صفحه 98 از 99 نخستنخست ... 48888990919293949596979899 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 971 تا 980 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط yaserbah نمایش پست ها
    سلام دوستان من به یک مشکل بزرگ برخوردم ... ولی اینجا هم به مشکل برخوردم چون میگه باید روی مدارک فارسی مهر خارجه خورده باشه. همین امروز پا شدم رفتم دفتر وزارت خارجه براشون توضیح دادم گفتن ما اصلا مدارک فارسی رو مهر نمیکنیم. به نظرتون چکار کنم؟ اگر هم فکر میکنید توی تاپیک دیگه ای باید این سوال رو بپرسم لطفا راهنمایی کنید همونجا مطرح کنم

ببینید آیا قبول می کنند کارنامه داخل پاکت مهر و موم شده دانشگاه باشه. احتمالن به اصل بودن کارنامه شک دارند، بپرسید اگر پاکت از دانشگاه باشه و باز نشده باشه، بدون مهر وزارت قبوله. یا مثلن کارنامه از آدرس دانشگاه پست بشه. فتوکپی مدرک هم توش باشه و کل پاکت مهر و موم
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط yaserbah نمایش پست ها
    سلام دوستان من به یک مشکل بزرگ برخوردم اگر اطلاعاتی دارید کمک کنید. از Varna University of Management در بلغارستان برای لیسانس پذیرش گرفتم و فرایندش هم با ترجمه انگلیسی مدارکم انجام شد. اما الان دانشگاه میگه برای اینکه توی پروسه ویزا کمکم کنه و مدارکی که برای سفارت لازمه رو واسم صادر کنه باید مدارکم رو به بلغاری ترجمه کنم و مهر تایید خارجه روش باشه. من تحقیق کردم هیچ مترجم رسمی بلغاری فعلا در ایران وجود نداره ولی ترجمه غیر رسمی انجام میدن که طبعا وزارت خارجه مهر نمیکنه. راه دومش اینه که بفرستم برای همون دانشگاه در ازای مبلغی خودشون ترجمه کنن ولی اینجا هم به مشکل برخوردم چون میگه باید روی مدارک فارسی مهر خارجه خورده باشه. همین امروز پا شدم رفتم دفتر وزارت خارجه براشون توضیح دادم گفتن ما اصلا مدارک فارسی رو مهر نمیکنیم. به نظرتون چکار کنم؟ اگر هم فکر میکنید توی تاپیک دیگه ای باید این سوال رو بپرسم لطفا راهنمایی کنید همونجا مطرح کنم
    چیزی که فکر کنم عملی باشه اینه که مدارکتون رو به انگلیسی ترجمه رسمی کنید و مدارک ترجمه شده رو براشون بفرستید که در بلغارستان براتون از انگلیسی به بلغاری به راحتی ترجمه کنند. هم مهرهای لازم رو داره هم مابقی ماجرا... حتی اگه بتونید بفرستید اونجا و یکی ببره کنسولی ایران در اون کشور و تایید بشه از طرف سفارت دیگه کاملا اوکیه...
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم کامپیوتر-دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط Senmorta13 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی ترم دوم ارشد هستم
    می خوام برای دوره ی دکترا اپلای کنم و برم امریکا
    سوالم این هست که باید از کی به فکر کار های مرتبط به اپلای باشم؟
    منظورم گرفتن مدرک زبان و GRE هست و اینکه خود اپلیکیشن فرستادن برای دانشگاه ها از چه زمانی معمولا مهلتش آغاز میشه و کی تمام میشه؟
    در حال حاضر فعلا شروع کردم به کسب اطلاعات در مورد دانشگاه های مختلف که حس می کنم خودش پروسه ای هست که هم علاوه بر اینکه خودش زمان بره، باید طی گذر زمان هم طی بشه تا آشنایی کم کم حاصل بشه و حین این مدت بیشتر در مورد خوبی یا بدی هر دانشگاه فکر کنم و تصمیم بهتری بگیرم. علاوه بر این حدس می زنم اگر نیاز به برقرار کردن ارتباط با استادی باشه حین اینکه دارم روی پایان نامم کار می کنم می تونم این رو هم انجام بدم.
    می تونم برای دقیقا دو سال دیگه (یعنی دقیقا سال تحصیلی بعد از تمام شدن دوره ی ارشدم) حساب بکنم؟(با توجه به اینکه من سال تحصیلی پیش رو قاعدتا وقتم رو باید تا حد خوبی برای کارای دانشگاه در دوره ای که در حال حاضر دارم تحصیل می کنم بذارم علی الخصوص که توی این یک سال گذشته واحدای خیلی کمی گذروندم!)
    ضمنا من سربازی معاف هستم.(حدس می زنم تاثیراتی توی روند کار داشته باشه!...)
    سپاس
    سوال من رو کسی جواب نداد و رفت چند صفحه قبل.
    خیلی ممنون می شم اگه کمکم بکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Senmorta13 نمایش پست ها
    سوال من رو کسی جواب نداد و رفت چند صفحه قبل.
    خیلی ممنون می شم اگه کمکم بکنید.

از الان.

