صفحه 73 از 99 نخستنخست ... 23636465666768697071727374757677787980818283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 721 تا 730 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 201

نقل قول نوشته اصلی توسط stevesalnsa نمایش پست ها
    سلام به اساتید محترم
    لطفا رزومه من رو ببینید و بگید که شانسم چقدر هست؟

-کارشناسی : متالورزی معدل 13.33 دانشگاه علمی کاربردی

من میخوام با این رزومه برای ارشد با فاند اقدام کنم
    رشته مورد تقاضا : روانشناسی یا علوم شناختی
    تعداد مقاله در این رشته : 5 مقاله ISI با IF بالای 1
    نمره تافل: 110 (S=27, L:26, R:30, W:27)
    نمره جی آر ای جنرال: V: 162 Q: 164 AW: 5
    جی آر ای سابجکت هم دادم با نمره درصد 86%
    بنظرتون با این رزومه میتونم ارشد با فاند کامل بگیرم یا اینکه مستقیم غیر رشته ایی به روانشناسی اقدام کنم؟؟
    ممنون میشم جواب بدید
    سلام دوست عزیز
    هیچ کی اینجا استاد نیست و یه جمع دوستانه ای در کنار هم داریم که به هم کمک می کنیم
    نمی دونم چی بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    همه چیزت عالی هست به جز معدل، جای تعجب داره که چرا تو غیر انتفایی معدلت اینقدر کمه؟
    یا به تور اون استاد های بوووووق خوردی یا درس نمی خوندی و الان شروع کردی جبران کردن
    وضعیت رشته ی روان شناسی خیلی بده یعنی جی ار ای 335 که تو مهندسی هرکی مالکش باشه توانایی رقابت با درخواست های mit رو داره ولی تو روان شناسی اوضاع فرق می کنه شاید برای دانشگاه های رنک خوب این نمره میان گین درخواست ها باشه!!!!
    اگه واقعا می خوای بری روانشناسی بهتره به فکر ارشد داخل با معدل خوب باشی تا بتونی بری یه دانشگاه خوب برای دکتری
    اگه نه شاید بتونی یه جایی خودتو جا کنی ولی فکر بازار کارش هم باش و این که بازار کار تقریبا توی روان شناسی پره
    بهترین راهی که به نظر من میرسه اینه که ارشد بری یه جای خوب تو ایران با معدل خوب و هم زمان از پیام نور یه لیسانس بگیری
    موفق باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab1994 نمایش پست ها
    شما باید ببینید که رنک دانشگاه مهم تره یا رشته (فرض کردیم هر دو حالت فاند هست ) برای مکانیک من پیشنهادم واترلو هست ولی برای فیزیک باید خیلی خیلی بیای پایین
    چون شما فقط می خوای بری ارشد من احتمال می دم بعدش کار نه دکترا!
    باید این موضوع رو هم درنظر بگیری که اسم دانشگاه فارق التحصیلی در پیدا کردن شغل اول خیلی مهمه و این که در بیشتر موارد بازار کار کانادا توانایی جذب این همه فارق التحصیل رو نداره و خیلی ها میرند امریکا!
    شاید بتونیم بگیم از نظر بازار کار اگه بازار کار امریکا نبود کانادا هم مثل ایران کلی فارق التحصیل بی کار داشت!
    در کل این شما هستی که تصمیم میگیری و ما فقط نظرمونو میگیم
    موفق باشی
    درود و تشکر بابت پاسخ
    پس شما نظرتون اینه واسه امریکا اقدام نکنم؟به نظرتون با اطلاعاتی که گفتم امکان گرفتن فول فاند از دانشگاه waterloo وجود داره؟؟
    امکان این هست که مثلا واسه ارشد مکانیک فاند بگیرم بعد که رفتم درخواست تغییر رشته بدم؟؟قبولم میکنن؟فاندم نمیپره؟
    راستی اگه جسارت نباشه میتونم بپرسم شما خودتون الان ایران هستین یا نه و این که واسه چه دانشگاهی اپلای کردین؟؟
    پیشاپیش سپاس

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط faraghlit نمایش پست ها
    سلام.با رزومه ی مساوی شانس فاند گرفتن برای رشته های کاربردی بیشتره یا رشته های علوم پایه(محض)؟
    سلام

