صفحه 59 از 73 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 724

موضوع: ویزای زبان انگلیسی سوئد و مسائل مرتبط با آن

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

پیش فرض پاسخ : ویزای زبان انگلیسی سوئد و مسائل مرتبط با آن

نقل قول نوشته اصلی توسط sMember نمایش پست ها
    سلام
    خوب هستید ؟
    ببخشید کلا برای تحصیل ایا دیپلم لازم هست ؟
    البته سن من 38 سال دارم مثلا ویزای دوره زبان یا ....میخوام درخواست بدم
    ایا راهی هست ؟

البته بنده الان میخوام یه کارت معلولیت که گفته شده بین المللی هست یعنی قوانین اونجا هم در بر میگیره وگفته شده میشه از این کارت در اروپا استفاده کرده درخواست بدم یه طرف این کارت فارسی وطرف دیگر به انگلیسی وشدت معلولیت تیک خورده

ایا هزینه ها برای اشخاص دارای معلولیت تفاوتی داره ؟ایا دانشگاه یا ...به اشخاص معلول خارجی یا مهاجر قوانینی را در نظر میگیرن ؟یا اصلا ملاک نیست

اگر شما اطلاعی ندارید امکان داره از اون سازمان یا اداره که در سوئد هستید سوال کنید ؟ یه کمکی بشه تا من هم درخواست بدم
    ممنون
    سلام. من در سوئد نیستم. برای دوره زبان می تونید اول پذیرش بگیرین بعد درخواست ویزا بدین فقط قبلش از دانشگاه بپرسین اگر به من ویزا ندادن چجوری پول رو پس میدین؟این خیلی مهمه چون برخی موسسات پول پس نمیدن. کارت معلولیتی که گفتین رو نمیشناسم و نمیدونم کجا صادر می کنه در ایران! میشه اطلاعاتی بدین؟ با تشکر
    هزینه ها برای معلولین تفاوتی نداره تا جاییکه من دیدم ولی خدمات چرا. در مورد خدمات معمولا شامل خوابگاهی نزدیک دانشگاه و داشتن افرادی که کمک هزینه می گیرن تا به شما کمک میشه. برای اطلاعات بیشتر حتما از international desk دانشگاه با ایمیل بپرسین به خوبی پاسخ میدن.
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mmoghadasi نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    دوستان کسی بوده که با مدرک لیسانس، بدون آیلتس یا با آیلتس جنرال پذیرش دوره زبان گرفته باشه یا حتما آیلتس آکادمیک میخواد؟
    لطفا اگه کسی اطلاعی داره به من جواب بده چون خیلی کارم گیر کرده.

ممنونم
    حتما آیلتس آکادمیک 5.5 میخواد.
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط habibeng نمایش پست ها
    بله من رشتم زبان انگلیسی بوده و این دوره اصلا نیاز به ایلتس (مدرک زبان بین المللی ) ندارد فقط در دروس دانشگاه 8 واحد انگلیسی پاس کرده باشید میتونید پذیرش بگیرد ( البته دوره دانشگاه لینائوس ) که هزینه داره .
    سلام. حالا الان دوره https://liu.se/en/education/course/beh001# که بدون هزینه هست آیا نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا مقدماتی سوئدی نداره؟! سفارت هم چیزی نمیخواد برای زبان؟ اینا توضیحاتشه:
    The course is intended for non-Swedish-speaking international guest students who plan to study at Linköping University. It should give the general requirements in Swedish and civics for university studies. When applying for the Qualifying Course in Swedish students shall also apply for subsequent undergraduate studies at Linköping University. For the subsequent studies there will be a tuition fee. The course may not be counted as part of a university degree. An introductory course of 7,5 ECTS credits, starting at the beginning of August/January, is mandatory for guest students. For more info, see http://old.liu.se/utbildning/kurs/?l=en

