صفحه 66 از 99 نخستنخست ... 16565758596061626364656667686970717273747576 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

دوستان عزیز یک سوال در مورد پوزیشن های اروپایی
    اگر یک دپارتمان در یک رشته 2 یا 3 تا پوزیشن باز کنه آیا اپلای برای همه اونها اشکالی داره؟ با توجه اینکه بعضی اشاره میکنند که ایمیل زدن
    همزمان برای مثلا دو استاد در یک دپارتمان درست نیست ایا این مورد برای اپلای چند پوزیشن در یک دپارتمان با یک ددلاین مشخص صدق میکند؟
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    اگر یک دپارتمان در یک رشته 2 یا 3 تا پوزیشن باز کنه آیا اپلای برای همه اونها اشکالی داره؟ با توجه اینکه بعضی اشاره میکنند که ایمیل زدن
    همزمان برای مثلا دو استاد در یک دپارتمان درست نیست ایا این مورد برای اپلای چند پوزیشن در یک دپارتمان با یک ددلاین مشخص صدق میکند؟
    سلام نیما جان
    کدوم کشور؟ من الان اینایی که عرض میکنم درباره اروپا هست:
    به نظرم در صورتی که این پوزیشنا عنوانشون شبیه هم باشه اصلا ایرادی نداره (یعنی یکیش درباره کاتالیزوراست، اون یکی همدور و بر کاتالیزور میچرخه).
    به نظرم به همشون ایمیل بفرستین و برای همشون اپلای کنین.
    موفق باشید

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

توصیه اکید میکنم، اصلا این کار رو نکنید. فقط در شرایطی که از یکی جواب منفی بگیرید یا رذ شید. یعنی باهم نفرسیتد!
    گرچه حتی با این شرایط هم کسی که از پوزیشن اولی رد بشه تا جایی که بنده اطلاع دارم در پوزیشن های دیگه هم رد خواهد شد.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia2020 نمایش پست ها
    توصیه اکید میکنم، اصلا این کار رو نکنید. فقط در شرایطی که از یکی جواب منفی بگیرید یا رذ شید. یعنی باهم نفرسیتد!
    گرچه حتی با این شرایط هم کسی که از پوزیشن اولی رد بشه تا جایی که بنده اطلاع دارم در پوزیشن های دیگه هم رد خواهد شد.
    سلام
    نظرتون محترمه برای من
    ولی در کل، انقدر عوامل مختلف تو پذیرش گرفتن توی همون پوزیشن های اروپا دخیلن، که رد شدن از یکی به معنی این نیست که ما برای دو پوزیشن مشابه همزمان اپلای کردیم و دلیل رد شدن این بوده. معمدلا وقتی ددلاین تموم میشه ایمیل ریجکتی برای همه میاد.
    یعنی فرصت محدوده، اگه که بگیم حالا من اینو اپلای کنم منتظر بمونم که ببینم نتیجه چی میشه اگه ریجکت شم میرم سراغ بعدی ممکنه ددلاین اون یکی هم تموم بشه. رزومه اگه مناسب دپارتمان باشه و نامه انگیزشی درست نوشته بشه واقعا ربطی به این چیزا نداره.
    این تجربه شخصی من از بارها و بارها اپلای کردن برای دانشگاههای هلند و سوئد و المان هست.
    دانشگاههای اروپا کم و بیش قوانینشون شبیه همه.
    من اگه جای نیما جان بودم، برای پوزیشن هایی که به مقدار زیادی مچ هستن با رزومم و بک گراند کاریم، بی برو برگرد اپلای میکردم. پوزیشنا اگه عنوانشون و زمینه کاریشون مختلف باشه و ما برای هر دو اپلای کنیم، بله در اون صورت میگن این فقط میخواد از کشورش فرار کنه و به هر قیمتی که هست میخواد فقط یه جاب پیدا کنه و براش مهم نیست مهندسی برق بخونه یا هنر! و ما در جا ریجکت میشیم. ولی اگه اون دو تا پوزیشن خیلی شبیه هم باشن نه اصلا ربطی به این چیزا نداره دوست من.
    یکی از دلایل ریجکت شدن که من به چشم خودم دیدم میتونه این مورد باشه که اینجا خیلی قبلنا توضیح دادم:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2344357
    موفق باشید
    ویرایش توسط chemistrymaste : November 16th, 2016 در ساعت 09:18 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام
    نظرتون محترمه برای من
    ولی در کل، انقدر عوامل مختلف تو پذیرش گرفتن توی همون پوزیشن های اروپا دخیلن، که رد شدن از یکی به معنی این نیست که ما برای دو پوزیشن مشابه همزمان اپلای کردیم و دلیل رد شدن این بوده. معمدلا وقتی ددلاین تموم میشه ایمیل ریجکتی برای همه میاد.
    یعنی فرصت محدوده، اگه که بگیم حالا من اینو اپلای کنم منتظر بمونم که ببینم نتیجه چی میشه اگه ریجکت شم میرم سراغ بعدی ممکنه ددلاین اون یکی هم تموم بشه. رزومه اگه مناسب دپارتمان باشه و نامه انگیزشی درست نوشته بشه واقعا ربطی به این چیزا نداره.
    این تجربه شخصی من از بارها و بارها اپلای کردن برای دانشگاههای هلند و سوئد و المان هست.
    دانشگاههای اروپا کم و بیش قوانینشون شبیه همه.
    من اگه جای نیما جان بودم، برای پوزیشن هایی که به مقدار زیادی مچ هستن با رزومم و بک گراند کاریم، بی برو برگرد اپلای میکردم. پوزیشنا اگه عنوانشون و زمینه کاریشون مختلف باشه و ما برای هر دو اپلای کنیم، بله در اون صورت میگن این فقط میخواد از کشورش فرار کنه و به هر قیمتی که هست میخواد فقط یه جاب پیدا کنه و براش مهم نیست مهندسی برق بخونه یا هنر! و ما در جا ریجکت میشیم. ولی اگه اون دو تا پوزیشن خیلی شبیه هم باشن نه اصلا ربطی به این چیزا نداره دوست من.
    موفق باشید
    بله حق با شماست.

