صفحه 8 از 99 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط baho نمایش پست ها
    سلام خسته نباشيد
    من دانشجوي ترم ٧ فيزيك هستم ، وضعيت نمره هام تعريفي نداره ، ليسانسمم ٩ ترم طول ميكشه، ميخواستم بدونم ١) بهتره با ليسانس اقدام به اپلاي كنم يا ديپلم؟ ٢) فرق اين دو چيه؟ چون وضعيت نمرات ذيپلمم به مراتب بهتر از ليسانسم هست ، خيلي ممنونم پيشاپيش
    شما تمرکز کنید روی GRE سابجکت فیزیک برای جبران معدل.

Junior Member

دوستان
    فرقی‌ داره اگه recommendation letter از شخصی‌ باشه که دستیار استاد هست، یا استاد، یا دانشیار؟

و این که تعداد مقاله شخص نویسنده recommendation letter یا سابقه کاری اون اهمیتی واسه fund/admission گرفتن داره؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط concise نمایش پست ها
    دوستان
    فرقی‌ داره اگه recommendation letter از شخصی‌ باشه که دستیار استاد هست، یا استاد، یا دانشیار؟

و این که تعداد مقاله شخص نویسنده recommendation letter یا سابقه کاری اون اهمیتی واسه fund/admission گرفتن داره؟
    سلام

مهم این هست که فرد نویسنده بتونه به صورت موثر از شما دفاع کنه و ویژگی های علمی و پژوهشی تون رو بیان کنه...
    تعداد مقاله و کار حرفه ای هر دو باعث شهرت یک استاد میشن... اساسا هرچه فرد در جامعه علمی شناخته شده تر باشه، طبیعتا وزن LOR بیشتر میشه... منتها این در مورد تعداد خیلی کمی از اساتید ایران صادق هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط concise نمایش پست ها
    دوستان

مهم نیست مگر اینکه استاد فوق العاده در سطح جهان شناخته شده باشه. هیچ کس سابقه استادهایی که براتون توصیه نامه نوشته یا تعداد و کیفیت مقالاتش رو چک نمی کنه.

Junior Member

سلام.
    دوستان برای پذیرش گرفتن در دوره دکترا، آیا مراجعه حضوری به دانشگاه ها و صخبت مستقیم با استادان میتونه مفید باشه؟
    من کشور المان مد نظرم هست.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط safoooora نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان برای پذیرش گرفتن در دوره دکترا، آیا مراجعه حضوری به دانشگاه ها و صخبت مستقیم با استادان میتونه مفید باشه؟
    من کشور المان مد نظرم هست.
    سلام

قطعا!
    ملاقات حضوری علاوه بر اینکه می تونه تمام کارکردهای ایمیل و interview و ... رو در انتقال اطلاعات مورد نیاز به استاد شامل بشه، بلکه اساسا در بررسی تطبیق شخصیتی (که برای اساتید در جذب دانشجو بسیار مهم هست) می تونه نقش خیلی مهمی رو ایفا کنه...
    توصیه می کنم اگر چنین فرصتی براتون محیا هست، به خوبی از اون بهره ببرید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

قطعا!
    ملاقات حضوری علاوه بر اینکه می تونه تمام کارکردهای ایمیل و interview و ... رو در انتقال اطلاعات مورد نیاز به استاد شامل بشه، بلکه اساسا در بررسی تطبیق شخصیتی (که برای اساتید در جذب دانشجو بسیار مهم هست) می تونه نقش خیلی مهمی رو ایفا کنه...
    توصیه می کنم اگر چنین فرصتی براتون محیا هست، به خوبی از اون بهره ببرید...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    خیلی مچکرم.
    آیا توصیه ای دارید که بتونم بهترین بهره را ببرم؟
    و اطلاعاتی نظیر اینکه تو هر دانشگاه که میرم باید اول کدوم اداره برم؟ و این جور چیزها

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط safoooora نمایش پست ها
    خیلی مچکرم.
    آیا توصیه ای دارید که بتونم بهترین بهره را ببرم؟
    و اطلاعاتی نظیر اینکه تو هر دانشگاه که میرم باید اول کدوم اداره برم؟ و این جور چیزها
    سلام

