صفحه 78 از 99 نخستنخست ... 28686970717273747576777879808182838485868788 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

سلام دوستان..

من قصد اپلای دارم و خیلی روی این موضوع راسخ هستم، هنوز اول راهم خواستم ازتون یه سری سوالات کلی رو کنم ممنون میشم منو راهنمایی کنین. البته اول کمی در مورد رزومه علمیم توضیح میدم.

من فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک در مقطع فوق لیسانس هستم.. دو تا مقاله (ISI) خروجی در راستای پایان نامم دارم. یکی ایمپکتش 1 خورده ای و اون یکی 4.52 (تاپ ژورنال) هست. یک دونه هم کنفرانسی خارجی که داخل دانشگاه رازی(برای درس ریاضی مهندسی بود) بود و دو تا هم فارسی( خروجی از پایان نامه) دارم..

من در حال حاضر امریه دارم و دو سال دیگه تموم میشه. آموزشی رو تموم کردم و چند روز دیگه داخل شرکتی(کرج) مشغول میشم. ولی خواستم اونایی که مسیر اپلای رو طی کردن منو راهنمایی کنن که الان چه مسیری رو برای اپلای طی کنم تا به موقع بهترین نتیجه رو بگیرم و بتونم جای مناسبی پذیرش بگیرم.

در مورد زبان...زبان متوسطی دارم یعنی طوری بود که با خوندن مقالات، رایتینگم در زمینه پایان نامم تقویت شد و تونستم همه مقالات خارجی رو خودم بنویسم. میدونم که باید روی زبانم کار کنم و یا حتی شده کلاس هم برم... در این زمینه هم منو راهنماییم کنین.

من سرچ در زمینه اپلای رو دارم انجام میدم و فهمیدم که در این مسیر باید هزینه هایی انجام بشه...میدونم که این هزینه ها متغیره در زمانهای مختلف. ولی فقط به طور خلاصه بهم بگین کدوم مراحل هزینه داره و اگه تونستین ممنون میشم حدودی این هزینه ها رو برآورد کنین.

در مورد رزومه علمی، ایا لازمه باز روی مقاله کار کنم؟ یا فقط روی زبان کار کنم؟ یا به موازات روی هم زبان و هم مقاله کار کنم؟

ممنون از وقتی که میزارین

سلام
    کلا برای جستجوی درخواست ها یا فرم های پذیرش دانشگاه ها چه مسیری رو باید طی کرد؟
    منظورم اینه وب سایت، لیست یا محل خاصی تو نت هست که بریم بگردیم از بینشون اقدام به اپلای کنیم. یا اینکه مثلا من شنیدم از روش استاد هم پیش میرن. یعنی اینکه مستقیما با استاد ارتباط برقرار میکنن؟
    یعنی فرض کنین، زبان رو شروع کردیم و چند ماه دیگه قرار آزمون بدیم و مدارکمون رو هم ترجمه کردیم و آماده اپلای هستیم
    شرمنده من در این زمینه اطلاعاتم زیاد خوب نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط elyartab نمایش پست ها
    سلام
    کلا برای جستجوی درخواست ها یا فرم های پذیرش دانشگاه ها چه مسیری رو باید طی کرد؟
    منظورم اینه وب سایت، لیست یا محل خاصی تو نت هست که بریم بگردیم از بینشون اقدام به اپلای کنیم. یا اینکه مثلا من شنیدم از روش استاد هم پیش میرن. یعنی اینکه مستقیما با استاد ارتباط برقرار میکنن؟
    یعنی فرض کنین، زبان رو شروع کردیم و چند ماه دیگه قرار آزمون بدیم و مدارکمون رو هم ترجمه کردیم و آماده اپلای هستیم
    شرمنده من در این زمینه اطلاعاتم زیاد خوب نیست
    سلام..

