صفحه 67 از 99 نخستنخست ... 17575859606162636465666768697071727374757677 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 661 تا 670 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    یعنی نظر شما اینه به دپارتمان و یا یکی از اساتید پوزیشین ها ایمیل بزنم و در مورد علاقمندی به بیش از یک پوزیشن سوال کنم؟
    این احتمال نمیدید که در ذهنیت اون استاد پیشنیه منفی ایجاد بشه؟
    مسئله اینجاست که بعضی از این پوزیشن ها به قول دوستان فیک است و نفر از قبل انتخاب شده و اپلای کردن فقط برای یک مورد شانس را بسیار کم میکنه
    نمیدونم
    اگر مطمئن نیستید که سیاست استاد مورد نظر یا دپارتمانش در قبال multiple application چیه، طبعاً سؤال پرسیدن بهتر از هر کار دیگری هست. اگر منطقی سؤال پرسیده بشه، ذهنیت منفی پیش نمیاد. میتونید در حد دو جمله خیلی خلاصه بگید کدام بخش های این پوزیشن ها به سوابق شما ارتباط داره تا دلیل علاقمندی به بیش از یک پوزیشن مشخص بشه.

پوزیشن های نمایشی در همۀ دنیا وجود دارند و خاص اروپا یا کشور بخصوصی نیست. چون ما نمیدونیم کدام پوزیشن نمایشی هست و کدام واقعی، بهتره زیاد روی این مورد توقف نکنیم. این هم میشه یکی از پارامترهایی که تحت کنترل ما نیست و بهتره براش انرژی نگذاریم.

آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member blacklily1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    nanochem

سلام.... برای فرایند اپلای برای المان ایا کسی از دوستان موسسه معتبری برای مشورت گرفتن و انجام کارهای اپلای میشناسه؟؟...

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط blacklily1986 نمایش پست ها
    سلام.... برای فرایند اپلای برای المان ایا کسی از دوستان موسسه معتبری برای مشورت گرفتن و انجام کارهای اپلای میشناسه؟؟...
    سلام
    خوندن وبلاگهای مربوط به دوستانی که تشریف بردن آلمان (یا هلند و دانمارک و سوئد) و همینطور مطالعه همین فروم کمک خیلی بیشتری میکنه.
    کی ووردایی مثل: وبلاگ درباره تحصیل در المان، زیر آسمان آلمان و... رو گوگل بفرمایین. اونا خیلی خیلی خوب توضیح دادن (با ذکر کروکی مثلا سازمان سنجشو وزارت امور خارجه و سفارت المانو... در این حد کامله).
    برای انجام کار اپلای هم همین فرومو بخونین خیلی مفیدتره
    پاسخ سوالتونو هم بدم: نه متاسفانه نمیشناسم.
    موفق باشید

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    دوستان عزیز یک سوال در مورد پوزیشن های اروپایی
    اگر یک دپارتمان در یک رشته 2 یا 3 تا پوزیشن باز کنه آیا اپلای برای همه اونها اشکالی داره؟ با توجه اینکه بعضی اشاره میکنند که ایمیل زدن
    همزمان برای مثلا دو استاد در یک دپارتمان درست نیست ایا این مورد برای اپلای چند پوزیشن در یک دپارتمان با یک ددلاین مشخص صدق میکند؟

.
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    (با احترام به نظر باقی دوستان. ازم خواسته شد که نظرمو بدم واسه همونه که دارم مینویسم. وگرنه با نظر دوستان نیازی به نوشتن من نبود. به هر حال نظرم ممکنه با دوستانی یکی باشه و با دوستانی مخالف)