البته این حرفه من، تجربه شخصیه بنده و البته برآیند ذهنیم هم هست.
    به نظر من، ایشون ببین کدوم یکی از استادها خیلی شبیه تر به ایشون هستش کارهاشون و البته هرچیم استاد تازه کارتر باشه، شانس اینکه واقعا دانشجو بخاد بگیره و داستان نباشه
    اون پوزیشن بیشتره.
    دوست خوبم، ببین یه راه میگه شما تست کن، برو ببین پارسال پوزیشن هایی که براشون اپلای کردی، برو ببین کیو گرفتن!معمولا استادهای معروف تر و پر مقاله تر و خلاصه مهم تر،
    دنبال یه شخص خاص بودن و اون پوزیشن الکی بوده. اینو از رو کسهای کهه اون دانگشاه برداشته ببین.
    من که مثلا در بلژیک و هلند قبلا دیدم، بخصوص هلندیه دقیقا همین بودش!
    پس استاد نیما
    1-پروژه بسیار نزدیک تر به علایق ت
    2-استاد تازه کارتر

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia2020 نمایش پست ها
    بله حق با شماست.

البته این حرفه من، تجربه شخصیه بنده و البته برآیند ذهنیم هم هست.
    به نظر من، ایشون ببین کدوم یکی از استادها خیلی شبیه تر به ایشون هستش کارهاشون و البته هرچیم استاد تازه کارتر باشه، شانس اینکه واقعا دانشجو بخاد بگیره و داستان نباشه
    اون پوزیشن بیشتره.
    دوست خوبم، ببین یه راه میگه شما تست کن، برو ببین پارسال پوزیشن هایی که براشون اپلای کردی، برو ببین کیو گرفتن!معمولا استادهای معروف تر و پر مقاله تر و خلاصه مهم تر،
    دنبال یه شخص خاص بودن و اون پوزیشن الکی بوده. اینو از رو کسهای کهه اون دانگشاه برداشته ببین.
    من که مثلا در بلژیک و هلند قبلا دیدم، بخصوص هلندیه دقیقا همین بودش!
    پس استاد نیما
    1-پروژه بسیار نزدیک تر به علایق ت
    2-استاد تازه کارتر
    سلام مجدد
    من دقیقا موافق هستم با این حرفتون.
    دقیقا همینطوره.
    حتی گاهی وقتا اون استاد تازه کارم پوزیشنی که میزنه در واقع واقعی نیست. میخواد دانشجوی خودشو برداره یا کسی که مدنظرش هست رو.
    من تو پست بالایی لینک گذاشتم و قبلا توضیح دادمش.
    موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

ببینید نکته اینجاست همه این پوزیشن ها مربوطه به یک رشته و یک دپارتمانه و اینکه ددلاین همه اونها هم یکی است و نمیشه برای یکی اپلای کرد
    دومی نگه داشت و منتظر جواب اولی بود به نظرتون ایمیل بزنم به دپارتمان و بپرسم که ایا برای یک پوزیشن اپلای کنم و یا اینکه میتونم برای همه این کار انجام بدهم؟

