صفحه 74 از 99 نخستنخست ... 24646566676869707172737475767778798081828384 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 731 تا 740 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآین

سلام دوستان
    من یک سوال داشتم شاید جوابش واضح باشه ولی فکرم رو مشغول کرده!
    من ترم ۲ ارشد هستم و در پایان تحصیلم که خرداد سال اینده هست میخوام برای کانادا اقدام کنم
    حالا سوالم اینه وقتی من اپلای میکنم برای دکتری(مثلا با ددلاین سپتامبر سال اینده برای ترم پاییز که فکر کنم برج ۶ سال ۹۷ میشه)پذیرش من و ورود به دانشگاه میفته برای دو سال دیگه یا به فرض قبولی من در خود سال ۹۷ به دانشگاه خارجی وارد میشم؟
    و میشه به طور واضح به ماه های فارسی بگید
    من که درسم خرداد تمام میشه باید نهایتا در چه تاریخ هایی مدارک و نمرات زبانم دستم باشه و حدودا در چه تاریخ هایی باید اپلای کنم؟
    خیلی ممنون میشم یک پاسخ واضح بدید

سلام دوستان

من تموم مدارکم و نمرات زبانم و انگیزه نامه ام کامل کامله چون پارسال قرار بود اپلای کنم ولی بخاطر ازمون مجدد زبانم تموم ددلاین ها از دست دادم. حالا الان که همه موارد اپلای اماده اس میخوام اپلای کنم. نمیدونم واسه ترم بهار اپلای کنم یا پاییز؟ شانس پذیرش دانشجو و همچنین فاند در کدوم ترم بیشتره؟

ممنون میشم راهنمایی کنین.

سلام پیشاپیش ممنون از جوابتان ببخشید اگه سوالم را جای نادرست مطرح کردم
    آقا من میخوام برای دانشگاه های آمریکا و کانادا اپلای کنم از اونجا هم که میخوام عاقلانه تصمیم بگیرم من میخوام از لیست دانشگاه های آمریکا و کانادا وزارت علوم انتخاب کنم حالا میخوام بدونم چطوری چگونه دانشگاه انتخاب کنم خودم درباره داشتنrequirements اینا میدونم ولی میخوام شما هم یه چیزی کمکم کنید بر فرض من لیست رد تهیه کردم برای سال دیگه یا آیندگان اسم استادا و نمره تافل اینا تغییر میکنه بنا بر تجربه دوستان میپرسم mostafa

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انواع پذیرش گرفتن ها

نقل قول نوشته اصلی توسط music6808 نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید دوستان
    عذر میخوام من یک سوال داشتم و چون متاسفانه امکان ارسال تاپیک ندارم مجبور شدم اینجا بپرسم
    دوستان اگر محل مناسب رو بگن ممنون میشم
    سوالم این هست که اگر اسم دانشگاهی در لیست دانشگاه های مورد تایید ایران باشد
    و بعد از شروع به تحصیل و اواسط دوره از لیست دانشگاه های مورد تایید خارج شد تکلیف دانشجو چیه؟
    بعد از گرفتن مدرک مجبوره دوره یا آزمون خاصی رو طی کنه؟
    ممنونم

دوستان کسی پاسخی برای این سوال من نداشت؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

پیش فرض پاسخ : انواع پذیرش گرفتن ها

نقل قول نوشته اصلی توسط music6808 نمایش پست ها
    دوستان کسی پاسخی برای این سوال من نداشت؟
    سلام. این سوال رو باید از وزارت علوم بپرسید. اگر زمانی که تحصیلتون رو شروع کردید جزء لیست بوده و بعدا خارج شده باید برای افرادی که بعد از اون تاریخ پذیرش گرفتن اعمال بشه و قاعدتا نباید به اصطلاح عطف به ماسبق بشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق کنترل غیرانتفاعی پیام گلپایگان

سلام سوالي داشتم ممنون ميشم كمكم كنيد و منو راهنمايي كنيد
    ارشدم تمام شده با معدل ١٦ همچنين معدل كارشناسيم ١٦ است و در حال آمادگي براي امتحان هاي تافل و gre هستم.از چه زماني ميتونم به دنبال دانشگاه و استاد براي گرفتن فاند براي آمريكا بگردم؟حتما بايد نمرات زبان را داشته باشم؟بهترين زمان براي شروع زمان صحبت با اساتيد كي هست،زماني كه حداقل يكي از نمرات زبان را گرفته م يا بايد صبر كنم رزومه م كامل شود؟
    من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط rana1370 نمایش پست ها
    سلام سوالي داشتم ممنون ميشم كمكم كنيد و منو راهنمايي كنيد
    ارشدم تمام شده با معدل ١٦ همچنين معدل كارشناسيم ١٦ است و در حال آمادگي براي امتحان هاي تافل و gre هستم.از چه زماني ميتونم به دنبال دانشگاه و استاد براي گرفتن فاند براي آمريكا بگردم؟حتما بايد نمرات زبان را داشته باشم؟بهترين زمان براي شروع زمان صحبت با اساتيد كي هست،زماني كه حداقل يكي از نمرات زبان را گرفته م يا بايد صبر كنم رزومه م كامل شود؟