به نظر من هیچ مشکلی نداره و من جای شما باشم اپلای میکنم. برای تمام پوزیشن هایی که به بک گراندتون میخوره حتما اپلای کنید
    چند تا نکته مهمه.
    اول اینکه من عرض کردم برای تمام پوزیشن هایی که به بک گراندتون شبیه اپلای کنید. اپلای کردن برای پوزیشن های خیلی بی ربط اونم برای یه دپارتمان کار درستی نیست
    هرچند اگه واسه یه دپارتمان نباشه من بازم میگم واسه اونا اپلای کنید. ولی در کل برای پوزیشنی که بیشتر از 40 درصد بهتون شبیه اپلای کنید و شانستون رو امتحان کنید چون خیلی از دوستان با شباهتی کمتر از این عدد هم رفتن (عددی رو هم که گفتم کاملا نظر شخصیه نه یه محاسبه علمی و منظقی !!!)
    دوم اینکه خودتون فرمودید پوزیشن های اروپایی. این داستان رو خیلی متفاوت میکنه با داستان ایمیل زدن به استاد ها . پوزیشن های دکترای اروپا ، منظورم اوناییه که به صورت Vacancy ارائه میشن ، اکثرا حالت شغل دانشگاهی دارن ویه job محسوب میشن. شما میتونید برای تمام پوزیشن های شغلی که توی یه شرکت بهتون میخوره اپلای کنید و اینجا هم داستان همونه. خیلی وقت ها شده دوستی برای پوزیشنی اپلای کرده و استاد مربوطه توی مصاحبه بهش گفته من شما رو برای این پوزیشن نمیخوام به نظرم شما برای اون یکی پوزیشن (که اون دوستمون روحشم خبر نداشته ازش یا داشته و اپلای نکرده) مناسب تری. بنابراین مهم اینه شما برای اون پوزیشن رزومه تون مورد توجه استاد باشه.
    سوم اینکه منظورتون رو از یه دپارتمان خوب متوجه نشدم. اگه مثلا دپارتمان مکانیک داره چند تا پوزیشن رو با استاد های متفاوت ارائه میکنه که خب هیچ مشکلی نیست و حتما اپلای کنید. اگه یه استاد خودش داره چند تا پوزیشن رو ارائه میکنه معمولا تمام اونا توی یه راستا هستند و حتی بعضیاش دقیقا مربوطه به بخش های مختلف یه پروژه هستند و خب عجیب نیست که شما رزومه ت به چند تای اونا بخوره چون تقریبا همگی توی یه حوزه با تمرکز متفاوت روی مورد خاصی از اون پروژه هستند. حتی اگه یه استاد پوزیشن های متفاوت رو ارائه کنه (که این مورد خیلی ایده ال نیست چون هم استاد زمینه کاریش معلومه و هم نمیتونه پروژه هایی کاملا متفاوت رو روشون فاند بگیره !! هرکسی توی یه چیزی بالاخره اکسپرته) بازم به نظرم وقتی شما رزومه ت به اون موارد میخوره (که اینم ایده ال نیست چون نمیشه شما رزومه ت به موارد خیلی متفاوتی بخوره) بازم من میگم اپلای کنید !!! خلاصه اینکه فرض میکنیم شما مکانیک محاسباتی زمینه کاریته. حالا یه پروژه اون استاد بررسی ترکه و یه پروژه ش بررسی خستگی و شکسته. خب اینا با اینکه متفاوت هستند ولی خیلی خیلی هم شبیه هستند. یعنی حتی خروجی یه پروژه ممکنه ورودی پروژه دیگه باشه و حالا اینی که شما کدوم پروژه باشی مهم نیست برای استاد. واسه اون این مهمه که توی هر دو به کسی نیاز داره که مکانیک محاسباتی بلد باشه و چون شما بلدی بنابراین این کانسرن استاد میشه که شما رو واسه کدوم بگیره و کس دیگه ای رو برای اون یکی. به هر حال هر دوی این پوزیشن ها ممکنه روی یه پروژه ی اصلی تعریف شده باشن که استاد روش فاند گرفته و حالا مثلا به 4 تا پی اچ دی نیاز داره و 2 تا ارشد و یه پست داک. حالا خود استا میاد اون پروژه اصلی رو میشکنه و ریز میکنه به چند تا پروژه دیگه. به هر حال بحث اروپا اکثرا (عرض نکردم همگی!!!) یه پروپوزاله که روش استاد مربوطه از صنعت یا دولت فاندی رو گرفته و اون پروژه باید انجام بشه. و چون حالت شغل هم داره خیلی از لطیف بودن های امرکیا و کانادا و استرالیا توش معنایی نداره و یه چیزی شروع میشه و باید طبق برنامه به همون نقطه ای که باید و با همون هزینه ای که باید انجام بشه. حالا رزومه شما 56 درصد شبیه یا 57 درصد موضوعی نیست که فکر کسی رو مشغول کنه و مهم اینه شما یا هر کس دیگه اون پروژه رو توی مسیر درستش انجام و تحویل بده
    چهارم این نظر شخصی من . ممکنه درست نباشه یا اینکه توی مواردی به قول دوستان تاثیر بدی روی استاد بذاره و ..... من اوناش رو نمیدونم و تجربه ای نداشتم. ولی ته داستان اینه که من جای شما باشم اپلای میکنم و خب این نسخه ذهنی من ممکنه برای شما درست نباشه و بهتره خودتون نهایتا تصمیمش رو بگیرید