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    سلام. حالا الان دوره https://liu.se/en/education/course/beh001# که بدون هزینه هست آیا نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا مقدماتی سوئدی نداره؟! سفارت هم چیزی نمیخواد برای زبان؟ اینا توضیحاتشه:
    The course is intended for non-Swedish-speaking international guest students who plan to study at Linköping University. It should give the general requirements in Swedish and civics for university studies. When applying for the Qualifying Course in Swedish students shall also apply for subsequent undergraduate studies at Linköping University. For the subsequent studies there will be a tuition fee. The course may not be counted as part of a university degree. An introductory course of 7,5 ECTS credits, starting at the beginning of August/January, is mandatory for guest students. For more info, see http://old.liu.se/utbildning/kurs/?l=en

اون توضیحات من در مورد دوره زبان انگلیسی بود که البته الان نیاز به ایلتس داره جدیدا قبلا نداشت
    دوره زبان سوئدی هم نیاز به ایلتس ۶.۵ اکادمیک داره( البته کسایی که لیسانس زبان دارن و ۶۰ واحد پاس کردن معادل ۶ اروپا هست که یعنی ۶.۵ ایلتس) و مدرک A2 زبان سوئدی هم الزامی هست ( دوره بسیار مقدماتی و اسونی هست) اینم توضیحات صحیح دانشگاه

Specific requirements

For admission to Qualifying Course in Swedish, the applicant is required to satisfy completion of an upper secondary education giving eligibility to university studies in the country of study and corresponding to the same level in Sweden. Swedish skills equivalent to level A1 according to the Common European Framework of Reference for Languages, e.g. a 7,5 credit beginners course in Swedish from a Swedish university or SFI level C. English corresponding to the level of English in Swedish upper secondary education (English 6/B).

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط habibeng نمایش پست ها
    تا قبل از این نیازی به ایلتس نبوده برای دوره زبان انگلیسی 6 ماهه
    این هزینه شما بابت دوره هم بوده یا نه چون 42500 کرون فقط هزینه دوره هست
    دوره های جدید که میشه برا مهر 98 جوابش الان نمیاد دیگه که
    نه این مبلغ رو فقط وکیل گرفت
    من مدارکم رو تیر داده بودم بهش و قرار بود برای ترم بهار اقدام کنه برام، و انجام داده.ولی خبری نداده فعلا بهم
    هر بار هم که زنگ میزنم میگه انجام میشه نگران نباش و به این ترم میرسی
    احتمالا از دانشگاه لینئوس که نتونسته پدیرش بگیره
    کالج دیگه ای وجود داره که من ندونم ؟ من خودم هر چی سرچ کردم فقط این دانشگاه رو دیدم
    چند تا برنامه جدید هم گفت باز شده که برای اونها هم اقدام کرده، ولی این برنامه ها کلا سرفصل هاش با آیلتس متفاوته(البته طبق چیزی که من تو universityadmisions دیدم)
    حالا اصلا نمیدونم چیکار کنم.دوباره زبان بخونم و تا دو ماه دیگه امتحان بدم؟
    یا به امیدواریهایی که این آقا میده اطمینان کنم و صبر کنم ، چون خودش خیلی مطمئنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mmoghadasi نمایش پست ها
    نه این مبلغ رو فقط وکیل گرفت
    من مدارکم رو تیر داده بودم بهش و قرار بود برای ترم بهار اقدام کنه برام، و انجام داده.ولی خبری نداده فعلا بهم
    هر بار هم که زنگ میزنم میگه انجام میشه نگران نباش و به این ترم میرسی
    احتمالا از دانشگاه لینئوس که نتونسته پدیرش بگیره
    کالج دیگه ای وجود داره که من ندونم ؟ من خودم هر چی سرچ کردم فقط این دانشگاه رو دیدم
    چند تا برنامه جدید هم گفت باز شده که برای اونها هم اقدام کرده، ولی این برنامه ها کلا سرفصل هاش با آیلتس متفاوته(البته طبق چیزی که من تو universityadmisions دیدم)
    حالا اصلا نمیدونم چیکار کنم.دوباره زبان بخونم و تا دو ماه دیگه امتحان بدم؟
    یا به امیدواریهایی که این آقا میده اطمینان کنم و صبر کنم ، چون خودش خیلی مطمئنه.
    واقعا خیلی زیاد ازتون گرفتن خیلی زیاد
    بهرحال امیدوارم بشه کارتون چون کلا دوره های ترم بهمن بسته شدن همش و لینائوس نداره دیگه اما من یکی دو دانشگاه دیگه هم دیدم که همین دوره رو دارن اما بعید میدونم باز باشه الان چون سوئد یک سایت بیشتر نداره و مرجع هست و الان همه دوره های پاییز 2019 یعنی مهر 98 باز شدن که تا دی ماه وقت انتخاب هست
    نمیدونم امیدوارم کارتون بشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ashi32_2003 نمایش پست ها
    نتیجه من اومد همین الان و پذیرفته شدم. باید مبلغ رو نهایتا تا دسامبر بریزم به حساب دانشگاه و مکان زندگی رو تدارک ببینم و بعد از اون دانشگاه رسید میده بهم تا نوبت سفارت بگیرم و بقیه مراحل

