صفحه 83 از 99 نخستنخست ... 33737475767778798081828384858687888990919293 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط giga نمایش پست ها
    سلام. من برای دکترای برق چند تا دانشگاه آمریکا و یه دونه کانادا اپلای کردم. بعضی ها پذیرش و بعضی ها هم ریجیکت شدم. الان هفت تا دانشگاه مونده که جواب ندادن. ایمیل زدم گقتن under review هست . به نظرتون چرا اینقدر دیر تصمیم میگیرن؟ دیگه یه تصمیم گرفتن اینقدر زمان لازم نداره که. الان 18 می هست. بحث ویزا رو هم پیش رو دارم. برای اون دانشگاه کانادا که اپلای کردم نوشته اپلای شما یه مرحله رفته جلو و شما باید یه Advisor برای خودت پیدا کنی. ایمیل می زنم به استادا جواب نمی دن. به نظرتون الان دانشجو میگیرن یا تا حالا دانشجو هاشون رو گرفتن؟ با تشکر
    در دانشگاههایی که استادمحور هستند اپلیکیشن شما همینجور میمونه تا موقعی که یک استاد حاضر بشه شما را بپذیره و اگر تا تاریخ مشخصی هیچ استادی قبول نکنه اون وقت ریجکت میکنند. بیشتر استادها قاعدتا تا الان دانشجوهاشون رو گرفته اند ولی شما به تلاش و ایمیل زدن ادامه بدید.

ممنون راجع به اینکه دانشگاههای دیگه جواب تصمیمشون رو نگفتن نظرتون چیه

یه سوال دیگه دارم ممنون میشم سریع جواب بدین مهمه. کسی هست تو فاروم که در ماه june یا بعد از اون پذیرش گرفته باشه ؟ پذیرش با فاند چطور؟

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

اینها حرف های یک خانم فکرکنم چهل و چندساله (بنام تامیلا) هست که ارشدشون اگر اشتباه نکنم دانشگاه کلمبیا (امریکا) بود و حالا برای دکتری از استنفورد و هاروارد پذیرش گرفتند.
    علاوه برشرایط شخصی شون، که برای همه یک چیز خاصه و عذاب اوره اکثرا (دوری از عزیزان و...)، این شرایط تحصیلی شون خیلی قابل تمجیده.
    گفتم یکم جالبه باهاتون به اشتراک بذارم.
    یک و نیم سال SOP... خوندن 10 تا کتاب از فقط یکی از استادای مورد نظر و پنج کتاب و کلی مقاله از هر استادهای دیگه...
    با این تفاسیر واقعا ما چه میکنیم و انتظارمون چیه؟

پ.ن: انگار یکی درمیون عکسو نشون میده؟ عکسِ مطلبِ این خانم اینه

ویرایش توسط ElittA : May 25th, 2018 در ساعت 02:22 AM
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    اینها حرف های یک خانم فکرکنم چهل و چندساله (بنام تامیلا) هست که ارشدشون اگر اشتباه نکنم دانشگاه کلمبیا (امریکا) بود و حالا برای دکتری از استنفورد و هاروارد پذیرش گرفتند.
    علاوه برشرایط شخصی شون، که برای همه یک چیز خاصه و عذاب اوره اکثرا (دوری از عزیزان و...)، این شرایط تحصیلی شون خیلی قابل تمجیده.
    گفتم یکم جالبه باهاتون به اشتراک بذارم.
    یک و نیم سال SOP... خوندن 10 تا کتاب از فقط یکی از استادای مورد نظر و پنج کتاب و کلی مقاله از هر استادهای دیگه...
    با این تفاسیر واقعا ما چه میکنیم و انتظارمون چیه؟

پ.ن: انگار یکی درمیون عکسو نشون میده؟ عکسِ مطلبِ این خانم اینه
    سلام دوست عزیز،

نمیخوام downplay کنم زحماتی که این فرد کشیده و در این هم شکی نیست که نوشتن یک SOP قوی برای دانشگاهای برتر جزو مهمترین مدرکه. اصلا یکی از راههای جبران نمره‌ی پایین وربال نوشتن قویه SOP هست. اما مقایسه شرایطی که این فرد داره با بچه‌های این فروم apples-to-apples نیست.

-حضور فیزیکی و هم کلام شدن با اساتید از نزدیک در مقابل تنها یک ایمیل زدن از اون سر دنیا، وزن کاملا متفاوتی داره. خیلی از اساتید اصلا ایمیل ناشناس باز نمیکنن.

-اساتید دانشگاه‌های تاپ عموما از طریق connection (ریکام) انتخاب میکنن دانشجو رو، لذا اینکه اگه ارشد بتونین با هزینه خودتون دانشگاه مناسب برین، شانس رسیدن به دانشگاه تاپ رو بسیار بالا میبره.

-داشگاه مبدا طرف (کلمبیا) فاصله چندانی با هاروارد و استنفورد نداره و لازمه‌ی مستر اون دانشگاه لیسانس خوب در کنار پول خوب هست.

ارادتمند
    امیر
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالاتی که در سطح انجمن قابل پرسش‌اند به شکل پیام خصوصی معذورم.