ببینید نکته اینجاست همه این پوزیشن ها مربوطه به یک رشته و یک دپارتمانه و اینکه ددلاین همه اونها هم یکی است و نمیشه برای یکی اپلای کرد دومی نگه داشت و منتظر جواب اولی بود
    استاد نیما

1-ببینید تچربه بنده در ارتباط با رشته اقتصاد و مالی میباشد. تجربه خانم دکتر در ارتباط با رشته شیمی و مرتبط با آن. و تجربه ونظرات شخصیس و واقعا قابل رد نیست. کسیم نمیدونه کمیته چی فکر میکنه! غالبا حدسه! ولی همون طوری که ایشون و بنده عرض کردیم، بیش از نیمی از این پوزیشنها فیک هستش متاسفانه!

2- ببیند بنده در رشته اقتصاد حوزه بانکداری و اقتصاد رفتاری، مقاله دارم. پس اگر در این دو گرایش برای دکتری پوزیشن باشه، قاعدتا شانسم بیشتر خواهد بود. خوب حالا در نظر داشته باشید
    دپارتمان اقتصاد دانشگاه خرونیخن، در حوزه بانکداری، حوزه بنگاههای زود بازده، حوزه اقتصاد سنجی که هرسه از زیر گرایشهای اقتصاد هستند، پوزیشن اعلام کنند،
    در درجه اول، مطمئن باشید، یک استاد به تنهایی این روزمه ها و موراد رو ببررسی نخواهد کرد و اعضای دیگر دپارتمان اساتید مورد نظر رو کمک میکنند، و برای پوزیشن شما حتی باید با
    دیگر اعضای دپارتمان و حتی شاید، برخی دانشجوهای فعلی دکتری، مصاحبه بفرمایید.
    درجه دوم، خوب حال که بنده در گرایش بانکداری مقاله دارم، اگر بیام در هرسه گرایش بفرستم، این دید اول به وجود میاد که فقط میخام اپلای کنم و در ضمن مطمئنن، استادهای اون سه پوزیشن
    شاید (در حالت خوب) بنده رو به استاد بانکداری در نظر بگیرند، و در حالت بد کلا بگن این فقط میخاد بیاد از "ایران" بیرون!
    یه حالت دیگه، هرسه با شما مصحابه و اسکایپ میکنند و سپس هرسه شما رو قبول میکنند (ببخشید هرسه بنده رو!) خوب حالا چی؟

پس مجددا استاد نیما
    استاد تازه کارتر وجوان تر
    پوزیشن نزدیک تر

یه نکته اخرم بگم بد نباشه، در پوزیشنها هرچقدر در اون پوزیشن شما کار مرتبط (اعم از مقاله، دوره، پژوهش، کورسهای مربتط دانشگاههی) بیشتری داشته باشید در چشمید.
    نمرات GRE خیلی کم اثر دارند.
    موارد استثنا» فارق تحصیل شریف.

مجددا یه نکته ای دیگه رو اضافه کنم،
    استاد نیما، برای اینکه ببین قضیه فیک بودن پوزیشن در دپارتمان چه طوره، یه نگاهی به دانشجوهای اون دپارتمان و اینکه از کجا اومدن داشته باش! (بطور کلی)
    مثلا من برای یک دپارتمان اقتصاد در بلژیک اپلای کرده بودم، تمام! تمامه دانشجوها بلژیکی بودن! باورش سخته! با من البته مصاحبه شد ولی ....
    ویرایش توسط arshia2020 : November 16th, 2016 در ساعت 10:30 PM

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

اروپا چون پروژه محور هست و معمولا استادها در جستجوی اپلیکنتی هستند که بهتر از بقیه بتونه از پس خواسته های موجود بر بیاد، نمیشه الگوی عام براش استخراج کرد. بستگی داره هر استاد، چطور به این قضیه نگاه کنه. موارد زیر میتونه کمی روشنگر باشه:

اپلیکنت شماره 1: چهار پوزیشن در یک گروه تحقیقاتی در آلمان باز شده بود که هر پروژه، بخشی از یک پروژۀ عظیم بود. اپلیکنت با استاد مربوطه مکاتبه کرده بود و استاد هم اجازه داده بود برای هر تعداد از پوزیشن ها که تمایل دارد اپلای کند.