این سوال شما کمی نامفهوم است. در حالت کلی اگر دو رزومه برابر باشند اولویت با دانشجو مقیم کشور و یا در اروپا اولویت با اعضای اتحادیه اروپا است. اگر بین جنسیت باشد ,اولویت ابتدا با افراد با مشکلات(معلولیت جسمی)سپس با بانوان است. معمولا خیلی نادر است که چنین وضعیت کاملا برابری پیدا شود چون از روی مصاحبه های تلفنی یا ویدئویی می توان توانایی افراد را تا حد زیادی محک زد.

در حالت کلی فاند رشته های مهندسی و کاربردی بیشتر است.

ارادت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad95 نمایش پست ها
    درود و تشکر بابت پاسخ
    پس شما نظرتون اینه واسه امریکا اقدام نکنم؟به نظرتون با اطلاعاتی که گفتم امکان گرفتن فول فاند از دانشگاه waterloo وجود داره؟؟
    امکان این هست که مثلا واسه ارشد مکانیک فاند بگیرم بعد که رفتم درخواست تغییر رشته بدم؟؟قبولم میکنن؟فاندم نمیپره؟
    راستی اگه جسارت نباشه میتونم بپرسم شما خودتون الان ایران هستین یا نه و این که واسه چه دانشگاهی اپلای کردین؟؟
    پیشاپیش سپاس
    بهترین اطلاعاتی که می تونه به شما کمک کنه اینه که ببینید میانگین رزومه هایی که از اون دانشگاه پذیرش گرفتند چی هست!
    من با توجه به حرف هایی که شما زدید نتیجه گرفتم که شما فقط ارشد می خواهید و به فکر دکترا نیستید
    البته این خیلی واضح هست که اگه بخواهید دکتری مستقیم برید دانشگاه های بهتری هم می تونید برید
    در مورد اینکه من کی ام و چی کار می کنم هیچ علاقه ای ندارم که اینجا بگم
    من یه وبلاگ نوشتم و اطلاعات واقعا کار راه بندازی هم توش بود ولی چون یه تعدادی از خدا بی خبر داشتند هویتمو فاش می کردند وبلاگ رو حذف کردم
    خوب این خاصیت خیلی از این دوستان هست که چشم ندارند ببینند که یکی....

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآین

سلام
    از UPC یه دونه میل اومده برام امروز. منظورش چیه امیدوار باشم؟
    Your application for studies INNOVATION AND RESEARCH IN INFORMATICS (Barcelona) has been validated and is pending of the admission

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AlirezaBP نمایش پست ها
    دوستان سلام،
    شاید شما هم مثل من برای اپلای کردن تو دانشگاه های خارج قبلش دانشجوهایی که تو سالهای قبل از دپارتمان شما ادمیشن گرفتن رو تو گوگل سرچ کردید.
    من خیلیاشون رو میبینم که حداقل توی سرچ گوگل هیج پابلیکیشنی ازشون نیست(تو هیچ سایت یا لینکی)، مثلا فوقش اومده به اسم خودش یه صفحه ریسرچگیت خالی درست کرده که داره اون دانشگاه درس میخونه. حالا طبق اطلاعی که از وضعیت علمی سابق ایشون هم که میگیری میبینی آنچنان دانشجوی شاخصی نبودن توی کارشناسی و ارشد از لحاظ معدل.
    به عنوان حدس خیلی کلی به نظر شما اینها با چه چیز قابل توجهی اونجا قبول شدن؟
    البته شاید من اشتباه سرچ میکنم و یه مطلبی هم هست، اگر دیده باشین تو یه سری از سرچ ها آخر صفحه این رو نوشته: Some results may have been removed under data protection law in Europe.
    شاید به خاطر اون باشه
    من با نظر شما موافقم. تا حدی دست به سرچم بد نیست و رزومه استادا و اینکه طرف قبلا چی بوده، الان چجور دانشجویی میخواد و دانشجوهاش چی هستند رو من برا استادایی که میخوام بهشون ایمیل بزنم چک می کنم.
    * بعضی ها هم ولایتی خود استاده هستن!
    * بعضی ها بر حسب رزومه رفتن
    * و ....