سلام با عرض خسته نباشید و پاسخگویی منظمتون. قبل از اون عذر خواهی میکنم از اینکه شاید سوالمو در تاپیک نامناسبی مطرح کردم اما واقعا نمیدونم مشکل من مربوط به سربازی میشه یا دانشگاه یا هر چیزه دیگری.
    من خرداد امسال از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شدم، ولی دانشگاه حاضر نمیشه مدرک موقت یا ریز نمرات یا مدرک اصلی رو در اختیار من قرار بده، چون میگن شما مشمولی، حتی با اینکه در فرجه فراغت یکساله بعد از تحصیلم هستم. البته من یه کپی از ریز نمراتم که به من داده بودن برای فارغ التحصیلی گرفتم، اما دانشگاه میگه اون به درد نمیخوره چون مورد تایید و ترجمه قرار نمیگیره. میشه راهنمایی کنید که چه پروسه ای رو باید انجام بدم برای اپلای کردن وقتی مدرک خاصی رو در اختیارم قرار نمیدن؟ من بچه هایی رو دیدم که با اینکه مشمول بودن بعد از گرفتن لیسانس اپلای کردن و رفتن، اما من نمیدونم چیکار باید بکنم و دانشگاه هم اطلاعاتی به من نمیده در این مورد. راهنمایی شما میتونه خیلی به من کمک کنه. من حتی آزمون تافل رو نمره خوبی ازش گرفتم.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

دوستان
    اگر ک کسی تحصیلاتشو ادامه نداده تو یه دانشگاه و کلا بیخیال شده برگشته!
    و واحدهارو فقط سر کلاسشونو رفته باشه نه سر امتحان پایان ترم، دانشگاههای خارجی برای این واحدهایی ک سر کلاسشون رفته ، مدرکی میدن؟
    اساسا این مدارک بدرد بخور هست؟ موقع اپلای و/یا موجب دردسر و سوالات بیمورد توسط دانشگاهی ک براش پذیرش گرفتم میشه؟
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    دوستان
    اگر ک کسی تحصیلاتشو ادامه نداده تو یه دانشگاه و کلا بیخیال شده برگشته!
    و واحدهارو فقط سر کلاسشونو رفته باشه نه سر امتحان پایان ترم، دانشگاههای خارجی برای این واحدهایی ک سر کلاسشون رفته ، مدرکی میدن؟
    اساسا این مدارک بدرد بخور هست؟ موقع اپلای و/یا موجب دردسر و سوالات بیمورد توسط دانشگاهی ک براش پذیرش گرفتم میشه؟
    باید از دانشگاه بپرسید ولی معمولا نه. منظورتون از همینجوری سرکلاس رفته باشه یعنی چی؟ یعنی ثبت نام کردید و بعد حذف کردید؟ چه سندی دارید که سر کلاس رفتید؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    باید از دانشگاه بپرسید ولی معمولا نه. منظورتون از همینجوری سرکلاس رفته باشه یعنی چی؟ یعنی ثبت نام کردید و بعد حذف کردید؟ چه سندی دارید که سر کلاس رفتید؟
    سر کلاس رفته باشید، کار کلاسی هم انجام داده باشه ولی نتونسته بره امتحان بده، و طرف دانشگاه رو هم ول کرده.
    ایشون کلاس رو ثبت نام کرده بوده، سر کلاسا منظم میرفته، تو سیستمها و لیست اسمش بوده.

از دانشگاه پرسیده، منشی دوره گفتن ک فقط برای کورسهایی ک نمره داری و پاس کردی ما بهت گواهی میدیم.

میخاستم ببینم، مثلا دانشگاها روالی برای دادن گواهی مثلا با نام post graduate certificate ک بگه ایشون، در سال 2017-2018 تعداد 6 درس یا واحد رو در دانشگاه فلان شرکت کرده (بحث گزرودندن نیست).
    منشی میگه برای درسهایی ک نمره داری و پاس کردی گواهی میدیم.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    سر کلاس رفته باشید، کار کلاسی هم انجام داده باشه ولی نتونسته بره امتحان بده، و طرف دانشگاه رو هم ول کرده.
    ایشون کلاس رو ثبت نام کرده بوده، سر کلاسا منظم میرفته، تو سیستمها و لیست اسمش بوده.

از دانشگاه پرسیده، منشی دوره گفتن ک فقط برای کورسهایی ک نمره داری و پاس کردی ما بهت گواهی میدیم.

میخاستم ببینم، مثلا دانشگاها روالی برای دادن گواهی مثلا با نام post graduate certificate ک بگه ایشون، در سال 2017-2018 تعداد 6 درس یا واحد رو در دانشگاه فلان شرکت کرده (بحث گزرودندن نیست).
    منشی میگه برای درسهایی ک نمره داری و پاس کردی گواهی میدیم.
    درسی که ول کرده و رفته یعنی F گرفته. برای چنین درسی مدرکی نمیدن. ممکنه یک کارنامه بتونه بگیره که توش فهرست درسها را که همه را F گرفته داشته باشه. Postgraduate certificate اصلا یک داستان دیگری است (یک مدرکی است بینابین لیسانس و مستر - معمولا 4-6 کورس ولی باید همه را پاس کرده باشید).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)