نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: انصراف از direct PhD و ادامه تحصیل در دانشگاه رنک بالاتر

ApplyAbroad Hero

پیش فرض انصراف از direct PhD و ادامه تحصیل در دانشگاه رنک بالاتر

سلام دوستان
    من با توجه به اهمیت این موضوع و خالی بودن جای بحث درباره چنین تاپیکی، با اجازه مدیران انجمن این موضوع رو ایجاد کردم. به نظر شما با توجه به اینکه گرفتن پذیرش با فاند برای لیسانس به دکترا در جایی مثل آمریکا به مراتب راحت تر از گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد هست، صرف نظر از مسائل اخلاقی آیا کار درستی هست که با دکتری مستقیم برای ادامه تحصیل اقدام کنیم و بعد از گذاراندن حداقل تعداد واحد انصراف بدیم و برای PhD رنک دانشگاه بهتر اپلای کنیم؟ این طور که من متوجه شدم اگر شما دکتری مستقیم رو نیمه کار بذاری بهتون مدرک معادل کارشناسی ارشد میدن. موضوع دیگه اینکه آیا استادان این موضوع رو قبول می کنند که بخوان بعداً برای دانشگاه دیگه بهمون توصیه نامه بدن؟ لطفاً تجربیات تون رو در این زمینه به اشتراک بگذارید. با سپاس

پیش فرض پاسخ : انصراف از direct PhD و ادامه تحصیل در دانشگاه رنک بالاتر

منم سوالی مشابه به این رو دارم لطفا اگه کسی میتونه جواب بده:

بسیاری از دوستان نظرشون اینه که با توجه به سن نسبتا بالا و با توجه به اینکه کار برای من الویت بیشتری نسبت به درس داره من به جای اینکه برای دکترا اقدام کنم بهتره برای مستر اقدام کنم.واز اونجایی که اقدام کردن برای مستر برای کسی که مستر داره هم به لحاظ گرفتن ویزا و هم گرفتن فاند مشکله میخواستم ببینم ایا امکان داره من برا دکترا اقدام کنم و فاند بگیرم و بعد از اینکه رسیدم اونجا با دانشگاه صحبت کنم که دکترا ی من رو به مستر تغییر بدن؟ایا در صورت که با این تغییر موافقت کنن فاند رو از من میگیرن یا نه؟

ApplyAbroad Hero

ممنون. پس باید دانشگاه مقصد رو هم راضی کنی که چرا از دانشگاه قبلی انصراف دادی!! آخه واقعاً نمی دونم این که از یه دانشگاه درجه 2 توی آمریکا Ph.D بگیری ارزشی داره؟ چون باهاش فقط می تونی توی یه دانشگاه درجه 2 یا 3 تدریس کنی و توی شرکت ها هم که همه Master میخوان و کسی دکتری نمی گیره! پس شاید همین که نصفه ول کنی یه مدرک معادل مستر بگیری واسه کار بهتر باشه..

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    ممنون. پس باید دانشگاه مقصد رو هم راضی کنی که چرا از دانشگاه قبلی انصراف دادی!! آخه واقعاً نمی دونم این که از یه دانشگاه درجه 2 توی آمریکا Ph.D بگیری ارزشی داره؟ چون باهاش فقط می تونی توی یه دانشگاه درجه 2 یا 3 تدریس کنی و توی شرکت ها هم که همه Master میخوان و کسی دکتری نمی گیره! پس شاید همین که نصفه ول کنی یه مدرک معادل مستر بگیری واسه کار بهتر باشه..
    برای استاد شدن بیشتر شناخته شدنتون در محیط آکادمیک و قابلیت گرفتن گرنت ها تاثیر داره (که طبیعتا در دانشگاه درجه یک ساده تر است). اینطور نیست که PhD های دانشگاه های مثلا خارج از تاپ 30 بی ارزش باشند. خیلی از افرادی که در رشته های مختلف امروز خیلی تاثیرگذار هستند اگه به 20-25 سال قبل برگردید می بینید دکتراها رو در دانشگاه های خیلی مطرحی نگرفته بودند.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    برای استاد شدن بیشتر شناخته شدنتون در محیط آکادمیک و قابلیت گرفتن گرنت ها تاثیر داره (که طبیعتا در دانشگاه درجه یک ساده تر است). اینطور نیست که PhD های دانشگاه های مثلا خارج از تاپ 30 بی ارزش باشند. خیلی از افرادی که در رشته های مختلف امروز خیلی تاثیرگذار هستند اگه به 20-25 سال قبل برگردید می بینید دکتراها رو در دانشگاه های خیلی مطرحی نگرفته بودند.
    البته خوب الان زقابت هم خیلی بیشتر شده و گرنت و پوزیشن آکادمیک گرفتن سخت تر. حالا باز آمریکا هنوز خوبه، گرفتن پوزیشنهای استادی تو کانادا که دیگه شبیه لاتاری شده!!!!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)