موفق باشید

سلام دوستان
    در مورد اختصاص دادن فاند به دانشجوها در دانشگاه هایی که سیاست پذیرش rolling base دارن یه سوالی داشتم. یه سری دانشگاه ها هستن که کلا ددلاین ندارن و هر موقع پرونده رسید دستشون بررسی میکنن و چند هفته بعد جواب رو میگن. یه سری هم هستن که همین شکلی عمل میکنن ولی یه ددلاینی رو تعریف کردن که دیگه بعد از اون مدت پرونده ها رو بررسی نمیکنن مخصوصا برای دانشجوهای اینترنشنال که برای دریافت ویزا محدودیت زمانی دارن و نمیشه تا هر موقع که دلشون خواست اپلای کنن. حالا سوال من اینه که اگه دانشگاهی که اپلای میکنیم سیاست rolling base داشته باشه و ددلاین هم تعریف کرده باشه اگه با استادی هماهنگ کرده باشیم به عنوان advisor احتمالیمون برای دریافت فاند RA امکانش هست همون موقع که نتیجه admission decision اعلام میشه نتیجه دریافت یا عدم دریافت فاند هم مشخص بشه یا دانشگاه منتظر میمونه تا ددلاین فرا برسه و بعد از اون تاریخ تصمیم میگیره؟
    ممنون از پاسختون

Junior Member

سلام دوستان
    می خواستم واسه ادامه تحصیل در مقطع دکترا واسه اروپا اقدام کنم ..
    لیسانس با معدل 15 دانشگاه ارومیه
    فوق لیسانس معدل 17.5 وزارتخونه صنعت و معدن،پژوهشکده علوم زمین
    دو مقاله داخلی دارم یکی علم ی پژوهشی دیگری همایشی
    مدرک زبان انگلیسی ندارم
    هدفم سوئد یا نروژ
    ب نظرتون چکار بایستی کنم ؟؟
    از کجا شروع کنم ؟؟
    اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر نرم افزار شیراز - فوق وب ساینس کبلنز آل

سلام
    1- امتحان زیان بدین
    2- با اساتید دانشگاه مورد نظر مکاتبه کنین.(انتخاب دانشگاه و استاد و کاری که قصد دارین انجام بدین)
    3- مقاله داخلی فکر نکنم زیاد تاثیری داشته باشه.
    4- تز فوق خیلی مهمه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر نرم افزار شیراز - فوق وب ساینس کبلنز آل

نقل قول نوشته اصلی توسط blacklily1986 نمایش پست ها

سلام
    به هیچ وجه سراغ موسسه ها نرین. خودتون میتونین همون طور که خیلی ها تونستن. همین فرم ، سایت daad.de و لیست دانشگاه ی معتبر در وزارت علوم بهترین منابع هستن.

Junior Member

سلام دوستان. یه سوال کلی داشتم. آیا برای گرفتن پذیرش با فاند مجرد یا متاهل بودن فرد تاثیری تو بررسی پرونده شخص اولا توسط خود دانشگاه و ثانیا جهت دریافت ویزا داره یا نه؟ فارغ از اینکه چه کشوری و چه دانشگاهی بخوام درخواست بدم.

Junior Member

پیش فرض سوال مهم درمورد اپلیکیشن‌فرم دستی

سلام دوستان
    من سرچ کردم اما چیزی پیدا نکردم برای همین پست جدید ایجاد کردم. خواهشاً اگر کسی نظری / تجربه‌ی مشابهی داره زود به من کمک کنه:

دارم برای یک پوزیشن در یکی از دانشگاه‌های هلند اپلای می‌کنم و سیستمش اینطوریه که یه اپلیکیشن فرم رو باید پر کنم pdf کنم بفرستم. در پرتال دانشگاه چندجای extra attachment هم هست برای cv و بقیه مدارک (احتمالاً) اما به پر کردن کامل این فرم خیلی تأکید کردن.
    بعد این فرم یه قسمت داره به نام Course Work که در توضیحش نوشته:

3. Course Work *
    Please, list the courses you have taken (with credits) and the grades obtained. Include all university level
    or other relevant courses and the grade used by your university. If you have passed final University
    examinations, please, give details.
    In particular, describe/concentrate on your physics/astrophysics/computer science education.
    (maximum 2500 characters)

ددلاین خیلی نزدیکه و اینا دیگه جواب ایمیل نمی‌دن. لطفاً یکی به من بگه چه کار کنم این جا رو؟ یه جدول کوچیک از ریزنمرات کارشناسی و ارشد بزارم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)