دوست عزیز
    شما چون دانشگاه غیر انتفاعی درس خوندی حتما حتما مقالاتتو ببر بالا تا بتونی فاند اخذ کنی...چون معدلت متوسط هست...رزومه اتو قوی کن...حداقل یک مقاله توی ژورنالهای با ایمپکت بالا نیاز داری
    برای فاند باید توی جو رقابتی استادت توجیه بشه که شما اونقدر خوب هستی که شما رو بخواد
    چون به غیر شما هستند افرادی که از کشورهای دیگه هم اپلای میکنند
    خیلی ها رو بدون فاند پذیرش میدهند.

شما اگر الان به زبان مسلط هستی (در حد صحبت) همین امروز توی دپارتمان ها استادی که نزدیک به شاخ کاری پایان نامه ات بوده یا نزدیک به رشته ات بوده رو پیدا کن و برو روی ایمیلش و باهاش ارتباط برقرار کن
    اون تو رو در نظر بگیره که زمان اپلای سوپروایزرت باشه و قبلا تاییدیه از استاد داشته باشی
    نمرات زبانتو زمان اپلای میخوان الان توی رزومه ای که به استاد خودت میدی میتونی اعلام نمره نکنی
    برای ژانویه اکثر دانشگاه های امریکا تایم اپلای دارند
    الان بهتره دانشگاهتو پیدا کنی
    تاریخ اپلای رو روی سایتشون اعلام کردند..بیشتری ها رو دیدم حدود اذر تا بهمن رنجشون هست..ولی توی یک دفتر برای خودت یادداشت کن
    اما از الان استادتو پیددا کن...حتی به استادت پیشنهاد یک موضوع بده..(یک پروپوزال عالی)

موفق باشی
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

Junior Member

سئوالی داشتم
    ایا انتقالی میهمان از یه دانشگاه نسبتا سطح بالا به یه دانشگاه نسبتا متوسط میتونه شرایط پذیرش رو سختر کنه؟ (دانشگاه ازاد)
    اگه بله چطور؟ و ایا اگه تو دانشگاهی که میهمان رفتم ایا نمرات بالایی بگیرم جبران این قضیه رو میکنه؟
    وطنم پاره تنم زمین

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق کنترل غیرانتفاعی پیام گلپایگان

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia65 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    شما چون دانشگاه غیر انتفاعی درس خوندی حتما حتما مقالاتتو ببر بالا تا بتونی فاند اخذ کنی...چون معدلت متوسط هست...رزومه اتو قوی کن...حداقل یک مقاله توی ژورنالهای با ایمپکت بالا نیاز داری
    برای فاند باید توی جو رقابتی استادت توجیه بشه که شما اونقدر خوب هستی که شما رو بخواد
    چون به غیر شما هستند افرادی که از کشورهای دیگه هم اپلای میکنند
    خیلی ها رو بدون فاند پذیرش میدهند.

شما اگر الان به زبان مسلط هستی (در حد صحبت) همین امروز توی دپارتمان ها استادی که نزدیک به شاخ کاری پایان نامه ات بوده یا نزدیک به رشته ات بوده رو پیدا کن و برو روی ایمیلش و باهاش ارتباط برقرار کن
    اون تو رو در نظر بگیره که زمان اپلای سوپروایزرت باشه و قبلا تاییدیه از استاد داشته باشی
    نمرات زبانتو زمان اپلای میخوان الان توی رزومه ای که به استاد خودت میدی میتونی اعلام نمره نکنی
    برای ژانویه اکثر دانشگاه های امریکا تایم اپلای دارند
    الان بهتره دانشگاهتو پیدا کنی
    تاریخ اپلای رو روی سایتشون اعلام کردند..بیشتری ها رو دیدم حدود اذر تا بهمن رنجشون هست..ولی توی یک دفتر برای خودت یادداشت کن
    اما از الان استادتو پیددا کن...حتی به استادت پیشنهاد یک موضوع بده..(یک پروپوزال عالی)