دوستان یک سوال؟ حتما باید مکان زندگی رو (accommodation) همین الان بهشون بگیم؟ خب یه هفته قبلش میرم یه جایی رو اجاره میکنم دیگه

دوستان عزیزی که دارین میاین سوئد این توصیه من و جدی بگیرین من قبلا هم همینجا گفتم سوئد مثل ایران نیست برین مشاور املاک بگیم میخوام خونه اجاره کنم دولت سوئد با خونه مواجه هست اینجا دانشجوهایی هستن ماه ها اومدنو نتونستن جایی برای اسکان پیداکنند و مطمئن باشین اگر جایی پیدا نکنید دانشگاه هیچ مسئولیتی و قبول نمیکنه لطفا و خواهشا توی سایتی که دانشگاه بهتون میده برای خونه برین و دنیال خونه بگردین چون باید تو اون سایت ها همش سرچ کنین تا خونه خالی شه و بتونین بگیرین کسانی بودند من بهشون گفتم فقط خندیدن که یعنی برو بابا تو چی میگی الان دو ماه هست من اینارو میبینم تو اتاق های این واون هستن هنوز جایی پیدا نکردند پسلطفا خونه رو خیلی جدی بگیرید

Junior Member

سلام دوستان خیلی از شما ازم سوال پرسیدین من یه جواب کلی میدم که کاملا نظر من طبق تجربه ام هست و امیدوارم کمکی بشه برای شما .ویزای زبان انگلیسی در سوئد ویزای شش ماهه است لازم به ذکره که شما تا پایان این کورس و گذراندن 30 کریدیت مجاز به تبدیل این ویزا به ویزای کاری نیستید و اینکه با این ویزا در اداره ثبت و احوال اینجا نمیتوانید خودتان را ریجستر کنید و پرسونال نامبر دریافت کنید که نداشتن این شماره کارها را بسیار دشوار خواهد کرد حتی قادر به باز کردن یک حساب بانکی ساده نمیباشید . من اگر جای شما بودم با کورس زبان نمیامدم به هیج وجه .گرفتن ایلتس در ایران و اقدام برای program خیلی منطقی تر هست چون وقتی شما با program میایید اینجا ویزای شما یکساله هست و شما به راحتی میتوانید پرسونال نامر بگیرید و حساب باز کنید.نداشتن پرسونال نامبر یعنی نداشتن هویت تو این کشور چون بدون پرسونال نامبر کارها براتون بسیار بسیار دشوار میشود حتی امکان پیدا کردن کار هم وجود ندارد یکم با چشم باز تر به این کورس زبان نگاه کنید گول موسسه ها رو نخورید لطفا. همه برای پولشون فقط قسمت خوب ماجرا که قسمت خوبش فقط گرفتن پذیرش و یا راحت ویزا گرفتن هست و میگن قسمت سختشو نمیگن .اینا قسمته سختشه ادمهایی هستن با زن و بچه هاشون ولی هنوز ثابت نشدن اینجا ازشون بپرسین میگن اگر برگردیم عقب کورس و انتخاب نمیکنیم . کورس زبان هیچ کمکی بهتون نمیکنه . یکم وقت گذاشتن تو ایران و ایلتس گرفتن بعد برای پروگرم اومدن ارزشش صد برابر بیشتر از تحل این همه مشکلاته.
    خالا قسمت بعدی شما کورستون تموم شه و بخواین ویزاتونو تبدیل کنین باز هم احتیاج به تمکن مالی دارین این و هم در نظر بگیرین و این پروسه تمدید مجدد ویزا تقریبا بین یک تا 3 ماه طول میکشه که این وسط هیچکاری نمیتونین بکنین و تا زمان رسیدگی به پروندتون از کشور سوئد نمیتونین خارج بشین یعنی تقریبا شما بین 8 تا 9 ماه هیچ کاری نمیتونین بکنین البته من تمام جنبه های قانونی رو دارم میگم حالا کار کردن غیر قانونی در سوئد اون بحثش جداست که من اطلاعاتی ندارم.مگر اینکه قبل از پایان ویزای شش ماهه موفق به دریافت قرار داد کاری بشین و سی واحدتون هم پاس کرده باشین که در اون صورت ویزاتون به کاری تبدیل میشه و با توجه به بازار و رقابت شدید و مهم بودن زبان سوئدی شانس کار پیدا کردن زیاد نیست اما بعید هم نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryap نمایش پست ها