اپلیکنت شماره 2: سه پوزیشن در یک آزمایشگاه تحقیقاتی در سوئیس باز شده بود که هر پوزیشن، برای بخشی از یک پروژۀ مادر در نظر گرفته شده بود. مکاتبۀ اپلیکنت با استاد، جوابی مشابه اپلیکنت شمارۀ 1 داشت.

اپلیکنت شمارۀ 3: چندین پوزیشن در یک دپارتمان در یکی از دانشگاه های ایتالیا باز شده بود. در جواب استعلام اپلیکنت از مسئول مربوطه در دانشکده، اجازۀ اپلای برای بیش از یک پوزیشن داده شد اما به اپلیکنت گفته شد که طبعاً تنها در یکی از پوزیشن ها می تواند تحصیل کند.

موارد بالا همگی موثق و بر اساس تجربیات دوستان قابل اعتماد هستند. طبعاً نمیشه با استناد به این تجربیات گفت که هیچ استاد/دپارتمانی مخالف بیش از یک اپلیکیشن همزمان نیست؛ چون در تعدادی از دپارتمان های دانشگاه های امریکا، اجازۀ اپلای همزمان برای بیش از یک پروگرم داده نمیشه.

بهترین اقدامی که میتونید بکنید اینه که با استاد/دپارتمان مکاتبه کنید و بپرسید که آیا علاقمندی به بیش از یک پوزیشن، مجاز هست یا خیر. در صورتی که اجازه داده شد، بهتره که داخل انگیزه نامه، اولویت بندی بکنید و دلیل این اولویت بندی هم ذکر بشه تا استاد ارزیابی کننده بدونه که شما با آگاهی اقدام کردید.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    اروپا چون پروژه محور هست و معمولا استادها در جستجوی اپلیکنتی هستند که بهتر از بقیه بتونه از پس خواسته های موجود بر بیاد، نمیشه الگوی عام براش استخراج کرد. بستگی داره هر استاد، چطور به این قضیه نگاه کنه. موارد زیر میتونه کمی روشنگر باشه:

اپلیکنت شماره 1: چهار پوزیشن در یک گروه تحقیقاتی در آلمان باز شده بود که هر پروژه، بخشی از یک پروژۀ عظیم بود. اپلیکنت با استاد مربوطه مکاتبه کرده بود و استاد هم اجازه داده بود برای هر تعداد از پوزیشن ها که تمایل دارد اپلای کند.

اپلیکنت شماره 2: سه پوزیشن در یک آزمایشگاه تحقیقاتی در سوئیس باز شده بود که هر پوزیشن، برای بخشی از یک پروژۀ مادر در نظر گرفته شده بود. مکاتبۀ اپلیکنت با استاد، جوابی مشابه اپلیکنت شمارۀ 1 داشت.

اپلیکنت شمارۀ 3: چندین پوزیشن در یک دپارتمان در یکی از دانشگاه های ایتالیا باز شده بود. در جواب استعلام اپلیکنت از مسئول مربوطه در دانشکده، اجازۀ اپلای برای بیش از یک پوزیشن داده شد اما به اپلیکنت گفته شد که طبعاً تنها در یکی از پوزیشن ها می تواند تحصیل کند.

موارد بالا همگی موثق و بر اساس تجربیات دوستان قابل اعتماد هستند. طبعاً نمیشه با استناد به این تجربیات گفت که هیچ استاد/دپارتمانی مخالف بیش از یک اپلیکیشن همزمان نیست؛ چون در تعدادی از دپارتمان های دانشگاه های امریکا، اجازۀ اپلای همزمان برای بیش از یک پروگرم داده نمیشه.

بهترین اقدامی که میتونید بکنید اینه که با استاد/دپارتمان مکاتبه کنید و بپرسید که آیا علاقمندی به بیش از یک پوزیشن، مجاز هست یا خیر. در صورتی که اجازه داده شد، بهتره که داخل انگیزه نامه، اولویت بندی بکنید و دلیل این اولویت بندی هم ذکر بشه تا استاد ارزیابی کننده بدونه که شما با آگاهی اقدام کردید.

موفق باشید.
    یعنی نظر شما اینه به دپارتمان و یا یکی از اساتید پوزیشین ها ایمیل بزنم و در مورد علاقمندی به بیش از یک پوزیشن سوال کنم؟
    این احتمال نمیدید که در ذهنیت اون استاد پیشنیه منفی ایجاد بشه؟
    مسئله اینجاست که بعضی از این پوزیشن ها به قول دوستان فیک است و نفر از قبل انتخاب شده و اپلای کردن فقط برای یک مورد شانس را بسیار کم میکنه
    نمیدونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)