ببینید کشور با کشور فرق داره. برای اروپا عمومن داخل سایت هر دانشگاه یه بخش Vacancies یا PhD Position هست که موقعیت های خالی رو نشون میده و بدون تماس با استاد میتونید مستقیمن اپلای کنید. سایت های دیگه ای هم مثل این، این یا این هم هست که به پیدا کردن پوزشن ها کمک میکنه.
    برای کانادا قبل از اپلای بهتره که با استاد تماس بگیرید و باهاشون هماهنگ باشید وگرنه شانستون برا پذیرش پایینه.
    برای امریکا فکر کنم هم میتونید مستقمن اپلای کنید هم اینکه قبلش با استاد تماس بگرید.
    برای استرالیا (بجز Business school ها)، حتمن نیاز به تماس با استاد و تایید ایشون دارید وگرنه کلن نمیتونید اپلای کنید.

بسته به کشور هدف، طوری برنامه ریزی کنید که چند ماه قبل از ددلاین اپلای (/اسکولارشیپ) بتونید مدارک، زبان، و ... رو آماده داشته باشید.

سلام وقتتون بخير

من يك سوال دارم ممنون ميشم راهنمايي كنين
    اگر ددلاين يك رشته براي ترم فال ، Feb1 باشه از كي بايد شروع كنيم به ايميل دادن و پيدا كردن استاد ؟
    ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    سلام..

ببینید کشور با کشور فرق داره. برای اروپا عمومن داخل سایت هر دانشگاه یه بخش Vacancies یا PhD Position هست که موقعیت های خالی رو نشون میده و بدون تماس با استاد میتونید مستقیمن اپلای کنید. سایت های دیگه ای هم مثل این، این یا این هم هست که به پیدا کردن پوزشن ها کمک میکنه.
    برای کانادا قبل از اپلای بهتره که با استاد تماس بگیرید و باهاشون هماهنگ باشید وگرنه شانستون برا پذیرش پایینه.
    برای امریکا فکر کنم هم میتونید مستقمن اپلای کنید هم اینکه قبلش با استاد تماس بگرید.
    برای استرالیا (بجز Business school ها)، حتمن نیاز به تماس با استاد و تایید ایشون دارید وگرنه کلن نمیتونید اپلای کنید.

بسته به کشور هدف، طوری برنامه ریزی کنید که چند ماه قبل از ددلاین اپلای (/اسکولارشیپ) بتونید مدارک، زبان، و ... رو آماده داشته باشید.
    خیلی ممنونم.
    راستش بین اروپا و آمریکا زیادی حساسیت ندارم و قصدم اینه هر جای مناسب اومد اپلای کنم.
    من تازه دوره زبان رو شروع کردم و انشالا شاید 8 ماه دیگه و اینا بتونم مدرک رو بگیرم. تو این مدت رزومه رو هم میتونم تقویت کنم.
    با این حساب از کی باید پروسه اپلای رو شروع کنم؟
    خود استاد رو هم باید طبق cv و پروژه هایی که کار کرده پیدا کنیم و مکاتبه کنیم؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa3947 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخير

من يك سوال دارم ممنون ميشم راهنمايي كنين
    اگر ددلاين يك رشته براي ترم فال ، Feb1 باشه از كي بايد شروع كنيم به ايميل دادن و پيدا كردن استاد ؟
    ممنونم.
    سلام.. هرچی زودتر بهتر که به دقیقه 90 نکشه.. از آگوست به بعد خوبه

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط elyartab نمایش پست ها
    خیلی ممنونم.
    راستش بین اروپا و آمریکا زیادی حساسیت ندارم و قصدم اینه هر جای مناسب اومد اپلای کنم.
    من تازه دوره زبان رو شروع کردم و انشالا شاید 8 ماه دیگه و اینا بتونم مدرک رو بگیرم. تو این مدت رزومه رو هم میتونم تقویت کنم.
    با این حساب از کی باید پروسه اپلای رو شروع کنم؟
    خود استاد رو هم باید طبق cv و پروژه هایی که کار کرده پیدا کنیم و مکاتبه کنیم؟
    ببینید اروپا حساب کتاب چندانی از لحاظ ددلاین و ... نداره.. در طول سال هروقت پوزیشنی خالی بشه اعلام میکنن و شما باید همیشه هواستون به سایت های اعلام پوزیشن باشه. در طول این 8 ماه یه چشمتون به این قضیه باشه (اروپا بعضن مدرک زبان نمیخوان و به مصاحبه اکتفا میکنن. پس احتمال اینکه بدون زبان پذیرش بگیرید هم هست).