توصیه می کنم سعی کنید در همون دیدار اول از برخورد استادی که باهاش ملاقات دارید feedback بگیرید... تا اگر بالفعل به درد شما نخورد بدون اتلاف وقت سعی در جلب نظر اساتید دیگه داشته باشید...
    ولی از طرف دیگه نباید از دفتر یک استاد خارج نشده برید سراغ بعدی و همینطور ظرف دو روز سعی کنید نظر همه اساتید رو جلب کنید!... چون اون وقت مشخص میشه که ملاقات هاتون صرفا به دنبال یک جواب مثبت بوده، نه علاقه به کار تحقیقاتی کسی که به دیدنش رفتید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member hossein_sh_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

سلام دوستان

1. من تیر ماه امسال لیسانسم 10 ترمه تموم شد، درس های دانشگاهیم رو توی همون 8 ترم تموم کرده بودم(حتی 9 واحد اضافه تر هم داشتم) ولی کار روی پایان نامه 1سال به تحصیلاتم اضافه کرد،
    میخواستم بپرسم این 10ترمه شدن با وجود اینکه درسهای اصلی تو 8 ترم تموم شدن بازم روی نظر کمیته پذیزش دانشگاه ها تاثیر داره؟

2. من ارشد رو میخواهم ایران بخونم، برای انتخاب بین چندتا دانشگاه موندم، میتونم دانشگاه های عالی رو انتخاب کنم، از طرفی دانشگاهی که شاید خیلی بالا نباشه در زمینه کاری من 2تا استاد داره که بهترینن و تقریبا سراسر دنیا شناخته شده، ولی سطح دانشگاه در کل از 4،5 تای دیگه پایین تره، حالا موندم که انتخابم رو براساس دانشگاه انجام بدم یا استاد که در هر دو حالت ماندن و یا خروج برای دکتری کمکم کنه؟

با تشکر
    اهل کوفه نبودن یعنی اینکه بدانیم تا حسین(ع) نیامده، ولی امر مسلم است.
    .Mechanics is the paradise of mathematical sciences, because by means of it one comes to the fruits of mathematics
    Leonardo da Vinci

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_sh_s نمایش پست ها
    سلام دوستان

1. من تیر ماه امسال لیسانسم 10 ترمه تموم شد، درس های دانشگاهیم رو توی همون 8 ترم تموم کرده بودم ولی کار روی پایان نامه 1سال به تحصیلاتم اضافه کرد،
    میخواستم بپرسم این 10ترمه شدن با وجود اینکه درسهای اصلی تو 8 ترم تموم شدن بازم روی نظر کمیته پذیزش دانشگاه ها تاثیر داره؟

2. من ارشد رو میخواهم ایران بخونم، برای انتخاب بین چندتا دانشگاه موندم، میتونم دانشگاه های عالی رو انتخاب کنم، از طرفی دانشگاهی که شاید خیلی بالا نباشه در زمینه کاری من 2تا استاد داره که بهترینن و تقریبا سراسر دنیا شناخته شده، ولی سطح دانشگاه در کل از 4،5 تای دیگه پایین تره، حالا موندم که انتخابم رو براساس دانشگاه انجام بدم یا استاد که در هر دو حالت ماندن و یا خروج برای دکتری کمکم کنه؟

با تشکر
    سلام

1- چندان مهم نیست... هرچند در شرایط کاملا برابر، کسی که در 8 ترم درسش رو تموم کرده طبیعتا چربش بیشتری برای انتخاب شدن داره... ولی یک رزومه قوی می تونه تا حد زیادی اثر این موضوع رو محو کنه...

2- در مورد اساتید ایرانی واقعا فقط تعداد بسیار انگشت شماری رو میشه به زعم خارجی ها به واقع "شناخته شده" دونست... به همین دلیل من معتقدم کلاس کاری دانشگاهی که در اون تحصیل می کنید و با نتایج خوب ازش فارق التحصیل میشید ارجحیت داره...

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)