3 سال و اینکه بنده تز نداشتم، به کی بگم؟
    به هرکیم میگم رد میکنه
    مثلا تو لیسانس سه تا درسه سختو از یه استاد 19و20 گرفتم ولی بهش ایمیل و تماس و ... فایده نداره. مشکل اینه
    ولی ممنونم ازتون واقعا راهنمایی هاتون باعث میشه ادم کمتر درگیر بشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)