من توی این مورد بشدت وسواس دارم، میرم رزومه دانشجوی های دکتری الان استاده رو میبینم
    * اینکه چه مقالاتی یا پتنت هایی تا الان داده
    * آیا مقالات دانشجوه با استاده معتبر هستن، و آیا استاده و دانشجوه با یک لشکر coauthor مقاله دادن یا نه ؟؟
    و ....
    رو من چک میکنم. (عموما این جور چیزی قابل تامل هستش، هرچند ممکنه مثال نقض هم داشته باشه)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

سلام دوستان
    من دکتری مهندسی آب از دانشگاه تهران رو دارم و بیش از یک ساله از گرفتن مدرک بیکارم. 8 مقاله ISI و نمره تافل 80 رو دارم. ارشد هم دانشگاه تهران بوده و به جز حق التدریسی سابقه کاری ندارم. با توجه به شرایط بنده به نظر دوستان امکان اخذ دکتری مجدد از دانشگاه های کانادا در رشته ای مشابه مثل مهندسی محیط زیست وجود داره؟ اصولا دانشگاه و بخصوص سفارت نسبت به مسئله دکتری مجددا نظرشون چیه؟ این رو هم باید بگم برای پستاک با خیلی از اساتید نامه نگاری کردم که حاصلی نداشته. خوشحال میشم که از تجربیات دوستان در این رابطه استفاده کنم.

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط AlirezaBP نمایش پست ها
    دوستان سلام،
    شاید شما هم مثل من برای اپلای کردن تو دانشگاه های خارج قبلش دانشجوهایی که تو سالهای قبل از دپارتمان شما ادمیشن گرفتن رو تو گوگل سرچ کردید.
    من خیلیاشون رو میبینم که حداقل توی سرچ گوگل هیج پابلیکیشنی ازشون نیست(تو هیچ سایت یا لینکی)، مثلا فوقش اومده به اسم خودش یه صفحه ریسرچگیت خالی درست کرده که داره اون دانشگاه درس میخونه. حالا طبق اطلاعی که از وضعیت علمی سابق ایشون هم که میگیری میبینی آنچنان دانشجوی شاخصی نبودن توی کارشناسی و ارشد از لحاظ معدل.
    به عنوان حدس خیلی کلی به نظر شما اینها با چه چیز قابل توجهی اونجا قبول شدن؟
    البته شاید من اشتباه سرچ میکنم و یه مطلبی هم هست، اگر دیده باشین تو یه سری از سرچ ها آخر صفحه این رو نوشته: Some results may have been removed under data protection law in Europe.
    شاید به خاطر اون باشه
    سلام

خیلی بستگی به ماهیت پوزیشن و یا حتی شخصیت استاد مورد نظر دارد. گاهی شخصیت شما برایشان مهم تر است. گاهی دنبال یک مهارت خاص هستند که حتی اگر رزومه قوی نداشته باشید ولی ان تخصص را داشته باشید به هر قیمیت شما را پذیرش می کنند. گاهی این موتیویشن و انگیزه شما است که باعث ترغیب طرف مقابل می شود. یک نسخه کلی برای همه حالات نمیتوان در نظر گزفت.

ارادت

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

کاربران گرامی؛

تعدادی از پست های اخیر به دلیل نامنطبق بودن با هدف تاپیک، بدون ارسال پیام خصوصی حذف شدند. لطفا پیش از پرسیدن سؤال خود در این تاپیک، از وجود نداشتن تاپیک اختصاصی برای سؤال خود اطمینان پیدا کنید.

مدیریت انجمن
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    کاربران گرامی؛

تعدادی از پست های اخیر به دلیل نامنطبق بودن با هدف تاپیک، بدون ارسال پیام خصوصی حذف شدند. لطفا پیش از پرسیدن سؤال خود در این تاپیک، از وجود نداشتن تاپیک اختصاصی برای سؤال خود اطمینان پیدا کنید.

مدیریت انجمن
    سوال من در خصوص رشته شهرسازیه تاپیک اختصاصی هم داره ولی هیچکس اونجا پاسخگو نیس میشه اینجا بپرسم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)