مدرک زبان را یه کم دیرتر بگیر، چون زود expire میشه.
    اپلی دانشگاه معمولن دسامبر تا مارس تموم میشه
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Junior Member

سلام . من یه سوالی داشتم . ممنون میشم راهنمایی کنید . میخواستم بپرسم مقطع دکترا محدودیت سنی داره یا نه ؟ مثال میشه تو سن ۳۵ سالگی برای دکتری اپلای کرد ؟ کشور المان یا دیگر کشورها . ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    من بهمن 98 در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه سمنان فارغ التحصیل شدم و حالا تصمیم گرفتم برای اپلای اقدام کنم. معدلم 18.55 هستش و 7 ترمه فارغ‌التحصیل شدم و تمام ترم ها هم معدل الف بودم. خیلی کم در رابطه با نحوه اپلای گرفتن میدونم. میخواستم از دوستان خواهش کنم که راهنماییم کنن از کجا شروع کنم و حتی داخل سایت چه تاپیک هایی رو بخونم.
    خیلی سطح زبانم بالا نیست و مقاله هم تا به حال ندادم. برنامه نویس هستم و میخواستم اینم ازتون بپرسم که به نظرتون بهتره برای کار اقدام کنم و یا درسی؟
    در ضمن متاهل هستم و همسرم هم ارشد فیزیک هسته ای دانشگاه خواجه نصیر هستش و کارشناسی هم فیزیک دانشگاه دامغان. به نظرتون چه طور بهتره اقدام کنیم که هر دومون بتونیم اپلای بشیم؟ ممنونم

Junior Member Rosamund آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics- IUT

نقل قول نوشته اصلی توسط Aminiyan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بهمن 98 در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه سمنان فارغ التحصیل شدم و حالا تصمیم گرفتم برای اپلای اقدام کنم. معدلم 18.55 هستش و 7 ترمه فارغ‌التحصیل شدم و تمام ترم ها هم معدل الف بودم. خیلی کم در رابطه با نحوه اپلای گرفتن میدونم. میخواستم از دوستان خواهش کنم که راهنماییم کنن از کجا شروع کنم و حتی داخل سایت چه تاپیک هایی رو بخونم.
    خیلی سطح زبانم بالا نیست و مقاله هم تا به حال ندادم. برنامه نویس هستم و میخواستم اینم ازتون بپرسم که به نظرتون بهتره برای کار اقدام کنم و یا درسی؟
    در ضمن متاهل هستم و همسرم هم ارشد فیزیک هسته ای دانشگاه خواجه نصیر هستش و کارشناسی هم فیزیک دانشگاه دامغان. به نظرتون چه طور بهتره اقدام کنیم که هر دومون بتونیم اپلای بشیم؟ ممنونم
    سلام دوست عزیز
    این فروم تقریباً تمام اطلاعاتی رو که برای اپلای ممکنه نیاز داشته باشید، در خودش داره!
    پس صبورانه بشینید و هر بخشی رو که فکر میکنید به دردتون میخوره مطالعه کنید: آزادسازی مدارک، امتحانات زبان (آیلتس/تافل و در صورت لزوم جی آر ای)، نگارش CV، SoP و سایر موارد. میتونید توی بخش مربوط به انتخاب کشور برای ادامه تحصیل، نظر دوستان رو برای اینکه چه کشوری رو انتخاب کنید جویا بشید.
    با توجه به اینکه همسرتون هسته‌ای میخونن، فکر نمیکنم آمریکا گزینه مناسبی برای شما باشه. با این حال بهتره در این مورد بیشتر تحقیق کنید.
    قدم اول انتخاب کشور هست با توجه به اولویتهایی که دارید: آیا میخواید بعدش برگردید؟ آیا میخواید اقامت اون کشور رو داشته باشید؟ تا چه حد براتون اهمیت داره که در کشور انگلیسی زبان تحصیل کنید، و...
    مرحله بعد، آزادسازی مدارکتون و البته دادن امتحانات زبان هست. هم آیلتس و هم تافل برای بیشتر دانشگاه های دنیا مورد قبول هستند، جی آر ای برای آمریکا اهمیت بالایی داره با این حال بعضی کشورها و بعضی دانشگاه‌ها از شما نمره آزمون جی آر ای رو نمیخوان.

پیروز باشید.

Junior Member

خیلی ممنونم ازتون🌹

من شاغل هستم در شرکتی و الان 34 سالم هست، ممنون می شوم نظر شما رو بدونم که آیا صلاح هست من برای دکتری ادامه تحصیل بدهم و اپلای کنم؟ مرسی
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, sysangan, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

Member Stifler آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

Question پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

سلام دوستان.
    وقت بخیر.
    من در فرآیند پذیرش دو تا آیتم رو گیر کردم که دقیقا" باید چکار کنم.
    یکی از من آزمایش پزشکی و دومی گواهی مجوز مشکل نداشتن ادامه تحصیل از مقطع متوسطه به بعد هستش.
    دو تا نمونه فایل Word هم دانشگاه برام فرستاده...میخواستم بدونم دقیقا برای این موارد باید چکار کنم؟
    برای آزمایشات که دکتر معمولی باید برم برام نسخه آزمایش بنویسه؟
    و برای آیتم دومی هم آموزش پرورش منطقه برم اوکی هست؟ یا مدرسه دوران دیپلم؟
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)