موفق باشی
    سلام ممنون براي راهنمايي جامع و كامل تون
    در حال نوشتن يه مقاله كنفرانسي بين المللي داخلي هستن البته اول بيشتر تمايل داشتم يك مقاله كنفرانسي بين المللي خارج از ايران بدم ولي هم هزينه بسيار بالايي داره هم زمان كمتري براي نوشتن مقاله براي ژورنال دارم و تصميم دارم يك مقاله براي ژورنال خوب بفرستم تا زمان اپلاي مدارك يكم مدلم و سطح دانشگاه رو جبران كنم، يك كنفرانس داخلي و يك مقاله ژرنالي كافي هست؟البته بيشتر تلاشم را براي زبان گذاشتم ولي اميدوارم بتونم رزومه را بهبود بدم تا اميدي به داشتن فاند باشه
    من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط rana1370 نمایش پست ها
    سلام ممنون براي راهنمايي جامع و كامل تون
    در حال نوشتن يه مقاله كنفرانسي بين المللي داخلي هستن البته اول بيشتر تمايل داشتم يك مقاله كنفرانسي بين المللي خارج از ايران بدم ولي هم هزينه بسيار بالايي داره هم زمان كمتري براي نوشتن مقاله براي ژورنال دارم و تصميم دارم يك مقاله براي ژورنال خوب بفرستم تا زمان اپلاي مدارك يكم مدلم و سطح دانشگاه رو جبران كنم، يك كنفرانس داخلي و يك مقاله ژرنالي كافي هست؟البته بيشتر تلاشم را براي زبان گذاشتم ولي اميدوارم بتونم رزومه را بهبود بدم تا اميدي به داشتن فاند باشه
    رعنا جان دانشگاه ریورساید امریکا برای شما خیلی خوبه
    من دوستم اونجا رفت
    میگفت بالاترین فاندها رو این دانشگاه میدن..من خودم امریکا نیستم که با قطعیت بگم
    اما از وصفی که اون گفت ..سال دوم به بعد بهش RA دادند و فاند میگرفت ...کامپیوتر بود با معدل 15
    دانشگاهش توی خود ;کالیفرنیا هست ..ایرانی زیاده اونجا...امکاناتش خوبه...این سایتشه
    http://www.ee.ucr.edu/
    این سایت بالایی دپارتمان برق و کامپیوترشه

این هم شرایط اپلای کردنش هست این صفحه رو بخون
    http://www.ee.ucr.edu/prospective-students/graduate/

ببین زده مثلا 90 تافل میخواد
    یا زده معدل کلت باید بالای 3.2 باشه
    In general, students with a GRE score 310 or above and GPA of 3.2 or above have a higher rate of admission in our program
    اگر نیست پس gre بالا جبران میکنتش
    پس تا اینجا مشکلی نداری
    زمان ددلاین
    http://graduate.ucr.edu/app_deadlines.html

اما اول استادو پیدا کن
    http://www.engr.ucr.edu/people/index.html
    بعد اسم استاد رو بزن تو گوگل سعی کن پیج خودشو پیدا کنی برو روی پابلیکیشن هاش
    کمی سعی کن سر در بیاری از شاخه مطالعاتش
    بعد از استاد دانشگاه خودتم میتونی برای موضوع پروپوزالت ایده بگیری
    بعد بهش ایمیل بزن (تا پایان شهریور حتما با یک استاد لینک شو)..ولی یادت باشه استاد باهات قطعا تماس تلفنی یا با اسکایپی چیزی پیدا میکنه که ببینه زبانت چجوریه
    پس مکالمه اتو قوی قوی کن

ریورسایدو برات سایتهاشو زدم برای دانشگاه های دیگه هم دستت میاد
    اصطلاحاتشون مشترکه مثلا
    Admission deadline
    به معنی زمان اپلای
    هزینه اپلای اش هم فکر کنم 100 دلاره این دانشگاه

من خودمم اینجوری استاد پیدا کردم...پیشنهاد ایده دادم به استاده....پروپوزالمو یکی از استادا دانشگاه کمکم کرد.... (من المان زدم) اول برنامه ام امریکا بود...اما هم از ویزا دادن امریکا و هم از gre خیلی میترسیدم...هم با وجود فوت پدرم نمیتونستم خیلی از خانواده دور بشم... هم شرایط مالی ام به اروپا بیشتر میخورد تا امریکا..دیدم المان کلا به دانشجو دکترا فاند میده چون شغله دکترا تو اروپا...بعد دیدم هزینه اپلای کردن هم نداره...هم اینکه بعد 5 سال تحصیل اقامتم میده...گفتم بعدش میشه به امریکا فکر کرد با اقامت داشتن اروپا...اما واقعا خیلی خوبه بتونی از همون اول بری امریکا...خیلی خوبه...

اما برای مقالات..بهتر ه بخش پابلیکیشن رزومه ات اصلا خالی نباشه..این نیست که هرکی مقاله داشت فاند بگیره اونکه نداشت نگیره...نه اصلا...باید استادت بدونه دست نگارش داری ..مقاله نوشتی ..همین
    مقالتو بنویس حتی شده از استاد خارجی کمک بگیر به عنوان همکار مقاله
    توی رزومه ات هم میزنی جلو مقاله که در دست داوریه..نمیخواد معطل بشی که جوابش بیاد...
    اما حتما بنویس و بزار تو رزومه

امیدوارم این اطلاعات مفید باشه

موفق باشی
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)