    دوستان عزیزی که دارین میاین سوئد این توصیه من و جدی بگیرین من قبلا هم همینجا گفتم سوئد مثل ایران نیست برین مشاور املاک بگیم میخوام خونه اجاره کنم دولت سوئد با خونه مواجه هست اینجا دانشجوهایی هستن ماه ها اومدنو نتونستن جایی برای اسکان پیداکنند و مطمئن باشین اگر جایی پیدا نکنید دانشگاه هیچ مسئولیتی و قبول نمیکنه لطفا و خواهشا توی سایتی که دانشگاه بهتون میده برای خونه برین و دنیال خونه بگردین چون باید تو اون سایت ها همش سرچ کنین تا خونه خالی شه و بتونین بگیرین کسانی بودند من بهشون گفتم فقط خندیدن که یعنی برو بابا تو چی میگی الان دو ماه هست من اینارو میبینم تو اتاق های این واون هستن هنوز جایی پیدا نکردند پسلطفا خونه رو خیلی جدی بگیرید
    سلام و ممنون از محبت و دغدغه شما اما کسی سوالش این نبود که خونه جریانش چی هست اینجا فقط برای ویزا و ... هست گرچه حرف شما بسیار درست و منطقی هست چون خونه به شدت سخت پیدا میشه اما خیلی از دوستان اونجا آشنا دارن و دوستی هست که همخونش بشن ولی خب کسی اینجا چنین مشکلی نداشت که شما زحمت توضیح کشیدین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryap نمایش پست ها
    سلام دوستان خیلی از شما ازم سوال پرسیدین من یه جواب کلی میدم که کاملا نظر من طبق تجربه ام هست و امیدوارم کمکی بشه برای شما .ویزای زبان انگلیسی در سوئد ویزای شش ماهه است لازم به ذکره که شما تا پایان این کورس و گذراندن 30 کریدیت مجاز به تبدیل این ویزا به ویزای کاری نیستید و اینکه با این ویزا در اداره ثبت و احوال اینجا نمیتوانید خودتان را ریجستر کنید و پرسونال نامبر دریافت کنید که نداشتن این شماره کارها را بسیار دشوار خواهد کرد حتی قادر به باز کردن یک حساب بانکی ساده نمیباشید . من اگر جای شما بودم با کورس زبان نمیامدم به هیج وجه .گرفتن ایلتس در ایران و اقدام برای program خیلی منطقی تر هست چون وقتی شما با program میایید اینجا ویزای شما یکساله هست و شما به راحتی میتوانید پرسونال نامر بگیرید و حساب باز کنید.نداشتن پرسونال نامبر یعنی نداشتن هویت تو این کشور چون بدون پرسونال نامبر کارها براتون بسیار بسیار دشوار میشود حتی امکان پیدا کردن کار هم وجود ندارد یکم با چشم باز تر به این کورس زبان نگاه کنید گول موسسه ها رو نخورید لطفا. همه برای پولشون فقط قسمت خوب ماجرا که قسمت خوبش فقط گرفتن پذیرش و یا راحت ویزا گرفتن هست و میگن قسمت سختشو نمیگن .اینا قسمته سختشه ادمهایی هستن با زن و بچه هاشون ولی هنوز ثابت نشدن اینجا ازشون بپرسین میگن اگر برگردیم عقب کورس و انتخاب نمیکنیم . کورس زبان هیچ کمکی بهتون نمیکنه . یکم وقت گذاشتن تو ایران و ایلتس گرفتن بعد برای پروگرم اومدن ارزشش صد برابر بیشتر از تحل این همه مشکلاته.
    خالا قسمت بعدی شما کورستون تموم شه و بخواین ویزاتونو تبدیل کنین باز هم احتیاج به تمکن مالی دارین این و هم در نظر بگیرین و این پروسه تمدید مجدد ویزا تقریبا بین یک تا 3 ماه طول میکشه که این وسط هیچکاری نمیتونین بکنین و تا زمان رسیدگی به پروندتون از کشور سوئد نمیتونین خارج بشین یعنی تقریبا شما بین 8 تا 9 ماه هیچ کاری نمیتونین بکنین البته من تمام جنبه های قانونی رو دارم میگم حالا کار کردن غیر قانونی در سوئد اون بحثش جداست که من اطلاعاتی ندارم.مگر اینکه قبل از پایان ویزای شش ماهه موفق به دریافت قرار داد کاری بشین و سی واحدتون هم پاس کرده باشین که در اون صورت ویزاتون به کاری تبدیل میشه و با توجه به بازار و رقابت شدید و مهم بودن زبان سوئدی شانس کار پیدا کردن زیاد نیست اما بعید هم نیست.