اما برا آمریکا قضیه فرق داره.. ددلاین اصلیش همین ماه هاست و آیلس/تافل + GRE تاثیر اصلی در پذیرشو دارن. اگه 8 ماه دیگه بتونید مدارک زبانو بگیرید میتونید از حدود 6-7 ماه بعد با استادا تماس برقرار کنید که تا وقتی که استاد اوکی رو داد و خواستید اپلای کنید (برای راند بهار) مدرک زبان هم حاضر باشه.

بله در هر دپارتمان استاد/استادهایی که به موضوعات ریسرچ شما نزدیک هستن رو پیدا کنید..

نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    سلام.. هرچی زودتر بهتر که به دقیقه 90 نکشه.. از آگوست به بعد خوبه
    مرسي، ميدونين من براي يك كورس 1 ساله اپلاي كردم كانادا فال 2018 شروعشه تا سامر 2019 توي رشته ي خودم بعد من قصدم اينه كه توي اين مدت رزومه ام رو قوي تر كنم يك سوپروايزر پيدا كنم ترجيحا همون دانشگاه براي مسترم،به نظر شما بعد از ترم اول كه يكمي هم شناخت متقابل باشه بين من و استادها خوبه يعني تقريبا November-December ؟
    كه اگر احيانا نشد از توي همون دانشگاه سوپروايزر پيدا كنم،دنبال دانشگاه هاي ديگه باشم.
    كلا چند وقت قبل از ددلاين بايد شروع كنيم به صحبت كردن با استادها(به صورت حضوري) يا مكاتبه از طريق ايميل ؟
    ممنونم.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa3947 نمایش پست ها
    مرسي، ميدونين من براي يك كورس 1 ساله اپلاي كردم كانادا فال 2018 شروعشه تا سامر 2019 توي رشته ي خودم بعد من قصدم اينه كه توي اين مدت رزومه ام رو قوي تر كنم يك سوپروايزر پيدا كنم ترجيحا همون دانشگاه براي مسترم،به نظر شما بعد از ترم اول كه يكمي هم شناخت متقابل باشه بين من و استادها خوبه يعني تقريبا November-December ؟
    كه اگر احيانا نشد از توي همون دانشگاه سوپروايزر پيدا كنم،دنبال دانشگاه هاي ديگه باشم.
    كلا چند وقت قبل از ددلاين بايد شروع كنيم به صحبت كردن با استادها(به صورت حضوري) يا مكاتبه از طريق ايميل ؟
    ممنونم.
    اگه حضوری باشه خب تاثیرش خیلی بیشتره و احتمال پذیرش هم بیشتر.. آره همونطور که گفتید یه ترم برای شناخت متقابل خوبه تا شرایطو کامل بسنجید. فقط هواستون باشه که قبل از اینکه ددلاین مستر اون دانشگاه تموم شه با استادی که مد نظرتونه هماهنگ کنید.

اگه برای سایر دانشگاه ها هم میخواید اقدام کنید همون ترم اول (پاییز 2018) که تشریف بردید کانادا باید اقدام کنید که یعنی از تابستونش باید کم کم شروع به ایمیل زدن کنید. فکر کنم اون موقعا سرتون با ویزا و ... هم شلوغ میشه..

هواستون هم به مدرک زبان باشه..اگه میخواید امتحان زبان بدید، وقتی امتحان بدید که موقع ثبت نام ارشد (و نه اپلای) هنوز معتبر باشه..

Senior Member kran آواتار ها

سلام دوستان من حدودا 3 ساله که ارشدمو تموم کردم و الان یه استاد ازم راجب به گپ تحصیلی پرسیده. البته من یه سالیش واسه زبان و مدارک میشه بهونه آورد راجب به دو سالش چی بگم.
    البته من تو این مدت دو تا مقاله ریویو دست و پا کردم که تو جفتشون همه کارم. میخام بگم که با اساتیدم و کار آکادمیک در تماس بودم.

دوستان نظرتون رو میخام.....
    ممنون.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)