تبدیل همه ویزا ها (دانشجویی) نیاز به قرار داد کاری و تمکن مالی داره و زمان بر هست در همه جای اروپا تقریبا مثل آلمان که دوستم هست فرقی به دوره شش ماه و یکساله نداره چون باید دوره رو پاس کنی حتما اما شاید در دوره یکساله بتونی وسط کورس هم اقدام کنی
    اما در مورد اینکه شما با پیدا کردن کار سفید و رفتن به اداره مالیات میتونی مالیات بدی که این کافیه فعلا برای دانشجو تا بتونه اقامت بگیره بعدا و در مورد حساب هم دوستانی دارم که با همین ویزا بدون شماره و با اراه پاسپورت( کمی چانه زنی در بانکهای مختلف ) حساب باز کردن و دارن ازش استفاده میکنن چون کلا پرشونال نامبر همراه با ایدی کورت میدن که حتما باید اقامت کاری و یا دائم داشته باشین ( کلا برای دانشجو شرایط کاری سخت هست چون در هفته فقط 20 ساعت مجاز به کار هست مث همه اروپا البته برای بعضی ویزاها استثنا وجود داره )
    نمیدونم چرا یهو وسط پستی که اصلا سوال بچه ها نیست چرا یهو این همه تو دل بچه ها رو خالی میکنید حتما کسی که میخواد بیاد سختی هاش رو باید تحمل کنه هیچ جای دنیا بهشت برین نیست واسه کسی و فرش قرمز پهن نمیکنن واسه آدم
    ویرایش توسط habibeng : October 17th, 2018 در ساعت 09:21 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)